forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 01:16:19

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow  (Przeczytany 46699 razy)
Szara
Go


Email
Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« : 2010-10-25, 15:40:00 »

Witam Kochani,

Juz zaczelam obnizac to bialko bo nie dosc,ze waga nie spada to strasznie mi wlosy zaczely wypadac, czy jest to zwiazane z nadmiarem bialka?
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 649


Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #1 : 2010-10-25, 16:09:26 »

Wypadanie włosów to jeden z pierwszych objawów niedoboru białka.
Pisał kiedyś o tym Admin.

                               Pozdrawiam Krystyna
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 649


Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #2 : 2010-10-25, 16:15:02 »

Zapisane
Szara
Go


Email
Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #3 : 2010-10-25, 16:16:57 »

A ja mialam wrazenie,ze nadmiar bialka wplywa na wypadanie wlosow- to tez tego forum, chcialam sie dlatego upewnic.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #4 : 2010-10-25, 18:41:32 »

Z tym białkiem, to naprawdę nie jest taka prosta sprawa.. Skutki niedoboru jego, jak i nadmiaru, są bardzo podobne. Nie powinno się nim  przesadzać w żadna stronę..
Zapisane

Halina Ch.
Go


Email
Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #5 : 2010-10-26, 00:53:09 »

Witam Kochani,

Juz zaczelam obnizac to bialko bo nie dosc,ze waga nie spada to strasznie mi wlosy zaczely wypadac, czy jest to zwiazane z nadmiarem bialka?
Może za bardzo obniżyłaś białko?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #6 : 2010-10-26, 07:25:06 »

Ja zastanawiałam się u siebie nad ilością zjadanego białka przed DO i obecnie. Z tego zestawienia wychodzi, że teraz białka jem zdecydowanie więcej. Na obiad obecnie zjadam podobny kawałek mięsa jak dawniej. W śniadaniu teraz jest na pewno dużo więcej białka niż dawniej (średnio 4 żółtka i jedno białko) - przedtem płatki owsiane, a z kolacją jest też podobnie jak dawniej, (małe co nieco). Czyli w praktyce tego białka teraz nie powinno brakować, tym bardziej, że obecnie zjadane jest wartościowsze.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #7 : 2010-10-26, 07:28:51 »


Tak myślę, że w krajach biednych, (Indie, Afryka) gdzie ludzie zjadają małe ilości białka, włosy mają tam akurat gęste.

Wypadanie włosów -zauważyłam u siebie - jest okresowe (najczęściej wiosna i jesień) i samo ustaje i  włosy na nowo gęścieją.
Zapisane

Halina Ch.
Go


Email
Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #8 : 2010-10-26, 08:26:30 »

Czyży 'gubienie sierśsci'? Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #9 : 2010-10-26, 08:52:38 »


Chyba liniejemy jak zwierzęta..  Laughing
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #10 : 2010-10-26, 16:13:12 »

Ja zastanawiałam się u siebie nad ilością zjadanego białka przed DO i obecnie. Z tego zestawienia wychodzi, że teraz białka jem zdecydowanie więcej. Na obiad obecnie zjadam podobny kawałek mięsa jak dawniej. W śniadaniu teraz jest na pewno dużo więcej białka niż dawniej (średnio 4 żółtka i jedno białko) - przedtem płatki owsiane, a z kolacją jest też podobnie jak dawniej, (małe co nieco). Czyli w praktyce tego białka teraz nie powinno brakować, tym bardziej, że obecnie zjadane jest wartościowsze.

Zastanawiam sie nad tym co powiedzial Kristan, ze bialko z zoltek trzeba liczyc podwojnie. Jezeli zjadamy np,  Ty Reniu ( ja tez) 4 zoltka i jedno cale jajo co nam daje okolo 20 gr bialka, ktore trzeba liczyc jak 40 gr bialka, to zjadajac do tego tluszczu, jak to sie mowi "do oporu" aby nie byc glodnym, i weglowodanow aby nie bylo ketonow to cale rownanie BTW dostaje troche w dupe. Bo kalkulator liczy dokladnie to co zjedlismy a nie to, ze bialko z zoltek liczy sie podwojnie. I tu moze byc problem. Ja wiem, ze zjadajac max 50 gr bialka zjadlem go faktycznie 70 gr ale nie wiem czy inni to wiedza. Pamietam tylko jak ktos pisal na forum " uwazajcie na jajka, albo nie laczcie jajek i podrobow, albo .................

Mysle, ze jedzac zoltka nalezy obnizyc ilosc zjadanego bialka do minimum.Bialko jest super, ale jak wiemy nadmiar szkodzi.




