forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-04-19, 15:41:30

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659840 wiadomości w 4058 wątkach; wysłane przez 27 użytkowników
Najnowszy użytkownik: startom
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Ĺťywienie Optymalne
| | |-+  Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych  (Przeczytany 31371 razy)
renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70410


Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #40 : 2010-11-17, 23:42:32 »


No dobrze, juĹź dobrze.. Cool
Zapisane

kasara1991
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #41 : 2010-11-18, 14:44:03 »

Renia, ok, rozumie ,a le mysle ze jak sie znajda jakies pasozyty, to raczej da to sobie jakos o sobie znac.

Adampio, jestem posluszna! Ale zeby wyliczyc proporcje czego jem, musze tez wyliczyc ilosc, prawda? A ja jak juz mowilam, trzymam sie proporcji i staram sie w nich miescic- wiec akurat z tym nie ma problemu. Podalam BTW w gramach ile zjadlam wczoraj dla porownania. Ale codziennie trzymam sie proporcji,w iec prosze nie krzyczec! Rozumiem pojecie i rozumiem zbilansowanie, ok? Nie ma co sie denerwowac!

Zdrowa, zdrowa, tylko astma i allergia mnie meczy, no i ten katar.
Zapisane
zeto555
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #42 : 2010-11-18, 14:52:58 »

Czyli chora
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #43 : 2010-11-18, 15:47:31 »

Cytuj
musze tez wyliczyc ilosc, prawda?

Wlasnie jest pierwszy blad. Nie masz wyliczac ilosci, masz jesc do syta zbilansowane potrawy.
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #44 : 2010-11-18, 15:48:48 »

Cytuj
Podalam BTW w gramach i

Nie wazne w gramach. BTW sie liczy. Robisz dokladnie ten sam blad, ktory ja robilem. Dlatego przestrzegam przed gramami.
Zapisane
zeto555
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #45 : 2010-11-18, 15:53:19 »

Cytuj
Podalam BTW w gramach i

Nie wazne w gramach. BTW sie liczy. Robisz dokladnie ten sam blad, ktory ja robilem. Dlatego przestrzegam przed gramami.
Czyli jadles ile chciales zachowujac proporcje?
Teraz jadasz niewiele - napisz ile i jak schodziles z wagi ciala. Myslisz, ze na odchudzaniu tez  nie trzeba liczyc ilosci tylko BTW?
Zapisane
maf
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #46 : 2010-11-18, 16:31:05 »


Nie wazne w gramach. BTW sie liczy. Robisz dokladnie ten sam blad, ktory ja robilem. Dlatego przestrzegam przed gramami.

Czyli jadles ile chciales zachowujac proporcje?
Teraz jadasz niewiele - napisz ile i jak schodziles z wagi ciala. Myslisz, ze na odchudzaniu tez  nie trzeba liczyc ilosci tylko BTW?
Wtrace sie, bo mam inne zdanie niz adampio. Licza sie proporcje i ilosci w gramach.
Proporcje i ilosci  licza sie w calodziennym bilansie. Mozna isc na ulatwienia, ktore stosuje adampio - kazdy posilek zbilansowany wg proporcji BTW, i to jest ok.
Mozna ta metode stosowac, ale za kazdym razem trzeba sie trzymac przepisu, zmienisz cos podjesz cos i caly bilans sie wali.
Moim zdaniem lepiej bilansowac caly dzien.
Ilosci sa bardzo wazne. Co z tego jak taka kolacja :
3 grube kotlety z karkowki a'la po wiedensku z jajkiem sadzonym, smazone na smalcu, podane z ziemniakami
Jaja kurze całe wg120g
Masło extra wg100g
Smalec wg100g
Ziemniaki późne wg500g
Wieprzowina, karkĂłwka wg500g
sa posilkiem zbilansowanym ~~ 1:3:1 skoro w g jest to o wiele za duzo? Facet wazacy 100kg jest w stanie to lekko wciagnac.
Pozdrawiam
maf
Zapisane
WojciechS
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #47 : 2010-11-18, 16:42:56 »

Facet wazacy 100kg jest w stanie to lekko wciagnac.

