forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:28:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658439 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Emerytura
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Emerytura  (Przeczytany 58755 razy)
adamel
Go


Email
Emerytura
« : 2010-09-26, 00:55:22 »

Słoneczka Wy moje,jaka jest Wasza wiedza na temat praw dotyczących wysokości przyznawanego świadczenia emerytalnego w RP?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Emerytura
« Odpowiedz #1 : 2010-09-26, 08:25:47 »

Moja praktycznie zerowa...Ja płacę najniższe składki dla prowadzących własną działalność i wiem tylko tyle, że moja emerytura będzie "kosmiczna"... Laughing
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Emerytura
« Odpowiedz #2 : 2010-09-26, 10:16:01 »

Pomyślcie więc o tym, że za PRL ZUS był zasobny, a emeryci byli w znacznie lepszej kondycji niż obecni. Obecniy system jest paranoiczny, co przykro stwierdzać.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Emerytura
« Odpowiedz #3 : 2010-09-26, 10:17:38 »


Emerytury będą musiały się obniżać, bo z pustego i Salomon................
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Emerytura
« Odpowiedz #4 : 2010-09-26, 10:24:36 »

Nie było pusto, przeciwnie. Żeby było pusto się postarano. Sprywatyzowano składki ZUS podobnie jak sprywatyzowano PRL-owskie przedsiębiorstwa.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Emerytura
« Odpowiedz #5 : 2010-09-26, 10:32:36 »

Nie było pusto, przeciwnie. Żeby było pusto się postarano. Sprywatyzowano składki ZUS podobnie jak sprywatyzowano PRL-owskie przedsiębiorstwa.

Święte słowa Tereniu. Z naszych składek płacono emerytury naszym dziadkom, rodzicom. Nam praktycznie nie będzie z czyich składek płacić.
Mnie na przykład zostało ostatnie 10 lat by wyrobić sobie przyzwoitą emeryturę, a to możliwe chyba tylko za granicą Sad
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Emerytura
« Odpowiedz #6 : 2010-09-26, 10:34:33 »

Cały czas fascynuje mnie fakt, że czas PRL-u określany jest mianem bylejakości, a przez 21 lat jedynie słusznego systemu ciągle mamy co sprzedawać. W końcu to, co sprzedajemy zostało stworzone w tej brzydkiej "komunie".
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Emerytura
« Odpowiedz #7 : 2010-09-26, 10:42:30 »

Cały czas fascynuje mnie fakt, że czas PRL-u określany jest mianem bylejakości, a przez 21 lat jedynie słusznego systemu ciągle mamy co sprzedawać. W końcu to, co sprzedajemy zostało stworzone w tej brzydkiej "komunie".

Co by nie powiedzieć - komuna była brzydka, ale mnie, za jej czasów nie było tak źle. Szkoda tylko, że my, wówczas młodzi jak nasze dzieci teraz, nie mieliśmy takich możliwości, jakie mają teraz nasze dzieci.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Emerytura
« Odpowiedz #8 : 2010-09-26, 10:49:21 »

....nie mieliśmy takich możliwości, jakie mają teraz nasze dzieci.
Chodzi Ci o dostęp do dopalaczy? Wink
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Emerytura
« Odpowiedz #9 : 2010-09-26, 10:51:43 »

....nie mieliśmy takich możliwości, jakie mają teraz nasze dzieci.
Chodzi Ci o dostęp do dopalaczy? Wink

Eee, no coś Ty Iguś, nie o dopalacze chodzi, a o możliwości zarabiania na przyszłą emeryturkę.
Dopalacze, to ścierwo, które już wkrótce zginie z legalu i oby jak najszybciej.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Emerytura
« Odpowiedz #10 : 2010-09-26, 10:58:31 »


Dopalacze, to ścierwo, które już wkrótce zginie z legalu i oby jak najszybciej.
Zoniu,ja nie jestem tak optymistycznie nastawiona .Wydaje mi się,że to nie zniknie tak szybko z lagalu,bo to jest na rękę rządzącym.
Podobnie jak to;
http://www.prasowe.com/wp-content/uploads/2009/10/jednoreki_bandyta_460x370.jpg
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Emerytura
« Odpowiedz #11 : 2010-09-26, 11:43:04 »


Dopalacze, to ścierwo, które już wkrótce zginie z legalu i oby jak najszybciej.
Zoniu,ja nie jestem tak optymistycznie nastawiona .Wydaje mi się,że to nie zniknie tak szybko z lagalu,bo to jest na rękę rządzącym.
Podobnie jak to;
http://www.prasowe.com/wp-content/uploads/2009/10/jednoreki_bandyta_460x370.jpg

