forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 21:20:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660333 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?  (Przeczytany 17828 razy)
Libertador
Go


Email
Odp: wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?
« Odpowiedz #20 : 2010-12-15, 17:17:17 »

Zatem to jakiś przełom w ŻO jest?

Nie żaden przełom w ŻO, tylko kompletny brak zrozumienia przez ciebie czytanego tekstu.
To taki syndrom "formuły "30g""...  Wink

No mam z tym problem, ale tylko na tym forum, bo nie wiem kto jest "przewodnikiem stada" i kogo słowo jest ostateczne Wink
Zresztą trochę chaotycznie pisane te posty są.
I czymże jest ten syndrom? Że nie można przekraczać 30g węgli, a wszystko inne można bez względu na proporcje? Czy tak?

A co do alkoholu to czytałem u tego Waszaka, że i Lutz nie wylewał za kołnierz.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?
« Odpowiedz #21 : 2010-12-15, 18:04:12 »

Cytuj
Adampio, co Ty taki zaczepny jesteś. Nie wiem, to pytam, a Ty mnie od razu na kilkutygodniową kurację wysyłasz, bym na własnych błędach się przekonał. Wolę na cudzych

Mam nadzieje, ze nie mowisz powaznie. Ja tez lubie sobie walnac, w koncu goralska krew to nie maslanka, to spirytus.  Laughing
Ja nikogo nigdzie nie wysylam. Laughing
I w ogole to robta se co chceta i mowta co chceta, jak to mowia pomorzanie a ja ide se walnac 50-ne spirytusu bo zimno jak 150 Laughing
Zapisane
Libertador
Go


Email
Odp: wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?
« Odpowiedz #22 : 2010-12-15, 18:40:53 »

Tylko teraz pytanie jak to wliczać, by nie przekraczać limitu.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?
« Odpowiedz #23 : 2010-12-15, 18:58:09 »

Cytuj
Adampio, co Ty taki zaczepny jesteś. Nie wiem, to pytam, a Ty mnie od razu na kilkutygodniową kurację wysyłasz, bym na własnych błędach się przekonał. Wolę na cudzych

Mam nadzieje, ze nie mowisz powaznie. Ja tez lubie sobie walnac, w koncu goralska krew to nie maslanka, to spirytus.  Laughing
Ja nikogo nigdzie nie wysylam. Laughing
I w ogole to robta se co chceta i mowta co chceta, jak to mowia pomorzanie a ja ide se walnac 50-ne spirytusu bo zimno jak 150 Laughing

Tylko bardzo Cię proszę łyżeczką Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?
« Odpowiedz #24 : 2010-12-15, 19:00:06 »

kto jest "przewodnikiem stada" i kogo słowo jest ostateczne

No cały problem w tym, że "przewodnik stada" nigdy nie chciał przewodzić...  Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?
« Odpowiedz #25 : 2010-12-15, 19:18:47 »

"Desna" zawsze mala lyzeczka i non-stop Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?
« Odpowiedz #26 : 2010-12-15, 19:23:47 »

Tylko teraz pytanie jak to wliczać, by nie przekraczać limitu.

No coz i to jest pytanie. Laughing Laughing

Kazdy ma swoja miarke, ja uwazam, ze kielonek jeszcze nikomu nie zaszkodzil. Laughing Laughing A jezeli jeden nie szkodzi to i dwa tez nie. Laughing Laughing Laughing Laughing Lyzeczka!!