Zapisane
Szara
Go


Email
Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #11 : 2010-10-26, 16:21:17 »

Ok, dzieki, moze to faktycznie 'linienie' bo zima idzie:)
Ja obnizam to bialko i tak wiec jem jedno cale plus dwa zoltka na sniadanie (na ogol omlet) i to tyle. Ewentualnie maly kawalek zoltego sera i kawa ze smietanka a na obiad jakis gulasz z miesem- w tym ty.g wieprzowy, wiec dziennie ok 60 gram tego bialka wychodzi. Jak chce mi sie jesc ot wypijam kawe ze smietanka lub jem kilka orzechow i tyle. Ale bede pilnowac tych jajek.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #12 : 2010-10-26, 16:34:16 »

Przy zjadaniu dużej ilości białka wzrasta zapotrzebowanie na witaminy i minerały, a to z kolei podobno właśnie wpływa na przydatki szczególnie. Łamliwe paznokcie, wypadające włosy itp. Pytanie tylko ile to jest za dużo. A może właśnie trzeba do diety włączyć coś co pozowli te białka przyswoić bez utraty mikroelementów z organizmu.

W kilku ksiązkach gdzie podchodzi się do problemów zdrowotnych od strony niedoborów mówią że to niedobór cynku. Ale oczywiście suplementacja cynku nie jest rozwiązaniem trwałym.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #13 : 2010-10-26, 16:35:43 »

Cytuj
Ale bede pilnowac tych jajek.

Tylko pamietaj, ze to jest najlepsze bialko.

Moja dewiza, zyciowa, to malo a dobrze.........tak,tak, bez roznic. Laughing

Malo a dobrze. Zamiast wodki spyrytusik a w miejsce bialka substytutu tylko zoltka. Laughing

A jak sex to tylko z ...............zona.  Laughing Laughing Laughing Laughing
A jak dieta to tylko z "Kwasniewskim" Laughing Laughing Laughing

Pozyjemy - zobaczymy.

A w najgorszym przypadku wezme "OD" -"DO"- palacza. Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #14 : 2010-10-26, 16:52:30 »

Ja mysle, ze nie mozna liczyc podwojnie bialka zjadanego  z zoltek. Zreszta lekarze optymalni przestrzegaja przed takim mysleniem.
Jesli zdrowy i aktywny cczlowiek potrzebuje 50g bialka na dobe, to ta ilosc jest odniesieniem do najlepszego z bialek czyli zoltkowego.
Jesli ktos zjada gordsze bialka to powinien jesc wtedy wiecej.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #15 : 2010-10-26, 16:54:52 »

Podsumowujac - bialko z zoltek liczymy do potrzeb jak 1;1 natomiast innych potrzeba troche wiecej. Czyli na drugim miejscu sa podroby a na dalszym inne miesa i bialka.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #16 : 2010-10-26, 16:58:05 »

Doktor Pala mówi, że białko z żółtek jest dwa razy bardziej wartościowe, niż z mięsa i potrzebujemy go 2 razy mniej. Czyli 30g białka z żółtek ma równoważność 60g białka z mięsa. Gdybyśmy jedli same żółtka, to starczyłoby nam nawet 30g białka dziennie, ale w praktyce zjadamy różne białka, więc potrzebujemy ich więcej.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #17 : 2010-10-26, 17:01:24 »

Podsumowujac - bialko z zoltek liczymy do potrzeb jak 1;1 natomiast innych potrzeba troche wiecej. Czyli na drugim miejscu sa podroby a na dalszym inne miesa i bialka.

Nie Zeto, tak nie jest. Dr Kwaśniewski uwzględnił to, że nie jemy samych żółtek (również tak podawał w swoich jadłospisach dziennych) i obliczenia są dla białek mieszanych, gdyby były same żółtka, to było by ich mniej.
Zapisane

zeto555
Go


Email
Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #18 : 2010-10-26, 17:02:24 »

Doktor Pala mówi, że białko z żółtek jest dwa razy bardziej wartościowe, niż z mięsa i potrzebujemy go 2 razy mniej. Czyli 30g białka z żółtek ma równoważność 60g białka z mięsa. Gdybyśmy jedli same żółtka, to starczyłoby nam nawet 30g białka dziennie, ale w praktyce zjadamy różne białka, więc potrzebujemy ich więcej.
Mowil,ze 30-50g i przestrzegal przed wlasnie takim liczeniem podwojnym. Zreszta moze 30g wystarczy komus kto siedzi caly dzien przed kompem, ale dla srednio aktywnego faceta to nawet 50g jest troche malo.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Nadmiar bialka a wypadanie wlosow
« Odpowiedz #19 : 2010-10-26, 17:03:11 »

Zapisane

Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 19 zapytaniami.