forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 15:50:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660641 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 16 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak to z tymi weglowodanami jest ?  (Przeczytany 141146 razy)
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #140 : 2016-02-24, 21:12:25 »

A co, jeśli jem te przysługujące mi węgle (ok 40- 45g) a mam delikatne skurcze łydek (nie tylko łydek) , oddech acetonowy i nie tracę kg ? Zwiększyć węgle, choć to nie będzie już zgodne z proporcją na odchudzanie?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #141 : 2016-02-24, 21:28:05 »

A ile zjadasz białka i tłuszczu?
Zapisane

Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #142 : 2016-02-24, 21:36:39 »

Przy wzroście 166 cm zjadam 47-58g białka i 90- 150 tłuszczu.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #143 : 2016-02-24, 21:50:21 »



Znalazłam fajny artykuł Admina

http://www.stachurska.eu/?p=16604

Anulka, tłuszczu powinno być minimum 100g.
Zapisane

Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #144 : 2016-02-24, 22:01:52 »



Znalazłam fajny artykuł Admina

http://www.stachurska.eu/?p=16604

Anulka, tłuszczu powinno być minimum 100g.
No, te informacje to ja czytałam już kilkadziesiąt razy. Na odchudzanie to czytałam tu już o dwóch sposobach, albo zmniejszyć tłuszcze jak 1: 1,5-2 BT albo przeciwnie, zwiększyć je, o czym pisze Ewa. Postaram się je teraz zwiększyć by sprawdzić efekty.
Nadal jednak nie wiem, co z tymi węglowodanami. Bo jem ich odpowiednią ilość przecież  Confused
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #145 : 2016-02-24, 22:11:38 »

delikatne skurcze łydek (nie tylko łydek)
200gram koncentratu pomidorowego dziennie przerobić na sok dolewając wody lub dodać do zupy czy wywaru z czegoś. Można także kombinować z sokiem wielo-warzywnym. Zasadniczo chodzi o niedobór potasu (może i magnezu), przynajmniej "tak się uważa", co potwierdzają obserwacje, w tym też moje własne.

Porcja wątroby raz w tygodniu i długopowoliwarzony wywar z kości ze dwa razy w tygodniu też pomaga wyregulować poziom elektrolitów.

BTW to BTW, ale może mieć różne realizacje w kontekście zawartości minerałów i czasami ludzka fantazja i skrupulatność w unikaniu warzywnego(potas) i zielonego(magnez) może właśnie objawiać się w łydkach.
 Neutral

Cytuj
Nadal jednak nie wiem, co z tymi węglowodanami. Bo jem ich odpowiednią ilość przecież  Confused
No właśnie, węglowodany węglowodanom nie równe, mogą się różnić zawartością minerałów o 1000000%.  Wink

Problem nie powstaje, gdy jada się węglowodany w postaci jak je Pan Bóg stworzył, czyli komórek roślinnych <zwłaszcza warzywnych jeśli mowa o diecie nisko-węglowodanowej>, a nie oczyszczone z minerałów w postaci np. męki, cukru czy piwa.

No jak mnie Admin za tego posta wychłoszcze?
 Wink
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #146 : 2016-02-24, 22:22:16 »


Cytuj


Problem nie powstaje, gdy jada się węglowodany w postaci jak je Pan Bóg stworzył, czyli komórek roślinnych <zwłaszcza warzywnych jeśli mowa o diecie nisko-węglowodanowej>, a nie oczyszczone z minerałów w postaci np. męki, cukru czy piwa.

Cytuj
Warzywa jem codziennie, mąka, cukier w ilościach minimalnych, piwo wcale.
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #147 : 2016-02-24, 22:31:11 »

Rozpisz mi poniżej z czego uzbierałaś dzisiejsze 45 gram węglowodanów.
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 31101


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #148 : 2016-02-24, 22:40:45 »

delikatne skurcze łydek (nie tylko łydek)
200gram koncentratu pomidorowego dziennie przerobić na sok dolewając wody lub dodać do zupy czy wywaru z czegoś. Można także kombinować z sokiem wielo-warzywnym. Zasadniczo chodzi o niedobór potasu (może i magnezu), przynajmniej "tak się uważa", co potwierdzają obserwacje, w tym też moje własne.

Porcja wątroby raz w tygodniu i długopowoliwarzony wywar z kości ze dwa razy w tygodniu też pomaga wyregulować poziom elektrolitów.

