forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:53:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1417101 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3040 : 2015-08-30, 22:47:31 »

"Na szczęście" lekarka Ewa Witoszek "naprawia szkody", jakie ludzie sobie "wyrządzają" Dietą Optymalną... Cool
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3041 : 2015-08-30, 22:53:15 »

Rozpoczynający DO kupują sobie jej książkę "Dieta Optymalna...cośtam, cośtam...") i czytając ją "głupieją" i nie wiedzą co robić. Znajoma będąca 2 czy 3 miesiące na DO, mówi, że dowiedziała się, że nie może mieszać białek i tak to stosuje.  Confused
Mnie brak słów... Confused
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3042 : 2015-08-30, 22:53:47 »

pana załatwił?

Takie "zabawne" i  z "dobrego serca" podsycanie niechęci.

"wchłanianiu białek w jelitach, które nie istnieje" - rzeczywiście jeśli jelita są w idealnym stanie, przenikanie białek powodujące odpowiedź układu immunologicznego jest pomijalne, często jednak jelita nie są w idealnym stanie, a objawy są niespecyficzne.

"właściwą interpretację doktora" - to może tylko popełnić każdy na sobie samym, co objawia się zdrowiem fizycznym i pozytywnymi cechami umysłowymi. Wmawianie i propagowanie wszem i wobec, co czyni Zyon, nienawiści i nieporozumień, nie jest jakąś specjalnie budującą cechą umysłową. Raczej wygląda na przekonanie, że manipulacja daje korzyści, a wspólne budowanie i zgoda nie.
 Confused
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3043 : 2015-08-31, 06:52:09 »

A zabawa?! Shocked
Gdzie zabawa?
Brak poczucia humoru i umiejętności zdrowego trollowania, to też nie jest jakaś wybitna cecha umysłowa, zwłaszcza na jajcarsko-serowym forum. Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3044 : 2015-08-31, 07:34:10 »

Jeżeli ktoś posiada problem poziomu cukru we krwi, to posiada też glukometr,

Poziom cukru we krwi nie ma nic wspólnego z objawami cukrzy, czyli syndromem metabolicznym powodującym określone skutki zdrowotne, ale to trzeba trochę wiedzy i to podręcznikowej. Tak samo jest z poziomem cholesterolu we krwi - nie ma nic wspólnego z miażdżycą.
Dlaczego zaś rośnie poziom cukru po posiłku i czym jest faktycznie wskaźnik IG? Przyczyna jest bardzo prozaiczna, ale ponieważ niestety innym nieznana, więc nie będą podawał póki co, bo później się cytuje Kwaśniewskiego bez podania źródła i autora.  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3045 : 2015-08-31, 07:36:03 »

Było! Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3046 : 2015-08-31, 07:37:51 »

Gdzie i co?  Shocked
Skoro z miesiąc temu w lesie mi przyszło do głowy i dopiero przedyskutowałem sprawę z Doktorem! Rolling Eyes
Jest świeżutka.  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3047 : 2015-08-31, 07:40:07 »

Albo mówimy o czym innym, albo galopująca skleroza. Wink

Analiza CUN posiłku, wzrost glikemii jest po to, by pierw wchłonęły się białka i tłuszcze.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3048 : 2015-08-31, 07:45:05 »

A świetnie, ale to nie o tym. Very Happy
Wiedziałem, że nie pisałem jeszcze na ten temat.  Cool
Ale kto wie, może napiszę. Wink
Ustalam dopiero geny i hormony, więc trochę roboty jest.  Confused
Przydałoby mi się dobre laboratorium biochemiczne, bo teoria teorią, a geny, genami.   Sad
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3049 : 2015-08-31, 07:51:04 »

Napisz, napisz, ale w tym podwójnie ukrytym dziale. Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3050 : 2015-08-31, 08:17:11 »

