forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 04:49:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ziemniaki w zywieniu optymalnym  (Przeczytany 59556 razy)
RamboRat
Go


Email
Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« : 2010-10-10, 22:08:27 »

Chcialabym zapytac Panstwa o porade. Jak to jest z ziemniakami w ZO? Czy mozna jesc ziemniaki na obiad z miesem?
Do tej pory laczylam mieso i ziemniaka plus warzywa, ale czytajac jeszcze raz ksiazke Pana Marka Chylinskiego i Dr Kwasniewskiego "Dieta Optymalna- dieta idealna" nastknelam sie na stwierdzenie: "jesli posilek jest zlozony z bialka i tluszczu, to nie powinnismy zaklocac procesow ich rozkladu w dwunastnicy... na przyklad przez weglowodany takie jak makaron, ryz czy ziemniaki."
Z kolei w ksiazce Dr Kwasniewskiego "Zywienie optymalne" Pan Doktor pisze, ze najlepszym zrodlem weglowodanow sa ziemniaki i mozna spozywac 100g dziennie. No ale nie wspomina, czy mozna laczyc ziemniaki z miesem itd.
Szczerze mowiac, nie wiem co robic, bo byc moze popelniam blad dodajac ziemniaka do obiadu. Bede wdzieczna jesli zechca sie Panstwo podzielic swoim doswiadczeniem z tej kwestii. Dziekuje za wszelkie wskazowki!
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #1 : 2010-10-10, 22:57:47 »

Ziemniaki są wg dr J.K. dobrym źródłem węglowodanów, a też nikt w tym modelu żywienia nie wskazuje na niełączenie pewnych produktów ( chwała im za to ). Jeżeli umiem czytać, to nieistotnym jest źródło węglowodanów, tylko ich dobowa ilość. Niczego na temat rozłączności pewnych produktów w DO, bądź ŻO twórca nie napisał. Ważne są tylko, i wyłącznie proporcje.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #2 : 2010-10-11, 08:37:33 »


Tutaj przytoczę cytat  Cool bo moim zdanie to jest ciekawe. Produkty, które są niekorzystne dla organizmu, są szybciej trawione..Niektorzy sugerują (wręcz przekonują), że szybkie trawienie jest wskazane..

.."Problem zaczyna się wtedy, gdy pokarm ten kompletnie nie pasuje do naturalnych czynności żołądka, na przykład wtedy, gdy trafia doń bagietka z dżemem - co tu rozdrabniać, rozcierać, mieszać? Żołądek ignoruje talie pokarmy i już po 15-20 minutach pozbywa się ich przesuwając je do jelita cienkiego. Co innego potrawy zawierające duże ilości tłuszczu - te zalegają w żołądku znacznie dłużej"..

.."Na przykład fatalnym połączeniem jest makaron albo ziemniaki puree z mięsem.Jeżeli do takiego zestawu dołożymy sok pomarańczowy albo colę - Nieszczęście gotowe. Możemy od razu kupić w aptece środek na zgagę"

.." Jeżeli schabowemu towarzyszyło będzie jedynie kilka frytek usmażonych na tłuszczu, wtedy mamy do czynienia z jednorodnością pokarmową, prawidłowym, szybkim trawieniem bez procesów gnilnych i fermentacyjnych i należytym wykorzystaniem wszystkich składników pokarmowych, witamin i minerałów".

.."Jeśli zaś ktoś nie wyobraża sobie życia bez ziemniaków, może zjeść 2 lub 3, ale bez mięsa, lecz tylko z sałatką z surowych warzyw. Przekonacie się, że zasada przyswajania białek, tłuszczów i niektórych węglowodanów według ścisłych proporcji przyniesie w krótkim czasie dobroczynne skutki dla Waszego zdrowia"..

