forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 06:34:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660608 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 16 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak to z tymi weglowodanami jest ?  (Przeczytany 141098 razy)
Ami
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #60 : 2010-11-22, 19:41:03 »

Ważę się codziennie i to jest frustrujące. Jednego dnia 10 dag mniej, drugiego np 30 więcej i w skali tygodnia nic spektakularnego się nie dzieje.
A w weekend "dolewam troszeczkę wody" a waga potrafi skoczyć o cały kilogram! To chyba jakiś problem z zatrzymywaniem wody w organiźmie?
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #61 : 2010-11-22, 20:15:57 »

Zacznij się ważyć raz w tygodniu...
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #62 : 2010-11-22, 20:16:47 »

i biegać codziennie.  Very Happy
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #63 : 2010-11-22, 20:18:44 »

A w weekend "dolewam troszeczkę wody" a waga potrafi skoczyć o cały kilogram! To chyba jakiś problem z zatrzymywaniem wody w organiźmie?
To ruszaj się,wypocisz to wszystko.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #64 : 2010-11-22, 20:31:10 »

Ważę się codziennie i to jest frustrujące. Jednego dnia 10 dag mniej, drugiego np 30 więcej i w skali tygodnia nic spektakularnego się nie dzieje.
A w weekend "dolewam troszeczkę wody" a waga potrafi skoczyć o cały kilogram! To chyba jakiś problem z zatrzymywaniem wody w organiźmie?

Jak to się "nie dzieje"  Shocked- przez kilka dni Twoja waga praktycznie stoi w miejscu, a w weekend skacze o kilogram do góry. Po miesiącu +4kg, po roku ......
Twój opis wydaje się niekompletny......


A co kryje się pod cudzysłowem w Twoim zdaniu "...dolewam troszeczkę wody..."?
- więcej jesz w te dni:
                      - węglowodanów;
                      - białek;
                      - tłuszczy.
- więcej wypijasz wody.
- w ogóle gubisz stosowane w ciągu tygodnia proporcje BTW.

Czyli miałaś kontakt z lekarzem. W rozmowie wspominałaś o "dolewaniu wody" w weekend'y? Wink

Zapytam inaczej. (bez przenośni) Czy powiedziałaś lekarzowi jak wygląda Twoje stosowanie DO i jaki ma tygodniowy efekt?
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #65 : 2010-11-22, 20:39:58 »

Mysle, ze to sketek tych " sporych " odchylow od normy w weekendy.
Jak to mowil dr. Kwasniewski - organizm po przejsci na DO buduje maszyny do trawienia innego rodzaju pozywienia, a stare wydala.
Mysle, ze wkrotce roztroisz sobie calkowicie swoj organizm i nic juz nie pomoze. Albo sie jest na DO albo nie - Twoj sposob weekendowy jest do d.....py.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #66 : 2010-11-22, 20:45:48 »

..nie ma to jak cola.. Cool  Laughing
Zapisane

Ami
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #67 : 2010-11-22, 20:50:58 »

Z tym bieganiem to cienko u mnie. 30 lat palenia papierosów skutecznie mnie od tego odzwyczaił. Ale staram się dużo chodzić i robię różne gimnastyki 3 razy w tygodniu tak więc zdarza mi się spocić.
W weekendy rzeczywiście zapominam o proporcjach. Częste spotkania towarzyskie, jedzenie poza domem itp. temu sprzyja. Na pewno jem wtedy więcej białka i węglowodanów.
Z lekarzem nie mam więcej kontaktu. Może jak będe na święta to go odwiedzę. Staram się realizować jego zalecenia tj. B 50-60 g , T 120 g , W 50 g i przerwa min 6 godz. między posiłkami. Z tym jest najgorzej!
Zapisane
Ami
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #68 : 2010-11-22, 20:56:15 »

Mysle, ze to sketek tych " sporych " odchylow od normy w weekendy.
Jak to mowil dr. Kwasniewski - organizm po przejsci na DO buduje maszyny do trawienia innego rodzaju pozywienia, a stare wydala.
Mysle, ze wkrotce roztroisz sobie calkowicie swoj organizm i nic juz nie pomoze. Albo sie jest na DO albo nie - Twoj sposob weekendowy jest do d.....py.

No nieźle mnie postraszyłeś - temat do poważnego rozpatrzenia.Dzięki
no i colę zero też pijam
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #69 : 2010-11-22, 21:05:23 »

 Laughing
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #70 : 2010-11-22, 21:10:25 »


W weekendy rzeczywiście zapominam o proporcjach. Częste spotkania towarzyskie, jedzenie poza domem itp. temu sprzyja. Na pewno jem wtedy więcej białka i węglowodanów.
Z lekarzem nie mam więcej kontaktu. Może jak będe na święta to go odwiedzę. Staram się realizować jego zalecenia tj. B 50-60 g , T 120 g , W 50 g i przerwa min 6 godz. między posiłkami. Z tym jest najgorzej!

Przez cztery dni stosujesz rady lekarza i przebudowujesz swój organizm, a w weekend ........... wszystko w nim  roztrajasz. Daj mu (organizmowi) szansę. Neutral


...........Na pewno jem wtedy więcej białka i węglowodanów.
.................
 