"Na szczęście" lekarka Ewa Witoszek "naprawia szkody", jakie ludzie sobie "wyrządzają" Dietą Optymalną... Cool
Rozpoczynający DO kupują sobie jej książkę "Dieta Optymalna...cośtam, cośtam...") i czytając ją "głupieją" i nie wiedzą co robić. Znajoma będąca 2 czy 3 miesiące na DO, mówi, że dowiedziała się, że nie może mieszać białek i tak to stosuje.  Confused
Mnie brak słów... Confused
Bo tak to wyglada Renia, w ksiazce od DDP, Dieta Optymalna jest tak opisana, ze przecietny pacjent, chory czlowiek jaki to czyta wywnioskuje, ze zoltka i smietana sa cukrogenne, cukrzycogenne i miazdzycorodne w DO, bo autorka niczym bohater ze Star Treka ciagle pisze jak wyciaga za uszy tych biednych ludzi z bagna DO/ZO. W dodatku autorka opisuje jak to sie chleba najadla, bo "slyszala zewszad" ze jest zdrowy i takie tam historie... I ci biedni ludzie maja potem w glowie metlik. Bo umowmy sie, ludzie o okreslonym poziomie intelektualnym tej ksiazki nie lykna, bo ich odrzuci. Glownie brak przez widoczny brak korekty i spojnosci tekstu, chaotycznosc, naddygresyjnosc, skakanie z watku na watek, poruszanie kilku spraw naraz. Taka sieczka. No ale Adam ma misje, ignoruje to co mu pisze admin, bo Adam "wie" lepiej, Ja sie zastanawiam po co ten troll sie tu przypaletal, mi to wyglada na "syndrom sztokholmski". W pewnym sensie doprowadizl, ze poszlismy stamtad i nagle sie okazalo, ze tam tylko wiater hula i paru idiotow pokroju Yarosha zostalo. Wiec przylazl tutaj, bo nawet cyrkowy glupek, taka baba z broda potrzebuje widowni i poklasku zeby sie cieszyc zainteresowaniem Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3051 : 2015-08-31, 08:22:24 »

Jeżeli ktoś posiada problem poziomu cukru we krwi, to posiada też glukometr,

Poziom cukru we krwi nie ma nic wspólnego z objawami cukrzy, czyli syndromem metabolicznym powodującym określone skutki zdrowotne, ale to trzeba trochę wiedzy i to podręcznikowej. Tak samo jest z poziomem cholesterolu we krwi - nie ma nic wspólnego z miażdżycą.
Dlaczego zaś rośnie poziom cukru po posiłku i czym jest faktycznie wskaźnik IG? Przyczyna jest bardzo prozaiczna, ale ponieważ niestety innym nieznana, więc nie będą podawał póki co, bo później się cytuje Kwaśniewskiego bez podania źródła i autora.  Cool
Panie amin! Na co sie pan produkujesz, jak zaraz sie okaze, ze istnieje kolejne "kluczowe" slowo, ktores pan pominal i pana aminowym wolaniem na puszczy fanatyk Adas sie w ogole nie przejmie. Bo on ma misje "wiedzenia" lepiej i inspirowania, taka misje hipochondryczno-ddpowska Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3052 : 2015-08-31, 09:09:55 »

Ale takie straszenie poziomem cukru i zmuszanie naiwniaków do badania krwi powinno być karane, ale business jest interes... Wink  Very Happy
I ja to rozumiem, nie ganię, bo każdy ma własny rozum i wybór.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3053 : 2015-08-31, 09:19:02 »

No i rada od stulatków: chcesz pożyć długo w zdrowiu - unikaj lekarzy.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3054 : 2015-08-31, 09:20:29 »

"Lekarz", "służba zdrowia" - co za przewrotne nazwy w dzisiejszych czasach!  Shocked  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3055 : 2015-08-31, 09:26:43 »