BTW to BTW, ale może mieć różne realizacje w kontekście zawartości minerałów i czasami ludzka fantazja i skrupulatność w unikaniu warzywnego(potas) i zielonego(magnez) może właśnie objawiać się w łydkach.
 Neutral

Cytuj
Nadal jednak nie wiem, co z tymi węglowodanami. Bo jem ich odpowiednią ilość przecież  Confused
No właśnie, węglowodany węglowodanom nie równe, mogą się różnić zawartością minerałów o 1000000%.  Wink

Problem nie powstaje, gdy jada się węglowodany w postaci jak je Pan Bóg stworzył, czyli komórek roślinnych <zwłaszcza warzywnych jeśli mowa o diecie nisko-węglowodanowej>, a nie oczyszczone z minerałów w postaci np. męki, cukru czy piwa.

No jak mnie Admin za tego posta wychłoszcze?
 Wink
Rozbawiłeś mnie  Laughing Laughing :lol:naprawdę bez urazy sory ,
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 31101


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #149 : 2016-02-24, 22:43:20 »

Rozpisz mi poniżej z czego uzbierałaś dzisiejsze 45 gram węglowodanów.
Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #150 : 2016-02-24, 22:50:25 »

Pół małego banana (50g)
1 Ziemniak (100g)
Ogórek kiszony (50g)
Orzechy nerkowce (10g)
Porzeczki czarne (50g)
Sos pomidorowy (30g)
Cukier (5g)

Wyszło mi ponad 40g węgli.
Zapisane

Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #151 : 2016-02-24, 22:52:59 »

A ty jesteś od tego budyniu z jądrami moreli?  Shocked Question
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #152 : 2016-02-24, 23:03:55 »



Znalazłam fajny artykuł Admina

http://www.stachurska.eu/?p=16604

Anulka, tłuszczu powinno być minimum 100g.
No, te informacje to ja czytałam już kilkadziesiąt razy. Na odchudzanie to czytałam tu już o dwóch sposobach, albo zmniejszyć tłuszcze jak 1: 1,5-2 BT albo przeciwnie, zwiększyć je, o czym pisze Ewa. Postaram się je teraz zwiększyć by sprawdzić efekty.
Nadal jednak nie wiem, co z tymi węglowodanami. Bo jem ich odpowiednią ilość przecież  Confused

Anulko, Doktor pisał, że jak są 2 (i więcej) krzyżyki ketonowe, to zwiększyć o 10-20 g ilość zjadanych węglowodanów, do czasu zniknięcia ketonów.
A jeszcze pisał tak, że aby schudnąć można jeść do śniadania i obiadu po 5-10g węglowodanów, a 30 g przed (np. godzinę czy dwie) snem bez tłuszczu (np. w formie np. ugotowanych ziemniaków). I ruch...Ale to przestrzegasz.
Jeszcze weź pod uwagę, że waga należna może mieć "tolerancję" + - 10% jako waga osobnicza czy genetyczna.
Zauważyłam też, że osoby, które były szczupłe przed DO, mają mniej problemu z utrzymaniem szczuplej sylwetki na ŻO, niż osoby, które miały nadwagę.

Np. w Arkadii w Jastrzębiej Górze lekarz wyznaczył mi BTW 50 - 140 - 50.
A jak powiedziałam mu że bym chciała schudnąć, to zmienił mi na 50 - 120 - 50.
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #153 : 2016-02-24, 23:04:09 »

To nie był "budyń z jądrami moreli" tylko sposób jak jądra moreli zjeść w znaczącej ilości - jeśli ktoś uważa za słuszne. Czyli - jądra moreli były celem, a reszta to wypełniacze i dodatki smakowe.

Pół małego banana (50g)
(Jednak to owoc.)

Porzeczki czarne (50g)
(Mrożone? Czy jakiś słodzony przetwór?)

Sos pomidorowy (30g)
(Co to znaczy sos? Takie coś z chemią, syropem glukozowo-fruktozowym, czy normalny koncentrat?)
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #154 : 2016-02-24, 23:06:29 »

I to...

"Po przystosowaniu się organizmu do nowej diety zapotrzebowanie na białko zmniejsza się. Zmniejsza się również, gdy spożywa się białko o najwyższej wartości biologicznej. Wówczas proporcja między białkiem i węglowodanami jak 1 : 0,5 nie obowiązuje. Może być 1 : 1 lub nawet 1 : 1,5.

Od tej zasady mogą być pewne odchylenia zależnie od właściwości psychofizycznych człowieka, warunków środowiskowych i chorób, na jakie człowiek cierpi. I tak np. otyli powinni w pierwszych miesiącach diety zmniejszyć ilość tłuszczu do l-2 gramów na 1 gram białka, gdyż intensywnie spalają własne tłuszcze, jako że dieta optymalna jest najlepszą z możliwych diet odchudzających."