Pod taką zagrychę niech wciągnie jeszcze do tego 200g etanolu, a będzie jak ...  Wink
200g to zaledwie pół litra. Co to za ilość dla "opty"grubasa.  Very Happy
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #48 : 2010-11-18, 17:49:31 »

Cytuj
Podalam BTW w gramach i

Nie wazne w gramach. BTW sie liczy. Robisz dokladnie ten sam blad, ktory ja robilem. Dlatego przestrzegam przed gramami.
Czyli jadles ile chciales zachowujac proporcje?
Teraz jadasz niewiele - napisz ile i jak schodziles z wagi ciala. Myslisz, ze na odchudzaniu tez  nie trzeba liczyc ilosci tylko BTW?

No tak, ta kwestia ciagnie sie. Ja ograniczylem ilosc zjadanego bialka do 50 gr i weglowodanow, wowczas, do 0,5 w stosunku do ilosci bialka. Mysle jedank, ze to nie byl dobry sposob. Pewnie, stracilem duzo kg w ciagu miesiaca ale zastanawiam sie jakim kosztem. Nie wiem czy to bylo dobre. Mysle jednak, ze zjadanie zbilansowanego posilku jest najlepszym sposobem. Do syta. Po pewnym czasie okazuje sie, ze organizm sam sie reguluje i mowi ile i jak.
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #49 : 2010-11-18, 18:38:37 »

Cytuj
Licza sie proporcje i ilosci w gramach.

To jest juz tylko Twoje Danie "Maf".
Wg mnie zjadajec wg zalecanych proporcji zjada sie tak malo, ze chlop taki jak jak, 186 wzrostu, 82 kg wagi zjadam dziennie okolo 60 gr bialka i 80 gr weglowodanow. Tluszczu okolo 200 gr. Ale to organizm sam reguluje.
Masz racje mowiac, ze kontrolowac trzeba ale kontrola, jak sam piszesz,  powinna byc robiona na koniec dnia aby ewentualnie dojesc to czego nam brakuje, tu raczej mowimy o weglowodanach i tluszczu a nie o bialku.

Pamietam, dawno, dawno temu wspomniales wlasnie o tej metodzie, ktora ja stosuje do dzis. Jest bardzo dobra w mojej opinii. Very Happy
Zapisane
kasara1991
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #50 : 2010-11-19, 12:34:25 »

Adampio, ale jak ty w takim razie kontrolujesz czy twoje potrawy sa zbilansowane? Ja sie nie trzymam tych gramow, ktore mi podal lekarz, tylko jem do syta i wazac wyliczam sobie proporcje. I taka jest moja metoda. Ale zaczelam sie zastanawiac, czy moze nie robie zle. Widocznie jest wiecej sposobow, mnie odpowiada najbardziej obliczanie posilkow i podsumowanie na koniec dnia.
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #51 : 2010-11-19, 12:46:46 »

Adampio, ale jak ty w takim razie kontrolujesz czy twoje potrawy sa zbilansowane? Ja sie nie trzymam tych gramow, ktore mi podal lekarz, tylko jem do syta i wazac wyliczam sobie proporcje. I taka jest moja metoda. Ale zaczelam sie zastanawiac, czy moze nie robie zle. Widocznie jest wiecej sposobow, mnie odpowiada najbardziej obliczanie posilkow i podsumowanie na koniec dnia.

Zjadajac zbilansowane posilki. Robiac posilki zachowuje prawidlowe BTW w kazdym posilku. Sniadanie jest za zwyczaj 1:4:0,5
Jezeli jestem glodny dojadam tez cos zbilansowanego
Obiad tez zbilansowany.
Jezeli wieczorem jestem glodny to brak tluszczu, braki weglowodanow sprawdzam paskiem ketonowym. Po kilku latach doszedlem do jakiejs tam wprawy i wiecz czego mi brakuje, co nmoge/musze dojesc. Poza tym wpisuje wszystko do kalkulatora i widze, na koniec dnia, jakie mam proporcje i ewentualnie dojadam tego czego mi brakuje. Najczesciej nie dojadam, bo wszystko co zjadlem ma takie BTW jakie powinno byc.

