forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 08:22:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
659540 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Pies z alergia na ZO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pies z alergia na ZO  (Przeczytany 44238 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70379


Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #40 : 2010-10-23, 20:58:23 »


..dobra jest też wątróbka.. Very Happy ..nie tylko dla psa.. Wink
Zapisane

zeto555
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #41 : 2010-10-23, 21:05:38 »

Mam Mastifa Hiszpanskiego - wielkie psisko, wazy 103 kg.
Ma juz 4 lata, ale pierwszy rok jadal tak jak polecaja " fachowcy " od psow. Ciagle na cos chorowal.
Ponad 3 lata juz go zywie  optymalnie. Przedtem zjadal ok 3,5 kg zarcia i ciagle byl glodny, a teraz 1,5 kg na dobe i zawsze najedzony i wesoly - oczywiscie od 3 lat zero chorob.
Dostaje przewaznie 1kg miesa troche tluszczu, jakies jajko no i wegle w kaszy lub makaronie, czasami przemyce jakies warzywo. Polecam takie zyweinie.
Zapisane
juan
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #42 : 2010-10-23, 21:15:39 »

moja waży 28kg,ale to suczka wiec powinna schudnąć ok 3kg,hehe jak to zrobic? mam nadzieje ze jak ja bede inaczej zywila to i ten problem zniknie Laughing
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #43 : 2010-10-23, 21:18:46 »

Przedtem zjadal ok 3,5 kg zarcia i ciagle byl glodny...
Rósł,to i chciało mu się żreć.Swoją drogą musisz mieć fajne psisko, takie wielkie Very Happy Jeszcze napisz,że śpi z Tobą w łóżku   Razz
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #44 : 2010-10-23, 21:24:22 »

Przedtem zjadal ok 3,5 kg zarcia i ciagle byl glodny...
Rósł,to i chciało mu się żreć.Swoją drogą musisz mieć fajne psisko, takie wielkie Very Happy Jeszcze napisz,że śpi z Tobą w łóżku   Razz

Nie da rady spac w lozku, jak stanie na 2 lapach to ma ponad 2 metry.
Zapisane
juan
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #45 : 2010-10-23, 21:25:34 »

lubie duze psy Laughing mają swój czar
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #46 : 2010-10-23, 21:26:38 »

Nie da rady spac w lozku, jak stanie na 2 lapach to ma ponad 2 metry.
A da się ujeżdżać?  Smile
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #47 : 2010-10-23, 21:31:03 »

Nie da rady spac w lozku, jak stanie na 2 lapach to ma ponad 2 metry.
2 metry jak stanie na dwóch łapach i 103 kg! O jeju!
Pooglądałam sobie tę rasę.Śliczne psy,a szczenięta jakie milusie Very Happy
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #48 : 2010-10-23, 21:33:04 »

Tak, jak sa male to takie miski. Bardzo ciezki w ulozeniu. Lapie wszystko momentalnie, ale trzeba byc stanowczym bo nie slucha.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #49 : 2010-10-23, 21:36:05 »

Pamiętam małego Haskiego od znajomego,który ugryzł mnie w ucho,taki mały wariat był z niego Very Happy
Zapisane
juan
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #50 : 2010-11-01, 18:07:34 »

tak wiiec mój piesek jest juz na diecie ok tygodnia i w koncu sie nie drapie Very Happy no moze troszke sie podrapuje ale tylko troszke,kasza z podrobami poczyniła cuda,przez te sterydy nie mogła byc szczepiona :(w koncu ją zaszczepimy to dopiero jej 2 szczepienia w zyciu wiele stracila przez te sterydy Sad
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #51 : 2010-11-11, 22:41:41 »

Daj sobie spokój ze wszelkimi kaszami, ryżami,bądż makaronami. Daj po prostu pieskowi mięso, lub podroby z dodatkiem pewnych warzyw (fasolka szparagowa, groszek zielony, marchewka, szparagi, etc). Karmienie psa ludzkimi "węglowodanowymi wynalazkami" nie jest wskazane, i to właśnie owe mogą być przyczyną wszelkich alergii. Gotowe karmy zawierają również węglowodany tegoż pochodzenia i trzeba mieć tego świadomość.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #52 : 2010-11-11, 22:45:44 »

Widziałam karmę w ktorej białko stanowiło 2%, reszta to węglowodany. Zwierzaki tak karmione muszą chorować  Confused   
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #53 : 2010-11-11, 23:08:33 »

Moja sunia była dla weterynarzy ewenementem. Kiedy miała 8 miesięcy, zginęła. Wróciła do domu po 2 miesiącach, a po kolejnych paru miała pierwszy atak padaczki. Nigdy nie dawałem jej żadnych leków p/padaczkowych, bo straciłaby radość życia. Kaszę, ryż i makaron sama odrzuciła i od tej pory dostawała głównie mięso i podroby, z niwielkim dodatkiem warzyw. Miewała czasami ataki i to typu grand mal, więc niebezpieczne dla życia. Dożyła jednak 14-tu lat w fantastycznej kondycji fizycznej. Pies nie jest poobiednim "odkurzaczem", potrzebuje tego samego, co my, aczkolwiek trochę więcej białka nie zaszkodzi.
Zapisane
juan
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #54 : 2010-11-11, 23:12:26 »

niestety piesek sie zaczął drapac z bezradnosci poddałam sie i zaczełam podawac mu tabletki Sad ale faktycznie macie racje z tymi weglowodanami z tym ze weterynarz zasugerowal kiedys ze moze byc uczulona na kurz,ludzki naskórek, czy eliminując jej weglowodany pozbęde sie kłopotów? mam mała wiedze na ten temat jestem początkującą optymalna.
Zapisane
juan
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #55 : 2010-11-11, 23:15:59 »

. Pies nie jest poobiednim "odkurzaczem", potrzebuje tego samego, co my, aczkolwiek trochę więcej białka nie zaszkodzi.
[/quote



]pieska karmimy karmą dla alergików (Purina Dog Chow Lamb & Rice) nigdy nie była dokarmiana (naszym jedzeniem)
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #56 : 2010-11-11, 23:17:06 »

Może na gluten? Jest propozycja @ Adamela: podroby i warzywa, ale nie ziemniaki. Może garstkę (jaki duży jest pies?) ryżu, lub kaszy gryczanej można dołożyć? Jajka smażone pewnie też mogą być.

Trzeba odstawić tę karmę.
Zapisane
juan
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #57 : 2010-11-11, 23:19:41 »

to Labrador ma 3 lata,wazy 28kg. skutkiem podawania leków sterydowych zatrzymuje sie jej w organizmie woda,wygląda jakby miala duza nadwagę Sad
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #58 : 2010-11-11, 23:22:34 »

Podroby, jajka, troszkę ryżu ugotować razem z podrobami. Może da się te sterydy wkrótce odstawić. Proszę poszukać w postach admina informacji nt żywienia pieska, mam wrażenie że takowe były. Jeśli nie Admin, to Toan.
Zapisane
juan
Go


Email
Odp: Pies z alergia na ZO
« Odpowiedz #59 : 2010-11-11, 23:28:57 »

 gotowałam jej płuca wieprzowe które bardzo lubi ale gotowalam jej na kaszy i wytrzymala bez sterydów ok 2 tygodnie poczym zaczela sie silnie drapac i znów wgryzac sie w brzuch Sad dostawała 1 jajko dziennie
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 19 zapytaniami.