forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 07:58:45

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659794 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Witamina A
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Witamina A  (Przeczytany 36135 razy)
Dasna
Go


Email
Witamina A
« : 2010-11-07, 16:35:59 »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Jestem z Wami po raz pierwszy. Raczkuję w ŻO.

Na początek może parę słów o sobie.

Mam 53 lata , trójke dzieci , męża , który westchnął, nareszcie będziemy jeść coś normalnego. Jestem zdrowa. Tak mi sie przynajmniej wydaje , bo lekarzy unikam jak ognia. Ale mam ciągłe napady żarłoczności np. pół litra lodów plus bita śmietana i 4 rurki z kremem. Przy czym mam 168 kiedyś a teraz pewnie 166 cm i waże 60 kg.Życie spędzam na dosłownie , pobekiwaniu , walce ze zgagą , huśtawka nastrojów po obżarstwach  i jeszcze różnych innych dziwnych objawach.

Podoba mi się nie tylko DO , ale sposób na dalsze życie z  ŻO.  Smile

Mam pytanie od 3 lat jestem na b.wysokich dawkach wit. A od 50 000 j.m do 100 000 j.m dziennie. Raz w formie palmitynianu raz w formie octanu. mam obawy czy nie przedobrzę? Taka podaż witaminy A jest związana poniekąd ze mną zawodowo.
Wiem , że dawki dopuszczalne wit.A są o wiele zaniżone. Gdzie nie gdzie , leczy sie chorych na raka dawkami do 300 000 j.m dziennie. Także normy witaminy D są drastycznie zaniżone. Ja dziennie przyjmuje 1200 j.m.

Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #1 : 2010-11-07, 16:40:16 »

A po kie licho faszerujesz się tą chemią skoro, jak sama piszesz - jesteś zdrowa?  Shocked
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #2 : 2010-11-07, 16:42:32 »

Jestem zdrowa.
Witaj.
A można wiedzieć,czemu przyjmujesz tę vit.A?
Zgaga i te inne objawy,to raczej też nie objaw zdrowia.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #3 : 2010-11-07, 16:44:37 »

A propos vit. A,to znajdziesz ją naturalną w maśle,jajach,serach itd.
Naturalna jest zawsze łatwiej przyswajalna.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #4 : 2010-11-07, 16:55:25 »

No tak z tym zdrowiem to może nie do końca tak , bo nie szukałabym pomocy w odżywianiu.

Jestem związana z firmą , która odmładza wysokimi dawkami witaminy A , C . Sama współpracuję z lekarzami dermatologami. Bliskie mi są tematy biochemii.
No i jak zaczęłam czytać o DO a poza tym wracając kiedyś ze Lwowa 4 lata temu zetknełam się z kobietą , Polką ze Szwajcarii , która bawiła pół autobusu , była pełna życia i energii , usmiechnięta a na granicy odśpiewała osłupiałym celnikom  Very Happy Hymn na Cześć dr Kwaśniewskiego to skojarzylam , że to czego słucham na wykładach o witaminie A ma swoje pokrycie w diecie dr Kwaśniewskiego. Po raz pierwszy w życiu jakaś dieta czyjś sposób myslenia uswiadomił mi , że może i ja uwolnię sie od przykrych dolegliwości i po prostu bedę życ lepiej. No i zaczęła też czytać o diecie Eskimosów , diecie z Okinawy .
Hm , właśnie myśle , że może to wszystko co pisze dr Kwaśniewski to jest wszystko co mi potrzeba.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #5 : 2010-11-07, 16:59:05 »

Jestem związana z firmą , która odmładza wysokimi dawkami witaminy A , C .
Gratuluję.
Najlepiej umrzeć młodo,to wtedy nie ma problemu ze starością,o ile ktoś takowy ma  Rolling Eyes
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #6 : 2010-11-07, 17:02:30 »

Jak dla mnie to jesteś bardzo ciekawym przypadkiem. Wprawdzie wiele osób łyka rózne dopalacze, ale niestety dowiedzieć się czegoś od ludzi na ten temat to nie takie proste. Z ciekawością więc czytam i mam nadzieję obserwować taki przypadek.

