forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 11:55:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Co upiec na śwęta?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co upiec na śwęta?  (Przeczytany 13706 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Co upiec na śwęta?
« Odpowiedz #20 : 2010-12-17, 17:04:25 »


Też lubię gwiazdę betlejemską. W tym roku nie mam. Ale może jeszcze będę miała.. Rolling Eyes
Zapisane

maf
Go


Email
Odp: Co upiec na śwęta?
« Odpowiedz #21 : 2010-12-17, 17:07:34 »

O pasztet to świetny pomysł, bo jest bezmleczny i aby miał cztery jednostki chlebowe wystarczy dać bułki tartej...  Wink
Aha, dodam, bo TY pierwszy napisales o jednostkach chlebowych. Wydawalo mi sie ze jedna jednostka (w Lutzu) to 12 g. I trzeba ich zjadac z 6 jednostek, to tyle co pamietam o Lutzu a propos jednostek. Czyli 6x 12 to 72g. Wg Ciebie, kto zjada 6 jednostek jest na Lutzu. Brawo. Optymalni zjadajac 72g W, nawet wg zalecen lekarza lub dietetyka optymalnego sa na Lutzu.
Sory, Ty proponujesz 4 jednostki, czyli 48g W. Jakaś nowa dieta? Cos miedzy Atkinsem, Lutzem a Dietą optymalną opracowana przez Dr.Jana Kwasniewskiego?
Idac dalej. Co jest stała w tych dietach? W DO stala jest B, 0,8g na kg wagi naleznej, stad wychodza proporcje, w lutzu jednostki chlebowe - 6 jednostek -czyli W, w atkinsie W do 20g na kg wagi. Juz nie moze tego poprawic bo sie poslizgnal i umarl.
To tyle. Powiem tylko, ze czytanie i wiedza o innych dietach daje nam poglad na odzywianie.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Co upiec na śwęta?
« Odpowiedz #22 : 2010-12-17, 17:21:33 »

No właśnie co pieczecie na Swięta?
Sernik odpada bo robię go na codzień.
U mnie bedzie pewnie sernik, bo corka robi taki smaczny. Kawalek zjem. Nie jestem zwolennikiem ciast. Na swieta ze slodkiego najlepszy jest karp.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Co upiec na śwęta?
« Odpowiedz #23 : 2010-12-17, 17:56:39 »

maf,
ty siem tu nie denerwuj, bo ci rotfla prześlę po raz pierwszy.
Dlaczego pasztet ma mieć 72g węglowodanów, a nie 4 jednostki chlebowe, a jeśli to na jaką jednostkę masy pasztetu?
Nie ma nic stałego, szczególnie w spożyciu białka ponieważ w białku istotne jest jego NPU.
Nie wyjaśniam co to jest, bo kto będzie miał ochotę sobie samodzielnie wyszuka.
W związku z tym normy białka wahają się w granicach 0,47 do 1,42 g na kg nmc dla dorosłej osoby...  Very Happy
U Kwaśniewskiego zaś obowiązuje zasada na 1g białka przypada x tłuszczu i y węglowodanów w zależności od ... nie chce mi siem wymieniać.  Wink
A 0,8 to tylko cyfra orientacyjna dostosowana dla 90-95% populacji i przy NPU=100%!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Co upiec na śwęta?
« Odpowiedz #24 : 2010-12-17, 18:23:57 »


Sprawdziłam w googlach co to jest to NPU..   Rolling Eyes

http://www.naturalpushup.pl/powiekszanie-piersi-biustu/co-to-jest-npu
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Co upiec na śwęta?
« Odpowiedz #25 : 2010-12-17, 18:35:11 »

I wszystko jasne...  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Co upiec na śwęta?
« Odpowiedz #26 : 2010-12-17, 18:35:32 »

 Laughing
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Co upiec na śwęta?
« Odpowiedz #27 : 2010-12-17, 18:48:52 »

No to tylko dopiszę, że to naturalne powiększanie, czy jakoś tak, zostało zmienione na PDCAAS zgodnie z zaleceniami WHO...   Mr. Green
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Co upiec na śwęta?
« Odpowiedz #28 : 2010-12-17, 19:08:08 »

 Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Co upiec na śwęta?
« Odpowiedz #29 : 2010-12-17, 20:25:50 »

maf,
ty siem tu nie denerwuj, bo ci rotfla prześlę po raz pierwszy.
Dlaczego pasztet ma mieć 72g węglowodanów, a nie 4 jednostki chlebowe, a jeśli to na jaką jednostkę masy pasztetu?
Nie ma nic stałego, szczególnie w spożyciu białka ponieważ w białku istotne jest jego NPU.
Nie wyjaśniam co to jest, bo kto będzie miał ochotę sobie samodzielnie wyszuka.
W związku z tym normy białka wahają się w granicach 0,47 do 1,42 g na kg nmc dla dorosłej osoby...  Very Happy
U Kwaśniewskiego zaś obowiązuje zasada na 1g białka przypada x tłuszczu i y węglowodanów w zależności od ... nie chce mi siem wymieniać.  Wink
A 0,8 to tylko cyfra orientacyjna dostosowana dla 90-95% populacji i przy NPU=100%!
Tey, przeczytaj co napisales. Bo ja nawet tego nie rozumiem.Pisalem ze pasztet ma iles tam g W w 100g?  Wiem, to jest taka metoda. Ale to metoda tych z PiSu.   Pisalem, ze pasztet ma 72g W? Manipulacje sa dobre dla glupich.
Nie wiem co to jest NPU. W DO takii zwrot nie wystepuje.
Dobrze piszesz o normach B. Jestesmy w zgodzie. Na DO obowiazuje T do B a takze W do B. Tzw BTW. W czym problem? W proporcjach? Za duzo T do B? Czy za malo W do B. Jakas inna dieta? Nie chce mi sie pisac o ostatnich latach i o zmianach piramidy zywienia. Ale wiesz dobrze, ze W jest zle. I tak powstaja nowe diety np Dukana. B do oporu.
Przedwczoraj byl taki artykul nt diet, pewnie na gazeta.pl, nie zapamietuje adresow, bo mi to nie potrzebne, nie daje linka. Byla oczywiscie dieta kwasniewskiego/vel atkinsa, bo tak postrzegaja je media, dieta proteinowa - dunkana, i inne mono. Oczywiscie wady i zalety. Wadami byla za duza podaz B. Okazuje sie, ze 1g B na kg wagi ciala to pewnie za duzo. Ale jak poczytasz normy to tak ma byc. Podales normy, od 0,47 do 1,42.. Ja czytam nalusda , jak Ci cos to mowi.
I wlasciwie to nie wiem o co Ci chodzi. O pasztet?
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Co upiec na śwęta?
« Odpowiedz #30 : 2010-12-17, 20:42:50 »

Ja bardzo prosze admina, czyli Toana, aby wykasowal wszystkie posty na "kuchnia optymalna" w ktorych nie ma jakiegos przepisu. Moje takze, i bardzo przepraszam, ze nie wypowiadalem sie w temacie "kuchnia..." i dalem sie wciagnac w dyskusje nie na temat.
Moj post motywuje tym, ze czesto szukam jakis przepisow na forum "kuchnia ..." i watki nie w temacie przepisow utrudniaja innym temat kuchnia.
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 21 zapytaniami.