forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 21:40:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658475 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Pyszny sernik optymalny
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pyszny sernik optymalny  (Przeczytany 175297 razy)
grenis
Go


Email
Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #60 : 2015-06-26, 13:37:43 »

wpływ na nieszczelność jelit - czyli wchłanianie substancji odżywczych i to według ustalonej kolejności.  Cool
Przypominam, że u młodych ssaków szczelność jelit jest bardziej upośledzona niż u osobników dorosłych, dlatego wchłaniają więcej toksyn typu przeciwciała, czy dwucukry niezbędne do życia.  Very Happy

Termin "nieszczelność jelit" jest lansowany przez antyków, żeby było straszniej.

Chodzi o procesy zapalne powierzchni jelit, które upośledzają proces wchłaniania pokarmów, stąd jeśli występują w organizmie procesy zapalne lub autoimmunologiczne jest hasło "gojenie organizmu rozpoczynamy od gojenia jelit", dla jelit pokarm jest opatrunkiem zapalającym lub gojącym, zależy z czego.

Młode ssaki w jelitach to raczej mają mieć mleko własnej matki, a nie schemizowane wytwory przemysłu spożywczego i farmaceutycznego, oparte często na mleku krowim.
 Neutral

Zdrowotne skutki zastosowania wytworow przemysłu mleczarskiego  Very Happy
prof. dr hab. Grażyna Cichosz

Wartość biologiczna tłuszczu mlekowego.
Spośród tłuszczów pożywienia tłuszcz mlekowy wykazuje najwyższą strawność.
Charakteryzuje się bardzo dużym zróżnicowaniem składu (ok. 400 różnych kwasów tłuszczowych), obecnością nasyconych kwasów krótko- i średniołańcuchowych (4-8 i 8-I4 atomów C). obecnością kwasu oleinowego, wielonienasyconych kwasów Q-ó i 9-3 oraz kilkunastu związków biologicznie
aktywnych o udokumentowanych - w badaniach klinicznych i epidemiologicznych
- właściwościach prozdrowotnych.

Krótkołańcuchowe KT egzogenne oraz uwalniane przez mikroflorę jelitową
(endogenne) wchłaniane w jelicie cienkim i grubym regulują adsorpcję wody oraz
elektrolitów, są konieczne do tworzenia prawidłowej struktury i funkcjonowania
nabłonka jelita grubego. Wplywają terapeutycznie na różnego rodzaju patologie
jelita grubego, np. stany zapalne. Kwas masłowy jest skuteczny w profilaktyce
a także leczeniu nowotworu sutka, jelita grubego i wątroby.
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #61 : 2015-06-26, 13:46:49 »

 A ile czego, to nikt z tych habilitowanych ,do dziś nie napisał.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #62 : 2015-06-26, 14:09:47 »

Wychowałem kilka osieroconych szczeniąt, kocię, szczeniaka fretki, jeża i kunę kamionkę, które nawet nie liznęły matczynego mleka.
Zawsze na skondensowanym mleku krowim z kartonika, żółtku od tych biednych kur z więzienia i maśle, być może chrzczonym margaryną, w różnych proporcjach. Very Happy
O ile można to stwierdzić, z pomocą współczesnej medycyny weterynaryjnej, nie ma żadnych uchwytnych różnic w rozwoju takich zwierząt.

Jasne, że mamine mleko najlepsze na świecie, ale jak nie ma, to zrobić?
Doktor Kwaśniewski też zalecał podobną mieszankę, tylko dostosowaną do wolnorosnącego organizmu ludzkiego. Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #63 : 2015-06-26, 17:42:44 »

A takie coś to "naukowo" nazywa się dysbioza jelit, a upośledzenie tego "narządu" niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje metaboliczne począwszy od awitaminoz, niewłaściwej gospodarki mineralnej, a na kamieniach kałowych, wiatrach, czy rozwolnieniu kończąc przyczyniających się do stanów zapalnych jelit.  Cool
"Podoba" mi się dylemat jelit, co do chemii spożywczej, choćby w przypadku banalnych azotanów z wędlin, i płynnego dymu, którym są "wędzone", wiadomo, że wydala się mniej niż się zjada, więc "odpady" ulegają zagęszczeniu. Jelita mają dylemat przepuszczać do organizmu te azotany i płynny dym, czy zagęszczać i peklować się dalej bardziej, a żeby to tylko o azotany i płynny dym chodziło.
 Neutral
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #64 : 2015-06-26, 17:53:54 »

A słyszałeś kiedy o, uwaga, trudne słowo, metabolizowaniu?
To jest coś czego mięso nie potrafi, a żywe tkanki, owszem. Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #65 : 2015-06-26, 18:10:01 »

Znowu będzie, że Cię podpuszczam. Akurat azotany nie metabolizują się do niczego mniej toksycznego niż one same i to jest magia, że wędliny peklują, a jelit niby nie, teoretycznie wydalane są z moczem w postaci niezmienionej i krwi i nerkom to zwisa, choć tylko teoretycznie. Potencjalnie mogą się w jelitach przy udziale bakterii lub na grillu przekształcić w azotyny i nitrozaminy.

http://www.piwet.pulawy.pl/por/nitrozoaminy.html
Cytuj
Ze względu na działanie kancerogenne N-nitrozoaminy są klasyfikowane przez różne organizacje międzynarodowe. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) umieściła N-nitrozodimetyloaminę (NDMA) i N-nitrozodietyloaminę (NDEA) w grupie 2A (substancje prawdopodobnie rakotwórcze dla ludzi). Unia Europejska zaliczyła je do kategorii 1B (substancje o domniemanym działaniu kancerogennym). Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) zaklasyfikowała te dwa związki do kategorii B2 (substancje prawdopodobnie rakotwórcze dla ludzi).

