forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 04:37:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1434513 razy)
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2740 : 2012-08-17, 19:20:50 »

Tak więc zajmując się dziećmi nie za bardzo można skupić się na innych rzeczach. "That's it".

Szczególnie na leczeniu własnej choroby, dlatego dzieci poprawiają zdrowie i przyszłością naszą są...  Very Happy

No właśnie. Czyli: "Razem z dziećmi przez sport do zdrowia i do rozumu".
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2741 : 2012-08-17, 19:31:56 »

Szczególnie na leczeniu własnej choroby, dlatego dzieci poprawiają zdrowie i przyszłością naszą są...  Very Happy
Czyli wyszło na moje.
...  Może gra w piłkę z nimi, pływanie czy coś takiego.
- Co ja właśnie staram się robić.
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2742 : 2012-08-17, 19:43:34 »

Większość Polaków jednak nie podziela dziś naszego zdania. Dlatego Polska wymiera. Polaków w Polsce jest z roku na rok coraz mniej jeśli się nie mylę, a społeczeństwo się bardzo szybko starzeje. Myślę więc też, że bardzo szybko emerytury Polaków poważnie zagrożone.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2743 : 2012-08-17, 21:33:07 »

No to teraz trzeba tylko znaleźć korelację między przeszkadzającymi dziećmi, a zapadalnością na cukrzycę i kto wie, co z tego wyjdzie!  Shocked
Może jakie doniosłe odkrycie.  Very Happy
Najlepiej w formie wykresiku...  Wink

Dla znudzonych jest to nawet zalecane, zawsze to jakaś rozrywka- choć jałowa. Wink Very Happy
Zgnuśniałym jednak odradzam, gdyż może dodatkowo przypętać się tępota. Wink  Laughing


Konkludując uważam, że powinniśmy lansować hasło "Przez sport do zdrowia i do rozumu".


Jedno drugiego nie wyklucza. Wink
A dzieci to złe są, bo przeszkadzają w odzyskiwaniu ... jednego i drugiego.  Laughing

Ja tego nie powiedziałem. To Twoje słowa. Dzieci są hałaśliwe i wymagają ciągłej uwagi "bo taka ich natura". Tak więc zajmując się dziećmi nie za bardzo można skupić się na innych rzeczach. "That's it".


Oczywiście, że to moje co napisałem. Smile A Twoje to, co Ty napisałeś- jesteś  u s p r a w i e d l i w i o n y.  Laughing
Zapisane
lilek
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2744 : 2012-09-03, 20:37:26 »

Witam i teraz tutaj wpisuje.....Po 8 Tygodniach DO po usunieciu -mam nadzieje ostatniego juz MOJEGO GLUPIEGO bledu -WRESZCIE najpierw na Noc a dzien pozniej juz z Rana moglam Insuline o polowe zmniejszyc i dalej miec Cukry od 80-140-dla mnie to Rewelacja!!!!!!!Takich cukrow juz od lat niemialam nie mowiac juz ozmniejszeniu Dawki....malo tego Dzis po jezdzie na rowerku jakies 6-7 km (mam znow Energie ktorej mi tak brakowalo) bez insuliny (podalam  z rana o 6.30-a ma podobno  dzialanie  tylko do 8 godzin) mialam ni z Gruszki ni z pietruszki okolo 15.30 NIEDOCUKRZENIE....nic dodac nic ujac jak tak dalej pojdzie to sprobuje odlozyc dlugodzialajaca calkowicie-nawet nie jestem taka pewna Tego czy te 5j wogole dochodzi tam gdzie trzeba......przez Nadczyniosc tarczycy -ktora mi DO po 6Tyg juz stosowania ufundowalo schudlo mi sie wreszcie prawie 6kg (jeszcze mam pare do zgubienia).....Dzieki pomocy kochanej Tereski poprawiam nadal moje DO i jest coraz lepiej,
przy B-30-32,6 gr tylko z zoltek-nadal mi energi brakowalo zeby jaki kolwieg Sort uprawiac -podwyzszajac je na 40gr nadal tylko z zoltek +2 dni tylko na watrobce energia mnie Teraz wrecz rozpiera....Co do W-to jeszcze Testuje i bada Ketony codziennie ale widze juz powoli (zapisuje wszystko) ze bedzie to w okolicach 20-25gr Tylko....T-caly czas przesadzam i niekiedy nawet do 200gr (przewaznie jak 1 raz w tygodniu moja ukochana kawke ze smietanka  32% pije )....jast fajowo ale mysle ze moze byc jeszcze lepiej-z takimi Rezultatami sie wogole nie liczylam....Mam cukrzyce t,1 juz od 26 lat+Hashimotto od dobrych 10 lat (w tej chwili nie biore od 4 dni zadnych lekow na Tarczyce) i moje BTW sa jak:

B-1:T -przewaznie 3- 3,5:W-0,3- DO 0,6 -testuje je jeszcze....moze ktos skorzysta;-)))....zadnyh zboz nie jadam ,co 7-10 dni smietana,ZADNEJ FRUKTOZY-mi jablka i moj ostatni blad (pilam sok jablkowy bardzo mocno rozcienczony) tylko cukry caly czas przy 140-200mg/dl trzymaly-dzieki Teresce ktora poprawila moj ostatni blad cukry zaraz na Noc na dol (mialam okolo 70mg/dl) poszybowaly i nawet z rana nadal przy 88mg/dl byly.....teraz tylko testuje ile dlamnie W jest dobrze i jakich...np.kapusta czerwona +kiszona+a nawet papryka czerwona-i duszona +polana nawet smalcem cukier mi do 180mg/dl podnosza..z ziemniakami  mi dosc dobrze jest ....narazie to natyle....czekam ,obserwuje,pisze....pozdrawiam ,Lidia
Zapisane
lilek
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2745 : 2012-09-03, 21:15:48 »