Niestety Iguś, możesz mieć rację (oby jednak nie). Niemniej jednak, jakieś decyzje już w tej sprawie zapadły. Miejmy nadzieję, że tym razem
bardziej radykalne i bardziej pro społeczne niż rządowe.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Emerytura
« Odpowiedz #12 : 2010-09-26, 23:31:14 »

Nie bez kozery rozpocząłem ten temat. Mam wiele przemyśleń odnośnie naszego systemu emerytalnego. Prawdą jest, że obowiązuje u nas tzw system  "bismarcksowski". Ma to sens  tylko wtedy, kiedy koszty opracowania wysokości  świadczeń nie przekraczają tychże. Jednakowoż tak nie jest i fakt, że mój ojciec w 1973 roku otrzymał emeryturę w wysokości 6790 złotych miesięcznie utwierdza mnie w przekonaniu, że ktoś robi z nas "wała". Przyjrzyjcie się kochani źródłom statystycznym.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Emerytura
« Odpowiedz #13 : 2010-09-26, 23:58:34 »

Iga, Edyta, albo cholera wie, jak. Daj sobie siana i nie rób jaj z poważnych tematów. Zawsze doceniałem poczucie humoru, ale w tym temacie trąci to o nekrofilię. Tematyka jest moim skromnym zdaniem istotna, bo powiązana z "wydolnością" naszej obecnej służby zdrowia. Masz w tym temacie wnioski, to zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Emerytura
« Odpowiedz #14 : 2010-09-27, 00:24:33 »

adamel, a co ty się tak nerwujesz?

Co zaś tyczy się ZUSu to jak moze być inaczej?

Ja znam osoby które pobierają regularnie zapomogę ze względu na swoje inwalidztwo, przy czym jedyne ich inwalidztwo to luzbluz i mało obowiązków. Sielanka.
Przed wprowadzeniem Polski do UE mądre głowy typu Lewandowski, Blacerowicz mówiły że aby obsłużyć nowe prawo wystarczy jakieś 5 tysięcy dodatkowych urzędników. A od tego czasu przybyło ich 100 tysięcy. Co więc, idzie ku lepszemu prawda. Zielona wyspa, druga Japonia, trzeci Irlandia, czwarta... Grecja? Wątpię bo grecy nie są takimi niewolnikami jak Polacy.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Emerytura
« Odpowiedz #15 : 2010-09-27, 11:48:45 »

Iga, Edyta, albo cholera wie, jak. Daj sobie siana i nie rób jaj z poważnych tematów. Zawsze doceniałem poczucie humoru, ale w tym temacie trąci to o nekrofilię. Tematyka jest moim skromnym zdaniem istotna, bo powiązana z "wydolnością" naszej obecnej służby zdrowia. Masz w tym temacie wnioski, to zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam.
A uważasz,że sprzedaż tzw. dopalaczy nie wpłynie na przyszłe zdrowie młodego pokolenia? Czyżbyś był obrońcą tych cudownych specyfików?
Zdeklaruj się jednoznacznie ; obrońca,czy nie,bo niestety im więcej pieniędzy młodzi ludzie wydadzą na dopalacze ,tym mnie potem będzie pieniędzy na służbę zdrowia i emerytury i dziwne,że tego nie dostrzegasz,a mnie zarzucasz ,że ja sobie tutaj kpię.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Emerytura
« Odpowiedz #16 : 2010-09-27, 15:53:00 »

No to ja się jednoznacznie deklaruję : PRECZ Z DOPALACZAMI
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Emerytura
« Odpowiedz #17 : 2010-09-27, 18:14:40 »

No to ja się jednoznacznie deklaruję : PRECZ Z DOPALACZAMI
Można inaczej...  Wink
http://www.youtube.com/watch?v=ixfchZ1s47Q
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Emerytura
« Odpowiedz #18 : 2010-09-27, 20:46:27 »

No to ja się jednoznacznie deklaruję : PRECZ Z DOPALACZAMI
Można inaczej...  Wink
http://www.youtube.com/watch?v=ixfchZ1s47Q

Tiaaa  Cool
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Emerytura
« Odpowiedz #19 : 2010-09-27, 22:18:48 »

No to ja się jednoznacznie deklaruję : PRECZ Z DOPALACZAMI
Można inaczej...  Wink
http://www.youtube.com/watch?v=ixfchZ1s47Q

Tiaaa  Cool
...Prawie to samo wychodzi. Żeby tylko audiofilem nie zostać.  Cool
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 20 zapytaniami.