forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 10:36:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660303 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Film
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Film  (Przeczytany 487388 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Re: Odp: Film
« Odpowiedz #1220 : 2022-11-11, 22:17:16 »

Rzeka Nazca, widać je, z wyjątkiem kilkunastu, znad brzegu rzeki. Very Happy
Ale Renia, to nie są tajne informacje, po Twoich i innych komentarzach widać, że nie macie zielonego pojęcia
Wszystkie 1500 widac? W jakim rzucie?
Ni chyba, ze byles i widziales je wszystkie...ale nie czekaj Laughing
To glifów jest półtora tysiąca? Jesteś pewien? Very Happy
A z brzegu rzeki Nazca widać 50km2 płaskowyżu, są zdjęcia w książkach, gdzie to dokładnie widać, może nawet są w Necie, kto wie? Laughing
Szacowana ilosc to podobno 1500, znajduja sie na przestrzeni 50 x14 km, i twierdzisz ze je widac golym okiem zbrzegu.. no ciekawe, nawet twoja kochana wiki pisze, ze w calosci moga byc widocxne tylko z lotu ptaka. Wot zagwozdka...
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/P%C5%82askowy%C5%BC_Nazca
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Re: Film
« Odpowiedz #1221 : 2022-11-11, 22:26:56 »

Poziomu, pomylka Very Happy pewnie freudowska xd
Zacytuj proszę. Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Re: Odp: Re: Odp: Film
« Odpowiedz #1222 : 2022-11-11, 22:30:47 »

Rzeka Nazca, widać je, z wyjątkiem kilkunastu, znad brzegu rzeki. Very Happy
Ale Renia, to nie są tajne informacje, po Twoich i innych komentarzach widać, że nie macie zielonego pojęcia
Wszystkie 1500 widac? W jakim rzucie?
Ni chyba, ze byles i widziales je wszystkie...ale nie czekaj Laughing
To glifów jest półtora tysiąca? Jesteś pewien? Very Happy
A z brzegu rzeki Nazca widać 50km2 płaskowyżu, są zdjęcia w książkach, gdzie to dokładnie widać, może nawet są w Necie, kto wie? Laughing
Szacowana ilosc to podobno 1500, znajduja sie na przestrzeni 50 x14 km, i twierdzisz ze je widac golym okiem zbrzegu.. no ciekawe, nawet twoja kochana wiki pisze, ze w calosci moga byc widocxne tylko z lotu ptaka. Wot zagwozdka...
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/P%C5%82askowy%C5%BC_Nazca
No popatrz, a ja wiem, że glifów jest 143, ponad 70 figur, a bezładnych linii ponad 800. Wink
Oczywiście umiesz wpisać w wyszukiwarkę np. Nazca gyphes ground view?
Normalnie możesz sam zobaczyć! Dasz wiarę? Laughing
Aha, Ty chciałbyś z jednego miejsca zobaczyć wszystkie, tak? Laughing
Stary, nie rozbawiaj tak mocno przed snem...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Re: Film
« Odpowiedz #1223 : 2022-11-11, 22:42:40 »

No popacz a twoje stronki podaja ze po ostatnich odkrycisch japonczykow ponad 1000 Very Happy
Moze ze starych ksiazek na botanice was uczyli?
https://www.national-geographic.pl/artykul/na-plaskowyzu-nazca-odkryto-143-nowe-rysunki-pomogla-sztuczna-inteligencja-1
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Re: Film
« Odpowiedz #1224 : 2022-11-11, 22:44:28 »

Poziomu, pomylka Very Happy pewnie freudowska xd
Zacytuj proszę. Cool
Nie chce mi sie szukac na trlefonie, to tam gdzie bajsles ze krowami czy wokami ciagnacymi drzewa to niweliwsli i rowkami z woda...tak czy  siak bajanie ludzi nie majacych o technice, technologii i inzynierii
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Film
« Odpowiedz #1225 : 2022-11-11, 22:44:56 »

Rozumiem. Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Re: Film
« Odpowiedz #1226 : 2022-11-11, 22:52:13 »

Alez wlasnie kompletnie nie Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Film
« Odpowiedz #1227 : 2022-11-11, 22:59:29 »

To taki uprzejmy sposób na przerwanie męczącej wymiany zdań. Very Happy
Chłopie chwalisz się swoim inżynierem, jednocześnie mówisz, że inny inżynier, który wykonał rzeczywiste próby wielu starożytnych technologii, nie ma pojęcia o czym mówi. Laughing
Idź jutro kup więcej tych dobrych książek za dychę z koszyka w Biedronce, będzie o czym znowu podyskutować.
Tymczasem dobranocka. Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Re: Film
« Odpowiedz #1228 : 2022-11-11, 23:24:52 »

