forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 23:43:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment  (Przeczytany 94831 razy)
Szara
Go


Email
Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« : 2010-12-13, 15:19:41 »

Witam ponownie!  Posłuchałam paru rad i wyeliminowałam nabiał,głównie masło,śmietane,sery. Podeszłam b.sceptycznie do zadania,ale efekty sa b.pozytywne: katar,sennośc i wieczny głód odeszły. Mam b.mały apetyt,kiedyś mogłam 1ltr śmietany wypić i nic. Chyba na mnie nabiał miał glukogenny wpływ:-D.  Oczywiscie na każdego działa co innego,mi to pomogło,choć zapierałam się jak osioł.pozdrawiam i dzięki za pomoc.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #1 : 2010-12-13, 17:06:58 »

.....Posłuchałam paru rad i wyeliminowałam nabiał,głównie masło,śmietane,sery. Podeszłam b.sceptycznie do zadania,ale efekty sa b.pozytywne...

Z tego co wiem, to do mlecznych będziesz mogła z powodzeniem wrócić, choć informacja kiedy- też jest cechą osobniczą. Very Happy


Zapisane
Szara
Go


Email
Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #2 : 2010-12-13, 17:24:36 »

Póki co to mi ich nie brakuje. Pijam mleko kokosowe i jest ok.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #3 : 2010-12-13, 17:29:29 »

Nic dodać nic ująć Wink Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #4 : 2010-12-13, 17:31:24 »


Może masz nietolerancję na mleczne i lepiej do nich nie wracać. Forumowiczka "Ewa" tak miała (pewnie nadal ma, tylko rzadko pisze) i nie próbowała do mlecznych wracać.
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #5 : 2010-12-13, 17:42:55 »

Witam ponownie!  Posłuchałam paru rad i wyeliminowałam nabiał,głównie masło,śmietane,sery. Podeszłam b.sceptycznie do zadania,ale efekty sa b.pozytywne: katar,sennośc i wieczny głód odeszły. Mam b.mały apetyt,kiedyś mogłam 1ltr śmietany wypić i nic. Chyba na mnie nabiał miał glukogenny wpływ:-D.  Oczywiscie na każdego działa co innego,mi to pomogło,choć zapierałam się jak osioł.pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Witaj Szara  Smile,
ciekawe co piszesz , bo ja już drugi dzień czytam , studiuje wnikliwie Forum , różne wątki . Natrafiłam na porady Lekarki , która zaleca rotować mleczne. Ja bez mlecznych żyć nie mogę . Tak jak Ty mogę łyknąć litr śmietany i to takiej maślanej. Dzisiaj jednak po lekturze rygorystycznie pilnuję , żeby nie zjeść nic mlecznego , pochodnego. Oj męka. Nawet dziś kawy nie piłam.  Sad
Zapisane
Szara
Go


Email
Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #6 : 2010-12-13, 17:45:04 »

No chyba. Jedzenie nabiałt głównie picie śmietany sprawiało,że byłam często głodna,ospała,zakatarzona. Tyle lat jadłam nabiał i do głowy by mi to nie przyszło:-D
Zapisane
Szara
Go


Email
Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #7 : 2010-12-13, 17:50:09 »

Wpisz w google Ewa Bednarczyk Witoszek a potem jej strone w necie. Ciekawie pisze o cukrzycy i nietolerancji nabiału. ŚMIAŁAM SIE, ale niesłusznie.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #8 : 2010-12-13, 17:53:00 »

No właśnie od 5 dni czuję suchość w gardle, a od 3 tygodni mam wieczorem dreszcze. Jakby mnie telepało tak grypowo. Dzisiaj się męczę  bez mlecznych , bo nagle powstała taka dziura. A głodna byłam jak pies , więc wsunęłam salceson domowy otoczony grubaśną skórą , gumowatą jak podeszwa Very Happy, ale akurat ta skóra to mój przysmak. Mogłabym zjeść całą skórę ze świniaka , oczywiście już zrobioną. Smile
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #9 : 2010-12-13, 17:57:39 »

Wpisz w google Ewa Bednarczyk Witoszek a potem jej strone w necie. Ciekawie pisze o cukrzycy i nietolerancji nabiału. ŚMIAŁAM SIE, ale niesłusznie.

