forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 20:56:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660526 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Początkująca optymalna
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Początkująca optymalna  (Przeczytany 59301 razy)
wloczykij
Go


Email
Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #40 : 2010-10-24, 13:59:40 »

To tak jakby Murzyn zapragnął być Nordykiem,bo mu się należy,albo ktoś,kto ma chorą nerkę zapragnął czyjejś nerki,bo mu się należy.To jest właśnie taka mentalność roszczeniowa.

No jeden murzyn zapragnął... i został. Ale już skończył. Zresztą in vitro też zaliczył.

Zgadzam się z tą opinią, że in vitro prowadzi do degeneracji, ale to jest też kwestia etyki, moralności, w końcu sumienia. Poprzez takie podejście, przechytrzanie natury, staczamy się jako gatunek. Samo in vitro nie jest może złe, ale dlaczego ludzie nie zajmą się profilaktyką zdrowia, dlaczego nie uczą się tego co konieczne, no i w końcu są inne metody które rzeczywiście leczą. A ta cała metoda in vitro to czysta szarlataneria.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #41 : 2010-10-24, 14:01:15 »


Zeto, a Ty jesz mleczne, czy rotujesz, czy całkowicie je odstawiłeś?

Najlepiej to nic nie rotować, bo się można zakręcić. Po co sobie szkodzić skoro nie trzeba?
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #42 : 2010-10-24, 14:57:56 »


Zeto, a Ty jesz mleczne, czy rotujesz, czy całkowicie je odstawiłeś?

Najlepiej to nic nie rotować, bo się można zakręcić. Po co sobie szkodzić skoro nie trzeba?
Stary , kompletnie nie znasz tematu wiec Twoja opozycja jest typu - nie bo nie. Masz juz 3 przyklady na tym forum, w tak malym gremium, ktorym rotacja mlecznych pomogla. Po co zabierac glos skoro sie o tym nic nie wiem?
Co do Juan, to wcale nie twierdze, ze ona tak ma. Moze najpierw zjadac wegle same na noc , a jaknie pomoze to wtedy rotacja.
Coraz wiecej ludzi ma z tym problemy. Pomysl o argumentach zanim krytykujesz zupelnie bezpodstawnie. Zbyt dlugo sie w to bawie, zebym nie wiedzial co mowie.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #43 : 2010-10-24, 15:00:24 »


Zeto, a Ty jesz mleczne, czy rotujesz, czy całkowicie je odstawiłeś?

Najlepiej to nic nie rotować, bo się można zakręcić. Po co sobie szkodzić skoro nie trzeba?
Moze najlepiej wogole olac DO ? jesli cos nie wychodzi to trzeba cos wlasnie robic.
Masz nastepny temat do krytyki -uwazam, ze zbozowe sa zupelnie niejadalne dla ludzi.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #44 : 2010-10-24, 15:03:10 »

Moze najlepiej wogole olac DO ? jesli cos nie wychodzi to trzeba cos wlasnie robic.
Masz nastepny temat do krytyki -uwazam, ze zbozowe sa zupelnie niejadalne dla ludzi.

Pewnie Ci którzy mają na to zdrowie to mogą olać DO, chcąc zachować zdrowie olewać DO raczej nie można.

Myślę, że dla człowieka wszystko jest jadalne, tylko pytanie co jest najlepsze.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #45 : 2010-10-24, 15:05:39 »

ze zbozowe sa zupelnie niejadalne dla ludzi.

Zamelduj Chińczykom!  Laughing
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #46 : 2010-10-24, 15:09:45 »

Moze najlepiej wogole olac DO ? jesli cos nie wychodzi to trzeba cos wlasnie robic.
Masz nastepny temat do krytyki -uwazam, ze zbozowe sa zupelnie niejadalne dla ludzi.

Pewnie Ci którzy mają na to zdrowie to mogą olać DO, chcąc zachować zdrowie olewać DO raczej nie można.

Myślę, że dla człowieka wszystko jest jadalne, tylko pytanie co jest najlepsze.
Zjesc mozna wszystko, o czym swiadczy masa ludzi jedzacych korytowo, tylko z jakim skutkiem. DO jest najlepsza i bedzie.
A rotacja to nie odstawienie mlecznych na cale zycie tylko modyfikacja czasowa. Po takich zmianach najczesciej mozna wrocic na stale do mlecznych - kto tego nie doswiadczyl to nigdy nie zrozumie.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #47 : 2010-10-24, 15:10:32 »

Moze najlepiej wogole olac DO ? jesli cos nie wychodzi to trzeba cos wlasnie robic.
Masz nastepny temat do krytyki -uwazam, ze zbozowe sa zupelnie niejadalne dla ludzi.

Pewnie Ci którzy mają na to zdrowie to mogą olać DO, chcąc zachować zdrowie olewać DO raczej nie można.

