forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 00:20:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Woreczek żółciowy
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Woreczek żółciowy  (Przeczytany 50149 razy)
BACA
Go


Email
Woreczek żółciowy
« : 2010-12-07, 20:31:44 »

No i stało się. W rodzinie. Kamienie - typowe objawy. Lekarze wyznaczyli termin operacji - trzeba czekać. Osoba ta cierpiała przeokropnie. Silne bóle itp. Jestem na D.O. prawie 19 lat więc myślałem że pomogę. Doradziłem co jeść a czego nie i w jakich ilościach. Faktycznie ból przeszedł i wrócił apetyt. Nie było jednak rady. Przyszedł termin operacji i nie było zmiłuj się bo sugestie lekarzy są wazniejsze. Brak mi siły przebicia. Hm......
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #1 : 2010-12-07, 20:40:49 »

No ale co nie było bólów i ta osoba zdecydowała się na operację?
Po co?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #2 : 2010-12-07, 20:43:10 »

..... Brak mi siły przebicia. Hm......

 Nie jesteś sam z tym problemem. Neutral
A co na to optymalni, z którymi się spotykasz? Neutral
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #3 : 2010-12-07, 22:47:41 »

...ja i moja zona w mojej i jej rodzinie jestesmy sami na DO , reszta nie chce o tym slyszec i nic sie nie poradzi Crying or Very sad...
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #4 : 2010-12-08, 07:41:27 »

Moja starsza siostra ok 15 -17 lat temu przeszła operację na kamienie żółciowe.
Dwa lata temu przeszła na 'jakąś' diete odchudzającą, tzn. jakaś dietetyczka układała jej jadospisy i wg tego jadła.
Pytałam jej co stanowi podsawę jej menu, mówiła że trzeba dostarczać organizmowi dużo witamin (skąad ja to znam!!!), a wiec dużo warzw i owoców.
Faktycznie dużo schudła ale... pare dni temu dostała ostry atak na wątrobę.
Lekarz powiedział jej, że to kamienie żzółciowe (gdzie one są? Shocked przecież od wielu lat nie ma woreczka żółciowego ?????
Ale przyznała, że to chyba przez tą dietę, którą stosuje.
Czy teraz przekona się do DO? Nie wiem, a ja już nawet nie biore udziału w dyskusjach na temat odżywiania.

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #5 : 2010-12-08, 08:13:30 »

Cytuj
a ja już nawet nie biore udziału w dyskusjach na temat odżywiania.

Podobnie jest ze mna. Jak slysze w pracy dyskusje na temat diet, odzywiania odchudzania to wychodze. Ludzie "wiedza", ze jestem na diecie Atkinsa, tak mowia bo naszej DO nie znaja. Pytaja co by tu teraz........a ja na to, ze nie mam pojecie, po czym biore telefon i udaje, ze dzwonie albo wychodze.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #6 : 2010-12-08, 08:17:05 »

I błąd, że wychodzisz, bo trzeba ludziom uświadamiać, że żółtka, śmietana, masło i wieprzowina są śmiertelnym zagrożeniem dla życia...  Very Happy
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #7 : 2010-12-08, 08:27:23 »

Ciekawe zjawisko. Ja zauważam że ludzie często bardzo się krygują z tym swoim podejściem. Wielu zażywa wspaniałe suplementy, i tą wielką tajemnicę ukrywa. No a z drugiej strony właśnie bardzo są nieufni, i nawet jak im się mówi wprost to weszą jakiś spisek.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #8 : 2010-12-08, 08:57:34 »

Dzień dobry.

No to ja póki co mam same pozytywne opinie. Często słyszę "proszę pani , bo to przecież w żółtkach jest wszystko co potrzebne do rozwoju nowego organizmu" nawet mi radzą , "proszę pani pani je dużo tłuszczu i warzyw" - Autentycznie. To ja się pytam  , czy pan/pani jest na jakieś diecie , on/ona mówi , że nie. Po prostu to dawno wiadomo. No to chyba tylko ja byłam taka ciemna. Laughing Laughing Moja wiara w ludzi wzrasta proporcjonalnie do zjadanego tłuszczu i żółtek. Razz


Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #9 : 2010-12-08, 09:01:41 »

Dzień dobry.

