forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 08:26:47

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660536 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Glod
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Glod  (Przeczytany 43958 razy)
kasara1991
Go


Email
Glod
« : 2010-10-18, 22:31:31 »

Drodzy optymalni, prosto z mostu:

codziennie moje btw lezy na okolo
1 : 2,5- 3: 0,4- 0,6
Moje sniadanie sklada sie z: 1 jajka, 2 zoltek, 60 gr boczku i 50 gr masla i 50-70 gr marchwi. jem okolo godziny 07- 08 a kolo 10 juz jestem glodna.. dlaczego nie czuje sie najedzona jak wiekszosc optymalnych, ktorzy moga caly dzien chodzic bez jedzenia? Malo tego, na obiadzjem jakis mieso, tluszcz, warzywka, n akolacje abo ubije smietane (38%) badz salatke z pomidora, cebuli i smietany. Co robie zle albo co moge robic by bylo dobrze? Proporcje dzienne mam dobre, przeciez!

P.S. od 5 lat duzo jadlam i mialam zoladek bez dna, ale optymalna jestem od 2- 3 miesiecy, wiec zoladek powinien sie juz przyzwyczic do mniej jdzenia?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70532


Odp: Glod
« Odpowiedz #1 : 2010-10-18, 22:45:44 »

Ja byłam na wczasach optymalnych, gdy miałam dwumiesięczny staż w DO. Też mi jedzenia tam brakowało. Dziwiłam się, że inni, którzy mieli takie same (lub podobne) porcje, na ogół nie zjadali wszystkiego. Gdzieś tak 15 minut do pół godziny po posiłku głód przechodził. Już w następnym roku też nie zawsze wszystko zjadałam. W pierwszych miesiącach powinno się jeść tak nie całkowicie do syta, aby żołądek mógł się obkurczyć.
A może masz proporcje dobre, a wagowo wszystkiego w ciągu dnia mało zjadasz. Możesz podać całodzienne ilości BTW w gramach?
Zapisane

Zonia
Go


Email
Odp: Glod
« Odpowiedz #2 : 2010-10-18, 22:56:18 »

W pierwszych miesiącach powinno się jeść tak nie całkowicie do syta, aby żołądek mógł się obkurczyć.


I dlaczego ja się dopiero teraz o tym dowiaduję ? Sad
Od początku jadłam do syta Sad
Dlatego to tak długo trwało Sad
Zapisane
kasara1991
Go


Email
Odp: Glod
« Odpowiedz #3 : 2010-10-18, 22:57:12 »

Np dzisiaj: 78,05 : 229,8 : 42,55 i nadal jestem glodna, i bym cos zjadla..

A tak pozatym, mam pytanko, i prosze mnie nie wysmiac, ale czy coca cole light to mozna pic przy bbyciu optymalnym? nie to ze probowalam, ale tak sie zastanawialam
Zapisane
Libertador
Go


Email
Odp: Glod
« Odpowiedz #4 : 2010-10-19, 06:28:48 »

Drodzy optymalni, prosto z mostu:

codziennie moje btw lezy na okolo
1 : 2,5- 3: 0,4- 0,6
Moje sniadanie sklada sie z: 1 jajka, 2 zoltek, 60 gr boczku i 50 gr masla i 50-70 gr marchwi. jem okolo godziny 07- 08 a kolo 10 juz jestem glodna.. dlaczego nie czuje sie najedzona jak wiekszosc optymalnych, ktorzy moga caly dzien chodzic bez jedzenia? Malo tego, na obiadzjem jakis mieso, tluszcz, warzywka, n akolacje abo ubije smietane (38%) badz salatke z pomidora, cebuli i smietany. Co robie zle albo co moge robic by bylo dobrze? Proporcje dzienne mam dobre, przeciez!

P.S. od 5 lat duzo jadlam i mialam zoladek bez dna, ale optymalna jestem od 2- 3 miesiecy, wiec zoladek powinien sie juz przyzwyczic do mniej jdzenia?

Jedyne rady jakie moge dawac to takie ktore sam przetestowalem. Sam jadam przewaznie tylko jeden posilek (sniadanie) i jakas przekaske przed treningiem, dosc intensywnym zreszta (bieg - 12km/90min). Zauwazylem ze od weglowodanow glodnieje i zmeczony jestem, dlatego jesli je jadam to przewaznie po treningu, ew. przed jesli, robie watrobke z frytkami.
Z tego co widze to to sniadanie jakies male jest. Ja jak zaczynalem z ZO to na 1 cale jajko przypadalo 7 zoltek, ok. 50g bekonu, 50g masla. Teraz kiedy jadam jajecznie (bo jajka zaczely mi bokami wylazic wiec ograniczylem ich spozycie do 3-4 dni w tygodniu) to jest to 1 jajko, 5 zoltek, 50g masla i przyproszam to parmezanem, albo innym tartym serem by sie skleilo i nabralo serowego smaku.
Takie sniadanie starcza mi na caly dzien, a nawet o 17-18 kiedy przekaske wrzucam na ruszt to nie dlatego ze glodny jestem, a dlatego ze wiem ze w czaie treningu bede, czyli przypuszczam ze do 20-21 na sniadaniu wytrzymalbym.
I zeby nie bylo, ja bardzo lubie podjesc, wiec nie jestem jednym z tych optymalnych co to przeszli juz przebudowe organizmu i malo potrzebuja. Wniosek jest taki - daj wiecej zoltek na sniadanie.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Glod
« Odpowiedz #5 : 2010-10-19, 07:52:40 »

