forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 10:30:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658491 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ekologiczna żywność-czy istnieje?  (Przeczytany 19220 razy)
Iga
Go


Email
Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« : 2010-11-19, 20:24:29 »

Chciałabym znać Wasze zdanie na ten temat.Czy uważacie,że istnieje coś takiego jak zdrowa,ekologiczna żywność?Żywność,która nie jest nawożona,i która jest nieskażona?
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #1 : 2010-11-19, 21:32:48 »

Żywność taką podobno produkuje "rolnictwo ekologiczne" - http://pl.wikipedia.org/wiki/Rolnictwo_ekologiczne  Shocked . Można wtedy sobie nadawać certyfikaty czy co tam.
Czyli taki pozorny postęp. Coś w stylu: najpierw krok w tył a następnie do przodu. Tylko to do przodu można głośniej zaakcentować i nie wracać już do takiej skali jak dawniej. Ktoś się pewnie nabierze że to jakaś nadzwyczajna jakość albo coś.  Rolling Eyes
Czy skażona? Chemicznie, nawozami sztucznymi może i mniej ale czy to nie powinno być codziennością?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70134


Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #2 : 2010-11-19, 21:38:52 »

Chciałabym znać Wasze zdanie na ten temat.Czy uważacie,że istnieje coś takiego jak zdrowa,ekologiczna żywność?Żywność,która nie jest nawożona,i która jest nieskażona?


Taka żywność istnieje, ale producenci produkują ją tylko dla siebie. Ta kupna "ekologiczna" na pewno nie jest całkowicie wolna od chemii, tylko może ma jej mniej..
Pamiętam jak byłam oburzona tym, że moi teściowie uprawiali dla siebie osobno ziemniaki i warzywa, bez jakichkolwiek środków chemicznych, a te na sprzedaż ze sztucznymi nawozami.. Confused
Zapisane

Iga
Go


Email
Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #3 : 2010-11-19, 21:50:29 »

No właśnie,realnie myśląc,nie istnieje żywność ekologiczna,wolna od wszelkich skażeń.No chyba,że "dla siebie" -dwie świnki,10 kurek itd.,ale na pewno nie na sprzedaż.
Po prostu żaden właściciel ekologicznego gospodarstwa nic by nie sprzedał,bo by mu wszystko zdechło,gdyby nie leczył i nie szczepił,a upraw nie pryskał po nocach.
Moi znajomi mieli,może jeszcze mają takie "ekologiczne"  uprawy,wypryskane były,jak pamiętam ile się tylko da,inaczej by nic z tego nie było.
Dlaczego więc, ludzie się na to nabierają....
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70134


Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #4 : 2010-11-19, 21:57:19 »


W naszym ogródku marchew i rzodkiewka jest robaczywa zanim urośnie.. Confused Kto by taką "śliczną-ekologiczną"  kupował.. Rolling Eyes
Zapisane

RTS
Go


Email
Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #5 : 2010-11-19, 22:02:52 »

Dlaczego więc, ludzie się na to nabierają....
Może certyfikaty czy odpowiednie podpisy czynią cuda.  Cool
Nie orientuję się za bardzo w tym rynku ale może i wyższa cena z racji odpowiedniego oznakowania może też niektórym zadziałać?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70134


Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #6 : 2010-11-19, 22:04:23 »


Ludzie (przynajmniej ich część) by chcieli być zdrowsi, ale nie bardzo wiedzą jak to zrobić.. Confused
Zapisane

RTS
Go


Email
Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #7 : 2010-11-19, 22:06:17 »

Kto by się nie skusił na jakąś kiełbasę za 0,5 kzł/kg? Najzdrowsza! Laughing
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #8 : 2010-11-19, 22:19:56 »


Może certyfikaty czy odpowiednie podpisy czynią cuda.  Cool
Nie orientuję się za bardzo w tym rynku ale może i wyższa cena z racji odpowiedniego oznakowania może też niektórym zadziałać?
No tak,wyższa cena.Ostatnio kupowałam na targu jajka,niby z wybiegu itd.,ale byłam czujna,kupiłam 5,chciałam sprawdzić,bo raz, taki gość mówił,że to jajka z fermy kupowane przed stemplowaniem i rzeczywiście takimi są.Nic,absolutnie nic nie różnią się od tych trójek.Mam porównanie,bo kupowałam jedynki,dwójki i wiejskie.Oszuści,cholera....
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70134


Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #9 : 2010-11-19, 22:24:08 »


Ja teraz mam stałą dostawę jajek - ciągle od tego samego rolnika. Te jajka mają żółtka w różnych odcieniach żółci..a kupne wszystkie są jednakowo pomarańczowe.. Confused
Zapisane

RTS
Go


Email
Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #10 : 2010-11-19, 22:34:27 »

