forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2017-10-23, 00:57:34

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Bia┼éka jako materia┼é do budowy i przebudowy cia┼éa powinno mie─ç mo┼╝liwie wysok─ů warto┼Ť─ç biologiczn─ů, powinno to by─ç bia┼éko zwierz─Öce, a nie ro┼Ťlinne.
492114 wiadomoÂci w 3928 w▒tkach; wys│ane przez 58 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Lucaes
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Pyszny sernik optymalny
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Pyszny sernik optymalny  (Przeczytany 36923 razy)
grenis
GoŠ

Email
Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #60 : 2015-06-26, 13:37:43 »

wp┼éyw na nieszczelno┼Ť─ç jelit - czyli wch┼éanianie substancji od┼╝ywczych i to wed┼éug ustalonej kolejno┼Ťci.┬á Cool
Przypominam, ┼╝e u m┼éodych ssak├│w szczelno┼Ť─ç jelit jest bardziej upo┼Ťledzona ni┼╝ u osobnik├│w doros┼éych, dlatego wch┼éaniaj─ů wi─Öcej toksyn typu przeciwcia┼éa, czy dwucukry niezb─Ödne do ┼╝ycia.┬á Very Happy

Termin "nieszczelno┼Ť─ç jelit" jest lansowany przez antyk├│w, ┼╝eby by┼éo straszniej.

Chodzi o procesy zapalne powierzchni jelit, kt├│re upo┼Ťledzaj─ů proces wch┼éaniania pokarm├│w, st─ůd je┼Ťli wyst─Öpuj─ů w organizmie procesy zapalne lub autoimmunologiczne jest has┼éo "gojenie organizmu rozpoczynamy od gojenia jelit", dla jelit pokarm jest opatrunkiem zapalaj─ůcym lub goj─ůcym, zale┼╝y z czego.

M┼éode ssaki w jelitach to raczej maj─ů mie─ç mleko w┼éasnej matki, a nie schemizowane wytwory przemys┼éu spo┼╝ywczego i farmaceutycznego, oparte cz─Östo na mleku krowim.
 Neutral

Zdrowotne skutki zastosowania wytworow przemysłu mleczarskiego  Very Happy
prof. dr hab. Gra┼╝yna Cichosz

Warto┼Ť─ç biologiczna t┼éuszczu mlekowego.
Spo┼Ťr├│d t┼éuszcz├│w po┼╝ywienia t┼éuszcz mlekowy wykazuje najwy┼╝sz─ů strawno┼Ť─ç.
Charakteryzuje si─Ö bardzo du┼╝ym zr├│┼╝nicowaniem sk┼éadu (ok. 400 r├│┼╝nych kwas├│w t┼éuszczowych), obecno┼Ťci─ů nasyconych kwas├│w kr├│tko- i ┼Ťrednio┼éa┼äcuchowych (4-8 i 8-I4 atom├│w C). obecno┼Ťci─ů kwasu oleinowego, wielonienasyconych kwas├│w Q-├│ i 9-3 oraz kilkunastu zwi─ůzk├│w biologicznie
aktywnych o udokumentowanych - w badaniach klinicznych i epidemiologicznych
- w┼éa┼Ťciwo┼Ťciach prozdrowotnych.

Kr├│tko┼éa┼äcuchowe KT egzogenne oraz uwalniane przez mikroflor─Ö jelitow─ů
(endogenne) wch┼éaniane w jelicie cienkim i grubym reguluj─ů adsorpcj─Ö wody oraz
elektrolit├│w, s─ů konieczne do tworzenia prawid┼éowej struktury i funkcjonowania
nab┼éonka jelita grubego. Wplywaj─ů terapeutycznie na r├│┼╝nego rodzaju patologie
jelita grubego, np. stany zapalne. Kwas masłowy jest skuteczny w profilaktyce
a tak┼╝e leczeniu nowotworu sutka, jelita grubego i w─ůtroby.
Jarek
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 8255

« Odpowiedz #61 : 2015-06-26, 13:46:49 »

