forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 22:57:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 16 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak to z tymi weglowodanami jest ?  (Przeczytany 141078 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #160 : 2016-02-24, 23:20:56 »

A ty jesteś od tego budyniu z jądrami moreli?  Shocked Question

Trafiłaś, na "Optymalnego Number One" na Forum... Laughing
Zapisane

Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 31084


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #161 : 2016-02-24, 23:21:16 »

Wagę należną uzyskałem po roku stosując zalecenia  dr. Kwaśniewskiego opisane w książce Dieta Optymalna . Very Happy
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 31084


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #162 : 2016-02-24, 23:22:37 »

 Laughing
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #163 : 2016-02-24, 23:23:51 »

Anulce zależy właśnie na DO/ŻO według zasad Doktora

A wolno pytać o "sos pomidorowy" i jego zgodność z zasadami, bo akurat wygooglał mi się taki:

Cytuj
KNORR Domowe Smaki Sos pomidorowy
koncentrat pomidorowy 26%, skrobia modyfikowana, cukier, sól, skrobia, tłuszcz roślinny, mąka pszenna, ekstrakt drożdżowy, wzmacniacze smaku: glutaminian monosodowy, inozynian disodowy, guanylan disodowy, cebula, papryka czerwona, glukoza, maltodektryna, czosnek, laktoza, pieprz czarny, białka mleka, aromat

Moją intencją było zwrócenie uwagi, że naturalne węglowodany z warzyw są "w pakiecie" z minerałami, przetwory już zawierają głównie oczyszczone węglowodany (cukier, skrobia, syrop glukozowo-fruktozowy) co zaburza bilans minerałów i tyle.
 Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #164 : 2016-02-24, 23:26:38 »

Taaaak. A Wałęsa był Bolkiem... Cool Laughing
Zapisane

Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #165 : 2016-02-24, 23:28:55 »

Cytuj

Anulko, dużo masz cukrów prostych. Lepiej by było, żebyś nawet zjadała 50g węglowodanów, ale głównie w postaci skrobi.
Cytuj

Prawdę mówiąc, to ta większa ilość owoców dopiero teraz, przez te skurcze, wcześniej było to góra 50g, najczęściej właśnie pół banana do omleta. Ale zrobię tak, jak mówisz, wezmę węgle w postaci skrobi.

I dodam jeszcze, że jeśli mówię "porzeczki", to mam na myśli porzeczki, a nie przetwory, a kiedy mówię "sos pomidorowy", to mówię o własnoręcznie robionym sosie z pomidorów ze swojego ogródka. Nie kupuję przetworzonej żywności!!!
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #166 : 2016-02-24, 23:30:07 »

Przy wzroście 166 cm zjadam 47-58g białka i 90- 150 tłuszczu.

Aniu, a te białka, to głównie z czego są? Ile żółtek zjadasz?

Żółtek zjadam 4 szt dziennie, reszta jest z mięsa, czasem z podrobów, z rosołu kolagenowego, jakaś część oczywiście z warzyw czy orzechów.
Dodam jeszcze, że półtora miesiąca temu miałam operację, czy to mogło mieć wpływ? Jakieś zachwianie hormonalne np ? Kiedy poszłam do szpitala i robili mi badania to miałam ++ ketonów.
Jeśli chodzi o skłonności genetyczne to nie mam dobrych wieści, bo cała rodzina ze strony ojca z nadwagą. I ja od dziecka tych kg zbyt dużo miałam. Ale tym się nie będę tłumaczyć, zgubię ten balast, żeby nie robić antyreklamy Doktorowi  Cool


A czy będzie nietaktem z mojej strony, jak się spytam ile kilogramów byś chciała zgubić?
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #167 : 2016-02-24, 23:31:05 »

I dodam jeszcze, że jeśli mówię "porzeczki", to mam na myśli porzeczki, a nie przetwory, a kiedy mówię "sos pomidorowy", to mówię o własnoręcznie robionym sosie z pomidorów ze swojego ogródka. Nie kupuję przetworzonej żywności!!!
No to spoko.
 Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #168 : 2016-02-24, 23:32:30 »

Cytuj

Anulko, dużo masz cukrów prostych. Lepiej by było, żebyś nawet zjadała 50g węglowodanów, ale głównie w postaci skrobi.
Cytuj

Prawdę mówiąc, to ta większa ilość owoców dopiero teraz, przez te skurcze, wcześniej było to góra 50g, najczęściej właśnie pół banana do omleta. Ale zrobię tak, jak mówisz, wezmę węgle w postaci skrobi.