... czy coca cole light to mozna pic przy bbyciu optymalnym? nie to ze probowalam, ale tak sie zastanawialam
Oczywiście! Zawiera niesamowicie cenne substancję jak Aspartam,która to podnosi witalność,libido przede wszystkim,dostajesz zastrzyk energii,chce się żyć!!! Wink  Mr. Green
Cytuj
nie to ze probowalam
Nie ,nie,nie .Kto by tam cię o to posądzał  Cool
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Glod
« Odpowiedz #6 : 2010-10-19, 11:43:05 »

Jedyne moje zboczenie na ŻO to wlasnie cola light. Pije codziennie ok 1l i tylko tego sobie nie odmawiam nigdy. Moze beda zaraz krzyczec na mnie, ale jak chcesz to pij - zycie to nie wiezienie i czasem mozna miec troche przyjemnosci nawet z coli light.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Glod
« Odpowiedz #7 : 2010-10-19, 11:46:49 »

Serio,dziwi mnie jak można pić colę light. Przecież tam jest aspartam.Jak już się musi,to już lepiej tą zwykłą colę z cukrem.A najlepiej w ogóle.
Najlepiej iść do zielarskiego i poprosić o Rum i Janka gratis  Laughing
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Glod
« Odpowiedz #8 : 2010-10-19, 11:55:22 »

Serio,dziwi mnie jak można pić colę light. Przecież tam jest aspartam.Jak już się musi,to już lepiej tą zwykłą colę z cukrem.A najlepiej w ogóle.
Najlepiej iść do zielarskiego i poprosić o Rum i Janka gratis  Laughing
Mnie tez to dziwi, zle ja ja chyba lubie. Ale jak czlowiek ma byc szczesliwy dzieki coli light to warto sie napic.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Glod
« Odpowiedz #9 : 2010-10-19, 12:02:07 »

Mnie tez to dziwi, zle ja ja chyba lubie. Ale jak czlowiek ma byc szczesliwy dzieki coli light to warto sie napic.
Zeto,ale mam nadzieję,że zdajesz sobie sprawę z tego,masz tego pełną ŚWIADOMOŚĆ,że Coca Cola light zawiera ASPARTAM,który jest neurotoksyną i jest wybitnie rakotwórczy!
Pierwszy z brzegu link;
http://www.eioba.pl/a84988/aspartam_rakotw_rcza_s_odycz
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Glod
« Odpowiedz #10 : 2010-10-19, 12:10:25 »

Chroniczne spożycie nawet niewielkiej ilości formaliny jest szkodliwe Wink

PS
A, co ma formalina do aspartamu? - ze 100g aspartamu w kwaśnej lizie (żołądek) powstaje 10g metanolu, a z metanolu powstaje aldehyd mrówkowy, a nasycony roztwór wodny tego aldehydu, to właśnie formalina. Wychodzi więc, że jedyny problem z aspartamem, to ile się tej "formaliny" dziennie spożywa. Wink Bo chyba nikt nie twierdzi, że fenyloalanina i asparaginian są szkodliwe?
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Glod
« Odpowiedz #11 : 2010-10-19, 12:13:17 »

Kawe tez pije ze slodzikiem. Jeszcze raz powiem : zycie i dieta to nie wiezienie i nie mozna sie katowac, czasami male uchybienia poprawiaja samopoczucie, a to wiecej daje niz aspartan szkodzi.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Glod
« Odpowiedz #12 : 2010-10-19, 12:26:33 »

Kawe tez pije ze slodzikiem. Jeszcze raz powiem : zycie i dieta to nie wiezienie i nie mozna sie katowac, czasami male uchybienia poprawiaja samopoczucie, a to wiecej daje niz aspartan szkodzi.

Ja tez pije kawę ze słodzikiem, ale bez aspartamu Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70532


Odp: Glod
« Odpowiedz #13 : 2010-10-19, 12:28:40 »

Kawe tez pije ze slodzikiem. Jeszcze raz powiem : zycie i dieta to nie wiezienie i nie mozna sie katowac, czasami male uchybienia poprawiaja samopoczucie, a to wiecej daje niz aspartan szkodzi.