Spektakularnego (jak piszesz)"cudu"(to już moje Wink) nie będzie ...............
za to może być taka "wróżba"  Wink
.....
Mysle, ze wkrotce roztroisz sobie calkowicie swoj organizm i nic juz nie pomoze. ....
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #71 : 2010-11-22, 21:23:21 »

   Dobry wieczór  Very Happy

ja codziennie mam jakieś inne spostrzeżenia dotyczące mojego organizmu. Musze na noc wystrzegać się szczypiorku i papryki , bo odgłosy ,które potem wydaję przypominają stadko pobekujących owiec Smile. Dzisiaj ratowałam się herbatą z masłem i przechodzi.Czyli tłuszcz na noc jest niezły. Przy czym węglowodanów zjadłam dzisiaj niewiele. Masło łagodzi mój żołądek , takie mam subiektywne odczucia. I w ogóle mam taka potrzebę jedzenia tłuszczu.Dzisiaj nie mogłam się oprzeć i wyjadałam łyżeczką smalec ze skwarkami ze słoika. Jak mnie to smakuje Very Happy. Zdaje sobie sprawę , że musi jeszcze trochę potrwać ta moja "przebudowa". Ale te tłuszcze są takie smaczne Smile w sumie na razie na okrągło mogłabym jeść masło ze smalcem, żółtka i popijać śmietaną Very Happy.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #72 : 2010-11-22, 21:42:44 »

.........Czyli tłuszcz na noc jest niezły. ..................

Tłuszcz w ogóle jest niezły Wink, a co dopiero na noc.  Cool Smile  Dla odchudzających się może opóźniać  proces spalania własnego tłuszczu (ten odłożony jest gorszej jakości) Wink

Cytuj z: Dasna
I w ogóle mam taka potrzebę jedzenia tłuszczu.Dzisiaj nie mogłam się oprzeć i wyjadałam łyżeczką smalec ze skwarkami ze słoika............

Ups  Shocked zima może być mroźna, koleżanka wyjada smalec za słoika ( ja zresztą też)  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

(to być może mikroklimat Legionowa tak działa) Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #73 : 2010-11-22, 22:01:19 »

 Laughing Laughing Laughing Radziu zdążyłam się już przemieścić do Lwowa Very Happy. A to jak tłuszcz podżeram , delikatnie mówiąc , to nie schudnę Sad. No chciałam 2 kg zrzucić, ale coś mi nie wychodzi Smile No nic jeszcze się "po-przebudowuję" W każdym razie budujące jest to , że spotykam ludzi(szczególnie na Ukrainie) , którzy do smalcu, masła , jajek odnoszą się b.pozytywnie.
Dzisiaj moja pracownica opowiadała mi , że jej babcia 93 lata poucza ja , żeby jadła tłuszcze zwierzęce , bo to zdrowo.A dziadek tłumaczył jej zawsze "dziecko jedz żółtka " bo one są najwartościowsze , zawierają wszystko co potrzebne". Zwątpiłam, to młoda dziewczyna odżywia się b.optymalnie ode mnie, co to niby powinnam być mądrzejsza Sad Laughing Poczęstowałam ją chlebem optymalnym ze smalcem (dziewczyna jest szczupła , prześliczna) wsunęła 2 kawałki grubo posmarowane smalcem. I była zachwycona chlebkiem. Prosiła , żebym jej kupiła. No nie a ja tak się katowałam tymi sałatkami. Laughing Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #74 : 2010-11-22, 22:05:59 »

Salatki sa dobre Very Happy
Dla krolikow Laughing Laughing Laughing

A jezeli chcesz zejsc na wadze to tylko "pan tluszcz" Ci moze pomoc. Im wiecej zjesz tluszczu tym wicej schudniesz.Oczywiscie zachowujac BTW. Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #75 : 2010-11-22, 22:12:10 »

Co do tłuszczu to mniam Very Happy, a proporcje? Shocked nad tym pracuję Very Happy. Natomiast dziś adampio czytałam "Ciebie" , że ta złota proporcja , jest propozycją a każdy powinien
wypracować w tych ramach swoje BTW. O to mi chodzi.Że  ŻÓ jest w pewnych ramach elastyczne.
A poza tym to,popatrz zostałeś klasykiem. Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Ami
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #76 : 2010-11-22, 22:13:31 »

A jezeli chcesz zejsc na wadze to tylko "pan tluszcz" Ci moze pomoc. Im wiecej zjesz tluszczu tym wicej schudniesz.Oczywiscie zachowujac BTW. Very Happy
Cytuj

Zaczęłam od problemu z węglowodanami a teraz muszę o tłuszcz zapytać. Cześciej spotykam się ze zdaniem aby podczas odchudzania tłuszcz ograniczyć.
A ty piszesz jw. Hmmmmmmmmmmmm
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #77 : 2010-11-22, 22:16:58 »


Tutaj jest bardzo fajny wątek o odchudzaniu i o zmianie ilości zjadanego tłuszczu..szczególnie polecam posty "Ewy".. Very Happy

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4096.0
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #78 : 2010-11-22, 22:36:15 »

 :)Renia dzięki. B.ciekawe, szczególnie wypowiedzi Ewy, nie wiem kto to, ale fajnie pisze Smile. No tak tyle wątków , nie sposób nieraz trafić. A skąd Ty pamiętasz o tych wątkach? Razz Shocked. Ale jest jeszcze jeden wątek , he, he co bezpośredni kontakt na bieżąco to bezpośredni. No przecież Optymalni są świetni Very Happy Very Happy?
Zapisane
Ami
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #79 : 2010-11-22, 22:39:30 »

Dzięki Reniu za cenne podpowiedzi
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 16 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 19 zapytaniami.