Niezależnie od drogi podania działanie toksyczne większości alkilonitrozoamin przejawia się głównie w znacznym uszkodzeniu wątroby, najczęściej w postaci śródzrazikowej martwicy tkanki wątrobowej z licznymi zmianami krwotocznymi. Niektóre N-nitrozoaminy cykliczne, jak np. NMOR i NPIP, nie uszkadzają wyraźnie wątroby, ale wywołują ostre objawy neurotoksyczne.

Ale nie zgłębiałem tematu i nie zamierzam, azotanów unikam, mają taki paskudny niebieski smak.
 Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #66 : 2015-06-26, 18:34:52 »

Ale te badania były robione pod propagowanie 5*wio i to na zwierzętach, więc są nieadekwatne i już nieaktualne... Wink
Bo w biochemii piszą, że nitrozoaminy  praktycznie się nie wchłaniają u człowieka ze względu na szczelność jelit.  Cool Wink
A żeby było jaśniej - znacznie większe szkody powodują azotyny z przedawkowanych nawozem nowalijek niż soli peklującej.   Confused
Tylko po co ja to piszę!  Mr. Green  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #67 : 2015-06-26, 18:36:54 »

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #68 : 2015-06-26, 18:39:33 »

 Shocked
No teraz to żeś dowalił...  Confused
Cały sens detoksu i szczelności jelit legł w gruzach! Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #69 : 2015-06-26, 18:51:15 »

Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #70 : 2015-06-26, 21:47:58 »

No teraz to żeś dowalił...  Confused
Cały sens ...
Ja to bardziej czytam dlaczego jednak jakoś bezpośrednio zwykle przeżyje,
i niekoniecznie natychmiast zrakowacieje,
a nie jakie to dobrodziejstwo z tej chemii jest.

Taka OPTyka.
 Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #71 : 2015-06-27, 13:53:54 »

Ale te badania były robione pod propagowanie 5*wio i to na zwierzętach, więc są nieadekwatne i już nieaktualne... Wink
Bo w biochemii piszą, że nitrozoaminy  praktycznie się nie wchłaniają u człowieka ze względu na szczelność jelit.  Cool Wink
A żeby było jaśniej - znacznie większe szkody powodują azotyny z przedawkowanych nawozem nowalijek niż soli peklującej.   Confused
Tylko po co ja to piszę!  Mr. Green  Very Happy
No wlasnie ocjiec, po co ty to piszesz jak to rzucanie grochem (dobre bialko niemieszane, nie powoduje wzdec, nietolerancji i reakcji krzyzowaych) o sciane?

Ja schowalem ostatnie kawalki sernika zeby miec na rano a i tak zdybali i opedzlowali moj kulinarny debiut  Confused Confused
Nie wiem czy sie cieszyc, ze docenili i smakowalo czy smucic, ze juz nie ma i trzeba robic nowy?  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #72 : 2015-06-27, 14:02:08 »

Że trzeba robić nowy ,dbać o siebie nie dawać ,sami niech robią ,K 700 na stół i gitara .
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #73 : 2015-06-27, 14:05:40 »

Najgorsze bylo to, ze taki tlusty ten sernik. No ale jakos widac nawet to nikomu nie obrzydzilo smiaku  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #74 : 2015-06-27, 14:31:50 »

To pewnie pół lub pełni korytkowcy, bo takiego pastwiskowca by zemgliło lub co gorsza nagła nieszczelność jelit dopadła. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #75 : 2015-06-27, 14:51:01 »

A może "co z oczu, to i z serca"? Very Happy
Tak, jak z chudziutkimi parówkami. Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #76 : 2015-06-27, 15:07:17 »

Znam takiego, który sera żółtego nie jest w stanie zjeść, bo go mgli.  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #77 : 2015-06-27, 15:33:35 »

Dla mnie nie do pojęcia. Shocked
Znaczy, wiem, że są na świecie różne odpały, ale nie rozumiem tego.
Ludzie nie byli nigdy głodni, czy nie pracowali fizycznie, że "tego nie lubię, a tamtego nie zjem, bo wiem, że niedobre, choć nigdy nie jadłem". Laughing
Umierający z pragnienia na pustyni: Brrr, nie znoszę oranżady. Wink

Wiem, że Ty jesteś niejadkiem, to nic osobistego, mój ukochany braciszek cioteczny też wydziwiał: A to tłuścinki wykrawał ze schabu (!), a to rodzynki wydłubywał z sernika, a to strzępek kożucha ganiał w kubku, aż dziw bierze, że go nie zabiłem. Very Happy
Wiesz ile czasu posiłki trwały, a tam zabawa stygła? Razz

Mnie jak się chce pić, to pomyj się napiję, a jak jeść, to byle g*wno zjem. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #78 : 2015-06-27, 15:35:07 »

I to w proporcji.  Very Happy
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Pyszny sernik optymalny
« Odpowiedz #79 : 2015-06-27, 15:49:42 »

Byś był na pastwisku, byś wiedział.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 20 zapytaniami.