forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 09:01:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659887 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ZO a psychika
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: ZO a psychika  (Przeczytany 5211 razy)
Szara
Go


Email
ZO a psychika
« : 2010-10-11, 12:22:44 »

Witam Wszystkich ponownie,

Czesto podkeslamy zbawienny wplyw ZO/DO na nasze cialo.

Wiem z ksiazek Dr Kwasniewskiego o wplywie ZO na psychike, etc. Na poczatku czytalam o tym z lekkim niedowierzaniem. Ale po przeszlo 3 miesiacach stwierdzam,ze jest cos na rzeczy.
Nie dosc ,ze wyspokojnialam, to malo co mnie irytuje i spowolnilam swoje gwaltowne reakcje. Depresja z ktora sie zmagalam przez dlugi czas odeszla w niepamiec.

A jak bylo z Wami?

Sz
Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: ZO a psychika
« Odpowiedz #1 : 2010-10-12, 08:53:11 »

Ja również odczuwam korzystny wpływ ŻO na funkcjonowanie wszystkich narządów, w tym i umysłu. Zauważyłam to najbardziej w poprawie przyswajalności wiedzy, na studiach. Łatwiejsze było kojarzenie faktów, wyciąganie wniosków i przygotowywanie się do egzaminów.
Często swój obecny bardziej logiczny sposób myślenia zauważam patrząc na błędy innych, które ja też do niedawna popełniałam - mam tutaj na myśli głównie hierarchię priorytetów..
Również moja siostra po przejściu na DO, zauważyła już po 2 miesiącach, że jej jakby "mgła" zeszła z umysłu. Wszystko od razu stało się takie wyraźne, łatwe i oczywiste. Nawet w rozwiązywaniu krzyżówek odczuła dużą poprawę.

Tutaj w temacie:

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=709
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: ZO a psychika
« Odpowiedz #2 : 2010-10-12, 08:56:16 »


Nie wspomniałam jeszcze o ustąpieniu u mnie nerwicy, z którą walczyłam chyba z 30 lat..Aż do chwili wprowadzenia u mnie DO, ona ciągle wygrywała..
Zapisane

RamboRat
Go


Email
Odp: ZO a psychika
« Odpowiedz #3 : 2010-10-13, 20:55:00 »

zgadzam sie, napewno zdrowe zywienie korzystnie wplywa na nasza psychike. Sama zauwazylam, ze moje widzenie swiata jest bardziej pozytywne, moje myslenie jest jakos bardziej optymistyczne. A do tego, rowniez czuje ze mam w jakis sposob "lepszy" umysl ostatnio - w pracy robie rzeczy bardziej efektywnie, lepiej mi sie mysli i latwiej sie koncentruje, przez co i wiecej jestem w stanie zrobic.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 19 zapytaniami.