Niczym sie nie chwale, podkreslam jedynie, ze ty jako jakis tam biotechnik nie masz o tym bladego pojecia Very Happy
No ale przeciez ty mnie ustawiales na temat pojmowania fizyki, kiedy ja ja mialem 6 bite lat, obliczanie regulatorow i calki powierzchniowe....
Z brzegu rzeki widzisz przestrzen ponad 500 kilometrow kwadratowych, czytasz rzekomo ksiazki o inzynierii po angielsku (przeczytalem te ksiazke, jest rzeczywiscie napisana po angielsku i jezykiem fachowym) kiedy piszesz, ze przeczytanie ostatniego Caculina, ktorego mozna zjesc na jedno posiedzienie na kiblu "meczy ci mozg" bo jest po angielsku Very Happy
Jak ci wierzyc, zaraz ci moge znalezc te cytaty twoje o niwelacji terenu pod piramide i wyrownywaniu terenu, tylko po co? Przeicez to zenujace kocpoly o tym, ze robili rowki na dlugosciach 150m i ciagneli wolami jakies bale drzewne......rzeczywiscie warto czytac ksiazki a nie archeologia.com.pl i wikipedie, ktore o Puma Punku milcza Very Happy

To jest wlasnie najwieksza bolaczka dziedzin nauki, ze nie wspolpracuja ze soba a potem wlasnie takie kwiatki mozna czytac, ze dzikusy malowaly sobie wielkie figury widoczne tylko z lotu ptaka ot tak jak "rolnik sznurkami", tam jeszcze sadziles kwiatki, ze to tylko stawianie kupy kamieni....

Dobrej nocy w samozadowoleniu xd
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Film
« Odpowiedz #1229 : 2022-11-11, 23:30:07 »

To taki uprzejmy sposób na przerwanie męczącej wymiany zdań. Very Happy
Prosze bardzo, nie chcialem z wrodzonej uprzejmosci, ale jezeli prosisz  Laughing

Jak w Egipcie poziomowali teren przy Chufu?
Wykopując na jego brzegach rowki i wypełniając je wodą.
Potem zaznaczano poziom wody i kamieniarze skuwali teren. Very Happy
W mniejszych piramiach wykorzystywano samopoziomujący się beton, a w jeszcze mniejszych ubijano gruz, ciągając wołami kamienne bele.
Zacznij czytać. Wink
No zacznij, samopoziomujacy sie beton w egipcie, bele, kamieniarze....to na netflixie lecialo?
Komedia
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70490


Odp: Film
« Odpowiedz #1230 : 2022-11-12, 07:03:02 »

Fajnie się Was czyta... Laughing
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Film
« Odpowiedz #1231 : 2022-11-12, 09:01:41 »

Bo to bardzo ciekawe zjawisko. Cool
Kilkoro ludzi, stosunkowo podobnych do siebie, a jak różne podejścia do tego samego zagadnienia. Shocked

To zawzięte unikanie prawdy i powtarzanie komunałów, które już w momencie ich powstania 30 lat temu były głupie.
Żeby tylko trwać w swojej opinii i nie daj Boże stracić nimb niesamowitości czy zwyczajnie zmienić zdanie. Laughing
A w dzisiejszych czasach jest pełno filmów, zdjęć, dokumentacji z kontrolowanych warunków, jak ludzie robią te "niesamowite" i "niemożliwe" rzeczy starożytnymi technikami.

To bardzo mocno przypomina Twoje Hasi, mimo, że jesteś żywym przykładem, masz dokumentację, chodzisz i żyjesz, to oficjalnie Hasi jest nieuleczalne i już. Very Happy
I będą wymyślać fikołki, że zła diagnoza była, że może cud, ale przecież ja jestem lekarzem (inżynierem) i wiem, że się he, he, nie da. Razz
A potem dyskusja z delikwentem wygląda tak:
-Ja się bardzo dobrze znam na ewolucji, tylko czemu te małpy nie zamieniają się w ludzi?! Shocked
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70490


Odp: Film
« Odpowiedz #1232 : 2022-11-12, 09:30:04 »

Bo to bardzo ciekawe zjawisko. Cool
Kilkoro ludzi, stosunkowo podobnych do siebie, a jak różne podejścia do tego samego zagadnienia. Shocked
...................................

I o to chodzi, aby każdy mógł mieć swoje podejście i szanował odmienne zdanie, albo nawet jego brak... Laughing Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70490


Odp: Film
« Odpowiedz #1233 : 2022-11-12, 09:36:38 »

...............
To bardzo mocno przypomina Twoje Hasi, mimo, że jesteś żywym przykładem, masz dokumentację, chodzisz i żyjesz, to oficjalnie Hasi jest nieuleczalne i już. Very Happy
I będą wymyślać fikołki, że zła diagnoza była, że może cud, ale przecież ja jestem lekarzem (inżynierem) i wiem, że się he, he, nie da. Razz
...............

