forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 18:08:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
659911 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Witamina A
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Witamina A  (Przeczytany 36162 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Witamina A
« Odpowiedz #80 : 2010-11-10, 14:21:47 »

To jest dopiero szczyt! Dziwić się temu co jest dla nas dobre. Kto nam to zrobił...

Też się nad tym zastanawiałam.. Rolling Eyes ..czy jesteśmy odgórnie celowo źle sterowani - tak, żebyśmy chorowali, czy to po prostu wynalazki i nowości wypaczyły nam gusta smakowe.. Rolling Eyes
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #81 : 2010-11-10, 14:22:31 »

... ja jak zjem za duzo tluszczu na kolacje,to nie spie prawie cala noc,dlatego kolacje jem okolo 19 i nie za tlusto,a przed  spaniem najlepiej zjesc 1-2 kosteczki gozkiej czekolady lub kakao na wodzie Cool...
Ja właśnie zaczynam spostrzegać różne zależności.
Dzisiaj nie mogłam usnąć , serce biło mocno , pomyślałam brak weglowodanów i za dużo tłuszczu. Ale jakiegoi? Ktos tu napisał , że smalec to paliwo, do smażenia a masło to pełnowartościowe odzywienie. Ja widzę , że między tłuszczami też muszę zachować jakąś równowagę. Tak mi organizm podpowiada. Tego masła to zasunełam przez 3 dni 200 gr. To chyba dużo?
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #82 : 2010-11-10, 14:24:22 »

To jest dopiero szczyt! Dziwić się temu co jest dla nas dobre. Kto nam to zrobił...

Też się nad tym zastanawiałam.. Rolling Eyes ..czy jesteśmy odgórnie celowo źle sterowani - tak, żebyśmy chorowali, czy to po prostu wynalazki i nowości wypaczyły nam gusta smakowe.. Rolling Eyes

I jedno i drugie.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #83 : 2010-11-10, 14:24:42 »

Zalezy jakie zachowujesz proporcje. Znam ludzi, ktorzy kostke masla jedza codziennie.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #84 : 2010-11-10, 14:25:22 »

... ja jak zjem za duzo tluszczu na kolacje,to nie spie prawie cala noc,dlatego kolacje jem okolo 19 i nie za tlusto,a przed  spaniem najlepiej zjesc 1-2 kosteczki gozkiej czekolady lub kakao na wodzie Cool...
Ja właśnie zaczynam spostrzegać różne zależności.
Dzisiaj nie mogłam usnąć , serce biło mocno , pomyślałam brak weglowodanów i za dużo tłuszczu. Ale jakiegoi? Ktos tu napisał , że smalec to paliwo, do smażenia a masło to pełnowartościowe odzywienie. Ja widzę , że między tłuszczami też muszę zachować jakąś równowagę. Tak mi organizm podpowiada. Tego masła to zasunełam przez 3 dni 200 gr. To chyba dużo?

No nie tak dużo znowu. To zresztą zależy od twojego indywidualnego zapotrzebowania a nie od jakichś odgórnych ustaleń.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #85 : 2010-11-10, 14:30:20 »

Na zachodzie juz sa problemy z zakupem smalcu, sloniny i ogolnie tlustych rzeczy. Jak u nas sie tak porobi, w imie walki z chorobami to zaczne hodowac swinie Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Witamina A
« Odpowiedz #86 : 2010-11-10, 14:34:14 »

Dasna, jeśli sobie na razie sama nie radzisz z DO, to jedz najlepiej potrawy robione według  gotowych przepisów z "Książki Kucharskiej" J.K. Moja siostra tak przez kilka miesięcy jadła, bo nie potrafiła sobie sama obliczać BTW w potrawach. Jak teraz masz wagę to już nie powinnaś mieć z tym żadnych problemów. Very Happy
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #87 : 2010-11-10, 14:39:14 »

Przyjeżdzajcie  na Ukrainę. Smile
Dziś na targu były tłuste przerośnięte boczki , połcie słoniny, kapiące tłuszczem salcesony,osełki masła, sery z tłustym maślanym nalotem, podgardlane , łopatki, obłożone tłuszczem kury , gęsi. A wśród kupujących przeważnie starsi ludzie , widać że ze wsi. I jak się znają co kupują. Byłam świadkiem rozmowy." Pani kochana kupi pani ten mak , co pani? On taki czarny. Jaki czarny? Pani , dobry mak jest szary. Ten to czeski."
Fakt , że chleba zasuwają od groma i te ich blincziki, wareniki itd. Ale , wierzcie mi wyroby te prawdziwe maja wspaniałe. Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Witamina A
« Odpowiedz #88 : 2010-11-10, 14:42:27 »

.. te ich blincziki, wareniki itd.

Co to takiego.. Rolling Eyes
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #89 : 2010-11-10, 14:43:55 »

Po polsku - naleśniki, placuszki, racuszki, pierożki.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #90 : 2010-11-10, 14:48:50 »

Dasna, jeśli sobie na razie sama nie radzisz z DO, to jedz najlepiej potrawy robione według  gotowych przepisów z "Książki Kucharskiej" J.K. Moja siostra tak przez kilka miesięcy jadła, bo nie potrafiła sobie sama obliczać BTW w potrawach. Jak teraz masz wagę to już nie powinnaś mieć z tym żadnych problemów. Very Happy

W Polsce już zamówiłam chlebki optymalne od P.Janickich. Potem zrobię w Polsce placuszki, jakieś najprostsze dania. Tutaj musze na razie bazować do końca tygodnia na w sumie zimnym jedzeniu. Confused Hm , ale i tak się rozwijam he,he.  Mr. Green
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Witamina A
« Odpowiedz #91 : 2010-11-10, 14:52:43 »

A nie masz warunków do zrobienia sobie jajecznicy? Albo chociaż jajek gotowanych z majonezem?
Zapisane

kriskor
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #92 : 2010-11-10, 15:15:01 »

Palnik turystyczny patelnia i wszystko co potrzeba Smile
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #93 : 2010-11-10, 15:21:10 »

Dam radę.
Miałam na myśli jakieś przepisy z Ksiązki Kucharskiej. Tęsknię za karkówką, łopatką, buraczkami.
A jajka mogę wsuwać  Very Happy
Zapisane
kriskor
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #94 : 2010-11-10, 15:24:32 »

Można też zaopatrzyć się w prodiż. Można w nim wiele smacznych potraw upiec. mięsko, pasztety, zapiekanki jajeczne i takie tam Smile
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Witamina A
« Odpowiedz #95 : 2010-11-10, 15:32:17 »

Aha, rzeczywiście Smile.

Jutro znowu wybieram się na ten bazar , ale z Wirą , która mi podpowie co jest oryginalne a co "udoskonalone".  Sad
I na bazarze są podrabiane babuszki. Wszędzie liczy się kasa.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.