forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 21:02:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660333 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Witamina A
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Witamina A  (Przeczytany 36174 razy)
kriskor
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #40 : 2010-11-09, 15:28:12 »

Dokładnie tego typu sposób odżywiania pamiętam w mojej rodzinie od zawsze. Co prawda produkty które się jadało jakieś 20 lat temu były oczywiście pierwsza klasa własnej produkcji większość. Niestety również spożywało się duże ilości węglowodanów, głównie mącznych. I tak większość domowników cierpiała, niektórzy do tej pory, na cukrzycę, miażdżycę choroby serca.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #41 : 2010-11-09, 15:46:17 »

Mam takie same spostrzeżenia.
Ja sama pamiętam jak w stanie wojennym wyprawialiśmy się z mężem Maluchem po świniaka i pół cielaka (więcej nie wchodziło).Potem wekowałam to wszystko w tłuszczu i obiad był gotowy.
Moja Mama uczyła mnie robić nóżki a sama kiedy tylko trafił się odpowiedni kawałek kości ,wysysała szpik. Moi Rodzice mają Tata 85 lat , Mama 79 lat. Ojciec jest jak fryga.Jego pasją są spacery. wyjeżdzając zostawiłam im do poczytania wydrukowane materiały ze strony dr Kwaśniewskiego. jestem ciekawa ich spostrzeżeń.

Mama od razu odniosła się (przytoczyłam parę cytatów) do założeń diety dr Kwaśniewskiego. Są proste i logiczne.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #42 : 2010-11-09, 16:14:09 »

Zgadza się. Sporo jest ludzi ze wsi odżywiających się właśnie tłusto. Nie budzi to większych sensacji. Natomiast używają jak pewnie wiecie dużo chleba. Do wszystkiego chleb. I to już budzi zaciekawienie. Jak to bez chleba? Ziemniaki bez chleba? Sałatka bez chleba? zupa bez chleba?

Natomiast smalec jest popularny.

Wczoraj kupiłam także majonez 80%, był i 60 % , 73 %. Nie przypominam sobie , żeby procent tłuszczu był tak widoczny na etykietach w Polsce.

Także kwitnie handel u babuszek.Można kupić jajka faktycznie od wiejskiej kury, tłusty boczek , ser własnoręcznie robiony. Ale jest jeden problem .Mięso może być nie badane.
O miesie niebadanym,to najlepiej wypowiedzialby sie nasz admin(syn dr.Kwasniewskiego),bo on specjalista.Osobiscie takiego miesa nie kupowalabym,to jest pewne.Ale,ale,czy moje zaufanie lub nieufnosc ma podstawy do istnienia??Przeciez codziennie kupuje  produkty spozywcze i co przy kazdym produkcie zastanawiam sie czy kupic,czy nie,czy mam zaufanie do producenta czy nie??Nie dajmy sie zwariowac,bo nie podolamy  zostac samowystarczalnymi.Pewnie jest jakis sposob organo.leptyczny do zbadania kupowanego miesa.Lub wywiad z rzeznikiem??
W Polsce na  kazdym  majonezie jest podana zawartosc tluszczu.Samodzielnie zrobiony majonez,to zupelnie inny smak i wyglad. Razz
Jezeli dieta zawiera wiecej smieci,(czyt.cukrow pod kazda postacia)tym organizm ma wieksze zapotrzebowanie na witaminy i mikroelementy,to tak w skrocie. Razz
Zapisane
kriskor
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #43 : 2010-11-09, 16:31:12 »

Zdrowie w rodzinie, jest powodem do radości.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #44 : 2010-11-09, 16:34:59 »

Zdrowie w rodzinie, jest powodem do radości.
   MILOSC,to fundament i nie tylko w rodzinie. Very Happy
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #45 : 2010-11-09, 16:37:04 »

Zdrowie w rodzinie, jest powodem do radości.
Tako rzecze Zaratustra.  Cool
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #46 : 2010-11-09, 16:40:35 »

Właśnie przeprowadziłam wywiad z moim Gospodarzem p.Iwanem.Sam jest ze wsi to i udzielił mi kilku porad. ą
Jutro rano wybieram się tu na bazar Privokzalny , gdzie przyjeżdzają ludzie z wiosek oddalonych o 100, 150 km. Przywożą praktycznie wszystko. P.Iwam mówi, że teraz krowy za 2-3 miesiące będą się cielić i mleko śmietana mogą mieć gorzki smak . I to jest prawidłowe. Jak za słodki tzn.,że dosłodzony cukrem.
Są też 2 rodzaje śmietany ta zbierana i ta przepuszczana przez separator (nie wiem czy u nas tez taj się nazywa). Obie są dobre , ta przepuszczana jest jak masło, ale mam wszystkiego próbować.To zresztą tradycja.
Jajka powinny być ,  pełnowartościowe choć to już jesień i wiadomo ,że w lecie są lepsze. Tłuste , przerośnięte boczki też tam kupię. I sało do wytopienia.
Zapisane
kriskor
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #47 : 2010-11-09, 16:40:59 »