A swoją drogą skoro tak leczą tymi witaminami to po co jeszcze jakaś dieta i specjalne odżywianie?
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #7 : 2010-11-07, 17:10:28 »

Jestem związana z firmą , która odmładza wysokimi dawkami witaminy A , C .
Znaczy się,że jesteś taką żywą reklamą.Coś na kształt ;"spójrzcie na mnie,jak to działa". We Wranglerze laski noszą spodnie Wranglera,w Adidasie kolesie noszą buty Adidasa,akwizytorki Avona smarują się produktami Avon ,a Ty faszerujesz się vit.A . Superowo.  Cool
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #8 : 2010-11-07, 17:36:28 »

Iga ,  tak.  Tak , reklamuje to co chce sprzedać. Tak to moja praca. Dokładnie. Sprzedaję na Ukrainie. Ale czy to jest istotne?

Temat wywołałam , bo trochę obawiam się , żę za dużo tego dobrego będzie. A tu na Forum wywnioskowałam , że są ludzie , którzy mogą mi poradzić. Może nie rozumiem jeszcze ŻO , ale napisałam , że raczkuję i potrzebuję wsparcia. Co nie co wygląda to tak jakbym była jakimś dziwolągiem. Hm, a dr Kwaśniewski pisał , że ludzie optymalni są życzliwi.

Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #9 : 2010-11-07, 17:43:05 »

Życzliwi  Very Happy
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #10 : 2010-11-07, 17:43:58 »

Iga ,  tak.  Tak , reklamuje to co chce sprzedać. Tak to moja praca. Dokładnie. Sprzedaję na Ukrainie. Ale czy to jest istotne?
Raczej to nie istotne gdzie sprzedajesz.Dla mnie możesz sprzedawać i w Afganistanie.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #11 : 2010-11-07, 17:47:36 »


Dodam,że ja i tak tego nie kupię,bo mnie to nie interesuje.Nie interesuje mnie zachowanie młodości za wszelką cenę.Dla mnie inne wartości są ważne.
Acha.Nie miej za złe,że ktoś odnosi się do tego,co napisałaś,sama o tym wspomniałaś,że faszerujesz się vit.A ,żeby zachować tę...młodość dla sprzedaży czegoś tam.
I jeszcze jedno;tolerancyjna dla głupoty nigdy nie byłam ,nie jestem i nie będę.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #12 : 2010-11-07, 17:58:10 »

Iga a dla mnie co Ty kupujesz to Twoja sprawa. Ja Ci tu nic nie sprzedaję. Po prostu najzwyczajniej w świecie zapytałam się . Z ciekawości , z niewiedzy , przy czym pełna entuzjazmu dla odkrycia ŻO. To , że Ty traktujesz mnie jakbym tu przyszła coś sprzedawać to Twoja sprawa. Ja to forum traktuje inaczej . Nawet Twoje kąśliwe uwagi mnie nie zniechęcą a to , że mnie nie rozumiesz to także Twoja sprawa. Rozumiem , że każdego nowego tak serdecznie witasz.

Ja zapamietałam tę fajna optymalna babkę ze Szwajcarii i raczej taki , może zbyt idealny obraz Optymalnych mi pozostał. 