I dodam jeszcze, że jeśli mówię "porzeczki", to mam na myśli porzeczki, a nie przetwory, a kiedy mówię "sos pomidorowy", to mówię o własnoręcznie robionym sosie z pomidorów ze swojego ogródka. Nie kupuję przetworzonej żywności!!!

Nie musimy teraz zimą jeść codziennie owoców. Można wit C czerpać z zieleniny (szczypior, natka pietruszki) papryka, kapusta kiszona, sok z cytryny.
Zapisane

Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 31084


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #169 : 2016-02-24, 23:33:32 »

Anulce zależy właśnie na DO/ŻO według zasad Doktora

A wolno pytać o "sos pomidorowy" i jego zgodność z zasadami, bo akurat wygooglał mi się taki:

Cytuj
KNORR Domowe Smaki Sos pomidorowy
koncentrat pomidorowy 26%, skrobia modyfikowana, cukier, sól, skrobia, tłuszcz roślinny, mąka pszenna, ekstrakt drożdżowy, wzmacniacze smaku: glutaminian monosodowy, inozynian disodowy, guanylan disodowy, cebula, papryka czerwona, glukoza, maltodektryna, czosnek, laktoza, pieprz czarny, białka mleka, aromat

Moją intencją było zwrócenie uwagi, że naturalne węglowodany z warzyw są "w pakiecie" z minerałami, przetwory już zawierają głównie oczyszczone węglowodany (cukier, skrobia, syrop glukozowo-fruktozowy) co zaburza bilans minerałów i tyle.
 Cool
Ważne że chciałeś dobrze i gitara  Laughing
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #170 : 2016-02-24, 23:35:34 »



Cytuj

A czy będzie nietaktem z mojej strony, jak się spytam ile kilogramów byś chciała zgubić?
Cytuj

Jeszcze całkiem sporo, ponad 20 kg , więc to nie kwestia kosmetyczna.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #171 : 2016-02-24, 23:36:10 »

Przy wzroście 166 cm zjadam 47-58g białka i 90- 150 tłuszczu.

Aniu, a te białka, to głównie z czego są? Ile żółtek zjadasz?

Żółtek zjadam 4 szt dziennie, reszta jest z mięsa, czasem z podrobów, z rosołu kolagenowego, jakaś część oczywiście z warzyw czy orzechów.
Dodam jeszcze, że półtora miesiąca temu miałam operację, czy to mogło mieć wpływ? Jakieś zachwianie hormonalne np ? Kiedy poszłam do szpitala i robili mi badania to miałam ++ ketonów.
Jeśli chodzi o skłonności genetyczne to nie mam dobrych wieści, bo cała rodzina ze strony ojca z nadwagą. I ja od dziecka tych kg zbyt dużo miałam. Ale tym się nie będę tłumaczyć, zgubię ten balast, żeby nie robić antyreklamy Doktorowi  Cool


Zachwiania hormonalne na pewno mogą też mieć wpływ na wagę. Jeszcze jest coś takiego, że na DO organizm w początkowym okresie zajmuje się głównie likwidacją chorób, a mniej chudnięciem.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #172 : 2016-02-24, 23:37:52 »



Cytuj

A czy będzie nietaktem z mojej strony, jak się spytam ile kilogramów byś chciała zgubić?
Cytuj

Jeszcze całkiem sporo, ponad 20 kg , więc to nie kwestia kosmetyczna.