A ile czego, to nikt z tych habilitowanych ,do dzi┼Ť nie napisa┼é.
Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 32566

« Odpowiedz #62 : 2015-06-26, 14:09:47 »

Wychowa┼éem kilka osieroconych szczeni─ůt, koci─Ö, szczeniaka fretki, je┼╝a i kun─Ö kamionk─Ö, kt├│re nawet nie lizn─Ö┼éy matczynego mleka.
Zawsze na skondensowanym mleku krowim z kartonika, ┼╝├│┼étku od tych biednych kur z wi─Özienia i ma┼Ťle, by─ç mo┼╝e chrzczonym margaryn─ů, w r├│┼╝nych proporcjach. Very Happy
O ile mo┼╝na to stwierdzi─ç, z pomoc─ů wsp├│┼éczesnej medycyny weterynaryjnej, nie ma ┼╝adnych uchwytnych r├│┼╝nic w rozwoju takich zwierz─ůt.

Jasne, ┼╝e mamine mleko najlepsze na ┼Ťwiecie, ale jak nie ma, to zrobi─ç?
Doktor Kwa┼Ťniewski te┼╝ zaleca┼é podobn─ů mieszank─Ö, tylko dostosowan─ů do wolnorosn─ůcego organizmu ludzkiego. Wink
vvv
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 3420

« Odpowiedz #63 : 2015-06-26, 17:42:44 »

A takie co┼Ť to "naukowo" nazywa si─Ö dysbioza jelit, a upo┼Ťledzenie tego "narz─ůdu" niesie za sob─ů bardzo powa┼╝ne konsekwencje metaboliczne pocz─ůwszy od awitaminoz, niew┼éa┼Ťciwej gospodarki mineralnej, a na kamieniach ka┼éowych, wiatrach, czy rozwolnieniu ko┼äcz─ůc przyczyniaj─ůcych si─Ö do stan├│w zapalnych jelit.┬á Cool
"Podoba" mi si─Ö dylemat jelit, co do chemii spo┼╝ywczej, cho─çby w przypadku banalnych azotan├│w z w─Ödlin, i p┼éynnego dymu, kt├│rym s─ů "w─Ödzone", wiadomo, ┼╝e wydala si─Ö mniej ni┼╝ si─Ö zjada, wi─Öc "odpady" ulegaj─ů zag─Öszczeniu. Jelita maj─ů dylemat przepuszcza─ç do organizmu te azotany i p┼éynny dym, czy zag─Öszcza─ç i peklowa─ç si─Ö dalej bardziej, a ┼╝eby to tylko o azotany i p┼éynny dym chodzi┼éo.
 Neutral
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #64 : 2015-06-26, 17:53:54 »

A s┼éysza┼ée┼Ť kiedy o, uwaga, trudne s┼éowo, metabolizowaniu?
To jest co┼Ť czego mi─Öso nie potrafi, a ┼╝ywe tkanki, owszem. Wink
vvv
Jr. Member
**

« Odpowiedz #65 : 2015-06-26, 18:10:01 »

Znowu b─Ödzie, ┼╝e Ci─Ö podpuszczam. Akurat azotany nie metabolizuj─ů si─Ö do niczego mniej toksycznego ni┼╝ one same i to jest magia, ┼╝e w─Ödliny pekluj─ů, a jelit niby nie, teoretycznie wydalane s─ů z moczem w postaci niezmienionej i krwi i nerkom to zwisa, cho─ç tylko teoretycznie. Potencjalnie mog─ů si─Ö w jelitach przy udziale bakterii lub na grillu przekszta┼éci─ç w azotyny i nitrozaminy.

http://www.piwet.pulawy.pl/por/nitrozoaminy.html
Ze wzgl─Ödu na dzia┼éanie kancerogenne N-nitrozoaminy s─ů klasyfikowane przez r├│┼╝ne organizacje mi─Ödzynarodowe. Mi─Ödzynarodowa Agencja Bada┼ä nad Rakiem (IARC) umie┼Ťci┼éa N-nitrozodimetyloamin─Ö (NDMA) i N-nitrozodietyloamin─Ö (NDEA) w grupie 2A (substancje prawdopodobnie rakotw├│rcze dla ludzi). Unia Europejska zaliczy┼éa je do kategorii 1B (substancje o domniemanym dzia┼éaniu kancerogennym). Ameryka┼äska Agencja Ochrony ┼Ürodowiska (EPA) zaklasyfikowa┼éa te dwa zwi─ůzki do kategorii B2 (substancje prawdopodobnie rakotw├│rcze dla ludzi).

