forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:14:29

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658445 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Witamina A
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Witamina A  (Przeczytany 35576 razy)
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #20 : 2010-11-09, 08:50:01 »

Witaj Halino.

No cóż, są na pewno pomocne. Czy leczą? Nie wiem. Nie zajmuję się tym. Po prostu mam takie informacje. Natomiast na pewno witamina A , która jest moim nazwijmy to hobby wpływa na wiele istotnych procesów w skórze : jak proliferacja komórek, wzrost bariery immunologicznej , wpływ na procesy tyrozynazy itd.Temat po prostu sam mi się skojarzył. I tu zobaczyłam dobroczynny wpływ diety dr Kwaśniewskiego m.in na skórę , która się zajmuję.
Dr Kwaśniewski pisze " Komórki człowieka są bardzo długowieczne. W optymalnych warunkach , w hodowlach tkankowych , prawie nie wykazują objawów starzenia się. Ale tylko wtedy , gdy dostarczy im się dokładnie to , czego potrzebują i dokładnie wtedy , kiedy potrzebują oraz jak najszybciej usuwa z ich środowiska wszystkie szkodliwe odpady ich przemiany materii "  BINGO !

Zajmuje się podejściem do tematu starzenia nie tylko jako likwidowaniem zmarszczek , ale tematem jakości życia, sprawności intelektualnej np.po 85 roku zycia , sprawności fizycznej , zdrowiem , stanem ducha. Podkreślam takie hobby.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #21 : 2010-11-09, 09:11:37 »


Dr Kwaśniewski pisze " Komórki człowieka są bardzo długowieczne. W optymalnych warunkach , w hodowlach tkankowych , prawie nie wykazują objawów starzenia się. Ale tylko wtedy , gdy dostarczy im się dokładnie to , czego potrzebują i dokładnie wtedy , kiedy potrzebują oraz jak najszybciej usuwa z ich środowiska wszystkie szkodliwe odpady ich przemiany materii "  BINGO !
Ok.I teraz zobacz;
Cytuj z: Dasna
... od 3 lat jestem na b.wysokich dawkach wit. A od 50 000 j.m do 100 000 j.m dziennie.
To mi raczej przypomina takie "dokarmianie" na siłę.Nie kiedy organizm potrzebuje,nie tyle ile organizm potrzebuje,a takie pchanie w niego na siłę określonej dawki "czegoś tam" codziennie. Aż żal się robi organizmu.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #22 : 2010-11-09, 09:29:43 »

He, he wot szczypawka Very Happy
Toż ja sobie pomyślałam z lekką nieśmiałością , że czy aby ta dieta nie wypełnia jeszcze funkcji prawidłowego żywienia , utleniania , oczyszczania komórek? Hm , aż nieprawdopodobne , aby w swojej prostocie i co zauważyłam z przyjemnoscia logice mogła wypełnic zadanie profilaktyki antystarzeniowej ?
Poza tym dr Kwaśniewski pisze o "ciagu enzymatycznym", który musi się wytworzyć do przerabiania tłuszczy , w ogóle do nowych procesów metabolicznych znowu mi to bliskie , bo żeby przerabiać rózne formy wit. A na inne jej formy trzeba często ciągu "nowych - starych " enzymów , które w ciągu życia skutecznie niszczymy. czy to jedzeniem czy to poparzeniami słonecznymi , zanieczyszczeniem środowiska, itd.

Iga he, he to było tylko "badanie terenu"i temat na wejście  Very Happy , wit.A odstawiłam na drugi dzień moich nieudolnych początków i zrozumienia ŻO.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #23 : 2010-11-09, 09:36:10 »

... , wit.A odstawiłam na drugi dzień moich nieudolnych początków i zrozumienia ŻO.
Wiem,bo już o tym wspominałaś.  Cool
Tylko tak chciałam uzmysłowić,że takie dostarczanie organizmowi jakichś określonych czystych dawek obojętnie czego,to takie pchanie w niego na siłę.Bo przecież zapotrzebowanie organizmu na skł. pok,vit itd., nie jest w każdym dniu identyczne,a to dlatego,że uzależnione jest to od wielu czynników.  Cool  No,tak to rozumiem.  Cool
Zapisane
kriskor
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #24 : 2010-11-09, 09:37:25 »

Rozumiem że bardziej odpowiada ci dostarczanie jej w sposób naturalny ? Smile
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #25 : 2010-11-09, 09:48:25 »

Właśnie.

