forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 12:47:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660314 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Pękające kąciki ust.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pękające kąciki ust.  (Przeczytany 40710 razy)
Iga
Go


Email
Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #20 : 2010-11-26, 20:51:58 »

...z gębą wysmarowaną maścią cynkową chodziłem do podstawówki, tylko łagodziła i izolowała- zajady były nadal
Dziwną odmianę zajad miałeś. Wink   Razz
Cytuj z: Radzio
To zależy kto całuje, kogo................. i w co. Laughing
To bez różnicy.Mnie one przeszkadzały w każdym razie.  Twisted Evil
Ja musiałam mieć takie,które spowodowane były jakimś składnikiem pasty,bo kiedy wracałam do niej,to znów.W końcu wiedziałam od czego i ją odstawiłam na zawsze.No i ta maść mi pomogła.Potem już nie miałam tej dręczącej dolegliwości.  Cool


Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #21 : 2010-11-26, 20:59:21 »

Dzięki Iga. Spróbuję twojej rady. Może faktycznie na coś źle reaguję Wink

M.in. Wink z zajadami, skazą białkową urodziłem się. Smile W przypadku skazy- fakt, w przypadku zajadów- żart (te "otrzymałem" wraz z rozpoczęciem nauki w szkole podstawowej)

Maść cynkową znam, ichtiolową też, z witaminą C również i całe stada innych.(nawet tych ze sterydami  Cool)
Według mnie informacja Kodar jest najlepsza, ale te "środki" szybko się wchłaniają i często trzeba zabieg powtarzać, że nie wspomnę o świecącym pysiu (dla tych, co nie lubią zmiękczeń- pysku; przyp. autora Wink).



p.s.
Przecież nasz Jan napisał, że tłuszcz lepiej zjeść, niż się nim wysmarować.               "..... bo tak jest dobrze...." Smile

Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #22 : 2010-11-26, 21:07:08 »

p.s.
Przecież nasz Jan napisał, że tłuszcz lepiej zjeść, niż się nim wysmarować.               "..... bo tak jest dobrze...." Smile
Nie wiem czy my się rozumiemy.Czasem przyczyna może być czysto fizyczna,jakieś podrażnienie itp.Wtedy posmarujesz i nie ma śladu dolegliwości.Gdy smarowanie nie pomaga,wraca,to wtedy szukamy przyczyn gdzieś indziej.
Kiedyś dłonie podrażniał mi płyn do mycia naczyń.Odstawiłam i problem zniknął.Po co miałam jeść więcej jajek np.? Jak problem tkwił w składniku płynu?
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #23 : 2010-11-26, 21:08:51 »

Ale ok. Już nic się nie odzywam.Jak mam problemy to sobie sama z nimi radzę omawiając je np. z mężem-tak jest najlepiej. Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70490


Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #24 : 2010-11-26, 21:16:24 »

Maść cynkową znam, ichtiolową też, z witaminą C również i całe stada innych.(nawet tych ze sterydami  Cool)

Ja też stosowałam na zajady maść ze sterydami.. Cool zajady po niej znikały, ale po kilku dniach wracały w powiększonej wersji. Nabawiłam się od tego posterydowego zapalenia okołoustnego (czy jakoś tak) . Maści od dermatologa nic mi na to nie pomagały. Nawet brałam antybiotyki i nic. Potem zaczęłam stosować maśc cynkową i DO prawie w jednakowym czasie. Poblem szybko zniknał, ale nie wiem na ile co się do tego przyczyniło..
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #25 : 2010-11-26, 21:28:53 »

Iga
Kriskor sam zdecyduje. Wink Smile

Absolutnie nie neguję niczyjej dobrej woli i chęci podzielenia się osobistymi doświadczeniami.
Nie oceniam Was(Ciebie), a jedynie środki(środek), które proponujecie(proponujesz), ponieważ mam również pewne doświadczenie w stosowaniu ich.

Więc nie ma powodu do "nie odzywania się" Wink Very Happy Very Happy Very Happy




Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #26 : 2010-11-26, 21:35:05 »

....Potem zaczęłam stosować maśc cynnkową i DO prawie w jednakowym czasie. Poblem szybko zniknał, ale nie wiem na ile co się do tego przyczyniło..