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #155 : 2016-02-24, 23:08:15 »

Przy wzroście 166 cm zjadam 47-58g białka i 90- 150 tłuszczu.

Aniu, a te białka, to głównie z czego są? Ile żółtek zjadasz?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #156 : 2016-02-24, 23:09:41 »



Znalazłam fajny artykuł Admina

http://www.stachurska.eu/?p=16604

Anulka, tłuszczu powinno być minimum 100g.
No, te informacje to ja czytałam już kilkadziesiąt razy. Na odchudzanie to czytałam tu już o dwóch sposobach, albo zmniejszyć tłuszcze jak 1: 1,5-2 BT albo przeciwnie, zwiększyć je, o czym pisze Ewa. Postaram się je teraz zwiększyć by sprawdzić efekty.
Nadal jednak nie wiem, co z tymi węglowodanami. Bo jem ich odpowiednią ilość przecież  Confused

Która Ewa?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #157 : 2016-02-24, 23:13:43 »

delikatne skurcze łydek (nie tylko łydek)
200gram koncentratu pomidorowego dziennie przerobić na sok dolewając wody lub dodać do zupy czy wywaru z czegoś. Można także kombinować z sokiem wielo-warzywnym. Zasadniczo chodzi o niedobór potasu (może i magnezu), przynajmniej "tak się uważa", co potwierdzają obserwacje, w tym też moje własne.

Porcja wątroby raz w tygodniu i długopowoliwarzony wywar z kości ze dwa razy w tygodniu też pomaga wyregulować poziom elektrolitów.

BTW to BTW, ale może mieć różne realizacje w kontekście zawartości minerałów i czasami ludzka fantazja i skrupulatność w unikaniu warzywnego(potas) i zielonego(magnez) może właśnie objawiać się w łydkach.
 Neutral

Cytuj
Nadal jednak nie wiem, co z tymi węglowodanami. Bo jem ich odpowiednią ilość przecież  Confused
No właśnie, węglowodany węglowodanom nie równe, mogą się różnić zawartością minerałów o 1000000%.  Wink

Problem nie powstaje, gdy jada się węglowodany w postaci jak je Pan Bóg stworzył, czyli komórek roślinnych <zwłaszcza warzywnych jeśli mowa o diecie nisko-węglowodanowej>, a nie oczyszczone z minerałów w postaci np. męki, cukru czy piwa.

No jak mnie Admin za tego posta wychłoszcze?
 Wink

Adam, to jest Forum dr Kwaśniewskiego o Diecie Optymalnej według Jego zasad, a nie Twoich, czy dr Ewy Witoszek.
Jestem przekonana, że Anulce zależy właśnie na DO/ŻO według zasad Doktora Kwaśniewskiego (zresztą inne nie może być, bo jak zmieniają się zasady to już nie jest Dieta Optymalna).
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #158 : 2016-02-24, 23:16:38 »

Pół małego banana (50g)
1 Ziemniak (100g)
Ogórek kiszony (50g)
Orzechy nerkowce (10g)
Porzeczki czarne (50g)
Sos pomidorowy (30g)
Cukier (5g)

Wyszło mi ponad 40g węgli.

Anulko, dużo masz cukrów prostych. Lepiej by było, żebyś nawet zjadała 50g węglowodanów, ale głównie w postaci skrobi.
Zapisane

Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #159 : 2016-02-24, 23:17:26 »

Przy wzroście 166 cm zjadam 47-58g białka i 90- 150 tłuszczu.

Aniu, a te białka, to głównie z czego są? Ile żółtek zjadasz?

Żółtek zjadam 4 szt dziennie, reszta jest z mięsa, czasem z podrobów, z rosołu kolagenowego, jakaś część oczywiście z warzyw czy orzechów.
Dodam jeszcze, że półtora miesiąca temu miałam operację, czy to mogło mieć wpływ? Jakieś zachwianie hormonalne np ? Kiedy poszłam do szpitala i robili mi badania to miałam ++ ketonów.
Jeśli chodzi o skłonności genetyczne to nie mam dobrych wieści, bo cała rodzina ze strony ojca z nadwagą. I ja od dziecka tych kg zbyt dużo miałam. Ale tym się nie będę tłumaczyć, zgubię ten balast, żeby nie robić antyreklamy Doktorowi  Cool
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 16 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.297 sekund z 20 zapytaniami.