To tak jak ten zajaczek, ktory na stacji bezynowej pyta:
Kielo kostuje kropla benzynki?
Sprzedawca na to, ze nic, kropla nic niekosztuje.
To na to zajacze: poprosze dwa wiadra kropelek Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Najwazniejsze to lyzeczka, malo a non stop Laughing Laughing Laughing Laughing

Zarty na bok. Jak co dziennie to kieliszek, jak co drugi to dwa itd. Laughing Laughing Laughing
Sam musisz znalesc granice. Najlepiej 20 gr dziennie, bo tyle organizm sam produkuje dziennie.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?
« Odpowiedz #27 : 2010-12-15, 19:31:43 »

Temat w ogóle ciekawy  Very Happy
Ja pamiętam i już pisałam o tym , że ludzie , którzy szli na jakąś imprezkę zawsze dzień wcześniej pakowali w siebie mnóstwo tłuszczu , podobno to zabezpiecza przed kacem . Może i coś w tym jest , bo już imć pan Zagłoba mówił, że do napitku potrzeba oleum. Very Happy Very Happy Na , ale czy pan Zagłoba był optymalny? Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?
« Odpowiedz #28 : 2010-12-15, 20:11:34 »

Kwasu siarkowego dymiacego?

Zagloba myslal o twardej glowie. Bo zeby moc sprzedac Polske trzeba bylo miec twarda glowe, bo to byl nie lada orzech do zgryzienia: jak to zrobuc aby zarobic i aby inni sie nie dowiedzieli. Dzis to nie mozliwe mamy wikileaks. Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?
« Odpowiedz #29 : 2010-12-15, 20:18:55 »

Ja nie pamiętam jak to było tłumaczone przez niego Sad. Coś tam było o tym , że oleum jako cięższe idzie w dół i nogi się nie plączą a miód czy tez wino do głowy ? Nie pamiętam.  Sad

No tak, teraz bez gorzałki mamy przepływ informacji. Ale to nie te klimaty Very Happy Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?
« Odpowiedz #30 : 2010-12-15, 20:37:58 »

A to bylo tak:

"Radziłem mu - mówił - iżby siemię konopne w kieszeni nosił i po trochu spożywał. To tak ci się do tego przyzwyczaił, że teraz coraz to ziarno wyjmie, wrzuci do gęby, rozgryzie, miazgę zje, a łuskwinę wyplunie. W nocy, jak się obudzi, także to czyni. Od tej pory tak mu się dowcip zaostrzył, że i najbliżsi go nie poznają.
- Jakże to? - pytał starosta kałuski.
- Bo w konopiach oleum się znajduje, przez co i w głowie jedzącemu go przybywa.
- Bodajże waszą mość! - rzekł jeden z pułkowników. - Toż w brzuchu oleju przybywa, nie w głowie.
- Est modus in rebus! - rzecze na to Zagłoba - trzeba co najwięcej wina pić: oleum, jako lżejsze, zawsze będzie na wierzchu, wino zaś, które i bez tego idzie do głowy, poniesie ze sobą każdą cnotliwą substancję. Ten sekret mam od Lupuła, hospodara, po którym jak waściom wiadomo, chcieli mnie Wołosi na hospodarstwo posadzić, ale sułtan, który woli, by hospodarowie nie mieli potomstwa, postawił mi kondycję, na którą zgodzić się nie mogłem.
- Musiałeś waść siła konopnego siemienia i sam zażywać? - rzekł na to pan Sobiepan.
- Ja nie potrzebowałem, ale waszej dostojności z całego serca radzę! - odparł Zagłoba."
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?
« Odpowiedz #31 : 2010-12-15, 20:46:28 »

 Laughing Laughing Laughing Dzięki , zdjąłeś mi ciężar z głowy.  No, proszę dobrodziejstwa tłuszczu  Laughing Laughing Laughing. I kto je dużo tłuszczu ten górą Laughing Laughing. Co prawda Dzisiaj  jak sumiennie wyliczałam BTW to T wyszło mi 4,5 do B.  Laughing Laughing Chyba Zagłoba by mnie pochwalił.  Laughing Ale nic to, dalej się uczę pilnie.Natomiast po wczorajszej adżice miałam taki "odzew organizmu" , że nie będę tego kupować .Myślałam , że zgaga mnie zabije.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?
« Odpowiedz #32 : 2010-12-15, 20:59:06 »

