forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-25, 18:28:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
667920 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1602638 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71870


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2180 : 2012-01-08, 15:07:29 »

Każdy powinien go mieć. A jeśli nie ma, to gorzej dla niego... Confused
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17932


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2181 : 2012-01-08, 15:12:15 »


Cukrzyk? Ma się nie opierać chałwie? Shocked Very Happy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cukrzyk

"...przystosowany do pobierania nektaru z kwiatów. W odróżnieniu od kolibrów nie potrafi zawisać w powietrzu; odwiedzając kwiat, zawsze przysiada. Poza nektarem, odżywia się czasami owocami i owadami. Chętnie korzysta z wywieszonych dla kolibrów pojemniczków ze słodką wodą. Swoje głęboko rowkowanego języku służy do wysysania nektaru. Przekłuwa dziobem kwiaty, czasami również owoce wypijają ich sok."
 Very Happy

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2182 : 2012-01-08, 15:33:38 »

Cukrzyk? Ma się nie opierać chałwie? Shocked Very Happy

Oczywiście, że się nie opierać. Jak skoczy cukier, to zawsze jest pod ręką insulina albo tabletki.  Wink
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2183 : 2012-01-08, 19:02:32 »

wis - ja także do dzisiaj mam swoje zachcianki, jak to nazwałeś pamięć smaków Wink w kwietniu będzie 2 lata jak jestem na ŻO, i stwierdzam z radością,że od paru miesięcy już potrafię się całkowicie oprzeć pokusie.Ale było ciężko i czasami jest nadal.Z chałwy ( mojej ukochanej od dzieciństwa ) się ostatnio "wyleczyłam".Kilka miesięcy temu się skusiłam i stwierdziłam że jest okropna w smaku... tj. kiedyś ta chałwa była Turecka, pyszna, teraz to jakieś świństwo, sam cukier że już wcale sezamu nie czuć... i teraz mam z chałwą święty spokój Laughing  Czasami jeszcze mnie bardzo nęci jak moja rodzinka zajada się na śniadanie świeżutkimi bułeczkami maślanymi , a w naszej piekarni jest pieczywo pyszne, wypiekane według starych dobrych przepisów, bez żadnych polepszaczy czy innego badziewia.Ludzie zjeżdżają się z kilku miast po chleb i resztę pieczywa.Bułeczki że aż ślinka cieknie na sam zapach... ale opieram się dzielnie.Bo u mnie zjedzenie takiej bułeczki równa się wzdęciem i kolką... Nie "zgrzeszyłam" już od bardzo dawna i jestem z tego dumna jak paw Very Happy i tak mam zamiar trzymać.Na widok słodyczy od których kiedyś byłam wręcz uzależniona, mówie sobie, że to sama chemia, mnóstwo cukru i że przy takiej ilości tłuszczu zaraz mi d..a urośnie.I zwłaszcza ten ostatni argument działa najmocniej  Laughing Więc bądź cierpliwy i ćwicz silną wolę.Pokusy pewnie będą jeszcze długo ale trzeba się nie dać Wink
Co do cukrzycy, nie znam się zupełnie ale jeśli zauważasz,że rośnie Ci cukier po zjedzeniu większej ilości białka, to trzeba je ograniczyć i zjadać mało ale najlepszej jakości.Z nadwyżki białka organizm produkuje węgle.Ja ostatnio zmniejszyłam do 30g,ale jest to B najlepszej jakości, bo dotychczas zjadałam ok.40g i miałam nawracające problemy alergiczne.Nie skojarzyłam tego z białkiem, bo myślałam,że te 40g to już i tak niewiele...Zmniejszyłam na 30g i poczułam się dużo lepiej.Jednocześnie zwiększyłam tłuszcz i w tej chwili czuję się świetnie.Bardzo pilnuje białka i węgli.Tłuszczu jem na tyle,żeby nie być głodna ale po godzinie 18 staram się już nic nie jeść.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2184 : 2012-01-08, 19:45:27 »

Cukrzyk? Ma się nie opierać chałwie? Shocked Very Happy

Oczywiście, że się nie opierać. Jak skoczy cukier, to zawsze jest pod ręką insulina albo tabletki.  Wink


Nie biorę ani insuliny, ani tabletek  Razz
Zapisane
wis
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2185 : 2012-01-09, 00:55:04 »

Admin,Zonia,T.Stachurska,Renia,Wisienka
Wstyd się przyznać ale dwadzieścia kilka  lat temu mialem taki okres w życiu gdy w ciągu dnia jadłem tylko chalwę w ilości ok 1,5kg + kawa. Miałem dostęp do producenta chałwy takiej naprawdę b.b.dobrej a nie bylo jej w sklepach. Ta dzisiejsza chalwa to namiastka tamtej. Wiem, że tak jest, ale co z tego gdy co jakiś czas......Patrząc na tamten okres z perspektywy mojej dzisiejszej wiedzy o ZO to było idiotyczne.Oczywiście.
Z drugiej strony dlaczego tak mała ilość powoduje tak silną reakcję. Mieściłem sie w proporcjach. Była tam odrobina konserwantow, pewnie to jest przyczyna.
Ciekawe, że nie mam takich problemów z pieczywem. Lubilem różne odmiany bułek, chleba, drożdżówek, jagodzianek i td. Mozna powiedzieć, że zniknąły z mojego jadłospisu.
Wypowiedzi Admina troche mi mieszają w głowie. Zawsze uważałem, że mozliwość pomiaru cukru po dowolnym surowcu jest pozytywem w trudnej cukrzycowej doli. Bo mogę wiedzieć ile tego cukru w danej chwili mam i po czym rośnie lub maleje. Mogę powtarzać "doświadczenia" na sobie i szukać tego najlepszego ustawienia.
Wg Admina gdybym nie wiedział, że po chałwie cukier b.wzrósł to byłbym "szczęśliwy". Dziwne. Mojej znajomej, której stawy w palcach robią się coraz większe proponuję zainteresowanie się DO. W odpowiedzi słyszę, że ona jest zdrowa a stawy ma chore genetycznie bo jej mama i babcia i td. Myślę, że gdyby był podręczny aparat do mierzenia wpływu nadmiaru W na stawy to jej ocena swojego zdrowia byłaby inna. Zobaczyłaby zły wynik i uwierzyła.
Mam pytanie, nie mogę znaleźć informacji na temat PPM, jak obliczać znalazlem ale jak to wykorzystać? Do czego to służy? Skoro Admin pytał o to Stata to do czegoś to musi slużyć.
Pozdrawiam
wis     
Zapisane
JoeB
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2186 : 2012-01-09, 06:46:38 »