"Na szczęście" lekarka Ewa Witoszek "naprawia szkody", jakie ludzie sobie "wyrządzają" Dietą Optymalną... Cool
Rozpoczynający DO kupują sobie jej książkę "Dieta Optymalna...cośtam, cośtam...") i czytając ją "głupieją" i nie wiedzą co robić. Znajoma będąca 2 czy 3 miesiące na DO, mówi, że dowiedziała się, że nie może mieszać białek i tak to stosuje.  Confused
Mnie brak słów... Confused
Bo tak to wyglada Renia, w ksiazce od DDP, Dieta Optymalna jest tak opisana, ze przecietny pacjent, chory czlowiek jaki to czyta wywnioskuje, ze zoltka i smietana sa cukrogenne, cukrzycogenne i miazdzycorodne w DO, bo autorka niczym bohater ze Star Treka ciagle pisze jak wyciaga za uszy tych biednych ludzi z bagna DO/ZO. W dodatku autorka opisuje jak to sie chleba najadla, bo "slyszala zewszad" ze jest zdrowy i takie tam historie... I ci biedni ludzie maja potem w glowie metlik. Bo umowmy sie, ludzie o okreslonym poziomie intelektualnym tej ksiazki nie lykna, bo ich odrzuci. Glownie brak przez widoczny brak korekty i spojnosci tekstu, chaotycznosc, naddygresyjnosc, skakanie z watku na watek, poruszanie kilku spraw naraz. Taka sieczka. No ale Adam ma misje, ignoruje to co mu pisze admin, bo Adam "wie" lepiej, Ja sie zastanawiam po co ten troll sie tu przypaletal, mi to wyglada na "syndrom sztokholmski". W pewnym sensie doprowadizl, ze poszlismy stamtad i nagle sie okazalo, ze tam tylko wiater hula i paru idiotow pokroju Yarosha zostalo. Wiec przylazl tutaj, bo nawet cyrkowy glupek, taka baba z broda potrzebuje widowni i poklasku zeby sie cieszyc zainteresowaniem Very Happy
Ja nie byłbym taki surowy, ale ja nie lubię sofistyki genetycznej:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Genetic_fallacy
Nie skreślam informacji ze względu na źródło. Wink
Od pani Multikonto można się nauczyć obserwacji organizmu i trochę laryngologii, choć wychodzenie z mokrymi włosami na mróz i krytyka porannego zaśluzowania, świadczy o niskiej znajomości fizjologii. Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3056 : 2015-08-31, 09:33:35 »