Niezale┼╝nie od drogi podania dzia┼éanie toksyczne wi─Ökszo┼Ťci alkilonitrozoamin przejawia si─Ö g┼é├│wnie w znacznym uszkodzeniu w─ůtroby, najcz─Ö┼Ťciej w postaci ┼Ťr├│dzrazikowej martwicy tkanki w─ůtrobowej z licznymi zmianami krwotocznymi. Niekt├│re N-nitrozoaminy cykliczne, jak np. NMOR i NPIP, nie uszkadzaj─ů wyra┼║nie w─ůtroby, ale wywo┼éuj─ů ostre objawy neurotoksyczne.

Ale nie zg┼é─Öbia┼éem tematu i nie zamierzam, azotan├│w unikam, maj─ů taki paskudny niebieski smak.
 Cool
admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 832

[email protected]

« Odpowiedz #66 : 2015-06-26, 18:34:52 »

Ale te badania by┼éy robione pod propagowanie 5*wio i to na zwierz─Ötach, wi─Öc s─ů nieadekwatne i ju┼╝ nieaktualne... Wink
Bo w biochemii pisz─ů, ┼╝e nitrozoaminy┬á praktycznie si─Ö nie wch┼éaniaj─ů u cz┼éowieka ze wzgl─Ödu na szczelno┼Ť─ç jelit.┬á Cool Wink
A ┼╝eby by┼éo ja┼Ťniej - znacznie wi─Öksze szkody powoduj─ů azotyny z przedawkowanych nawozem nowalijek ni┼╝ soli pekluj─ůcej.┬á┬á Confused
Tylko po co ja to piszę!  Mr. Green  Very Happy
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #67 : 2015-06-26, 18:36:54 »

admin
Administrator
Jr. Member
*

[email protected]

« Odpowiedz #68 : 2015-06-26, 18:39:33 »

Shocked
No teraz to ┼╝e┼Ť dowali┼é...┬á Confused
Ca┼éy sens detoksu i szczelno┼Ťci jelit leg┼é w gruzach! Wink
admin
Administrator
Jr. Member
*

[email protected]

« Odpowiedz #69 : 2015-06-26, 18:51:15 »

Bardzo ┼éadny materia┼é, kr├│tko, sensownie - tak lubi─Ö!  Very Happy
vvv
Jr. Member
**

« Odpowiedz #70 : 2015-06-26, 21:47:58 »

No teraz to ┼╝e┼Ť dowali┼é...┬á Confused
Cały sens ...
Ja to bardziej czytam dlaczego jednak jako┼Ť bezpo┼Ťrednio zwykle prze┼╝yje,
i niekoniecznie natychmiast zrakowacieje,
a nie jakie to dobrodziejstwo z tej chemii jest.

Taka OPTyka.
 Cool
Zyon
Hero Member
wiadomoÂci: 21182

pind┼╝ar ryskow wyszy

« Odpowiedz #71 : 2015-06-27, 13:53:54 »

Ale te badania by┼éy robione pod propagowanie 5*wio i to na zwierz─Ötach, wi─Öc s─ů nieadekwatne i ju┼╝ nieaktualne... Wink
Bo w biochemii pisz─ů, ┼╝e nitrozoaminy┬á praktycznie si─Ö nie wch┼éaniaj─ů u cz┼éowieka ze wzgl─Ödu na szczelno┼Ť─ç jelit.┬á Cool Wink
A ┼╝eby by┼éo ja┼Ťniej - znacznie wi─Öksze szkody powoduj─ů azotyny z przedawkowanych nawozem nowalijek ni┼╝ soli pekluj─ůcej.┬á┬á Confused
Tylko po co ja to piszę!  Mr. Green  Very Happy
No wlasnie ocjiec, po co ty to piszesz jak to rzucanie grochem (dobre bialko niemieszane, nie powoduje wzdec, nietolerancji i reakcji krzyzowaych) o sciane?

