forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 21:06:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660599 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Syn marnotrawny
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Syn marnotrawny  (Przeczytany 179136 razy)
ArT_B_
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #400 : 2010-11-11, 09:00:46 »

zeto tylko póki co ona na szczęscie nie choruje choć nie optymalna a ja i owszem... i stąd się biora te jej komentarze...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #401 : 2010-11-11, 09:31:49 »

Sporo nieoptymalnych dożywa późnej starości. Np. maja Mama - jest po osiemdziesiątce, na śniadanie je płatki owsiane, lubi słodycze i jakoś się "trzyma"...Na zdrowie wpływa wiele czynników..
Zapisane

Halina Ch.
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #402 : 2010-11-11, 10:51:54 »

Teściowa mojego brata ma 85 lat i na weselu wnnuczka niejednego młodego przetrzymała, a do tańnca porywała wszystkich.
Całe życie zawodowe przpracowała w sklepie mięsnym.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #403 : 2010-11-11, 10:55:09 »

Sporo nieoptymalnych dożywa późnej starości. Np. maja Mama - jest po osiemdziesiątce, na śniadanie je płatki owsiane, lubi słodycze i jakoś się "trzyma"...Na zdrowie wpływa wiele czynników..
Po pierwsze 'nie mieszać paliw', może oni nieświadomie to robiąa?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #404 : 2010-11-11, 11:07:09 »

Właśnie. Ci, którzy w ogóle nie dbają o zdrowie, tylko jedzą to na co mają ochotę, dobrze na tym wychodzą ( jeśli oczywiście nie mają zaburzonego łaknienia przez "śmieciowe" jedzenie). Gorsze zdrowie mają dietetycy i lekarze..oni za bardzo "dbają" o zdrowie..ale i tutaj nie ma reguły..
Zapisane

kodar
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #405 : 2010-11-18, 22:29:12 »

kodar - nie wiem czy dotarłaś w Hildegardzie do pewnych środków wspomagających zdrowie a które sa szczególnie skuteczne przy DO. Chodzi mi o osłonę wątroby np przy alkoholu i iinnych chorobach oraz o środek antymiażdżycowy zwany czyścicielem rur. Jeżeli to znasz to zastosowac można. Ja to biorę już wiele lat z dobrym skutkiem. I nie musi się być na DO /choć z DO jest skuteczniej/.
Panie Stasiu,jest wiele zalecen ze strony mniszki  Hildegardy.Cynamon,to moj ulubiony dodatek do wszystkiego Very Happy
Hildegarda zaleca rowniez fenkul wloski pod kazda postacia.Szalwia,korzen lukrecji,kardamon i galka muszkatalowa,to niezastapione dodatki.
Najwazniejszym chyba jest jednak miod z dodatkiem maki kasztanowej(makronow)Osobiscie,nie mam dostepu do maki kasztanowej.Kasztany prazone na patelni,maja tak specyficzny smak i zapach,ze kiedy o tym pisze dostaje slinotoku Laughing
Godny uwagi jest rowniez orkisz ale ten prawdziwy(dinkel).Oczywiscie tylko w obowiazujacych na Diecie ilosciach.
Czy te produkty,stosuje pan rowniez?? Razz
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #406 : 2010-11-19, 17:02:19 »

Oczywiście orkisz stosuję już od wielu lat i tylko oryginał, oczywiście zgodnie z DO. Kasztany nie muszą być w postaci mąki - prażone są super i wspaniale leczą i chronią wątrobę. Natomiast miażdżyca przy DO bardzo zwolniła ale dopiero pewien środek /czyściciel rur/ z Hildegardy pomógł mi - jak? Przez 14 lat DO  nastąpił bardzo wolny - ale jednak - Przyrost miażdżycy tętnicy szyjnej, a po ok 4 lat stosowania tego środka - zwężenia tętnicy nie ma. Są jeszcze śladowe ilości w tej tętnicy ale w/g lekarza tętnice są wolne. Są to wyniki na podstawie USG - ponoć nie jest to najlepsze badanie ale z koronografii nie korzystałem.Jeżeli chcesz to dokładne dane odnośnie tego tematu wyślę na Pw.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #407 : 2010-11-19, 21:34:11 »

Przez 14 lat DO  nastąpił bardzo wolny - ale jednak - Przyrost miażdżycy tętnicy szyjnej,

A stosowałeś BACA DO według zaleceń J. Kwaśniewskiego? Kiedyś pisałeś na DD, że DO jest dobra na jakiś czas, ale nie na całe życie..
Zapisane

kodar
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #408 : 2010-11-19, 21:44:37 »

Oczywiście orkisz stosuję już od wielu lat i tylko oryginał, oczywiście zgodnie z DO. Kasztany nie muszą być w postaci mąki - prażone są super i wspaniale leczą i chronią wątrobę. Natomiast miażdżyca przy DO bardzo zwolniła ale dopiero pewien środek /czyściciel rur/ z Hildegardy pomógł mi - jak? Przez 14 lat DO  nastąpił bardzo wolny - ale jednak - Przyrost miażdżycy tętnicy szyjnej, a po ok 4 lat stosowania tego środka - zwężenia tętnicy nie ma. Są jeszcze śladowe ilości w tej tętnicy ale w/g lekarza tętnice są wolne. Są to wyniki na podstawie USG - ponoć nie jest to najlepsze badanie ale z koronografii nie korzystałem.Jeżeli chcesz to dokładne dane odnośnie tego tematu wyślę na Pw.
P.Stasiu,prosze podac nazwe tegpo srodka.Byc moze przyda sie niektorym poszukujacym???
Nalezaloby zwracac uwage na odpowiednia ilosc  wit.C.Jak wiemy organizm ludzki nie potrafi  wit.C ani produkowac ani magazynowac. Razz
Taki koziol o wadze 40kg produkuje dzienie az 7.600mg dziennie.
http://www.polskaroza.pl/zyj_zdrowo.php?page=8#tabela_sport
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #409 : 2010-11-19, 22:15:43 »

