forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 08:10:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
659794 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Witamina A
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Witamina A  (Przeczytany 36136 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70407


Odp: Witamina A
« Odpowiedz #60 : 2010-11-10, 12:22:44 »

A skąd to wiesz z tym niedoborem białka? Optymalnym to chyba tak bardzo nie grozi, bo chociaż, na ogół, nie jedzą białka zbyt wiele, ale za to najwyższej jakości. Co mieliby powiedzieć np. tacy wegetarianie?
Zapisane

zeto555
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #61 : 2010-11-10, 12:36:07 »

Wiem z wlasnego doswiadczenia.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #62 : 2010-11-10, 12:39:36 »

Ja przychylam się do zdania zeto555. Szczególnie w przypadku osób przewlekle chorych ten niedobór jest konieczny wzięcia pod uwagę.

Mam zamiar przez jakiś czas spożywać białko na noc. Kiedyś mój organizm pamiętam kilka razy takie akcje przeprowadzał. Chociaż ogólnie mówi się że w nocy organizm nie trawi, ale regeneruje się. Może to naiwne myślenie, ale już gdzieś tutaj ktoś wspominał że jedzenie na noc nie jest niczym dziwnym.

Najlepiej przetestować, może są jakieś przeciwskazania.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #63 : 2010-11-10, 12:49:03 »

Ja od bardzo dawna jadam tylko na noc. A z tym bialkiem to prawda i sprawdzone. Jesli ktos ma taka przypadlosc to jak mowilem, najlepiej zaczac od wegli.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #64 : 2010-11-10, 12:51:53 »

Dla mnie to nie jest takie oczywiste i proste. Arytmia i bezpośredni niedobór tego czy innego składnika. Ja patrzę na to od strony przewlekłych chorób, a sama arytmia nie znaczy jeszcze że organizm ma jakieś poważniejsze problemy.


Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70407


Odp: Witamina A
« Odpowiedz #65 : 2010-11-10, 12:52:33 »

Ja przychylam się do zdania zeto555. Szczególnie w przypadku osób przewlekle chorych ten niedobór jest konieczny wzięcia pod uwagę.

Z tym też się zgadzam.
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #66 : 2010-11-10, 12:53:32 »

Sukces, kupiłam wagę.

Głowa boli jak diabli , ciśnienie jakby na powieki poszło.Serce się uspokoiło. Pospacerowałam (kupić wagę) . W aptece nie wiedzieli o co mi chodzi. Muszę się popytać , bo akurat jak jest po ukraińsku ciała ketonowe, ketony nie wiem. Terminologia tu trochę inna.
A czy to chodzi o takie paski dla cukrzyków?

Ponieważ wystraszyłam się trochę , że po moich eksperymentach sobie zaszkodzę.To zważyłam co jadłam

400 gr sera białego (z bazaru)
400 gr śmietany ( z bazaru)
parę listków natki pietruszki
1 g cebuli

kawa z mlekiem (z bazaru) + śmietana (z bazaru)

10 gr orzechów włoskich

2 godziny (ze strachu zjadłam ) 10 gr czekolady gorzkiej Sad

Teraz siedzę z tabelami. Podziwiam ludzi, którzy po 2 tygodniach twierdzą, że sie odżywiaja optymalnie. Sad

Pisałam , że nie mam możliwosci gotowania za bardzo. Dlatego obiad nietypowy.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #67 : 2010-11-10, 12:55:38 »

Ja przychylam się do zdania zeto555. Szczególnie w przypadku osób przewlekle chorych ten niedobór jest konieczny wzięcia pod uwagę.

Z tym też się zgadzam.

Ja wczoraj o 22-23 najadłem się jajek i nie powiem żebym czuł się gorzej. Lepiej może tak, ale nie jakoś tak żeby to jednoznacznie wiązać z tym właśnie. No ale na takie upewnienie się czasami potrzeba więcej czasu. Tydzień powinien wystarczyć. Ja w każdym razie czegoś potrzebuję, jakiegoś impulsu, bodźca, ewidentnie jest u mnie brak czegoś, niedobór. Co wcale nie powinno dziwić bo przez kilka lat męczyłem się i organizm tracił siły.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70407


Odp: Witamina A
« Odpowiedz #68 : 2010-11-10, 12:59:11 »

Jeśli ja się najem na noc (zdarza to się sporadycznie) to czuje się gorzej i mam kłopoty z zaśnięciem..
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70407


Odp: Witamina A
« Odpowiedz #69 : 2010-11-10, 13:04:46 »

Sukces, kupiłam wagę.
Głowa boli jak diabli , ciśnienie jakby na powieki poszło.Serce się uspokoiło. Pospacerowałam (kupić wagę) . W aptece nie wiedzieli o co mi chodzi. Muszę się popytać , bo akurat jak jest po ukraińsku ciała ketonowe, ketony nie wiem. Terminologia tu trochę inna.
A czy to chodzi o takie paski dla cukrzyków?


Tak, te paski służą również do mierzenia poziomu cukru w moczu.