Czyli z tych cytatów ("Dieta Optymalna - dieta idealna" s.204) wynika i zjedzenie na obiad np. 200g mięsa i 200g ziemniaków (dbając przy tym iż dzienny bilans BTW się zgadzał) nie jest najlepszym rozwiązaniem. Moim zdaniem tutaj łamie się zasadę niemieszania energii. Taki posiłek to jest typowe "koryto" i nie czujemy się po nim dobrze.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #3 : 2010-10-11, 09:42:35 »


Aby nie zjadać w posiłkach zbyt dużej procentowo ilości węglowodanów, w arkadiach na ogół podają jeden dziennie osobny posiłek uzupełniający węglowodany np. o 12-tej deser z kawą, lub na 'kolację" lody, lub gotowane warzywa polane lekko masłem, albo sałatkę jarzynową.
Zapisane

zeto555
Go


Email
Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #4 : 2010-10-11, 11:52:48 »

Troche racji masz Reniu, ale nie mozna dac sie zwariowac bo inaczej staniermy sie niewolnikami DO, a to ma byc przyjemnosc.
Jesli ktos ma rewelacje po takim polaczeniu to oczywiscie moze szukac wlasciwej drogi, ale moim zdaniem trzeba tez troche wrzucic na luz.
Zapisane
RamboRat
Go


Email
Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #5 : 2010-10-13, 20:57:56 »

dzieki wszystkim za odpowiedz
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #6 : 2010-10-13, 21:17:20 »


Aby nie zjadać w posiłkach zbyt dużej procentowo ilości węglowodanów, w arkadiach na ogół podają jeden dziennie osobny posiłek uzupełniający węglowodany np. o 12-tej deser z kawą, lub na 'kolację" lody, lub gotowane warzywa polane lekko masłem, albo sałatkę jarzynową.
to jak sie ma procentowo do bilansu dziennego  zjedzenie dodatkowych weglowodanow?Czy wczasowicze  badaja ketony w moczu a nastepnie uzupelniaja weglowodany?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #7 : 2010-10-13, 21:25:51 »


Jak ktoś chce, lub nie zna swoich potrzeb co do węglowodanów to może sobie mierzyć ketony. Ale jest tak, że lekarz ustala każdemu dzienne BTW i podają każdemu odpowiednią ilość.
Jedynie w "Globusie" to musieliśmy improwizować sobie niektóre posiłki (szwedzki stół) ale jeśli ktoś miał z tym problemy, to mógł poradzić się Pani Teresy - (starszy doradca żywieniowy - a raczej doradczyni Wink)
Zapisane

krista
Go


Email
Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #8 : 2010-11-23, 20:01:24 »


Aby nie zjadać w posiłkach zbyt dużej procentowo ilości węglowodanów, w arkadiach na ogół podają jeden dziennie osobny posiłek uzupełniający węglowodany np. o 12-tej deser z kawą, lub na 'kolację" lody, lub gotowane warzywa polane lekko masłem, albo sałatkę jarzynową.


czyli jasno wynika, że warzywa można spożywać również w postaci surowej hm  Confused.A to ci dopiero... Exclamation
Cały czas myślałam , że surowe raczej nie, a zreszta w jakims wątku pytałam, czy sok z marchewki jest dozwolony , i otrzymałam odpowiedz, że nie.. Cool
Przyznam, że trochę się juz z tym pogubiłam, no to jak to w końcu jest?
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #9 : 2010-11-23, 20:05:14 »

Gotowane czyli surowe?  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #10 : 2010-11-23, 20:07:52 »

Sałatka jarzynowa jest z gotowanych jarzyn.
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #11 : 2010-11-23, 20:12:45 »

 Very Happy - normalnie można się pogubić.  Sad
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #12 : 2010-11-23, 20:14:06 »

Cytuj
Przyznam, że trochę się juz z tym pogubiłam, no to jak to w końcu jest?