Sporo vit C jest w czarnej porzeczce,natce pietruszki itd.
Wystarczy do np. obiadu dodawać natkę pietruszki i będzie ok. Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #410 : 2010-11-19, 22:17:11 »

Zapisane

kodar
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #411 : 2010-11-19, 22:20:34 »

Sporo vit C jest w czarnej porzeczce,natce pietruszki itd.
Wystarczy do np. obiadu dodawać natkę pietruszki i będzie ok. Very Happy
natka pietruszki,to malo ale dobrze,ze jest jeszcze papryka,pomidorki,cebula itd,itp Razz
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #412 : 2010-11-19, 22:23:07 »

natka pietruszki,to malo ale dobrze,ze jest jeszcze papryka,pomidorki,cebula itd,itp Razz
Cytuj
No,a kto komu broni zjeść cebulę,czy paprykę? Very Happy Dzika róża też rośnie,można jej narwać. Very Happy Ja np. uwielbiam,ale to uwielbiam głóg,ale nie wiem ile w nim vit.C. Very Happy
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #413 : 2010-11-19, 22:24:20 »

renia - żle mnie zrozumiałaś. Oczywiście że zgodnie z zaleceniami dr. Kwaśniewskiego. Na początku jednak odżywiałem się stale jednakowo niezależnie od wykonywanej pracy, pory roku i innych istotnych rzeczy. Dopiero po kilku latach przystosowałem się również do innych ważnych dla mnie rzeczy. Na DD zabierałem nieraz głos i moja obecność tam pomogła wielu ludziom,bo są tam też osoby których /podobnie jak mnie/ wogóle nie interesują żadne personalne rozgrywki, tylko skuteczność żywienia.                       Kodar - a ten środek to DIPTAM. Cały czas jest w sprzedaży mąka kasztanowa. Wysłałem im maila czy na terenie Niemiec mają swój oddział - ale chyba tak bo przecież oryginał orkiszu jest z Niemiec - byle nie czeski /jest we wszystkich sklepach z eko żywnością/. Czemu oryginał orkiszu? - Temat rzeka. Jest tylko kilka odmian które są oryginałami. Jest to niby odmiana pszenicy - ale taka specjalna - nie ulega żadnym próbom modyfikacji. Jest to pierwsze zboże i do dzisiaj nie zmienione. Ale tylko oryginał. Jeżeli chcesz kupić w Polsce to wpisz w wyszukiwarkę ORVITA. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji niż masz na dysku to pisz bo wiem dużo więcej niż tam jest.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #414 : 2010-11-19, 22:28:49 »

Marketingowcy używają wielu narzędzi, by sprzedawać, sprzedawać, sprzedawać. Nie ważne co i po co, ważne jest by sprzedaż wzrosła, by zysk rósł, bo wtedy jest szansa na parę groszy premii. To tyczy wielu produktów, a tych które jakoby powstały by troszczyć się o zdrowie klienteli, w szczególności. Jakoby ! ! ! Ciekawić mnie może co najwyżej jaki odsetek dorosłych jeszcze tego nie wie.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #415 : 2010-11-19, 22:33:04 »

Oczywiście że zgodnie z zaleceniami dr. Kwaśniewskiego. Na początku jednak odżywiałem się stale jednakowo niezależnie od wykonywanej pracy, pory roku i innych istotnych rzeczy.
Przyznam,że nie jestem w temacie,ale to mnie zaintrygowało.Odżywiałeś się jednakowo niezależnie od wykonywanej pracy,pory roku i innych istotnych rzeczy,a przy tym zgodnie z zaleceniami dr.J Kwaśniewskiego? Dobrze zrozumiałam?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #416 : 2010-11-19, 22:33:49 »

renia - żle mnie zrozumiałaś. Oczywiście że zgodnie z zaleceniami dr. Kwaśniewskiego.

No ale pisałeś, że DO nie jest dobre na całe życie. Nie?
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #417 : 2010-11-19, 22:41:25 »

Jak się do DO nadokłada cudów-niewidów, to to już nie jest DO. Reniu, robisz dobrą robotę, gdy znajdziesz link do wypowiedzi doktora Jana Kwaśniewskiego w odpowiedzi osobie która szuka informacji. Osoby, które się narzucają tu z "wynalazkami" mającymi na celu np dodatkowy zarobek dzięki temu, że trafiają tu ludzie potrzebujący pomocy, nie są z Twojej bajki, niestety.

BACO, po co komuś na DO orkisz?
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #418 : 2010-11-19, 22:54:57 »

Iga - dobrze zrozumiałaś. Z tym że miałem konretne choroby które są opisane w Dieta optymalna - nowa w rozdziale "cuda bez cudów" poz 45. I to właśnie dr JK w czasie wizyty w Gliwicach przystosował mi żywienie do objawów które miałem i nieco to odbiega od sztywnych zasad DO. I Renia - właśnie o to mi chodziło - że jak pojawiają się jakieś objawy to należy odejść od proporcji DO. Inaczej trzeba jeść przy niedoczynności a inaczej  przy nadczynności tarczycy, inaczej przy nadwadze a inaczej przy niedowadze itd. Bo jak jeść by nie zachorować gdy jesteśmy zdrowi to wiemy.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #419 : 2010-11-19, 22:56:46 »

No to się dogadaliśmy.. Very Happy
Zapisane

Strony: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.