Także dzięki Igo za wyjaśnienia i wsparcie.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #13 : 2010-11-07, 18:02:52 »

Ale ja wcale nie uważam,że Ty tu przyszłaś coś sprzedawać.Ja odnoszę się jedynie do vit.A,to przecież Ty zaczęłaś z tą sprzedażą ,nie ja.
Uważam,że totalną głupotą jest się faszerować vit.A ,skoro można ją dostarczać w produktach naturalnych.No,ale to Ty się faszerujesz,a nie ja.
Ja tylko się odniosłam do tego,co napisałaś,a odnieść się chyba jeszcze mogę. Very Happy  Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #14 : 2010-11-07, 18:10:30 »

Mh, no dobrze , może trochę przeszarżowałam wybacz, to dlatego , że przejeta jestem  Smile Do spokojnych nie należę i dlatego . No tak to sztuczne , fakt. A tak po prawdzie to już odstawiłam , no może nie dlatego , że sztuczne a ze strachu , że za dużo bedzie , bo masło , smalec , żółtko. No i jeszcze trudno mi uwierzyć , że to ŻO to daje to wszystko w jedzeniu. Ale tak pisze dr Kwaśniewski.

Smile
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #15 : 2010-11-07, 18:15:59 »

Mh, no dobrze , może trochę przeszarżowałam wybacz, to dlatego , że przejeta jestem  Smile Do spokojnych nie należę i dlatego . No tak to sztuczne , fakt. A tak po prawdzie to już odstawiłam , no może nie dlatego , że sztuczne a ze strachu , że za dużo bedzie , bo masło , smalec , żółtko. No i jeszcze trudno mi uwierzyć , że to ŻO to daje to wszystko w jedzeniu. Ale tak pisze dr Kwaśniewski.

 Smile
Smile  Cool
Jedz masło,żółtka-tam jest sporo naturalnej vit. A, łatwo się przyswaja. Więcej nie potrzeba,żadnych dodatków sztucznych.
Powodzenia!  Cool
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #16 : 2010-11-07, 18:27:15 »

Dzięki  Smile
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #17 : 2010-11-07, 19:10:32 »

Życzliwi  Very Happy
]
KONTROWERSYJNI I NIEPOKPOKORNI !
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #18 : 2010-11-09, 07:33:14 »

Dzień dobry  Very Happy.
Dzisiaj fajny dzień.

Jestem b.usatysfakcjonowana w temacie wit. A, bo znalazłam post dr Pali , w którym odpowiadał na zarzuty , że DO podnosi niebezpiecznie poziom wit. A.
Nie podnosi i tak mi się wydawało , bo dane są zaniżone.
Toksyczna dawka witaminy A może być powyżej 300 000 j.m podawana np. każdego dnia powiedzmy przez rok. Poza tym są Instytuty na świecie , które jak wspomniałam wcześniej leczą m.in białaczkę podając ok.300 000 j.m  dziennie. Śmiertelna dawka dla człowieka wynosi 9 000 000 j.m. I oczywiście retinoidy są jak najbardziej lekko przyswajalne przez organizm człowieka w odróżnieniu od karotenoidów.
Dlatego w temacie wit. A w DO jestem spokojna.
To samo dotyczy witaminy D , dane są zaniżone. Za mało przyjmujemy wit. D , to może zapewnić DO w sposób łatwy i dający doskonałą przyswajalność.
Reasumując lubię po prostu wiedzieć pewne rzeczy, przeanalizować sobie i wyciągnąć wnioski.


Dzień zaczynam od mojej ukochanej herbatki z masłem i chmurką mleka.

Pozdrawiam serdecznie  Very Happy
 




Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #19 : 2010-11-09, 08:33:06 »


Mam pytanie od 3 lat jestem na b.wysokich dawkach wit. A od 50 000 j.m do 100 000 j.m dziennie. Raz w formie palmitynianu raz w formie octanu. mam obawy czy nie przedobrzę? Taka podaż witaminy A jest związana poniekąd ze mną zawodowo.
Wiem , że dawki dopuszczalne wit.A są o wiele zaniżone. Gdzie nie gdzie , leczy sie chorych na raka dawkami do 300 000 j.m dziennie. Także normy witaminy D są drastycznie zaniżone. Ja dziennie przyjmuje 1200 j.m.
Na co ci tyle witamin?
Czy witaminy leczą?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.