forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 21:14:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660333 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1432650 razy)
temida135
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2100 : 2011-12-29, 16:00:19 »


Kto nie dba niech płaci i to w 100% za leczenie - nie mam litości na głupotę.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2101 : 2011-12-29, 16:06:10 »

Zaczęliby się chorzy rozglądać za alternatywnymi metodami leczenia. Portfel lepiej przemawia niektórym do rozumu niż rozsadek...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2102 : 2011-12-29, 16:09:01 »

Zastanowiliby się chorzy na cukrzycę (choć niektórzy), czy warto zjadać kolejny kawałek tortu i brać podwójną dawkę insuliny...
Zapisane

Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2103 : 2011-12-29, 16:15:17 »

   Do Admina
Po tylu latach na Żywieniu Optymalnym mam teraz ze wszystkiego zrezygnować

Naturalnie, bo Tobie to co jesz nie służy.
I nie wolno ci jajek, mlecznych oraz mięsa wieprzowego, a najlepiej żadnego czerwonego!
Może i białe, aby ci nie zaszodziło, to też nie jedz.
Czyli zostaje Wegeterianizm.  Very Happy
Warzywa i owoce do woli, że o kartoflach nie wspomnę.
I to jest rada, ale wyłącznie dla ciebie!

Ok spróbuję. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak długo myślisz zajmie mi przebudowa organizmu teraz?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2104 : 2011-12-29, 16:46:23 »

Natychmiast będzie przebudowany. Nic się nie martw.
http://www.dietacukrzycowa.pl/ - tu masz naukowo wszystko opracowane.
Ostatecznie to nawet w Polsce cukrzycy leczą cukrzycę najlepiej!  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55893


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2105 : 2011-12-29, 17:12:00 »

Zaglądnąłem z ciekawości na przykładowy jadłospis
I ekstra  Very Happy prawdziwy HeavyMetal w tej ostrzejszej postaci Wink
5xwio, a na to wszystko... margarynka  - mniaaam  Razz
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2106 : 2011-12-29, 17:24:58 »

Doskomałe cukrzycowe jadłospisy, na cukrzycę!  Wink
I takie naukowe.  Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2107 : 2011-12-29, 17:57:28 »

Panie Tomaszu skoro wróciliśmy do cukrzycy, mógłby Pan wyjaśnić to zdanie.Chyba,że gdzieś jest

Cytuj
Cytuj z: admin  2009-02-22, 16:13:30
 zachowanie stosunkowo niskiego wewnątrzmitochondirialnego potencjału fosforylacyjnego przy bardzo wysokim potencjale energetycznym mierzonym poziomem oksydoredukcyjnym nośników łańcucha oddechowego...

Ciekawostka: przy odwrotności tej sytuacji - produkowane jest ciepło, co nie znaczy, że tylko cukrzykom może być zimno.
Cukrzycy i nie tylko powinni mieć pod dostatkiem WKT (NADH) i cukru we krwi, a jednak pisze Pan,że może być im zimno. Czy może to mieć związek z oddychaniem (tlenem), homeostaza ATP/ADP, za mało fosforu?? Już kiedyś chciałem sie o to zapytać Smile he he
awe.mol.uj.edu.pl/~benio/KOSMOS.pdf
Jeśli znajdzie Pan czas.... Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2108 : 2011-12-29, 18:39:33 »

Bardzo mi się podoba ten pdf!
Jutro mu się dokładniej przypatrzę.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17106


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2109 : 2011-12-29, 19:24:43 »


Kto nie dba niech płaci i to w 100% za leczenie - nie mam litości na głupotę.

Problem w tym że nadal płacą wszyscy obywatele. Państwo również nadal nie dba o zdrowie.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2110 : 2011-12-29, 20:09:08 »

Problem w tym że nadal płacą wszyscy obywatele. Państwo również nadal nie dba o zdrowie.

Proponuje zaprzestać płacenia składki zdrowotnej, podobnie jak to dzieje się z abonamentem Ri TV Wink Laughing Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17106


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2111 : 2011-12-29, 21:07:46 »

Proponuje zaprzestać płacenia składki zdrowotnej, podobnie jak to dzieje się z abonamentem Ri TV Wink Laughing Laughing
Smile
Ja zaś proponuję zmniejszenie składki zdrowotnej, ale tylko w parze z rosnącą skutecznością leczenia.

Z abonamentem z kolei powiedzmy że wychodzi na zero Wink bo non stop kąpią mnie telewizje w elektromagnetycznych falach, a czego nie życzę sobie. Tym bardziej że telewizji nie oglądam więc właściwie oni mogliby płacić  Very Happy .
Zapisane
temida135
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2112 : 2011-12-30, 07:09:55 »

Problem w tym że nadal płacą wszyscy obywatele. Państwo również nadal nie dba o zdrowie.

Proponuje zaprzestać płacenia składki zdrowotnej, podobnie jak to dzieje się z abonamentem Ri TV Wink Laughing Laughing

Nie tędy droga... Wiedza jest, mądrego człowieka też mamy musimy robić wszystko by dostał się do rządu, wtedy będziemy mogli realizować nasze propozycje - to jest najważniejsze zadanie dla Optymalnych... jedną szansę już straciliśmy.

