forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 22:58:42

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Syn marnotrawny
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Syn marnotrawny  (Przeczytany 179143 razy)
ArT_B_
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #360 : 2010-10-18, 21:26:34 »

będę musiał rozejrzeć się za mąką ryżową Smile
od czego mogą boleć plecy... najgorzej jest rano... czuję sie jak po dobrej siłowni...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #361 : 2010-10-18, 21:53:42 »

A może ten ból nie ma związku z dietą? Może to jest nadwyrężenie, albo przewianie...
Zapisane

ArT_B_
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #362 : 2010-10-18, 22:08:18 »

no właśnie nie... chociaż... zobaczę co życie przyniesie Wink
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #363 : 2010-10-18, 22:15:04 »


A czy ryż brązowy ma niższy indeks glikemiczny? O to chodzi?

Właśnie o to chodzi Reniu.
Gwidon, tylko białka i mąka ryżowa? i nic więcej?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #364 : 2010-10-18, 22:21:09 »

Można dodać orzechy mielone, migdały mielone, słonecznik mielony. I kolendry trochę dodać. Albo kminku.

A zemleć w młynku do kawy? Może się udać  Smile 
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #365 : 2010-10-18, 22:24:19 »

Indeks glikemiczny mąki ryżowej to 95 Sad
A już żytnia 580 - tka ma tylko 75
a żytnia 720-stka - 70
a żytnia razowa 2000 - tylko 45
mąka sojowa odtłuszczona i pełnotłusta ma IG 53
pszenna graham - 50
pszenna razowa - 45

Czy ktoś z Was próbował piec z tymi o niskich indeksach?
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #366 : 2010-10-19, 09:59:01 »


A czy ryż brązowy ma niższy indeks glikemiczny? O to chodzi?

Właśnie o to chodzi Reniu.
Gwidon, tylko białka i mąka ryżowa? i nic więcej?

...TAK, mozesz dodac mala szczypte  soli , i trzeba ladnie formowac buleczki,bo ciasto jest dosc sztywne , mozesz oczywiscie zrobic buleczki z maki glutenowej ,jesli taka ci odpowiada...
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #367 : 2010-10-19, 11:08:36 »

Nie tylko ryż. Można zemleś kaszę gryczaną na mąkę gryczaną, a nawet kaszę jaglaną  Smile 
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #368 : 2010-10-19, 11:25:50 »

będę musiał rozejrzeć się za mąką ryżową Smile
od czego mogą boleć plecy... najgorzej jest rano... czuję sie jak po dobrej siłowni...

Wrzuć na noc - godz/dwie przed snem ok 15-20 gram W /bez B i T/
Zapisane
ArT_B_
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #369 : 2010-10-19, 17:00:49 »

no i życie przyniosło... w nocy... nawrót dny... czy któryś z "dniaków" kojarzy bóle mięśni poprzedzające atak dny?
jednodześnie jestem trochę zaskoczony bo pH moczu w trakcie ataku miałem 5,5 czyli neutralne... można powiedzieć że jedynym symptomem poprzedzającym atak był ból mięśni...
Zapisane
katy
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #370 : 2010-10-19, 18:18:05 »

z Krisyian...Tybetańczycy do każdej kawy , herbaty dodają szczyptę sody.
Ja piłem do momentu wypłukania złogów. Nie wiadomo jak duże masz "zapasy" w stawach.
Może to potrwać kilka dni.
W przyszłości , gdy symptomy choroby będą zauważalne , wysokie ph  natychmiast zniweluje zapędy tej królewskiej choroby.
Tak, ci ja to miałem dawno , dawno temu.

może ph należy utrzymać przez kilka dni? jak myślisz?

Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #371 : 2010-10-19, 18:25:21 »

A nie jest przypadkiem tak, że te bóle, objawy to są leczące? Jeżeli organizm się oczyszcza to jeszcze przez jakiś czas mogą takie bóle zdarzać się.
Inna sprawa, że można sobie pomagać róznymi zabiegami niwelować te bóle. Ja słyszałem o kilku przynajmniej.
Zapisane
ArT_B_
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #372 : 2010-10-21, 18:35:41 »

może ph należy utrzymać przez kilka dni? jak my¶lisz?
i tak było...
A nie jest przypadkiem tak, że te bóle, objawy to s± lecz±ce? Jeżeli organizm się oczyszcza to jeszcze przez jaki¶ czas mog± takie bóle zdarzać się.
Inna sprawa, że można sobie pomagać róznymi zabiegami niwelować te bóle. Ja słyszałem o kilku przynajmniej.
nie wiem... dlatego pytałem tych którzy dnę mieli... jakie znasz sposoby na ból mięśni? ja mam takie jakbym wagon węgla łopatą rozładował... najnormalniejsze zakwasy choć nic fizycznie nie robiłem, najgorzej jest rano wstać... później jakoś leci Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #373 : 2010-10-21, 18:50:17 »


A może by warto było pójść nawet do zwykłego lekarza, żeby Ciebie zbadał i dokładną diagnozę postawił..Może to nie jest wcale dna..
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #374 : 2010-10-21, 19:01:23 »

No, ale to wiąże się z wysiłkiem...  Wink
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #375 : 2010-10-21, 19:43:15 »