Nie jest latwe wytlumaczenie tego procesu ale jezeli jestes na ZO to nie powinnas sie przejmowac gramami a tylko BTW.
Na DO zaczniesz sie martwic o gramy poszczegolnych skladnikow

Zapisane
kasara1991
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #52 : 2010-11-19, 20:53:17 »

Ok, ok. To bede sie martwila proporcjami, takjak do tej pory, ale nadal bede wyliczala dzienne BTW. Ale jezeli chodzi o weglowodany, to staram sie miec ponad 50 gr dzienniie- tak jak poradzil lekarz, bo inaczej to bede jadla jak najmniej. I z tego zaczne wyliczac BTW jak nalezy.
Zapisane
Dasna
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #53 : 2010-11-24, 21:38:51 »

Witam wszystkich Very Happy

Dzisiaj po raz pierwszy wszystko sumiennie ważyłam , odmierzałam i teraz wrzuciłam do kalkulatora optymalnego i wyszło mi 1:5,44;0,68 , coś nie mogę się w tym połapać.No i wyszło mi , że wsunęłam ponad 3500 , ale czuję się w sumie dobrze. Tylko wolałabym nie tyć. Confused Jakoś te proporcje mi nie pasują. Sad
Zapisane
BACA
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #54 : 2010-11-24, 21:47:39 »

Dasna - chcesz nie tyć - ale I prawa fizyki się nie oszuka.
Zapisane
Dasna
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #55 : 2010-11-24, 21:52:33 »

 :)Przydałoby sie przypomnienie tego I prawa fizyki, bo dawno zajęć z fizyki nie miałam Smile
Zapisane
Radzio
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #56 : 2010-11-24, 23:19:33 »

Witam wszystkich Very Happy

Dzisiaj po raz pierwszy wszystko sumiennie ważyłam , odmierzałam i teraz wrzuciłam do kalkulatora optymalnego i wyszło mi 1:5,44;0,68 , coś nie mogę się w tym połapać.No i wyszło mi , że wsunęłam ponad 3500 , ale czuję się w sumie dobrze. Tylko wolałabym nie tyć. Confused Jakoś te proporcje mi nie pasują. Sad

A podbierany paluchem smalczyk też ważyłaś? Wink  ......................  sumiennie Very Happy

A bardziej serio. Rozumiem, Ĺźe 3500 to kCal.
Czyli pobrałaś 3500kCal - zużyłaś x kCal = resztę organizm zmagazynował.
Zapisane
slawek
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #57 : 2010-11-25, 07:49:12 »

A bardziej serio. Rozumiem, Ĺźe 3500 to kCal.
Czyli pobrała¶ 3500kCal - zuĹźyła¶ x kCal = resztę organizm zmagazynował.
Na szczeście organizm to nie bomba kalorymetryczna i te równania tak prosto nie wychodzą Wink
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #58 : 2010-11-25, 08:17:53 »

Witam wszystkich Very Happy

Dzisiaj po raz pierwszy wszystko sumiennie ważyłam , odmierzałam i teraz wrzuciłam do kalkulatora optymalnego i wyszło mi 1:5,44;0,68 , coś nie mogę się w tym połapać.No i wyszło mi , że wsunęłam ponad 3500 , ale czuję się w sumie dobrze. Tylko wolałabym nie tyć. Confused Jakoś te proporcje mi nie pasują. Sad

Wow, to musialas ciezko pracowac, tak?

Kalorie co prawda nie sa wazne ale jest to dobry " punkt kontrolny", ktory pokazuje na dobra sprawe jak zle jjemy, co zreszta pokazuja Twoje proporcje BTW.

Ja oscyluje w przedziale 1800 - 2500 gdzie ta ostatnia liczba czesto wystepuje w dni plywajace.



Zapisane
Radzio
Gość


Email
Odp: Pare pytan do doswiadczonych optymalnych
« Odpowiedz #59 : 2010-11-25, 17:47:02 »

............ resztę organizm zmagazynował.
Na szczeście organizm to nie bomba kalorymetryczna i te równania tak prosto nie wychodzą Wink

Samo równanie jest proste. Smile Co wstawić za "x" i gdzie podziewa się "reszta" to wydaje się bardziej skomplikowane. (choć domyślam się, że nie dla wszystkich) Wink
Very Happy
Bomba z pewnością nie , ale worek bez dna Wink ....kilka metrów jelit + tkanka tłuszczowa gotowa na zmagazynowanie każdej ilości odpowiednio przetworzonych kCal. Smile
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.