Czyli Kriskor ma dwie teorie do dyspozycji. Wink Smile



p.s.
Reniu Very Happy
A czy problem zajadów jeszcze wraca u Ciebie? Bo jeżeli nie to sprawdź co aktualnie stale stosujesz: DO, czy maści. Smile ......................... Shocked Czy nadal jedno i drugie.Wink Smile Very Happy  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70490


Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #27 : 2010-11-26, 21:43:30 »

Nie wraca.. Razz maści nie stosuję, czyli coś innego musiało pomóc.. Rolling Eyes
Zapisane

Iga
Go


Email
Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #28 : 2010-11-26, 21:54:03 »

Więc nie ma powodu do "nie odzywania się" Wink Very Happy Very Happy Very Happy
No więc tak,...i zaraz elaborat wkleję na temat  maści cynkowej.  Laughing Laughing Laughing Żartuję.  Very Happy

Nie no.Różne sugestie świadczą,że przyczyn może być wiele.  Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #29 : 2010-11-26, 22:13:09 »


No więc tak,...i zaraz elaborat wkleję na temat  maści cynkowej.  Laughing Laughing Laughing Żartuję.  Very Happy

Już na pierwszy rzut oka widać, że nie masz zajadów..........  Laughing Laughing Laughing

Cytuj z: też Iga
Nie no.Różne sugestie świadczą,że przyczyn może być wiele.  Cool

Kriskor powinien się z naszymi sugestiami uporać. Very Happy

Wink
Nie chcę mu sugerować, ale moja gęba obecnie wygląda tak:  Laughing
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #30 : 2010-11-26, 22:16:04 »


No więc tak,...i zaraz elaborat wkleję na temat  maści cynkowej.  Laughing Laughing Laughing Żartuję.  Very Happy

Już na pierwszy rzut oka widać, że nie masz zajadów..........  Laughing Laughing Laughing
Czekałam tylko na pozwolenie. Very Happy  Laughing Wink

PS.A może odpowiedź jest banalnie prosta.Może kriskor oblizuje się na widok pięknych,młodych dziewcząt?A enzymy zawarte w ślinie robią swoje w kącikach ust. Wink  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #31 : 2010-11-26, 22:19:53 »



PS.A może odpowiedź jest banalnie prosta.Może kriskor oblizuje się na widok pięknych,młodych dziewcząt?A enzymy zawarte w ślinie robią swoje w kącikach ust. Wink  Very Happy

Ups Chyba zacznę zazdrościć Kriskorowi tych zajadów. Smile Smile Smile
Zapisane
kriskor
Go


Email
Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #32 : 2010-11-26, 22:37:03 »

Smile Dziękuję wszystkim za rady. Mam do dyspozycji  pokaźny arsenał metod. Najskuteczniejsza metoda trafi u mnie na pierwsze miejsce walki z zajadami.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #33 : 2013-10-05, 16:42:42 »

Wziął rady jak swoje i ... poooszoł, w kąciku świat zajadać. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #34 : 2015-01-13, 19:20:25 »

Iga
Kriskor sam zdecyduje. Wink Smile

Absolutnie nie neguję niczyjej dobrej woli i chęci podzielenia się osobistymi doświadczeniami.
Nie oceniam Was(Ciebie), a jedynie środki(środek), które proponujecie(proponujesz), ponieważ mam również pewne doświadczenie w stosowaniu ich.

Więc nie ma powodu do "nie odzywania się" Wink Very Happy Very Happy Very Happy

Ależ ja byłem wówczas grzeczny, abo betonu było mniej. Powyższe jest "tytułem wstępu". Very Happy
Podtrzymuję swoje spostrzeżenie, a nawet mroźne dni dodatkowo mnie w tym utwierdziły. Wink
Jestem tak wrażliwy na bezzasadne "przebiałczenie", że aż wilczej mordy dostaję i to "od dziecka" tak mam! Laughing Wink Mr. Green

...
Ponieważ znam tylko jeden taki przypadek, nie niestety musi być teoria.  Sad Sad Sad (z gębą wysmarowaną maścią cynkową chodziłem do podstawówki, tylko łagodziła i izolowała- zajady były nadal)

Pogrzebałem głębiej w pamięci (bałagan tam taki  Shocked) i przypomniałem sobie, że zajady zniknęły bezpowrotnie w upalne lato.