ArT B - czy jest jakiś powód że siedzisz w przewadze układu S ? Miałeś już przecież skurcze nadkomorowe które są właśnie przy przewadze układu sympatycznego. Odkwaszenie żółtkami przesunęło Cię chwilowo w przewagę Ps i na tym koniec. Jest jeszcze inna możliwość. Może to FIBROMIALGIA czyli nieznana odmiana artretyzmu - bo i taka choroba jest. Lekarstwem jast MYALGIN /apteki/ - ale to rzadkość i musi być dobry lekarz który to potrafi ocenić.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #376 : 2010-10-21, 20:19:14 »


nie wiem... dlatego pytałem tych którzy dnę mieli... jakie znasz sposoby na ból mięśni? ja mam takie jakbym wagon węgla łopatą rozładował... najnormalniejsze zakwasy choć nic fizycznie nie robiłem, najgorzej jest rano wstać... później jakoś leci Wink
Bole miesni to nie Dna. Dna atakuje stawy i moim zdaniem takze (sciegna, chrzaske). Przy ataku dny nie ma takiej mozliwosci, ze ja "rozchodzisz".
Byc moze bole miesni pochodza (w DO), od zbyt malej ilosci W  w diecie. (Dlatego za duzo nie kombinuj, stosuj DO prawidlowo). Ja nigdy nie bylem u lekarza optymalnego, ale osoba dzieki ktorej zaczalem DO, miala staly kontakt z lekarzem. Zdarzaly jej sie bole miesni, dzwonila /chyba do lek. Michalaka/ ; kazal jej zjesc wtedy kromke chleba, i to uzupelnienie W jej pomagalo.
Pozdr
maf
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #377 : 2010-10-21, 20:27:21 »

Jeszcze jedno, aby sie dowiedziec czy chorujesz na dne, sa tylko 2 sposoby.
1. ktory proponowal Bruford bedacy kiedys na tym fprum - specjalistyczne badania, pobieranie plynu miedzstawowego czy cos podobnego
2. Moim zdaniem - jak masz silny atak(nie taki, ze go rozchodzisz), i dawki kolchicyny zalecone przez lekarza spowoduja po 3 dniach, ze juz jest ok to, moim zdaniem to dna. Atak dny zalatwi tylko kolchicyna, leki przeciwbolowe, przeciwzapalne tego nie zrobia.
Zapisane
ArT_B_
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #378 : 2010-10-21, 21:33:02 »

WojciechS: żeby chodzić po lekarzach trzeba mieć końskie zdrowie...

ArT B - czy jest jaki¶ powód że siedzisz w przewadze układu S ? Miałe¶ już przecież skurcze nadkomorowe które s± wła¶nie przy przewadze układu sympatycznego. Odkwaszenie żółtkami przesunęło Cię chwilowo w przewagę Ps i na tym koniec. Jest jeszcze inna możliwo¶ć. Może to FIBROMIALGIA czyli nieznana odmiana artretyzmu - bo i taka choroba jest. Lekarstwem jast MYALGIN /apteki/ - ale to rzadko¶ć i musi być dobry lekarz który to potrafi ocenić.
to nie ja wybrałem układ S a on mnie... jeżeli chodzi o skurcze nadkomorowe to DO+potas dały radę...

Bole miesni to nie Dna. Dna atakuje stawy i moim zdaniem takze (sciegna, chrzaske). Przy ataku dny nie ma takiej mozliwosci, ze ja "rozchodzisz".
Byc moze bole miesni pochodza (w DO), od zbyt malej ilosci W  w diecie. (Dlatego za duzo nie kombinuj, stosuj DO prawidlowo). Ja nigdy nie bylem u lekarza optymalnego, ale osoba dzieki ktorej zaczalem DO, miala staly kontakt z lekarzem. Zdarzaly jej sie bole miesni, dzwonila /chyba do lek. Michalaka/ ; kazal jej zjesc wtedy kromke chleba, i to uzupelnienie W jej pomagalo.
Pozdr
maf
bóle mięśni tylko towarzyszą a w zasadzie poprzedzają atak dny, a że nie da się tego rozchodzić dobrze wiem bo podczas ataku mam sobie ochote tą nogę odrąbać... jeżeli chodzi o W to chyba nie jem za mało bo między 0,6 a 1, wiem bo wszystko dokładnie ważę i liczę...

Jeszcze jedno, aby sie dowiedziec czy chorujesz na dne, sa tylko 2 sposoby.
1. ktory proponowal Bruford bedacy kiedys na tym fprum - specjalistyczne badania, pobieranie plynu miedzstawowego czy cos podobnego
2. Moim zdaniem - jak masz silny atak(nie taki, ze go rozchodzisz), i dawki kolchicyny zalecone przez lekarza spowoduja po 3 dniach, ze juz jest ok to, moim zdaniem to dna. Atak dny zalatwi tylko kolchicyna, leki przeciwbolowe, przeciwzapalne tego nie zrobia.
u mnie dnę zdiagnozowano jakieś 2 lata temu po pierwszym ataku zrobiłem badania krwi i wyszedł wysoki poziom kwasu moczowego... dostałem Olfen i do niedawna pomagało...
Kolchicyna mi pomogła ale niestety dostałem (chyba po niej) takiego rozwolnienia że mało mnie nie wywróciło na lewą stronę... naszczęście ból w paluchu prawie już przeszedł... żona  mi tylko nadaje że to nie dieta dla mnie bo mi szkodzi a nie pomaga... ale cóż ona "kobieta nieoptymalna" może o tym wiedzieć Wink
Zapisane
katy
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #379 : 2010-10-23, 16:50:15 »

Gwidon
pasztet z wątróbek z indyka i bułeczki z plastrem masła są super;
a może wiesz jakie jest BTW tego wszystkiego?
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 19 zapytaniami.