 
 
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2113 : 2011-12-30, 08:31:19 »

Sześć milidadów zł rocznie ponoć kosztuje podatnika cukrzyca!  Shocked
Ci ludzie chorują z własnej niewiedzy i dzięki diabetologom!
Nie jest uczciwe, aby reszta społeczeństwa dopłacała do choroby, którą można wyleczyć!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2114 : 2011-12-30, 08:41:01 »

A jeśli o tym napisze się do Ministerstwa Zdrowia to odpiszą, że cukrzyca jest niewyleczalna i uprzejmie dołączą zalecenia dla cukrzyka...
Zapisane

Gwidon
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2115 : 2011-12-30, 10:04:32 »

Sześć milidadów zł rocznie ponoć kosztuje podatnika cukrzyca!  Shocked
Ci ludzie chorują z własnej niewiedzy i dzięki diabetologom!
Nie jest uczciwe, aby reszta społeczeństwa dopłacała do choroby, którą można wyleczyć!

a takze z wlasnej glupoty i upartosci choruja,konia z rzedem temu,kto przekona nieoptymalnego do ZO,DO Sad ; wola zdechnac,a nie przekonaja sie,jedynie nielicznym,ktorzy jeszcze calkiem nie zglabieli UDAJE sie znalezc wlasciwa droge Sad
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55893


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2116 : 2011-12-30, 10:15:16 »

konia z rzedem temu,kto przekona nieoptymalnego do ZO,DO Sad

No ja jeszcze nikogo nie przekonałem, ale fakt faktem, że za bardzo sie nie wysilam Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2117 : 2011-12-30, 10:23:52 »

Panie Tomaszu skoro wróciliśmy do cukrzycy, mógłby Pan wyjaśnić to zdanie.Chyba,że gdzieś jest

Cytuj
Cytuj z: admin  2009-02-22, 16:13:30
 zachowanie stosunkowo niskiego wewnątrzmitochondirialnego potencjału fosforylacyjnego przy bardzo wysokim potencjale energetycznym mierzonym poziomem oksydoredukcyjnym nośników łańcucha oddechowego...

Ciekawostka: przy odwrotności tej sytuacji - produkowane jest ciepło, co nie znaczy, że tylko cukrzykom może być zimno.
Cukrzycy i nie tylko powinni mieć pod dostatkiem WKT (NADH) i cukru we krwi, a jednak pisze Pan,że może być im zimno. Czy może to mieć związek z oddychaniem (tlenem), homeostaza ATP/ADP, za mało fosforu?? Już kiedyś chciałem sie o to zapytać Smile he he
awe.mol.uj.edu.pl/~benio/KOSMOS.pdf

Jeśli znajdzie Pan czas.... Very Happy

Kwaśniewski pisze na ten temat tak:
"Ciekawostka: sprzężenie łańcucha oddechowego, czyli sytuacja w której proton nie jest kierowany na rodnik tlenowy, a na początek łańcucha oddechowego (charakterystyczny dla brunatnej tkanki tłuszczowej) stymuluje produkcję ciał ketonowych i służy organizmowi do wytwarzania ciepła w spoczynku. W ten sposób mózg dziecka (do wieku około 4 lat)  wytwarza aż 40-50% energii niezbędnej do utrzymania ciepłoty ciała. Na tej zasadzie również się gorączkuje, dlatego w większości chorób powodujących podniesienie ciepłoty ciała, pojawiają się w moczu ciała ketonowe i jest to zjawisko fizjologiczne."

W syndromie metabolicznym cukrzycy, choć magazyny są pełne substratów energrtycznych organizm metabolizuje jak w głodzie, podobnie jak w otyłości ubogich. W cukrzycy typ I spowodowane jest to zbyt małą podażą aminikwasów egzogennych w pokarmie, co skłania organizm do oszczędzania na syntezie białka enzynatycznego, a nadmiar octanu cukrowego zamieniany jest nie w tłuszcz, a w ciała ketonowe, a w cukrzycy typ II, zawsze wybierany jest tłuszcz jako preferowany substrat energetyczny, a cukier zamieniany jest na triglicerydy i składowany w tlance tłuszczowej. W obu przypadkach cukrzycy organizm oszczędza energię, choć substratów jest pod dostatkiem. Dlaczego tak się dzieje? Tego nie wiem, ale pewnie to te "złe" geny są wszystkiemu winne albo niechęć do ruchu.
Do produkcji ciepła nie ma konieczności opuszczania przez protony mitochondrium, jak podają w tym ciekawym pdf-e.
W pracy mięśnie wykazują zaś sprawność wyższą niż silnik parowy, a nieco niższą niż silnik diesla, czyli około 70% energii zamieniane jest na ciepło.

PS
leczeniem przyczynowym cukrzycy jest Dieta Optymalna dająca skuteczność około 90% w cukrzycy typ I i 100% w cukrzycy typ II, pod warunkiem poprawnego stosowania zaleceń Dr-a Kwaśniewskiego.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2118 : 2011-12-30, 10:26:17 »

konia z rzedem temu,kto przekona nieoptymalnego do ZO,DO Sad

No ja jeszcze nikogo nie przekonałem, ale fakt faktem, że za bardzo sie nie wysilam Wink


ja tez tego nie robie,ale czasami trzeba sie odezwac w ramach samoobronnych Razz
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2119 : 2011-12-30, 10:35:15 »

konia z rzedem temu,kto przekona nieoptymalnego do ZO,DO Sad

No ja jeszcze nikogo nie przekonałem, ale fakt faktem, że za bardzo sie nie wysilam Wink


ja tez tego nie robie,ale czasami trzeba sie odezwac w ramach samoobronnych Razz

No to ja jestem lepszy, bo nie dość, że nikogo nie namawiam, to nawet we wskazanych przypadkach zniechęcam do Diety Optymalnej. Ale wyłącznie z dbałości o zdrowie tych niektórych, co nie są w stanie zrozumieć zasad DO.
Zapisane
Strony: 1 ... 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 20 zapytaniami.