Wtedy głównym "dostawcą" białka były całe jaja oraz "chudy" boczek, słony jak nie wiem co. Podejrzewając sól zredukowałem boczek, który ją zawierał( wówczas  prawie DO stosowałem już od roku).
Objawy ustąpiły, więc- wówczas- diagnozowałem  Cool, że sprawcą zajadów są: sól lub boczek. Ale akurat w to lato i w tym czasie spędzałem po kilka, kilkanaście godzin w ........... bardziej słonej niż boczek- wodzie Moczyłem się w wodzie(  Embarassed Wink) nawet po ustąpieniu zajadów i nic.  Laughing
Teraz, gdy odtworzyłem tamte wydarzenia,  Cool jeszcze jednym spostrzeżeniem chciałem się z Wami podzielić.  Very Happy
Otóż, zmniejszając boczek robiona własnoręcznie  Shocked jajecznica wychodziła za "sucha", a nie mając dostępu do smalcu do smażenia dodawałem masła. Tym samym dodatkowo zmieniałem proporcje B do T, a nie tylko redukowałem B (przypomnę, że boczek był autentycznie "chudy"........................... nazywał się   :roll:Moreński? i do wytworzenia 1kg tegoż producent zużywał (opis na etykietce) około 1,35kg surowego mięsa.
Więc na pewno zmniejszyłem ilość zjadanego białka, ale dodatkowo zmieniłem proporcje.
Niestety, w dalszym ciągu nie dysponuję rzetelnymi danymi Confused,  więc to jest teoria, która w moim przypadku ................................ działa.

Dodam, że przed tym wydarzeniem- ale już podczas mojego "romansu" z DO Wink- miewałam podobne problemy jak autor
......  Problem ten pojawia się u nie sporadycznie i nieregularnie i nie mogę znaleźć przyczyny.
tej wypowiedzi. Smile (ale to akurat nie jest żadna personalna sugestia)

Stety! Te dane są rzetelne, tyle że na mój użytek. Laughing Razz Wink Mr. Green

A! Bo przypomniałem sobie. Smile
"Moreński" jest gówno wart, obecnie. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #35 : 2015-01-13, 19:25:24 »

Obecnie prawie wszystko jest gówno warte Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #36 : 2015-01-13, 19:32:30 »

 Laughing
A mię się mój tekst nadal podoba, znaczy uważam, że jest aktualny, miły w odbiorze, zarozumiały i w ogóle cacko. O!. Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #37 : 2015-01-13, 19:33:32 »

Laughing
A mię się mój tekst nadal podoba, znaczy uważam, że jest aktualny, miły w odbiorze, zarozumiały i w ogóle cacko. O!. Laughing Laughing Laughing
Oczywiście, obecnie wszystkie Twoje teksty takie są.  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #38 : 2015-01-13, 19:43:32 »

 Laughing
A, bez specjalnego wysiłku, to tylko tak, dla równowagi. Laughing Laughing Laughing


Wkrótce post, zarządzę więc miesięczny wypoczyn przed tym wydarzeniem, bowiem wyraźnie dostrzegam, że tego tutu potrzebujecie,
Szefu mój, najulubieńszy. Laughing Wink Mr. Green
I to nie ma "to tamto", żadnych irytujących "Dzień dobry! Very Happy". Laughing Aniani
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Pękające kąciki ust.
« Odpowiedz #39 : 2015-01-13, 19:45:41 »

Laughing
A, bez specjalnego wysiłku, to tylko tak, dla równowagi. Laughing Laughing Laughing


Wkrótce post, zarządzę więc miesięczny wypoczyn przed tym wydarzeniem, bowiem wyraźnie dostrzegam, że tego tutu potrzebujecie,
Szefu mój, najulubieńszy. Laughing Wink Mr. Green
I to nie ma "to tamto", żadnych irytujących "Dzień dobry! Very Happy". Laughing Aniani
Obiecujesz?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.