Cierpliwości Aniu. Hormony pewnie Ci utrudniają proces chudnięcia. Starasz się pięknie, efekty muszą przyjść.
Niech nawet ten proces przebiega wolno, ale najważniejsze, aby w dobrym kierunku i aby zdrowie dopisywało.
Aniu, u mnie jest późna godzina  Cool Laughing Dobranoc.
Zapisane

Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 31084


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #173 : 2016-02-24, 23:43:59 »

Reniu jak było na spacerku nic nie odpisałaś  Laughing
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #174 : 2016-02-24, 23:44:51 »




Cierpliwości Aniu. Hormony pewnie Ci utrudniają proces chudnięcia. Starasz się pięknie, efekty muszą przyjść.
Niech nawet ten proces przebiega wolno, ale najważniejsze, aby w dobrym kierunku i aby zdrowie dopisywało.
Aniu, u mnie jest późna godzina  Cool Laughing Dobranoc.

Wiesz Reniu, 30 kg mnie już ubyło, jak by nie patrzeć, więc i z tymi dwudziestoma dam sobie radę  Very Happy

Dobranoc  Smile
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #175 : 2016-02-25, 06:51:34 »

Reniu jak było na spacerku nic nie odpisałaś  Laughing

Chyba pomyliłeś wątki... Confused
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #176 : 2016-02-25, 06:52:21 »




Cierpliwości Aniu. Hormony pewnie Ci utrudniają proces chudnięcia. Starasz się pięknie, efekty muszą przyjść.
Niech nawet ten proces przebiega wolno, ale najważniejsze, aby w dobrym kierunku i aby zdrowie dopisywało.
Aniu, u mnie jest późna godzina  Cool Laughing Dobranoc.

Wiesz Reniu, 30 kg mnie już ubyło, jak by nie patrzeć, więc i z tymi dwudziestoma dam sobie radę  Very Happy

Dobranoc  Smile

Aniu, to tylko się należy cieszyć, że wszystko idzie w dobrym kierunku... Very Happy
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #177 : 2016-02-25, 07:34:07 »

Ania, po mojemu za skurcze mięśni odpowiada układ nerwowy oraz niedobór ATP w samym mięśniu (do rozkurczu potrzeba energii, a widać braknie).
Podbicie tłuszczu, np. na dwa tygodnie do 1:3-3,5 BT to niegłupi pomysł, organizm sobie odsapnie i może coś się ruszy.
10-20g węglowodanów, np. dobry cukieras czy dwa też będą nie od czapy. Very Happy
Nie wierz w to pitolenie Adama o węglowodanach prostych, a jak boisz się rafinowanego cukru, to jagody lub maliny z bitą śmietanką.
Kiedyś Toan jeszcze pisał:
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1122.msg31762;topicseen#msg31762

Ania, nic nie jest dane raz na zawsze, to, co sprawdzało się 30kg temu, nie musi działać dzisiaj.
Biegasz, tak?
To może zmniejsz/zwieksz, zamień na marsze lub przestań na jakiś czas.
Białka Ci się nie chce więcej?
Albo mniej?
Może dorzuć coś lub wywal z jadłospisu, kieruj się smakami, zachciankami, instynktem i kombinuj pod siebie, będąc stale czujną i pomagając sobie rozumem. Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #178 : 2016-02-25, 07:38:44 »



Ania, nic nie jest dane raz na zawsze, to, co sprawdzało się 30kg temu, nie musi działać dzisiaj.


Dlaczego? Geny się zmieniły?
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #179 : 2016-02-25, 07:51:19 »

Oczywiście. Cool
Przecież to środowisko (m.in. pokarm) decyduje o ekspresji genów. Very Happy
Poza tym środowisko endokrynne (30kg tłuszczu to wielki narząd) się zmieniło, przebudowa nastąpiła, jedne tkanki skończyły się regenerować, inne zaczynają, różne substancje są potrzebne w tym celu, psychika się zmieniła, ruchliwość, obciążenie stawów, etc...
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 16 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.31 sekund z 19 zapytaniami.