Dasna, listków natki pietruszki nie wliczaj w dzienne BTW, bo tam prawie nic w niej nie ma, oprócz witamin, minerałów i wody - no może jeszcze jakaś chemia, ale jeśli masz ją od rolników, to jest OK. 10g czekolady, to nie jest za dużo - to jest tylko ok. 6g węglowodanów..
Zapisane

zeto555
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #70 : 2010-11-10, 13:07:24 »

Najlepsza jest gorzka czekolada. Jak ktos lubi slodkie to gorzka ma w 100g tylko 44 wegli.
Jest jescze czekolada dla diabetykow - w 100g ma niecale 20g wegli.
Dasna - na ukrainie preznie dziala ruch optymalnych. Jest tam Jurek, ktory to wszystko organizuje. W razie potrzeby mam z nim kontakt.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #71 : 2010-11-10, 13:07:36 »

Jeśli ja się najem na noc (zdarza to się sporadycznie) to czuje się gorzej i mam kłopoty z zaśnięciem..

Szczerze powiedziawszy nie czułem że się objadam. A z zaśnięciem nie miałem specjalnie problemu, wręcz przeciwnie usnąłem całkiem spokojnie i nawet powiedziałbym przyjemnie. Tylko że ja jadłem jajka i masło praktycznie. Kawałek bułki do tego.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #72 : 2010-11-10, 13:08:28 »

Najlepsza jest gorzka czekolada. Jak ktos lubi slodkie to gorzka ma w 100g tylko 44 wegli.
Jest jescze czekolada dla diabetykow - w 100g ma niecale 20g wegli.
Dasna - na ukrainie preznie dziala ruch optymalnych. Jest tam Jurek, ktory to wszystko organizuje. W razie potrzeby mam z nim kontakt.

I mają batoniki czekoladowe ze słoniną  Laughing Oni są optymalni z założenia Wink
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #73 : 2010-11-10, 13:14:44 »

Najlepsza jest gorzka czekolada. Jak ktos lubi slodkie to gorzka ma w 100g tylko 44 wegli.
Jest jescze czekolada dla diabetykow - w 100g ma niecale 20g wegli.
Dasna - na ukrainie preznie dziala ruch optymalnych. Jest tam Jurek, ktory to wszystko organizuje. W razie potrzeby mam z nim kontakt.

Tak  proszę , będzie mi potrzebny kontakt , bo ja się nie znam na wszystkim co kupię  Niby to samo co u nas , a jednak diabeł tkwi w szczegółach.
To jest Polak?
Ja mam tutaj ukraińską komórkę i telefon stacjonarny , to nie będzie problemu.

Czekoladę mam czarną, gorzką.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #74 : 2010-11-10, 13:21:38 »

Najlepsza jest gorzka czekolada. Jak ktos lubi slodkie to gorzka ma w 100g tylko 44 wegli.
Jest jescze czekolada dla diabetykow - w 100g ma niecale 20g wegli.
Dasna - na ukrainie preznie dziala ruch optymalnych. Jest tam Jurek, ktory to wszystko organizuje. W razie potrzeby mam z nim kontakt.

I mają batoniki czekoladowe ze słoniną  Laughing Oni są optymalni z założenia Wink

Tutaj jest wiele nacji. Mam koleżankę rodem z Kazachstanu. Tam nie jest niczym dziwnym herbata z łojem . Jej córka , przepiękna dziewczyna o lekko , skośnych oczach , mlecznej cerze i kruczoczarnych włosach pochłania śledzie z beczki jak kot. Mnie aż niedobrze było , ale patrzyłam z podziwem. Ze śledzia zostały tylko skóra , wyssana z tłuszczu , kawałek ogonka i trochę kręgosłupa. Bez chleba. Wielkie 3 tłusta śledzie a i skórę , taką siną czasami zje.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #75 : 2010-11-10, 13:34:35 »

Dasna , Jurek to Polak. podaje kontakt meilowy, a komorke to niech poda sam jesli bedzie chcial.
lwowiak@g.pl - wszystko malymi literami.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #76 : 2010-11-10, 13:37:37 »

Tutaj jest wiele nacji. Mam koleżankę rodem z Kazachstanu. Tam nie jest niczym dziwnym herbata z łojem . Jej córka , przepiękna dziewczyna o lekko , skośnych oczach , mlecznej cerze i kruczoczarnych włosach pochłania śledzie z beczki jak kot. Mnie aż niedobrze było , ale patrzyłam z podziwem. Ze śledzia zostały tylko skóra , wyssana z tłuszczu , kawałek ogonka i trochę kręgosłupa. Bez chleba. Wielkie 3 tłusta śledzie a i skórę , taką siną czasami zje.

To jest dopiero szczyt! Dziwić się temu co jest dla nas dobre. Kto nam to zrobił...
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #77 : 2010-11-10, 13:45:30 »

Dasna , Jurek to Polak. podaje kontakt meilowy, a komorke to niech poda sam jesli bedzie chcial.
lwowiak@g.pl - wszystko malymi literami.

Dzięki , zapisałam Smile
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #78 : 2010-11-10, 13:52:30 »

Dasna , Jurek to Polak. podaje kontakt meilowy, a komorke to niech poda sam jesli bedzie chcial.
lwowiak@g.pl - wszystko malymi literami.

Dzięki , zapisałam Smile
Mozesz sie powolac na mnie, on ma niezla wiedze - jest doradzca zywieniowym DO.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #79 : 2010-11-10, 14:16:55 »

... ja jak zjem za duzo tluszczu na kolacje,to nie spie prawie cala noc,dlatego kolacje jem okolo 19 i nie za tlusto,a przed  spaniem najlepiej zjesc 1-2 kosteczki gozkiej czekolady lub kakao na wodzie Cool...
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.