Ja schowalem ostatnie kawalki sernika zeby miec na rano a i tak zdybali i opedzlowali moj kulinarny debiut  Confused Confused
Nie wiem czy sie cieszyc, ze docenili i smakowalo czy smucic, ze juz nie ma i trzeba robic nowy?  Laughing

Work Buy Consume Die
Jarek
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 8255

« Odpowiedz #72 : 2015-06-27, 14:02:08 »

┼╗e trzeba robi─ç nowy ,dba─ç o siebie nie dawa─ç ,sami niech robi─ů ,K 700 na st├│┼é i gitara .
Zyon
Hero Member
wiadomoÂci: 21182

pind┼╝ar ryskow wyszy

« Odpowiedz #73 : 2015-06-27, 14:05:40 »

Najgorsze bylo to, ze taki tlusty ten sernik. No ale jakos widac nawet to nikomu nie obrzydzilo smiaku  Very Happy

Work Buy Consume Die
Blackend
Hero Member
wiadomoÂci: 32661

« Odpowiedz #74 : 2015-06-27, 14:31:50 »

To pewnie p├│┼é lub pe┼éni korytkowcy, bo takiego pastwiskowca by zemgli┼éo lub co gorsza nag┼éa nieszczelno┼Ť─ç jelit dopad┼éa. Wink
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #75 : 2015-06-27, 14:51:01 »

A mo┼╝e "co z oczu, to i z serca"? Very Happy
Tak, jak z chudziutkimi par├│wkami. Very Happy
Blackend
Hero Member
wiadomoÂci: 32661

« Odpowiedz #76 : 2015-06-27, 15:07:17 »

Znam takiego, kt├│ry sera ┼╝├│┼étego nie jest w stanie zje┼Ť─ç, bo go mgli.  Very Happy
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #77 : 2015-06-27, 15:33:35 »

Dla mnie nie do poj─Öcia. Shocked
Znaczy, wiem, ┼╝e s─ů na ┼Ťwiecie r├│┼╝ne odpa┼éy, ale nie rozumiem tego.
Ludzie nie byli nigdy głodni, czy nie pracowali fizycznie, że "tego nie lubię, a tamtego nie zjem, bo wiem, że niedobre, choć nigdy nie jadłem". Laughing
Umieraj─ůcy z pragnienia na pustyni: Brrr, nie znosz─Ö oran┼╝ady. Wink

Wiem, ┼╝e Ty jeste┼Ť niejadkiem, to nic osobistego, m├│j ukochany braciszek cioteczny te┼╝ wydziwia┼é: A to t┼éu┼Ťcinki wykrawa┼é ze schabu (!), a to rodzynki wyd┼éubywa┼é z sernika, a to strz─Öpek ko┼╝ucha gania┼é w kubku, a┼╝ dziw bierze, ┼╝e go nie zabi┼éem. Very Happy
Wiesz ile czasu posiłki trwały, a tam zabawa stygła? Razz

Mnie jak si─Ö chce pi─ç, to pomyj si─Ö napij─Ö, a jak je┼Ť─ç, to byle g*wno zjem. Wink
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #78 : 2015-06-27, 15:35:07 »

I to w proporcji.  Very Happy
RafałS
Jr. Member
**
P│eŠ: Mŕ┐czyzna
wiadomoÂci: 6481

« Odpowiedz #79 : 2015-06-27, 15:49:42 »

By┼Ť by┼é na pastwisku, by┼Ť wiedzia┼é.
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 19 zapytaniami.