Tak , cały dzień czytam jej posty i oglądałam  zdjęcia.Wiem , że napisała książkę i chyba leczy sporo osób z SM. Jak przeżyje dzisiejszy dzień bez mlecznych to będzie sukces. Ja nawet herbatę piję z mlekiem.I zauważyłam , że mleczne to taki mój zapychacz. No nic, robię na sobie eksperyment. Sad
Zapisane
Szara
Go


Email
Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #10 : 2010-12-13, 18:10:12 »

Warto spróbować. Ja w to nie wierzyłam,ale okazuje sie,że masa ludzi kiepsko toleruje nabiał i o tym nie wie,bo symptomy sa nie aż tak uciążliwe,patrz ja;-)
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #11 : 2010-12-13, 18:16:21 »

He,he to sobie sprawdzimy.  Confused Ja już szykuję sobie zastępstwo w postaci boczku, salcesonu , zwiększę ilość żółtek i zobaczę jak reaguje mój "brzuch" , bo ostatnio się otłuścił.
Zapisane
Szara
Go


Email
Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #12 : 2010-12-13, 18:21:22 »

Jako ciekawostke podam,że jest niezła dieta paleo,która w ogóle nie zawiera nabiału-poczytaj w necie. Ja po sobie widze,że jak sie ma skoki insuliny to lepiej śmietany unikać.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #13 : 2010-12-13, 18:27:34 »

Czytałam , ale to nie dla mnie.  Smile Czytałam i o Raw paleo to już ekstrim.  Smile Jak przeczytałam o mięsie , które trzymają , aby zaśmiardło dla lepszych przemian enzymatycznych to już w ogóle wymiękłam. Sad  W sumie przecież są dojrzewające mięsa np. szynka parmeńska i półsurowe polędwice więc nie trafia do mnie argument o takim żywieniu. Poza tym będę jadła to co lubię  Very Happy
Zapisane
Szara
Go


Email
Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #14 : 2010-12-13, 19:54:21 »

Popieram:-D
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #15 : 2010-12-13, 21:25:42 »

Nietolerancje mlecznych mozna wlasnie zwalczyc przez rotacje - ani grama mlecznych przez tydzien, a potem dzien tylko na mlecznych.
Tak radzi dz. Ewa  i to sie swietnie sprawdza. Produkty mleczne sa dobre dla organizmu i trzeba walczyc, zeby mozna bylo je zjadac.
Pisalem kiedys o wlasnych doswiadczeniach w tym temacie - wlasnie m mojej rodzinie i w kregu znajomych Optymalnych byly takie problemy i dzieki Lekarce wlasnie mozna bylo je naprawic.
Przestalem o tym pisac bo kilka osob krzyczalo tutaj na mnie, ze naganiam p. Ewie pacjentow - ona n aprawde ma szeroka wiedze i pomaga ludziom.
Tym bardziej cieszy mnie, ze odeawaly sie osoby, ktore doswiadczyly jej wiedzy.
Zapisane
Szara
Go


Email
Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #16 : 2010-12-13, 21:38:13 »

Miałeś racje. Sorry za mój upór. Nabiał porotuje,ale poki co mam odstawke na jakiś czas Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #17 : 2010-12-13, 21:51:51 »

 Very Happy Ja dzisiaj dotrwałam do końca dnia bez mlecznych. Poobserwuję swój organizm i pewne nawyki , które wytworzyłam. Cool

A posty dr Ewy czytam z wielka przyjemnością , widać wiedzę i szczere zaangażowanie w proces leczenia.W ogóle lektura Forum jest pasjonująca. A te spory merytoryczne. B. ciekawe. I ciekawi ludzie z ogromna wiedzą je pisali. Te spory są dla mnie najcenniejsze , bo pokazują siłę diety dr Kwaśniewskiego i dają poczucie dobrze dokonanego wyboru. Najgorzej jak nie pojawiają się żadne dyskusje tylko wszyscy przytakują. To Forum to faktycznie kopalnia wiedzy. Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #18 : 2010-12-13, 22:06:32 »

Tutaj macie porady fachowca, gdybyście się jednak zdecydowały na to rawpaleo.. Cool

http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=17847&start=105
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Te 'nieszczęsne mleczne'-mój eksperyment
« Odpowiedz #19 : 2010-12-13, 22:21:41 »

Reniu co jest z  tym forum  Dobrej Diety ?  Sad Co i raz ktoś tu kogoś odsyła na to Forum?  Nie bardzo wiem po co ?  Shocked I przytacza się cytaty z tej Do?  Powołuje na ludzi z tej Dobrej Diety ? O co chodzi?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.