"Na szczęście" lekarka Ewa Witoszek "naprawia szkody", jakie ludzie sobie "wyrządzają" Dietą Optymalną... Cool
Rozpoczynający DO kupują sobie jej książkę "Dieta Optymalna...cośtam, cośtam...") i czytając ją "głupieją" i nie wiedzą co robić. Znajoma będąca 2 czy 3 miesiące na DO, mówi, że dowiedziała się, że nie może mieszać białek i tak to stosuje.  Confused
Mnie brak słów... Confused
Bo tak to wyglada Renia, w ksiazce od DDP, Dieta Optymalna jest tak opisana, ze przecietny pacjent, chory czlowiek jaki to czyta wywnioskuje, ze zoltka i smietana sa cukrogenne, cukrzycogenne i miazdzycorodne w DO, bo autorka niczym bohater ze Star Treka ciagle pisze jak wyciaga za uszy tych biednych ludzi z bagna DO/ZO. W dodatku autorka opisuje jak to sie chleba najadla, bo "slyszala zewszad" ze jest zdrowy i takie tam historie... I ci biedni ludzie maja potem w glowie metlik. Bo umowmy sie, ludzie o okreslonym poziomie intelektualnym tej ksiazki nie lykna, bo ich odrzuci. Glownie brak przez widoczny brak korekty i spojnosci tekstu, chaotycznosc, naddygresyjnosc, skakanie z watku na watek, poruszanie kilku spraw naraz. Taka sieczka. No ale Adam ma misje, ignoruje to co mu pisze admin, bo Adam "wie" lepiej, Ja sie zastanawiam po co ten troll sie tu przypaletal, mi to wyglada na "syndrom sztokholmski". W pewnym sensie doprowadizl, ze poszlismy stamtad i nagle sie okazalo, ze tam tylko wiater hula i paru idiotow pokroju Yarosha zostalo. Wiec przylazl tutaj, bo nawet cyrkowy glupek, taka baba z broda potrzebuje widowni i poklasku zeby sie cieszyc zainteresowaniem Very Happy
Ja nie byłbym taki surowy, ale ja nie lubię sofistyki genetycznej:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Genetic_fallacy
Nie skreślam informacji ze względu na źródło. Wink
Od pani Multikonto można się nauczyć obserwacji organizmu i trochę laryngologii, choć wychodzenie z mokrymi włosami na mróz i krytyka porannego zaśluzowania, świadczy o niskiej znajomości fizjologii. Wink
No przeciez ja wspomnialem tylko o wybranych aspektach. Jak pisalem wiele razy, nawet z najbadziej bzdurnej ksiazki mozna wyluskac pozyteczne informacje Wink No i napisalem, ze nawet czekalem na te ksiazke, po szumnych zapowiedziach autorki, ze znalazla i udowodnila zwiazek z maloplytkowoscia co mnie wtedy bardzo interesowalo. Dlatego zawiodlo mnie bardzo, ze to slowo w ksiazce pada 2 (slownie: dwa) razy bodajze a calosc jest napisana tak jak poprzednia. Jakby pominac to notoryczne je..chanie na ZO to cos tam by mozna z tego wyciagnac, ale niestety akurat to sie najbardziej rzuca w oczy.
Zapisane

Work Buy Consume Die
vvv
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3057 : 2015-08-31, 09:35:59 »

Poziom cukru we krwi nie ma nic wspólnego z objawami cukrzy, czyli syndromem metabolicznym

Nic wspólnego to dosyć innowacyjne stwierdzenie, a ja lubię innowacyjność,
więc czekam na więcej info na czym polega to nowe spojrzenie.

Tymczasem, rzeczywiście, literalnie, według definicji,
można być otyłym, mieć cukier na czczo dowolny,
nawet powyżej progu nerkowego i syndromu metabolicznego nie mieć.

http://s2.postimg.org/gnwgpeey1/idf.png

 Cool
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3058 : 2015-08-31, 09:55:44 »

Pozwolę sobie dostrzec pewne niuanse ŻO,
które mogą dziwić niezorientowanych dokładnie w temacie
i które warto wyjaśniać często by uniknąć nieporozumień.

Zwiększenie przy ŻO ilości tłuszczu w pożywieniu zmniejsza otłuszczenie organizmu.
Zmniejszenie przy ŻO ilości węglowodanów w pożywieniu zwiększa ich poziom we krwi.
Zmniejszenie przy ŻO ilości białka w pożywieniu buduje muskulaturę i promuje sporty siłowe.

Dlatego tak ciekawie tutaj jest.
Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3059 : 2015-08-31, 10:57:57 »

Poziom cukru we krwi nie ma nic wspólnego z objawami cukrzy, czyli syndromem metabolicznym

Nic wspólnego to dosyć innowacyjne stwierdzenie, a ja lubię innowacyjność,
więc czekam na więcej info na czym polega to nowe spojrzenie.

Tymczasem, rzeczywiście, literalnie, według definicji,
można być otyłym, mieć cukier na czczo dowolny,
nawet powyżej progu nerkowego i syndromu metabolicznego nie mieć.

http://s2.postimg.org/gnwgpeey1/idf.png

 Cool
Hehe no ostro, Adam dowalil aminowi nowymi normami. Shocked
Adam: amin 1:0 Very Happy Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 20 zapytaniami.