Przepraszam Blad mi sie wkradl -szybciutko poprawiam B- nie 1gr na WN tylko PRZY CUKRZYCY o,6-o,7 na WN -ale ze obrzeki w nogach mialam dalej i za namowa Tereski -jestem przy 0,7 B na WN co u mnie w rezultacie (WN=56kg) daje prawie 40gr B..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy....Lidia
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2746 : 2012-09-03, 21:17:32 »

Czyli wychodzi na to,ze organizm mocno 'glukoneogenezuje' endogennie i egzogenie w cukrzycy typu I. Fajnie jakbys, co jakis czas 'zdawala' relacje z swoich postepow-np dla mnie Wink. Zycze wytrwalosci i powodzenia. Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2747 : 2012-09-03, 21:31:54 »

P.s ciala ketonowe hamuja spalanie/wykorzystanie glukozy,podnoszac tym samym jej poziom w krwi? Czy moze raczej powoduja hipoglikemie? He he
Zapisane
lilek
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2748 : 2012-09-03, 21:38:00 »

Witaj mariuszu....napewno napisze....zapisuje wszystko-a i to byl pomysl kochanej Tereski-Buzka dla Ciebie.....Ketony mam sladowe-tylko 1 raz mialam ich na 4++++ dojadlam co raczej zadko robie 3 kawalki gozkiej czekolady bo cukier byl akurat na 61mg/dl  i bylo to krotko przed spaniem-(moj blad 1 j za duzo) a z rana byl na 92mg/dl...Pozdrawiam
Zapisane
lilek
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2749 : 2012-09-03, 21:39:13 »

Sorki-Mariuszu- mialo byc z duzej litery....
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2750 : 2012-09-03, 21:53:15 »

 Very Happy nie ma problemu Very Happy
Zapisane
lilek
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2751 : 2012-09-03, 22:19:09 »





   



Very Happy Very Happy Very Happy...Mariuszu dobrze ze TO napisales z tymi Ketonami napewno mi sie przyda to ja raczej pilnowac bede zeby zostalo u mnie TYLKO sladowo-niby Drobiazg ale jak wazny-Dziekuje Ci zato....gdzies Admin wlasnie tez wspominal ze dobrze jak Ketonow niema -bo wtedy mozna Cukrzyce zaczac leczyc czy Insuline obnizac-juz nie pamietam tak dokladnie ale cos w tym Stylu...moze pan Tomasz bedzie mial znow Dobry Dzien i napisze/przypomni...Pozdrawiam... Very Happy Very Happy Very Happy

Ojej co ja zrobilam,otworzylam nowy rozdzial....Sorry...
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17123


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2752 : 2012-09-03, 22:55:23 »

...moglam Insuline o polowe zmniejszyc i dalej miec Cukry od 80-140-dla mnie to Rewelacja!!!!!!!Takich cukrow juz od lat niemialam nie mowiac juz ozmniejszeniu Dawki...
Oj postraszy doktor, postarszy! A jak glikemia w porządku to coś na "chorysterolek" zaleci się.  Wink
Zapisane
lilek
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2753 : 2012-09-04, 20:32:59 »

Dobry Wieczor wszystkim....mam zapytanko do Admina-i prosze o odpowiedz.....czy ja majac cukrzyce t.1 moge tez 1 dzien glodowki zrobic +nastepny dzien tak jak dö Staat pisales dzien 3 sadzonymi zoltkami zaczac-ale na ilu masla i ile znaczy "polozyc solidny kawalek masla na te zoltka i to przy glodzie do 3 razy????Pozdrawiam...Lidia....
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2754 : 2012-09-05, 07:13:48 »

"lilek"
jeśli możesz, to zgłoś się do renomowanego lekarza, co zna się na zasadach Diety Optymalnej.
Nie jestem lekarzem i żadnych porad dotyczących leczenia chorób nie udzielam przez internet.
Raz mi się o tym zapomniało z litości, gdy czytałem jak się człek męczy nieudolnie z prostymi zasadami leczenia cukrzycy typ II, ale na szczęście szybko mi przypomniał, że nie warto.  Confused
Dlatego napiszę, że się nie znam na leczeniu chorób i tyle.

PS
lekarza wybierz bardzo starannie, aby ci jakie LC nie zaszkodziło, bo cukrzyca typ I nie jest łatwa w leczeniu bez wprawnej analizy i szybkiej korekcji odżywiania.
A trzy żółtaka z masłem i papryką - to moje codzienne śnadanie w domu, a nie jakieś "leczenie"...  Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2755 : 2012-09-05, 08:07:19 »

Wygląda to tak, ale naśladować nie ma obowiązku, bo to MOJE ŚNIADANIE!
Innym może zaszkodzić!  Confused
Trzy gryzy trzymające do obiadu. BOMBA  Very Happy

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2756 : 2012-09-05, 08:16:06 »

Wygląda apetycznie.... Very Happy
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2757 : 2012-09-05, 08:18:26 »

Jeszcze napiszę dla dociekliwych, dlaczego nieczerwona, ani niezielona, tylko pomarańczowa jest ta papryka!  Shocked
Bo taką tylko mieli w warzywniaku!  Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55942


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2758 : 2012-09-05, 08:25:26 »

Ładne talerzyki Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2759 : 2012-09-05, 08:28:31 »

Ale ile cholesterolu... Shocked Cool
Zapisane

Strony: 1 ... 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.