No to ja póki co mam same pozytywne opinie. Często słyszę "proszę pani , bo to przecież w żółtkach jest wszystko co potrzebne do rozwoju nowego organizmu" nawet mi radzą , "proszę pani pani je dużo tłuszczu i warzyw" - Autentycznie. To ja się pytam  , czy pan/pani jest na jakieś diecie , on/ona mówi , że nie. Po prostu to dawno wiadomo. No to chyba tylko ja byłam taka ciemna. Laughing Laughing Moja wiara w ludzi wzrasta proporcjonalnie do zjadanego tłuszczu i żółtek. Razz

To moze dlatego że ja na przykład jestem z innego pokolenia. A swoją drogą ciekawe co te "dziady" co to tak wiedzą że jajka, tłuszcz, warzywa nic nie robią aby przekazywać tą wiedzę nastepnym pokoleniom...

Chociaż tyle się mówi o chorobach, o tym że młodzież ma dzisiaj takie problemy jak dawniej spotykało się tylko u ludzi starszych, ale z drugiej strony jest też spora całkiem liczba ludzi obiektywnie zdrowych, silnych, dobrze odżywianych. Takich którym nawet różne grzeszki typu alkohol w dużych ilościach aż tak nie są w stanie zaszkodzić aby uczynić z nich ludzi niesprawnych.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #10 : 2010-12-08, 09:11:50 »

He, he święte słowa. Bo z dawien dawna wiadomo , że jeśli chcesz napić się wódki to musisz mieć solidny podkład tłuszczu żeby" sesja " nie była tak szkodliwa. Zauważ , że alkoholicy nie jedzą. Po prostu "tankują". Jedzenie nie jest ważne.
Wiesz , ci ludzie którzy żywią się tłusto i jak dla mnie normalnie przekazują te wzorce po prostu w domu. Nie maja potrzeby "niesienia" przesłania , bo takie odżywianie jest dla nich po prostu normalne.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #11 : 2010-12-08, 09:21:58 »


Powiedzcie, czy to jest normalne, żeby ktoś się musiał tłumaczyć z tego, że je normalnie - naturalne produkty, a nie nowe wytwory śmieciowe.. A mimo wszystko dla większości normalne jest to drugie.. Sad
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #12 : 2010-12-08, 09:27:12 »

U nas jest normalne. Ja w tej chwili muszę się tłumaczyć synowi dlaczego cytuję "jem te śmierdzące , obrzydliwe skwarki " Sama jestem sobie winna , bo przyuczyłam go do jedzenia (i pozwalałam na to ) śmieciowego. Teraz moje zadanie naprawić to.Powoli. A my jako społeczeństwo tez zostaliśmy tak "wychowani" i to potężny przemysł farmaceutyczny , cukrowniczy dyktuje warunki.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #13 : 2010-12-08, 09:41:08 »


Nic nie jesteś winna. Robiłaś to, co uważałaś za słuszne. Propaganda była skuteczna.. Sad
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #14 : 2010-12-08, 09:45:12 »

Dzięki.  Smile
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #15 : 2010-12-08, 09:46:13 »

No ja muszę się tłumaczyć właśnie. Mało, jestem atakowany i uważany za nienormalnego. Kto to widział jadać tłuszczu tyle.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #16 : 2010-12-08, 09:47:42 »

No ja muszę się tłumaczyć właśnie. Mało, jestem atakowany i uważany za nienormalnego. Kto to widział jadać tłuszczu tyle.
Słuchaj  Very Happy jesteś po prostu oryginalny. Nienormalny, to taki nasz image  Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #17 : 2010-12-08, 09:48:55 »

No ja muszę się tłumaczyć właśnie. Mało, jestem atakowany i uważany za nienormalnego. Kto to widział jadać tłuszczu tyle.

A mnie to bawi jak ktoś się dziwi.. Laughing
Zapisane

wloczykij
Go


Email
Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #18 : 2010-12-08, 09:53:41 »

No ja muszę się tłumaczyć właśnie. Mało, jestem atakowany i uważany za nienormalnego. Kto to widział jadać tłuszczu tyle.

A mnie to bawi jak ktoś się dziwi.. Laughing

Ale kto, mąż? Dzieci? Rodzina?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Woreczek żółciowy
« Odpowiedz #19 : 2010-12-08, 09:57:15 »

I błąd, że wychodzisz, bo trzeba ludziom uświadamiać, że żółtka, śmietana, masło i wieprzowina są śmiertelnym zagrożeniem dla życia...  Very Happy

A no wlasnie moje koncowe zdanie przed wyjsciem jest cos w tym stylu, " przeciez sami mowiliscie, ze jjem nie zdrowo" Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.