Tak to jest logiczne , że zapotrzebowanie dobowe zmienia się a trzymanie się jednej dawki furt przez cały dzień jest co najmniej zastanawiające. Ale wszędzie trąbia ,że mamy ogromne deficyty w organizmie , no praktycznie wszystkiego a szczególnie witamin , więc awansem branie dodatkowo witamin ma nas uchronic , zapobiec , chorobom , starzeniu itd. itp. Co w tym temacie?

Kriskor - jasne. Po co tabletki kiedy można z pokarmu? Ale , no właśnie , hm , te zupełnie inne dawki tłuszczu , mięsa , białek w diecie dr Kwaśniewskiego to jest to jak rozumiem. Jeszcze za mało wiem , ale temat , mnie zachwycił.

Poza tym czytam i z rozbawieniem , cytując mężowi pewne zdania. Od razu widać było ,że dr Kwaśniewski naraża sie potężnemu lobby farmaceutycznemu , medycznemu , hi , hi to im tam się zagotowało.
Ha, ha jakby tak ludzie byli zdrowi to ilęż by zbankrutowało firm Surprised Laughing
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #26 : 2010-11-09, 09:53:22 »

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=770.0
Tutaj wklejam taki link nt. vit.A ,ale Ty pewnie ,Dasna, już wiesz o niej wystarczająco dużo.  Cool

Cytuj z: Dasna
Tak to jest logiczne , że zapotrzebowanie dobowe zmienia się a trzymanie się jednej dawki furt przez cały dzień jest co najmniej zastanawiające. Ale wszędzie trąbia ,że mamy ogromne deficyty w organizmie , no praktycznie wszystkiego a szczególnie witamin
Trąbią o deficytach,bo tak mają robić.W sumie przy tym jedzeniu,które z kolei zachwalają,czyli wszystkie produkty lajtowe,to faktycznie deficyty są.Kto zachwala mięso,jaja? Na pewno nie przemysł farmaceutyczny.I ludzie zamiast dostarczać skł.pok. w naturalnej postaci, wpadają w histerię i zaczynają dostarczać sztuczne vit.
Zapisane
kriskor
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #27 : 2010-11-09, 09:55:38 »

Nom niestety pewne rzeczy godzą w interesy innych, i tutaj prawdę zawsze stara się naciągnąć na swoją stronę. A celem w większości przypadków jest nasz portfel.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #28 : 2010-11-09, 10:25:32 »

Dzięki Iga , przeczytałam.

Powiem nieskromnie , że wiem, więcej. Natomiast to co mnie pcha ku diecie dr Kwaśniewskiego to m.in bogactwo tłuszczy o których wiem mało.

Natomiast wynika u mnie inny wątek . Surowe sało - przepyszna mielona słonina , ale surowa. Co z tą surowizną? Mam jeść? Mam sało zakąskowe , kanapkowe, solone, konserwowane. Mniam
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #29 : 2010-11-09, 10:28:52 »

W kwestii takiej słoniny to kiedyś mnie tu uświadamiano , że sało oczyszcza organizm. Popatrzyłam na nich jak na ciemniaków i stwierdziłam co? Słonina oczyszcza organizm? Jakieś brednie. Cóż dziś sama kupuję.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #30 : 2010-11-09, 10:35:39 »

Co z tą surowizną?
Na to pytanie jeno skarbek z DD jest w stanie odpowiedzieć i to dogłębnie!  Laughing  Very Happy Wink
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #31 : 2010-11-09, 10:38:47 »

Podgardle 3x dziennie, do końca żywota.  Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #32 : 2010-11-09, 10:43:02 »