Oczywista oczywistość  Smile
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #48 : 2010-11-09, 16:49:10 »

Powrót do korzeni. Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #49 : 2010-11-10, 09:32:17 »

Dzień dobry. Very Happy

Wróciłam z bazaru Privokzalnego , nie byłam tam z 5 lat. Co za klimaty. Smile
W Polsce może kiedyś było tak 40 lat temu. Dawno nie widziałam tak tłustych kur i gęsi. Ręce pachną mi masłem i śmietaną , gdyż najpierw trzeba popróbować , posmakować a potem kupić. No, w ilościach trochę jakby hurtowych. Masło wspaniałe , ale musiałabym to najlepsze kupić w ilości 1,5 kg. Nie miałam czasu ani ochoty. jutro też można tam coś wyszukać. Natka pietruszki na wagę. Kupiłam mleko , ser biały , jajka , smietanę.orzechy włoskie , paprykę , pomidory.
Jednak następnym ważnym zakupem musi być waga, bo w moim organizmie jest rewolucja. Serce coś wali , na wieczór jakbym miała grypę, sama już wyczuwam , że na pierwsze dni to za dużo odstawiłam węglowodanów. tak z tego kalkulatora mi wyszło.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Witamina A
« Odpowiedz #50 : 2010-11-10, 09:44:52 »

Z tymi zakupami to Ci zazdroszczę.. Wink A dolegliwości, o których piszesz, wyglądają na brak węglowodanów. Bez wagi się nie da..przynajmniej w pierwszych miesiącach..
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #51 : 2010-11-10, 10:00:41 »

Mh , na razie to nawet nie zbliżyłam się do DO. Jest to trochę błądzenie. Powoli postaram się opanować proporcje. Dziś obudziłam się z bólem głowy. Zmiana składników jakie teraz aplikuję organizmowi wyrażnie działa. Na pewno przedobrzyłam też z tłuszczem i masłem .Kostka masła na 2 dni to myślę , że chyba nadmiar.Tu nie za bardzo mogę gotować.Dopiero po powrocie do domu.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Witamina A
« Odpowiedz #52 : 2010-11-10, 10:04:04 »

U mnie ból głowy przy obudzeniu zawsze jest skutkiem braku węglowodanów. Głowa jest taka jakby ciężka, człowiek niewyspany, otumaniony trochę, no i ten ból - głównie w skroniach. Jest to taki kac bez picia..
Najłatwiej to sprawdzić paskami Keto-Diastix
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #53 : 2010-11-10, 10:10:07 »

Zapytam się tu w aptece , bo nie mam pojęcia co to jest.Pewnie instrukcja jest załączona. Kupiłam też czarną , gorzką czekoladę na dorażną , szybką pomoc. Troche opanowałam to picie herbaty z masłem i przeszłam na gorzką herbatę z sokiem cytrynowym. Tak ja w ogóle odstawiłam węglowodany. Wiem to błąd.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Witamina A
« Odpowiedz #54 : 2010-11-10, 10:16:20 »

Dobrze by było żebyś jadła też warzywa duszone z masłem i jakiś owoc też można zjeść, no i oczywiście trochę ziemniaków do obiadu..
Przy tych paskach Keto-Diastix jest wyjaśniony sposób ich stosowania. Służą one do badania ciał ketonowych w moczu.
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #55 : 2010-11-10, 10:24:30 »

Problem w tym , że tu mam tak na prawdę biuro i pichcić to nie za bardzo jest jak. Potem lepiej się przygotuję. Za parę dni będę w domu i następny wyjazd będzie już bardziej zorganizowany. Wzięłam teraz malutką kostkę czekolady. Pójdę do sklepu i popatrzę . Z owoców to są jabłka i  hurma , szaron.U nas tez są . Więc teraz dorażnie cos kupię.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Witamina A
« Odpowiedz #56 : 2010-11-10, 10:29:11 »

Tylko nie przesadź w drugą stronę.. Laughing Nie jest dobrze zaczynać dnia od węglowodanów, a jeśli jabłko to jedno. Ma 11g węglowodanów w 100g, ale ma fruktozę i ogólnie jedzenie ich w większych ilościach na DO nie jest wskazane. Ja zjadam chyba 10 jabłek na rok, i to głównie w omlecie, albo w sałatce..Po prostu przestały mi smakować..
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #57 : 2010-11-10, 10:35:00 »

Dzięki. Smile

Wiem , jeszcze mam sporo do zrobienia. Tabele są ze mną Very Happy.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Witamina A
« Odpowiedz #58 : 2010-11-10, 10:59:38 »


Powodzenia.. Very Happy
Zapisane

zeto555
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #59 : 2010-11-10, 12:13:52 »

Arytmia i mocne bicie serca jest przewaznie powodowane mala iloscia wegli i od sprawdzenia tego trzeba zaczac.
Malo kto jednak wie, ze takie same objawy moga wystepowac przy niedoborze bialka - szczegolnie u ludzi intensywnie zyjacych.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.