Zeto tutaj się znowu nie zgodzę z Tobą. Wink Oczywiście każdy dysponuje własnym życiem, ale czy warto je aż tak niszczyć? To po co w takim razie DO?
Podam taki przykład: mój mąż jak rzucił palenie to często żuł gumę orbit bez cukru. Najpierw mój najstarszy syn to zauważył, że jak mąż chwilę żuł gumę to stawał się coraz bardziej nerwowy i o wszystko się czepiał. Ja dałam wówczas mężowi artykuł z Internetu o szkodliwości aspartamu głównie na układ nerwowy i serce. Jak przeczytał, to od razu zostawił gumy i jego nerwowość przeszła.
Zapisane

RTS
Go


Email
Odp: Glod
« Odpowiedz #14 : 2010-10-19, 12:31:58 »

...Jak przeczytał, to od razu zostawił gumy i jego nerwowość przeszła.
Wniosek:
Na nerwowość trzeba sobie poczytać zamiast żuć.  Razz
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Glod
« Odpowiedz #15 : 2010-10-19, 12:36:12 »

...dieta to nie wiezienie i nie mozna sie katowac...
Nie widzę żadnego związku.
Katować się normalnym, zdrowym jedzeniem? Katujesz się tym aspartamem, Zeto.Pono dopalacze też są świetne,świetnie się pono po nich czują,ale czy to zdrowe? Najpewniej nie.Narkotyki pono też są dobre,też pono świetnie się człowiek po nich czuje.Ale czy są zdrowe? Nie.

Zło ma to do siebie ,że z wierzchu jest dobre,pozornie dobre,dlatego trzeba mądrości ,by odróżnić dobro od zła.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Glod
« Odpowiedz #16 : 2010-10-19, 12:47:39 »

Bardziej katuje sie kawa gorzka niz ze slodzikiem. Nie robcie z ŻO sekciarskiego talibanu .
A DO droga Reniu min. po to, zeby troche niwelowac dzialanie aspartanu, ktory byc moze przy nastepntch badaniach okaze sie nie taki zly.
Badania co jakis czas wychodza roznie, zalezy co ktos chce udowodnic, a DO ciagle najlepsza jak zawsze i tego sie trzymam.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Glod
« Odpowiedz #17 : 2010-10-19, 12:57:34 »

Bardziej katuje sie kawa gorzka niz ze slodzikiem. Nie robcie z ŻO sekciarskiego talibanu .

Znowu nie widzę związku,żadnego.Jak ktoś nie stosuje Aspartamu,to znaczy,że jest w sekcie? To co powiedzieć o tych,którzy stosują Aspartam? Może ,że są ogłupiani totalnie przez ...no właśnie przez kogo ? Bo jak już powszechnie wiadomo Aspartam jest trucizną,neurotoksyną,jest rakotwórczy i jest to udowodnione,a w niektórych lekach,szczególnie lekach dla cukrzyków jest on zawarty.Więc co? Szkodzą ludziom świadomie.
Cytuj
A DO droga Reniu min. po to, zeby troche niwelowac dzialanie aspartanu
Czyli generalnie DO zacząłeś stosować po to,by zniwelować skutki aspartamu.Interesujące  Laughing ,aczkolwiek nie wiem ,czy Ci pomoże .
Cholerka ,żeby potem nie było na DO ,no nie?
Znałam kiedyś taką panią,która paliła faje jeden za drugim ,a jak jej mówiono,że w końcu może się rozchorować,to mawiała,że na coś trzeba umrzeć.Rura jej zmiękła,kiedy zachorowała na raka płuc ,guz zaczął uciskać naczynia,zaczęła puchnąć ,potem chemioterapia,kończyła się powoli,a teraz odpoczywa w "krainie wiecznej szczęśliwości".
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Glod
« Odpowiedz #18 : 2010-10-19, 12:58:45 »

...A DO droga Reniu min. po to, zeby troche niwelowac dzialanie aspartanu, ktory byc moze przy nastepntch badaniach okaze sie nie taki zly...
Ewentualnie niwelować, jeśli nie taki zły.  Smile
To znaczy że są już badania sprawdzające wpływ aspartamu na człowieka?  Cool
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Glod
« Odpowiedz #19 : 2010-10-19, 13:18:57 »

Iga, teraz sie czepiasz. Mysle, ze znasz moja historie chorob wiec nie wyjezdzaj z aspartanem.
Siedzenie dlugotrwale przed kompem tez nie jest zdrowe, a wszyscy tutaj tak robia.
Chodzi o to, ze zycie nie jest za kare i jakies przyjemnosci trzeba tez miec. Dla mnie jest to min. cola light, slodzik do kawy, pale tez nalogowo i co, nie mam prawa stosowac DO bo po co skoro sobie szkodze swiadomie?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.