Podgardle wysmażone , przyrumienione? Takie no , ee nie rozumiem. Sad

Podgardle dobre jest do pasztetu. A tak to jak?
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #33 : 2010-11-09, 10:52:25 »

Podgardle wysmażone , przyrumienione? Takie no , ee nie rozumiem. Sad

Podgardle dobre jest do pasztetu. A tak to jak?
Rolling Eyes Taki żart. To przychodzi jak się jest za bardzo w temacie.  Cool

Ja tam wolę tłuszcze z żółtek jaj, masła, śmietany, etc.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #34 : 2010-11-09, 10:59:42 »

Mh , no tak w temat się wczuwam  Very Happy jak to zółtodziób.
Z nabożna czcią  Razz
He , he jakbym tak od jutra traktowała się tym podgardlem 3 X dziennie przez 15 lat, skąd wiesz może bym Ci pomnik postawiła. Mr. Green

Nie, no jak z tą słoniną.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #35 : 2010-11-09, 11:40:30 »

Dasna,
zapoznaj się z : http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&cat=4
Masz praktycznie wszystko, co niezbędne do poprawnego zastosowania Żywienia Optymalnego.
Z DO jest tak jak z układaniem kostki Rubika. Na www.rubiks.com jest dokładna procedura prowadząca do sukcesu!.
Niektórym nie wychodzi!  Shocked
A do kogo mają pretensje?
No wiadomo, że do Rubika, bo wymyślił głupią kostkę, której się ułożyć NIE DA!!!  Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #36 : 2010-11-09, 11:55:43 »

Zgadza się Wojciechu.

Już doczytałam. Dr Kwaśniewski wyklucza jakąkolwiek surowiznę , bo niepotrzebnie obciąża organizm. Trzeba jeść produkty maksymalnie przetworzone."To w pewnym sensie "trawienie" poza organizmem" cyt. "Zywienie optymalne".

W tym celu wziełam wszystkie rodzaje sała jakie kupiłam i udałam sie do sąsiadki Ukrainki , żeby mi wytłumaczyła co kupiłam surowe a co przetworzone. Okazało się , że ona ma wydanie po ukraińsku i tu są jadłospisy. Nazywa się "Optymalne harczuvannya"

Ja ciągle zmieniam miejsce pobytu tydzień Polska tydzień Ukraina i muszę tu kupować żywność.Muszę się nauczyć , bo do tej pory nie zwracałam uwagi na wartości ,przetworzenie. A tu nazwy są podobne , ale wiele innych produktów też jest.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #37 : 2010-11-09, 13:37:23 »

Ja ci±gle zmieniam miejsce pobytu tydzień Polska tydzień Ukraina i muszę tu kupować żywno¶ć.Muszę się nauczyć , bo do tej pory nie zwracałam uwagi na warto¶ci ,przetworzenie. A tu nazwy s± podobne , ale wiele innych produktów też jest.

No to masz dobrze Wink taka słonina dojrzewająca jak na Ukrainie, nie występuje nigdzie indziej Wink
Zapisane
kriskor
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #38 : 2010-11-09, 13:44:09 »

Tylko pozazdrościć Smile
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #39 : 2010-11-09, 14:14:21 »

Zgadza się. Sporo jest ludzi ze wsi odżywiających się właśnie tłusto. Nie budzi to większych sensacji. Natomiast używają jak pewnie wiecie dużo chleba. Do wszystkiego chleb. I to już budzi zaciekawienie. Jak to bez chleba? Ziemniaki bez chleba? Sałatka bez chleba? zupa bez chleba?

Natomiast smalec jest popularny.

Wczoraj kupiłam także majonez 80%, był i 60 % , 73 %. Nie przypominam sobie , żeby procent tłuszczu był tak widoczny na etykietach w Polsce.

Także kwitnie handel u babuszek.Można kupić jajka faktycznie od wiejskiej kury, tłusty boczek , ser własnoręcznie robiony. Ale jest jeden problem .Mięso może być nie badane.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.