Dla zainteresowanych ,nie jestescie sami ,inni tez nie marnuja czasu,co lepsze ? nie wiem


A 21-day plan to beat diabetes for good…

http://blueheronhealthnews.com/site/2011/01/16/type-2-diabetes-guide/



Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2187 : 2012-01-09, 07:17:22 »

Nie biorę ani insuliny, ani tabletek 

Ja też nie.  Very Happy
Ale chałwy nie jadam, bo za słodka dla mnie w smaku i lepi się do zębów, czego nie znoszę.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2188 : 2012-01-09, 07:56:30 »

Wstyd się przyznać ale dwadzieścia kilka  lat temu mialem taki okres w życiu gdy w ciągu dnia jadłem tylko chalwę w ilości ok 1,5kg + kawa.

To żaden wstyd. Wystarczyło do tej chałwy dołożyć 1,5g/D na kg nmc białka zwierzęcego, trochę ruchu (około 12 km biegu dziennie) i byłoby całkiem zdrwo.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2189 : 2012-01-09, 08:52:08 »

Ale chałwy nie jadam, bo za słodka dla mnie w smaku
mam podobnie. Rodzi sie pytanie: czy,aby na pewno jestem zdrowy? He he Shocked
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71870


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2190 : 2012-01-09, 09:09:51 »

Jak byłam pierwszy rok na DO to miewałam czasami ochotę na słodkie. Kilka śliwek w czekoladzie od czasu do czasu zjadałam, lub kawałek czekolady z orzechami. Teraz na słodycze w ogóle nie mam ochoty, a śliwki w czekoladzie i czekolada przestały mi smakować. Są po prostu za słodkie...Ale optymalny serniczek lubię... Very Happy
Tylko, że ja nie miałam cukrzycy...
Zapisane

Zonia
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2191 : 2012-01-09, 09:21:52 »

Nie biorę ani insuliny, ani tabletek 

Ja też nie.  Very Happy
Ale chałwy nie jadam, bo za słodka dla mnie w smaku i lepi się do zębów, czego nie znoszę.

Teraz chałwa i dla mnie jest za słodka Smile
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2192 : 2012-01-09, 11:20:34 »

Kwarantanna względem  słodkich dań dla diabetyków jest dłuższa niż dla osób, ktore na cukrzycę nie zapadły? I świadomość tego faktu trzeba by cukrzycy (w sklepie np) uwzględniali? Potem - gdy już to słodziutkie będzie trudne do zniesienia na pdniebieniu - będzie z górki Smile  Warto?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71870


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2193 : 2012-01-09, 12:03:37 »

Nie biorę ani insuliny, ani tabletek 

Ja też nie.  Very Happy
Ale chałwy nie jadam, bo za słodka dla mnie w smaku i lepi się do zębów, czego nie znoszę.

Teraz chałwa i dla mnie jest za słodka Smile

No to może na nią zrobić... Rolling Eyes chał, chał... Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Zonia
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2194 : 2012-01-09, 14:12:04 »

Kwarantanna względem  słodkich dań dla diabetyków jest dłuższa niż dla osób, ktore na cukrzycę nie zapadły? I świadomość tego faktu trzeba by cukrzycy (w sklepie np) uwzględniali? Potem - gdy już to słodziutkie będzie trudne do zniesienia na pdniebieniu - będzie z górki Smile  Warto?

Jasne, że warto Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71870


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2195 : 2012-01-09, 14:42:23 »

Tym się różnimy od zwierząt, że mamy rozum i nie musimy być zdani na instynkt...
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56822


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2196 : 2012-01-09, 14:48:36 »

A kobiecy instynkt to co? Nieaktualne? Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71870


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2197 : 2012-01-09, 14:55:18 »

To jest nasza broń kobieca... Laughing Laughing Laughing Laughing raczej chyba intuicja, szósty zmysł... Laughing Razz
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56822


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2198 : 2012-01-09, 15:11:26 »

No o ten macierzyński mi chodziło Smile
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2199 : 2012-01-12, 20:26:56 »


Ciekawostka: twaróg z wątrobą wybitnie poprawiają skład białek osocza i morfologię krwi, szczególnie po głodówkach i zatruciach szybko podnoszą poziom tioli.
Połączenie żółtka & twarogu daje podobne rezultaty? Lubie wiedzieć Smile
Zapisane
Strony: 1 ... 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 20 zapytaniami.