Ja się ostatnio zdziwiłem bo kupiłem w sklepie niedrogo jajka z okolicznej wsi, smakują mi lepiej niż niektóre droższe i mają jasno-żółte żółtka o ile to ma znaczenie (o kolorze i powiązaniach już gdzieś tu było na forum).
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #11 : 2010-11-19, 22:36:10 »

Iga, chyba  sobie żarty stroisz z tym pytaniem?, przecież dokładnie wiesz , ze takie produkty już nie istnieją.;..wszystko jest GMO!
A swoja droga, to super pytanie, powiem Ci , ze dziś rano zastanawiałam się, nad tym, że gdyby tak twórca DO,  - dr.J.Kwaśniewski, miał wyrazić opinie o mięsiwie i o podrobach, które opisywał w książce  rok - 1997- ?
zawarte tam tabele, czy są aktualne?...

Chyba by miał problemy z określeniem ich wartości.... Cool

Mój domysł jest taki,że admin przestał się w związku z tym udzielać.

Jednym słowem żywnosć zmieniła słlad i trudno teraz obliczyc stosunek BTW. - takie jest moje zdanie...

proszę o korektę,  Laughing - rzeczonawców !
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #12 : 2010-11-19, 22:48:17 »

...wszystko jest GMO! ...
Wszystko jest ulepione z soi i krochmalu (GMO oczywiście), tylko kiełbasa za 0,5 kzł/kg nie... a może też. Sad
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70134


Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #13 : 2010-11-19, 22:51:09 »

Iga, chyba  sobie żarty stroisz z tym pytaniem?, przecież dokładnie wiesz , ze takie produkty już nie istnieją.;..wszystko jest GMO!
A swoja droga, to super pytanie, powiem Ci , ze dziś rano zastanawiałam się, nad tym, że gdyby tak twórca DO,  - dr.J.Kwaśniewski, miał wyrazić opinie o mięsiwie i o podrobach, które opisywał w książce  rok - 1997- ?
zawarte tam tabele, czy są aktualne?...

Chyba by miał problemy z określeniem ich wartości.... Cool


Obecnie w mięsie jest na pewno więcej białka i mniej tłuszczu. Mięsa są teraz na ogół chudsze. No i w mięsie jest więcej tej różnej chemii.. Confused Jeszcze gorzej sprawa wygląda z kupnymi wędlinami..
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70134


Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #14 : 2010-11-19, 22:55:11 »

BTW dokładnie nie da się określić w mięsie,(jedynie można w konkretnym kawałku) bo każdy kawałek jest inny. Ja np. jak miałam bardzo tłusty boczek to liczyłam inaczej (podobne proporcje jak w podgardlu) a jak miałam bardzo chudy to też inaczej (podobnie jak w szynce)..Chyba inaczej się nie da.. Confused
Zapisane

Iga
Go


Email
Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #15 : 2010-11-19, 22:56:02 »

Stoję kiedyś w kolejce w mięsnym sklepie,a za mną jacyś starsi ludzie-kobieta i facet.Kobieta coś tam mówiła do tego faceta,że chce kupić kiełbasę na grilla ,a ten jej proponował najtańszą ,bo stwierdził,że każda jest ze świni,więc w czym różnica.Nie wytrzymałam i powiedziałam mu w czym różnica.Mianowicie w tym,że tanie jest naszprycowane ile się da różnoraką chemią ,byleby tylko było dużo tanim kosztem.Zdziwił się bardzo jak zobaczył co kupuję,pewnie uznał mnie za młodą  głupią.  Laughing
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #16 : 2010-11-19, 22:58:48 »

wlasnie Renu..!
- slonina nie jest słoniną, boczek nie jest boczkiem i karczek tez jest za chudy..,!
  dzis biegałam po sklepach,  chciałam zakupić kilka kg. śłoniny i wytopić -  i nie udało mi się kupić.- po prostu , nie ma!
Była, ale tak cienka, że nie nadawała się na przetiop. - i nie zakupiałam....
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70134


Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #17 : 2010-11-19, 23:02:26 »


U nas, na szczęście, są jeszcze takie mięsne sklepy (na targowisku), gdzie można różne tłuste kawałki dostać, a słoninę dorzucają gratis.. Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70134


Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #18 : 2010-11-19, 23:05:21 »

Ja mam jeszcze sporo mięsa w zamrażarce - ze świniaka, którego kupiliśmy po 4,50 ( czy 4,20?) za kilogram..i to od rolnika, który tylko parę świnek hoduje.. Very Happy
Zapisane

krista
Go


Email
Odp: Ekologiczna żywność-czy istnieje?
« Odpowiedz #19 : 2010-11-19, 23:42:19 »

dziś zrozumiałam - dlaczego Toan wycofał się Forum -
Wycofał się z życia publicznego ludzi  stosujących DO..., że nie jest wstanie nikomu doradzić, i to nie, dlatego, że nie chce, ale dlatego, że zywność jest odbiegajaca od normy DO.... Cool
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 20 zapytaniami.