forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-30, 20:15:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660742 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)  (Przeczytany 41442 razy)
wloczykij
Go


Email
Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« : 2010-10-22, 16:21:39 »

Poszukuję osoby, która pomoże mi w uruchomieniu aparatu Pentplus. Jakiś czas temu stałem się przypadkowo posiadaczem tego urządzenia w wersji Europejskiej, firmy Romex s.c.

Niestety aparat, który posiadam pozbawiony jest zasilacza, akumulatora i elektrod. Nie posiadam również specyfikacji technicznej ani instrukcji obsługi. Gdyby ktoś był w stanie podać dane, jaki zasilacz (prąd, napięcie, polaryzacja) jest potrzebny, jaki akumulator (rodzaj, napięcie, pojemność) mógłbym sprawdzić czy urządzenie w ogóle działa.

Również jeżeli ktoś może cokolwiek powiedzieć o wykonywaniu zabiegów, ponieważ nigdy nie miałem okazji korzystać. Chyba, że oryginalnie urządzenie wyposażone było w instrukcję obsługi, może ktoś ma wersję cyfrową (PDF) lub mógłby zeskanować.
Zapisane
ArT_B_
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #1 : 2010-10-22, 16:45:24 »

no to chyba admin powinien mieć... tylko czy będzie chciał udostępnić...
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #2 : 2010-10-22, 17:07:33 »

Romex udostepniając Pentapulsa odbiorcom , przekazywał go w komplecie , z instrukcją włącznie , więc...
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #3 : 2010-10-22, 19:09:15 »

Romex udostepniając Pentapulsa odbiorcom , przekazywał go w komplecie , z instrukcją włącznie , więc...

Myślisz, że najlepiej prosto do Romexu?
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #4 : 2010-10-22, 20:05:12 »

Tego nie wiem. Wiem natomiast , że Romex prawdopodobnie zaprzestał produkcji.
Ale zaraz - jak sobie  wyobrażasz używanie Pentapulsa - gdzie szkolenie , jakaś większa wiedza na ten temat.
To nie takie proste , jak myślisz. Popsuć łatwo - naprawić trudniej.

Mam sprawny komplet , ale pomóc Ci nie potrafię , mimo najszczerszych chęci.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #5 : 2010-10-22, 20:21:59 »

Poszukuję osoby, która pomoże mi w uruchomieniu aparatu Pentplus. Jakiś czas temu stałem się przypadkowo posiadaczem tego urządzenia w wersji Europejskiej, firmy Romex s.c.

Niestety aparat, który posiadam pozbawiony jest zasilacza, akumulatora i elektrod. Nie posiadam również specyfikacji technicznej ani instrukcji obsługi. Gdyby ktoś był w stanie podać dane, jaki zasilacz (prąd, napięcie, polaryzacja) jest potrzebny, jaki akumulator (rodzaj, napięcie, pojemność) mógłbym sprawdzić czy urządzenie w ogóle działa.

Również jeżeli ktoś może cokolwiek powiedzieć o wykonywaniu zabiegów, ponieważ nigdy nie miałem okazji korzystać. Chyba, że oryginalnie urządzenie wyposażone było w instrukcję obsługi, może ktoś ma wersję cyfrową (PDF) lub mógłby zeskanować.
proponowalabym zasiegnoc rady w arkadiach,lub tutaj:
http://www.optymalni.org.pl

Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #6 : 2010-10-23, 12:44:14 »

Tego nie wiem. Wiem natomiast , że Romex prawdopodobnie zaprzestał produkcji.
 Ale zaraz - jak sobie  wyobrażasz używanie Pentapulsa - gdzie szkolenie , jakaś większa wiedza na ten temat.
To nie takie proste , jak myślisz. Popsuć łatwo - naprawić trudniej.

Mam sprawny komplet , ale pomóc Ci nie potrafię , mimo najszczerszych chęci.

Domyślam się że Romex już tego nie produkuje i z doświadczenia wiem że dobijanie się o coś takieg w małej firmie która ma urwanie głowy jest rzeczą dużo trudniejszą niż zdobycie chociażby instrukcji od kogoś kto posiada komplet.

Tu nie chodzi tylko o to że popsuć łatwo, ale to urządzenie po prostu stoi i się kurzy, a mogłoby jeszcze komuś pomóc. Oczywiście że trzeba wiedzieć co robić aby nie szskodzić, ale znowu przecież to jest dla ludzi.

Kristan, dlaczego nie możesz mi pomóc? Skoro posiadasz sprawny komplet, nie mógłbyś podać mi tych danych o których wspominałem, czy to jakiś problem natury technicznej? Dpmyślam się że chodzi Ci o co innego.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #7 : 2010-10-23, 14:43:53 »

Dane Ci juz podaję. Na fakrurze z 2002 podano:  tel do Romex P.H.U. Osiecza k/Otwocka Sławsk  tel 63 241 06 08 oraz 211 18 81

Na gwarancji jest jeszcze tel 63 213 11 11

Nie zeskanuję , bo nie mam czym , ani nie potrafię.
Zasilany z baterii akumulatorów o napieciu 12V.
Zamin kogokolwiek podłączysz , a nawet siebie , Pentapuls powinien przejsc przegląd. Tylko kto to zrobi , też nie mam pojęcia.
Przeszkolenie w tym zakresie wykonuje tylko P.Hania Suchowiecka w Ciechocinku.
Kable - elektrody?! - nie mam pojęcia.  Zawsze były w komplecie.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #8 : 2010-10-23, 14:47:19 »