Myślę, że dla człowieka wszystko jest jadalne, tylko pytanie co jest najlepsze.
Jesli uwazasz , ze wszystko jest jadalne to kompletnie nie pojales DO.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #48 : 2010-10-24, 15:16:21 »

Moze najlepiej wogole olac DO ? jesli cos nie wychodzi to trzeba cos wlasnie robic.
Masz nastepny temat do krytyki -uwazam, ze zbozowe sa zupelnie niejadalne dla ludzi.

Pewnie Ci którzy mają na to zdrowie to mogą olać DO, chcąc zachować zdrowie olewać DO raczej nie można.

Myślę, że dla człowieka wszystko jest jadalne, tylko pytanie co jest najlepsze.
Jesli uwazasz , ze wszystko jest jadalne to kompletnie nie pojales DO.

Pewnie podobnie jak większość. Przyznaję, że "optybetonem" nie jestem, a moja DO jest taka częściowa (różne czynniki na to wpływają). No, ale staram się i jetem chyba na etapie, że zaczynam przekonywać się na własnej skórze, że im dalej od DO tym gorzej.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #49 : 2010-10-24, 15:33:10 »

Ale się juan "ucieszy", że tyle fajnych pościków ma w swoim wątku!  Laughing
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #50 : 2010-10-24, 15:43:13 »

No, przepraszam, a po co rotować jeżeli coś szkodzi? Trzeba koniecznie jadać mleczne? Ja jadam od okazji i mi nie szkodzi, ale sobie nie robię z tego chomąta. Jak coś mi ewidentnie szkodzi natomiast to staram się tego nie jadać. Czym innym jest natomiast jakość spożywanego pokarmu,  organizm coś tam sobie wyciągnie nawet z tych "zbożowych".
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #51 : 2010-10-24, 20:17:17 »

Mleczne to sa niezle produkty, tylko czasami ludzie tak reaguja wlasnie, i po to rotacja.
Natomiast co do Twojego czesciowego stosowania DO - wieksza sobie robisz krzywde w ten sposob niz gdybys byl na korycie.
Zapisane
Gazda412
Go


Email
Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #52 : 2010-10-24, 23:39:35 »

Szanowni forumowicze!!! Czy się Wam coś nie pokręciło? Proszę mi wskazać, w której książce dr. Kwaśniewski zaleca częściową dietę optymalna lub mieszanie
posiłkow na bazie zbóż z posiłkami mięsnymi i wysoko tłuszczowymi. W ŻO nie ma alternatyw. Pozdrawiam wszystkich Optymalnych. Sad
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #53 : 2010-10-25, 07:33:42 »

A nie można?
Przecież to takie fajne: samemu pokręcić, a pretensje mieć do Dr-a...  Laughing
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #54 : 2010-10-25, 09:51:15 »

Proszę mi wskazać, w której książce dr. Kwaśniewski zaleca mieszanie posiłkow na bazie zbóż z posiłkami mięsnymi i wysoko tłuszczowymi.
W ponizszym tekscie dr Kwasniewski pisze, ze weglowodany mozna uzupelniac przy pomocy produktow zbozowych i nic o tym, ze nie wolno mieszac ich z tluszczem zwierzecym i bialkiem. Ksiązka to "Zywienie Optymalne"


http://img408.imageshack.us/img408/4476/13266286.jpg


Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70529


Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #55 : 2010-10-25, 10:54:24 »

Zdrowa osoba na DO może trochę zbożowych produktów zjadać, przecież są one uwzględniane w przepisach w "Książce Kucharskiej" J. Kwaśniewskiego.
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #56 : 2010-10-25, 11:02:52 »

Zgadza się, ale dotyczy to pewnej grupy osób...  Very Happy
Natomiast dla innej grupy Pan Kwaśniewski pisze tak:
"Ziarno zbóż jest niejadalne dla człowieka. (...) ... ale nadal produkty zbożowe pozostają niejadalne dla człowieka żywiącego się w sposób optymalny."
JK pisze jeszcze wiele ciekawych rzeczy, ale analizowanie pojedyńczych zdań wyrwanych z kontekstu jest niezrozumiałe, a wszystko co niezrozumiałe pewna grupa osób odbiera błędnie jako "nieścisłości".
Dla mnie zaś sprawa jest jasna w interpretacji: jeśli musisz jeść zboże, możesz, ale zapomnij o... No właśnie zapomniałem o czym?  Wink  Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #57 : 2010-10-25, 11:03:29 »

Przykladem sa tez Arkadie, w ktorych serwuja kasze.

Poza tym, jaglana czy gryczana w ilosci 100 gr po ugotowaniu co daje zaledwie 25 gr suchego produktu jest zdrowsza i lepsza od ziemniaka.
Smak jest oczywiscie rzecza gustu  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70529


Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #58 : 2010-10-25, 11:11:33 »


I z czego się śmiejesz?  Laughing
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Początkująca optymalna
« Odpowiedz #59 : 2010-10-25, 11:15:18 »

Bo smaku, religii i upodoban politycznych sie nie dyskutuje  Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.