forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 17:12:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
659910 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  połączenie diety proteinowej z ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: połączenie diety proteinowej z ŻO  (Przeczytany 5220 razy)
arizona
Go


Email
połączenie diety proteinowej z ŻO
« : 2010-12-07, 20:29:19 »

ostatnio rozmawiałam z moją znajomą, która jest obecnie na diecie proteinowej. Jak wiadomo ważne po zakończeniu diety Duncana jest utrwalanie efektu poprzez stosowanie jednego dnia białkowego (czyli takiego w trakcie którego je się tylko białko) w tygodniu do końca życia. Według niej taki dzień białkowy jest bardziej energochłonny jeśli chodzi o metabolizm niż głodówka - i z tym  mogłabym się zgodzić. Problem w tym, że koleżanka ta ma zamiar po zakończeniu diety proteinowej przejść na żo jednocześnie stosując raz w tygodniu dzień białkowy - moim zdaniem, jest to ogromny błąd. Nie potrafię jej jednak tego wytłumaczyć w sposób zrozumiały dla niej. Może ktoś pomoże mi to jakoś jej wyjaśnić zgodnie z założeniami żo. Co o tym w ogóle sądzicie? Może to ja się mylę?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: połączenie diety proteinowej z ŻO
« Odpowiedz #1 : 2010-12-07, 21:46:03 »

Znajoma zanim się przymierzy do ŻO powinna przeczytać książki doktora Kwaśniewskiego i spotkać się z lekarzem optymalanym, dla własnego dobra. W ŻO nie robi się wyjątków dla jednych czy drugich dni w tygodniu, bo to nie będzie ŻO. Chyba niewiele więcej da się tu poradzić.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: połączenie diety proteinowej z ŻO
« Odpowiedz #2 : 2010-12-08, 08:07:57 »

ostatnio rozmawiałam z moją znajomą, która jest obecnie na diecie proteinowej. Jak wiadomo ważne po zakończeniu diety Duncana jest utrwalanie efektu poprzez stosowanie jednego dnia białkowego (czyli takiego w trakcie którego je się tylko białko) w tygodniu do końca życia. Według niej taki dzień białkowy jest bardziej energochłonny jeśli chodzi o metabolizm niż głodówka - i z tym  mogłabym się zgodzić. Problem w tym, że koleżanka ta ma zamiar po zakończeniu diety proteinowej przejść na żo jednocześnie stosując raz w tygodniu dzień białkowy - moim zdaniem, jest to ogromny błąd. Nie potrafię jej jednak tego wytłumaczyć w sposób zrozumiały dla niej. Może ktoś pomoże mi to jakoś jej wyjaśnić zgodnie z założeniami żo. Co o tym w ogóle sądzicie? Może to ja się mylę?

"Arizona", nie tlumacz, bo i tak, omawiana osoba, nie zrozumie. Twoja znajoma mysli, ze dieta Dunccana jest tak dobra, ze musi ja kontynuowac do konca zycia ( raz w tygodniu). Po przejsciu na ZO po kilku moze nawet latach zrozumie, jak juz zobie zaszkodzi. Wowczas postaraj sie jej wytlumaczyc. Teraz daj sobie spoko - szkoda Twojego czasu i emocji, ktore juz widac. Very Happy
Zapisane
Gazda412
Go


Email
Odp: połączenie diety proteinowej z ŻO
« Odpowiedz #3 : 2010-12-08, 19:39:43 »

    Koleżanka nich sobie da spokó z ŻO, jeżeli nie potrafi zrozumieć, że nie da się połączyć tych dwóch sposobów żywienia w jedno.
    Wynik takiego żywienia będzie opłakany, jeśli nie tragiczny. Koleżanka napewno nie ma zielonego pojęcia o Żywieniu Optymalnym. Pozdrawiam.
Zapisane
arizona
Go


Email
Odp: połączenie diety proteinowej z ŻO
« Odpowiedz #4 : 2010-12-08, 20:05:24 »

najdziwniejsze jest to, że ta koleżanka jest magistrem pielęgniarstwa, więc ma dość dobre pojęcie o funkcjonowaniu człowieka. A jeśli chodzi o czytanie Kwaśniewskiego, to przeczytała jego wszystkie książki, że nie wspomnę o prasie, czyli " Optymalniku" i w przeszłości przez rok stosowała ŻO, co sprawia że tym bardziej nie rozumiem tej sytuacji
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: połączenie diety proteinowej z ŻO
« Odpowiedz #5 : 2010-12-08, 20:40:58 »

najdziwniejsze jest to, że ta koleżanka jest magistrem pielęgniarstwa, więc ma dość dobre pojęcie o funkcjonowaniu człowieka. A jeśli chodzi o czytanie Kwaśniewskiego, to przeczytała jego wszystkie książki, że nie wspomnę o prasie, czyli " Optymalniku" i w przeszłości przez rok stosowała ŻO, co sprawia że tym bardziej nie rozumiem tej sytuacji

A jno chyba ze tak. Magister pielegniarstwa, ho,ho Laughing No i jeszcze ma pojecie o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, ho,ho. To pewnie dlatego rozpoczela diete bialkowa, prawda?

Moja droga "ARIZONO", lekarze nie maja pojecia o funkconowaniu ludzkiego Laughing A Twoja kolezanka juz na pewno nie zaczynajac dieta Duncana. Nawet ja czytajac biohemie doczytalem sie, ze bialka powinno sie jesc najmniej z tych trzech skladnikow pokarmowych, ktore dostraczamy organizmowi. Wiec cos tu chyba nie gra, prawda?

Nie zawracaj sobie glowy innymi.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.