Zyjemy w XXI wieku i nikt nie ma zamiaru wracac do okresu z przed 6000 lat, kiedy to pojecia "rolnictwo" nie znali. Dzisiaj wszystko jest zatrute albo tak zdezynfekowane, ze jestesmy chorzy nawet po zjedzeniu pomidora prosto z krzaka.

Wg mnie nalezy jesc tak aby zachowac proporcje BTW bedac na ZO. Masz ochote na sok z marchwi-pij, tylko wlicz to do dziennego BTW, masz ochote na 3 ziemniaki to zjedz byle by nie bylo przedawkowania weglowodanow.

Nie dajmy sie zwariowac, to tylko dieta, dieta, ktora pokazala nam kierunek zdrowego zycia, zywienia. Very Happy

Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #13 : 2010-11-23, 20:17:37 »

Ja proponuję surowe i sałatki, i ziemniaki, bo surowe jest zdrowe!  Wink
Ciekawe, co na ten temat pisze dr Kwaśniewski?
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #14 : 2010-11-23, 20:23:06 »

Ja proponuję surowe i sałatki, i ziemniaki, bo surowe jest zdrowe!  Wink
Ciekawe, co na ten temat pisze dr Kwaśniewski?
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy i to przywraca mi wiarę w siłę ziemniaka  Laughing Laughing Laughing , toteż jak tydzień temu posunęłam optymalna karkówkę z pół kilogramem "optymalnych" frytek to o 3.00 nad ranem maiłam tak nieoptymalne objawy  Laughing Laughing Laughing, że poczułam siłę ziemniaka Laughing Laughing
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #15 : 2010-11-23, 20:40:01 »

Jak się zje z kilogramem frytek, to żadnych objawów nie będzie z wyjątkiem ociężałości i chęci drzemki...  Very Happy
Jak się zaś dołoży do tego bułę to może być zgaga!
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #16 : 2010-11-23, 20:41:37 »

do tego bułę to może być zgaga!

z coca cola koniecznie oczywiście!
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #17 : 2010-11-23, 20:44:21 »

Cytuj
Przyznam, że trochę się juz z tym pogubiłam, no to jak to w końcu jest?

Zyjemy w XXI wieku i nikt nie ma zamiaru wracac do okresu z przed 6000 lat, kiedy to pojecia "rolnictwo" nie znali. Dzisiaj wszystko jest zatrute albo tak zdezynfekowane, ze jestesmy chorzy nawet po zjedzeniu pomidora prosto z krzaka.

Wg mnie nalezy jesc tak aby zachowac proporcje BTW bedac na ZO. Masz ochote na sok z marchwi-pij, tylko wlicz to do dziennego BTW, masz ochote na 3 ziemniaki to zjedz byle by nie bylo przedawkowania weglowodanow.

Nie dajmy sie zwariowac, to tylko dieta, dieta, ktora pokazala nam kierunek zdrowego zycia, zywienia. Very Happy




Adampion zgadzam się z Tobą, też uważam, że w dzisiejszych czasach a zimą szczególnie powinno się wystrzegać warzyw surowych...posiadają za dużo pestycydów i innych paskudztw, A marchewkę mam akurat od rolnika, więc pare razy się skusiłam na sok. Przyznaję się , ze mnie strasznie ciągnie do takiego naturalnego soczku a do innych warzyw nic a nic.. Laughing
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #18 : 2010-11-23, 20:45:14 »

Kilogram frytek,buła,coca cola...a kto by to zjadł???  Rolling Eyes Laughing Ale może warto robić zapasy,bo może być wojna.  Rolling Eyes
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Ziemniaki w zywieniu optymalnym
« Odpowiedz #19 : 2010-11-23, 20:46:49 »

do tego bułę to może być zgaga!

z coca cola koniecznie oczywiście!

No , aż tak nie zaszalałam Laughing Laughing Laughing, ale będę pamiętać Laughing Laughing buła + cola Laughing Laughing Laughing no i koniecznie potem muszę sprawdzić BTW ,czy nie dopełnić węgli Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 19 zapytaniami.