forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 10:45:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659820 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  'Awokado'
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: 'Awokado'  (Przeczytany 10454 razy)
krista
Go


Email
'Awokado'
« : 2010-11-06, 14:11:42 »

Czy ktoś może wie jakie są TBW proporcje awokado?
Szukałam w książce w tabelach i oczywiśćie  nie ma . Dziś je skonsumowałam, ale nie wiem ile czego posiada, na wszelki wypadek zapiłam je śmietanka 30 %.
Bardzo mnie to ciekawi tak na przyszłość, ponieważ bardzo mi smakuje, jem samo łyżeczką tak jak kiwi.. Smile
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: 'Awokado'
« Odpowiedz #1 : 2010-11-06, 14:44:31 »

TBW dla awokado jest następujące: 1:0,12:0,09.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: 'Awokado'
« Odpowiedz #2 : 2010-11-06, 14:46:57 »

"W" oczywiście strawnne...  Very Happy
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: 'Awokado'
« Odpowiedz #3 : 2010-11-06, 14:49:46 »

Substancje czynne [edytuj]

W 100 g awokado znajdują się:

    * kalorie: 221 kcal
    * błonnik: 6,3 g
    * węglowodany: 0,4 g
    * tłuszcze: 23,5 g (w tym duży udział tłuszczów jednonienasyconych)
    * białka: 1,9 g
    * woda: 66%
    * witaminy: A, B1, B2, C, PP, K i H, kwas pantotenowy
    * substancje mineralne: wapń, potas i fosfor

Zastosowania [edytuj]
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: 'Awokado'
« Odpowiedz #4 : 2010-11-06, 22:22:05 »

TBW dla awokado jest następujące: 1:0,12:0,09.


Wojciechs, czy możesz mi jaśniej objaśnić te proporcje, ja dopiero się uczę liczenia i powiem, ze coś nie kumam z tych cyferek jak się sprawa ma z tym awokado  Smile

Będę Ci bardzo wdzięczna gdybyś te cyferki bardziej rozdzielił a nawet dokładnie opisał co z czym należy porównywać. Bardzo proszę... Embarassed jestem słabo kumata w liczeniu a Do już stosuję, tak na serio to od 1 - listopada.Pozdrawiam
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: 'Awokado'
« Odpowiedz #5 : 2010-11-07, 15:32:27 »

Gwidon - skład awokado jest nieco inny. Białka 2,0, tłuszczu 15,3, węgle 7,4 w tym błonnika 3,3. W sumie jest 29 pozycji z dokładnym składem. Oczywiście w 100 gramach.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: 'Awokado'
« Odpowiedz #6 : 2010-11-07, 15:50:30 »

Gwidon - skład awokado jest nieco inny. Białka 2,0, tłuszczu 15,3, węgle 7,4 w tym błonnika 3,3. W sumie jest 29 pozycji z dokładnym składem. Oczywiście w 100 gramach.

BACA
a nie przyszło ci do głowy, że Gwidon podał poprawnie wartości?
Co gorsza, ty też podałeś poprawne wartości i pewnie nie wiesz teraz o co chodzi?  Wink
No to wyjaśnię na jabłkach.
Jabłko antonówka ma inny skład jak jabłko szara reneta...
Jeśli Gwidon poda za jabłko skład szarej renety, a ty skład antonówki, to choć podacie różne dane, będziecie mieć obaj rację.
Zrozumiale wytłumaczyłem?
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: 'Awokado'
« Odpowiedz #7 : 2010-11-07, 15:55:30 »

TBW dla awokado jest następujące: 1:0,12:0,09.


Wojciechs, czy możesz mi jaśniej objaśnić te proporcje, ja dopiero się uczę liczenia i powiem, ze coś nie kumam z tych cyferek jak się sprawa ma z tym awokado  Smile

Będę Ci bardzo wdzięczna gdybyś te cyferki bardziej rozdzielił a nawet dokładnie opisał co z czym należy porównywać. Bardzo proszę... Embarassed jestem słabo kumata w liczeniu a Do już stosuję, tak na serio to od 1 - listopada.Pozdrawiam

krista,
zadałaś pytanie: ile gram białka i węglowodanów przypada na jeden gram tłuszczu w awokado?
Więc odpowiedziałem, że na 1 gram tłuszczu w awokado przypada 0,12 grama białka i 0,09 grama węglowodanó strawnych.
 Very Happy
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: 'Awokado'
« Odpowiedz #8 : 2010-11-07, 16:13:43 »

Rozumiem, ale chodzi głownie o węglowodany. Błonnik jest częścią węgli i jest w węglach. Nie może być więc większy niż cała wartość węglowodanów. Oczywiście mozna podac tylko wartość wegli przyswajalnych z pominięciem błonnika ale różnice są tak duże że wygląda to na to że te wartości są tak durnowato różne i sprawka to jest kogoś kto opracowuje tabele a nie oczywiście Gwidona. Jeżeli zostałem żle zrozumiany to przepraszam. A podając wartości oparłem się na "Wartosci odżywczej produktów" zespołu Pani Kunachowicz oraz na Wielkich tabelach kalorii
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: 'Awokado'
« Odpowiedz #9 : 2010-11-07, 16:41:01 »

BACA
no wiesz, jak widzę dane Gwidona, to natychmiast rozumiem, że to 0,4g to węglowodany strawne, a błonnik dla "naukowców"...
Natomiast, gdyby Gwidon podał węglowodany całkowite to 6,7g, w tym błonnik 6,3g, to łatwo sobie wyliczyć, że strawnych jest 0,4g...
Dlatego zrobiłem dopiskę w moich cyferkach, żę chodzi o strawne, a nie balast, aby nie było niedomówień.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: 'Awokado'
« Odpowiedz #10 : 2010-11-07, 18:54:50 »

... w takim razie co tabela,to inne dane spojrzcie do danych avokado w kalkulatorze optymalnym morgano...
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: 'Awokado'
« Odpowiedz #11 : 2010-11-07, 19:02:07 »

No własnie bo u Ciebie węgli przyswajalnych jest 0,4 a u mnie w tabelach jest 4,1, a błonnika 3,3.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: 'Awokado'
« Odpowiedz #12 : 2010-11-07, 19:09:20 »

...a tu jeszcze jeden link...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Smaczliwka
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 17 zapytaniami.