Widocznie masz nietolerancje trawy Laughing Laughing Laughing

A tak na serio to nie mam pojecia po czym, bo baklazan ma 93% wody i zrobilas to, o ile do pamietam, z cebula. Czasami smaze pokrojonego w plastry bklazana na smalcu, jak ziemniaki i zajadam takie chrupkie jako dodatek do miesa. Ale kazdy jest inny, tzn kazdy ma inny zoladek. Laughing

Ty powinnas jjesc malo weglowodanow ale za to "sytych", czyli skrobiowych. Baklazan ma 4 gr weglowodanow a ziemniak 17 - to tak tylko dla przykladu.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?
« Odpowiedz #33 : 2010-12-15, 21:21:39 »

Gdybym ja to robiła to pewnie nic by nie było, ale ja to kupiłam na targu. No i poprosiłam o konsultację sąsiadkę Ukrainkę. Ona mi powiedziała , żebym więcej tego nie kupowała , bo nie wiadomo co tam oprócz bakłażanów i cebuli  jest.
Ale, fakt najlepiej toleruję tłuszcze. Co prawda z tym 4,5 do białka to mi nie wyszło , ale myślę , że przetrenuję. Najlepiej na mnie jako uzupełnienie węglowodanów działają migdały, marchewka. Takie bezpieczne.Jak coś jest nie tak to zgaga po prostu tak atakuje , że można po ścianach chodzić i to jest moja reakcja na węglowodany. Confused
Zapisane
Libertador
Go


Email
Odp: wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?
« Odpowiedz #34 : 2010-12-15, 21:37:19 »

Temat w ogóle ciekawy  Very Happy
Ja pamiętam i już pisałam o tym , że ludzie , którzy szli na jakąś imprezkę zawsze dzień wcześniej pakowali w siebie mnóstwo tłuszczu , podobno to zabezpiecza przed kacem . Może i coś w tym jest , bo już imć pan Zagłoba mówił, że do napitku potrzeba oleum. Very Happy Very Happy Na , ale czy pan Zagłoba był optymalny? Laughing

Bo chyba od tłuszczu wolniej się alkohol wchłania, tudzież alkohol rozpuszcza się w tłuszczu albo na odwrót i może dzięki temu słabiej działa. A może jedynie opóźnia działanie, normalnie wchłania się na całym odcinku przewodu pokarmowego, a tak po natłuszczonym to się ześlizguje i co najwyżej wchłania się w żołądku.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?
« Odpowiedz #35 : 2010-12-15, 21:46:11 »

Hm tak na logikę laika , którym jestem to tłuszcz zabezpiecza śluzówkę przed" żrącym" alkoholem. Wydaje mi się , że alkohol rozpuszcza tłuszcze.Ale nie znam przemian chemicznych.
No i daje sie zauważyć , że człowiek najedzony, syty pije mniej. Inną sprawą jest łączenie np. koniaku ze słoniną Shocked .Choć może tacy smakosze są ?
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: wódka czysta - ile bez większej szkody dla zdrowia?
« Odpowiedz #36 : 2010-12-16, 10:25:01 »

Gdybym ja to robiła to pewnie nic by nie było, ale ja to kupiłam na targu. No i poprosiłam o konsultację sąsiadkę Ukrainkę. Ona mi powiedziała , żebym więcej tego nie kupowała , bo nie wiadomo co tam oprócz bakłażanów i cebuli  jest.
 Ale, fakt najlepiej toleruję tłuszcze. Co prawda z tym 4,5 do białka to mi nie wyszło , ale myślę , że przetrenuję. Najlepiej na mnie jako uzupełnienie węglowodanów działają migdały, marchewka. Takie bezpieczne.Jak coś jest nie tak to zgaga po prostu tak atakuje , że można po ścianach chodzić i to jest moja reakcja na węglowodany. Confused
Z tymi węglowodanami to jest u mnie tak,że najlepiej są tolerowane same bez dodatku białka i tłuszczu. Im mniej złożony posiłek tym lepiej. A warzywa są często pryskane środkami grzybobójczymi i stąd mogą u osób wrażliwych występować dolegliwości żołądkowe.
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.