Tak jest z hashimoto, cukrzycą i wieloma innymi "nieuleczalnymi" chorobami. Oficjalna nauka ucieka od tematów, które nie potrafi wyjaśnić, albo je wyśmiewa...
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Film
« Odpowiedz #1234 : 2022-11-12, 09:44:51 »

To nie "jakaś" nauka, tylko ludzie, bo za tą Nauką oni stoją przecież. Very Happy
A wyparcie to czysto ludzka cecha, pozwalająca na ominięcie dysonansu i życie we względnej równowadze psychicznej.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Re: Film
« Odpowiedz #1235 : 2022-11-12, 09:54:19 »

Tylko zauwaz kolego, ostatnie 2 lata zdeprecjonaowaly i w zasadzie ujawnily czym dzisiaj jest "nauka' - papka lejeca sie z telewizora. Sam sobie strzelasz w kolano w tym momencie, bo jestes zywym przykladem antynaukowego podejscia,  antyszczepionkowcem a przez 2 lata tysiace autorytetow naukowych poczynajac od samego guru nauki Fauciego przekonywaly i przekonuja, ze szczepienia na covid ratuja zycie i sa zbawienne.
Profesorowie, fachowcy, ludzie, ktorzy zeby na tym zjedli a ty jak ten bezrozumny prostak pisowski uparles sie, ze klamia Very Happy
I co teraz?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Film
« Odpowiedz #1236 : 2022-11-12, 09:56:35 »

To zawzięte unikanie prawdy i powtarzanie komunałów, które już w momencie ich powstania 30 lat temu były głupie.
Żeby tylko trwać w swojej opinii i nie daj Boże stracić nimb niesamowitości czy zwyczajnie zmienić zdanie. Laughing
Szanuje za samoocene, serio,  to zawsze jakis krok w strone polemiki Wink


Ja powatarzal Richard Feynman - magia to nauka ktorej jeszcze nie rozumiemy. Proby jej rozpatrywania przez pryzmat naszych obecnych osiagniec sa bezsensowne.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Film
« Odpowiedz #1237 : 2022-11-12, 09:59:50 »

Nuda Zyon, nie mam telewizora i korzystam z wielu światów, bo czemu nie? Very Happy
Szkoda mi czasu na Twoje czarno-białe generalizowanie.
A etykietki mi nie przeszkadzają, także możesz sobie poszaleć.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Re: Film
« Odpowiedz #1238 : 2022-11-12, 10:07:35 »

Mozna nie miec telewizora, ja mam bez telewizji, tylko do filmow. Ale nie dalo sie uniknac tej "nauki" lejacej sie z telewizora, interentu, radua, wszystkich mediow.
Nie uwierze, ze siedziales w bunkrze z plecakiem przetrwania ..co do etykietek, no wlasnie jestes przykladem klasycznego antyszczepionkowca, wszak chodziles na jakies ich pochody Very Happy

To nie ja szaleje Very Happy To samo moge powiedziec o sobie - korzystam z wielu swiatow, ale dziwnym trafem tylko ty masz tyle buty zeby stwierdzic, ze tylko ty wybrales te wlasciwe, a reszta bledne.
To temat na godziny gawed przy szklance herbaty powiedzmy. Ty mowisz "wiem" ja mowie "byc moze", nie bylo cie tam, nie bylo nikogo ale mowisz, ze wiesz, bo na archeologia.com napisali...
Robisz to co kiedys zarzucales mi i paru innym - stosujesz dzisiejsze miary technologiczne do tamtych czasow.

Tekstu o Puma Punku nie skomentowales - twoj portal nie wyrzuca nic, bo ta kwestia jest ogolnie przez archeologie pomijana, jako niewygodna. Psuje obraz religii.
Do dzis nie dysponujemy technologia ktora pozwala "wiercic" kwadratowe w przekroju otwory, ktore zakrecaja w srodku. To sa wlasnie te czary, o ktorych mowil Feynman.
Opowiesz cos o tym? Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Film
« Odpowiedz #1239 : 2022-11-12, 10:27:04 »

Nie skomentowałem, bo przeoczyłem, nie chce mi się czytać Twoich ścian tekstu. Very Happy
Nie ma w tym żadnej tajemniczości, a opis jest normalnie na Wiki, a Twoje "dzisiaj niemożliwe do zrobienia zakrzywione otwory" to to samo co "dzisiaj nie potrafimy zrobić piramidy czy glifu z Nazca", czyli zwyczajnie nie masz pojęcia o tym, bo nie chce Ci się wziąć podręcznika do archeologii, za to kochasz bzdety w stylu hotelarza. Laughing
Bez urazy Zyon, ale czytam Twoje brednie od dekady i już zwyczajnie pojemność na głupotę mi się skończyła. Cool

Pamiętam taką dyskusję z Tobą, kiedy jako dowód ogólnoświatowego potopu podałeś, za jakimś swoim guru z książki z koszyka w Biedronce, skamieniałości zwierząt morskich na szczytach gór. Laughing
Nosz k...!
W XXI wieku nie wiedzieć o ruchach górotwórczych i orogenezie? Serio?

I tak wygląda dyskusja z Tobą na każdy temat.
I tyle. Cool
Zapisane
Strony: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.