Aha , tu jest nieco z Instrukcji          http://www.jedzoptymalnie.pl/prady.html
   Człowiek , który to robił zniknął z pola widzenia - nie mam kontaktu.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #9 : 2010-10-25, 12:30:23 »

Dane Ci juz podaję. Na fakrurze z 2002 podano:  tel do Romex P.H.U. Osiecza k/Otwocka Sławsk  tel 63 241 06 08 oraz 211 18 81

Na gwarancji jest jeszcze tel 63 213 11 11

Nie zeskanuję , bo nie mam czym , ani nie potrafię.
Zasilany z baterii akumulatorów o napieciu 12V.
Zamin kogokolwiek podłączysz , a nawet siebie , Pentapuls powinien przejsc przegląd. Tylko kto to zrobi , też nie mam pojęcia.
Przeszkolenie w tym zakresie wykonuje tylko P.Hania Suchowiecka w Ciechocinku.
Kable - elektrody?! - nie mam pojęcia.  Zawsze były w komplecie.


Kristan, dzięki za informacje. Nie mam zamiaru podłączać nikogo póki co. Chcę sprawdzić czy urządzenie jest w ogóle sprawne. Na początek więc potrzebuje danych odnośnie zasilania. Potrzebuje więc wiedzieć jaka jest polaryzacja, chociaż to ew. mogę sobie wydedukować. Jeżeli urządzenie będzie sprawne i będzie można je skompletować (elektrody głównie) o zacznę myśleć o przeglądzie. Wszystko po kolei.

Jasne że kable (elektrody) są w komplecie, lecz ja tego po prostu nie mam, dostałem urządzenie ogołocone, bez niczego.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #10 : 2010-10-25, 12:47:31 »

Aha , tu jest nieco z Instrukcji          http://www.jedzoptymalnie.pl/prady.html
   Człowiek , który to robił zniknął z pola widzenia - nie mam kontaktu.


Dzięki Kristan, ale do tego zdążyłem się już dokopać. Oczywiście trochę mi to rozjaśniło. Tylko czy to wszystko jeżęli chodzi o stosowanie tego aparatu? Wydaje się, że tak. Żadnych cudów tu nie ma. JEdyne chyba co pozostaje to sposób mocowania elektrod. Czy to mają być takie elektrody jak przy EKG czy jest to coś bardziej trwałego?
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #11 : 2010-10-25, 13:27:37 »

Ależ , ja naprawdę nie chcę być instruktorem, w tym przypadku. Dr Kwaśniewski jednoznacznie wypowiada się w tej kwesti. Elektrody , to plaskie węglowe lub zwykłe blaszki aluminiowe.
Nie jestem elektronikiem , ale podejrzewam , że samo podłączenie baterii/+-/ tez nie jest obojętne/. Dałem Ci namiary- to wszystko co mogę zrobić.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #12 : 2010-10-26, 14:58:21 »

Ktoś coś skonstruował, zarobił na tym i... na reszte wypiął się.
Od ładnych paru lat też mam PENTAPLUS i nie wiem czy jest sens go używać, po prostu chciałabym go przebadać.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #13 : 2010-10-26, 15:10:04 »

Przebadać urządzenie, wypróbować jego działania na sucho czy w praniu?

Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #14 : 2010-10-26, 15:54:05 »

Ktoś coś skonstruował, zarobił na tym i... na reszte wypiął się.
Od ładnych paru lat też mam PENTAPLUS i nie wiem czy jest sens go używać, po prostu chciałabym go przebadać.
Moim zdaniem PS to sciema. Producent byc moze zarobil, ale najwiecej zarobili Ci, ktorzy zapisywali prady. Ile kosztuja prady? Przy kazdej wizycie u lekarza opty lub w arkadii "zalecane prady selektywne". Z tego co slyszalem to prady kosztowaly drugie tyle co pobyt.  Zdarzaly sie przypadki poparzen pacjentow. Gdzies jest to opisane, na tym forum lub w archiwum grupy dyskusyjnej.
Pozdr
maf
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #15 : 2010-10-26, 16:01:05 »

Poparzeń?

A jaki niby to ma prąd i napięcie stymulacji?
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #16 : 2010-10-26, 16:03:27 »

maf pomylił aparaty. Takie rzeczy to nie na Pentapulsie się działy, ale na jakimtamtroniku.
Ten jakiśtamtronik to była faktycznie ściema dla naiwnych.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #17 : 2010-10-27, 14:36:48 »

Poparzenia? Wierze w to. Dużo brałam tych zabiegów i np spojenie łonowe albo rdzeń kręgowy po kilku zabiegach mnie aż paliły, ale wierzyłam, że to tak musi być.
Dlaczego omija się ten problem?
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #18 : 2010-10-27, 14:52:34 »

No ale jakim cudem?


Halina czy masz możliwość zrobienia kopii cyfrowej instrukcji? Tam powinny być informacje na temat tego jakie parametry ma urządzenie.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Aparat do leczenia prądami selektywnymi (Pentaplus)
« Odpowiedz #19 : 2010-11-02, 08:43:41 »

Instrukcji nie posiadam (a czy w ogóle taka istnieje?).
Mam tylko kopie maszynopisu I opracowania dla użytku w Arkadiach.
Rozpytywałam w zaprzyjaźnionych Arkadiach o pomoc ale nikt, nic nie umiał mi powiedzieć.
Dziwne  Shocked
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 18 zapytaniami.