forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 16:37:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
659587 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  2 tygodniowa dyspenza.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: 2 tygodniowa dyspenza.  (Przeczytany 20645 razy)
Ruler
Go


Email
2 tygodniowa dyspenza.
« : 2011-01-11, 17:29:26 »

Witam,
Ostatnio bylem zmuszony do 2 tygodniowej dyspenzy od ZO i mam kilka spostrzezenie ktorymi chce sie podzielic.
Na ZO jestem juz jakies 3 lata moze troche dluzej. Padl pomysl zeby na swieta zamiast do PL (nie mieszkam tam na stale) jechac w cieple kraje wygrzac zziebniete kosci. Nadazyla sie okazja do wyjazdu do jednego z arabskich krajow (Katar). Po przyjezdzie wszystko ok pogoda 25-30 *C hehe fajna maja zime...

Ale do rzeczy doslownie zywcem nie bylo tam co zjesc!
wieprzowiny tam nie uswiadczysz bo to zakazane zadnych pochodnych typu spalec tez nie, mielismy all incluziwe w hotelu i po pierwszym dniu stwierdzielm ze sie po prostu nie da jesz optymalnie... wiekszosc rzeczy nie wiedzialem w ogole co to jest i z czym sie to je, i tak:

Sen z 6-7 h na dobe przy normalnym trybie zycia wydluzyl mi sie do nawet 10h przy nic nie robieniu

Nie wiele mi sie chcialo glownie lezalem na plazy i piwko,

Z racji ich zwyczaji, obiad miedzy 8-10 pm i nazartym szlo sie spac... zlapalem jakies 2-3 kg w te 2 tygodnie.... teraz mam motywacje zeby wrocic do dawnego stylu Smile

czyli jendym slowem spadek wynikow po odstawieniu ZO, po paru dniach od powrotu wszystko wrocilo do normy, no moze troche powakacyjnego lenia zostalo ale walcze z tym.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #1 : 2011-01-11, 19:47:17 »

No ale to jest przejaw jakiegoś fanatyzmu chyba. PRzecież jak zrobisz sobie takie odstępstwo to się świat nie skończy ani też z tego powodu nie umrzesz.  JAk dla mnie to trochę mało konkretnie, bardziej ldostrzegam tutaj chęć pochwalenia się wyjazdem.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #2 : 2011-01-11, 19:54:42 »

...chwalenie sie katarem to nic szczegolnego, przed DO  czesto mialem katar Laughing Laughing Laughing Wink Cool...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #3 : 2011-01-11, 20:14:01 »

Ja uważam, że bardzo dobrze zrobił "Ruler", że podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami. Ja wolę wiedzieć czego mogę oczekiwać w razie dwutygodniowego odstępstwa od ŻO. Świat się nie zawali, ale samopoczucie będziemy mieli kiepskie. I to jest normalne - jeśli zaczniemy kiepsko się odżywiać, to będziemy kiepsko się czuli. Mówiąc krótko - świat według Kiepskich... Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #4 : 2011-01-11, 20:16:23 »

No ale to jest przejaw jakiegoś fanatyzmu chyba. PRzecież jak zrobisz sobie takie odstępstwo to się świat nie skończy ani też z tego powodu nie umrzesz.  JAk dla mnie to trochę mało konkretnie, bardziej ldostrzegam tutaj chęć pochwalenia się wyjazdem.

Wloczykij - a co Ty taki złośliwy jesteś? Zawiść... Rolling Eyes
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #5 : 2011-01-11, 20:28:20 »

Prawdę mówiąc dla mnie to tez ciekawy post.
Pamiętam jak już w październiku przeżywałam co ja będę jadła w RPA. A jak zniosę 12 godzin lotu, co w samolocie mam jeść?

Napisz Ruler coś więcej o żarciu jakim tam karmili?  A jak pierwszy dzień bez DO? a jak w samolocie? Ile godzin? I jak przeżyłeś w tym upale? A może w taki skwar nie chce się jeść optymalnie?
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #6 : 2011-01-11, 20:51:46 »

No ale to jest przejaw jakiegoś fanatyzmu chyba. PRzecież jak zrobisz sobie takie odstępstwo to się świat nie skończy ani też z tego powodu nie umrzesz.  JAk dla mnie to trochę mało konkretnie, bardziej ldostrzegam tutaj chęć pochwalenia się wyjazdem.

Wloczykij - a co Ty taki złośliwy jesteś? Zawiść... Rolling Eyes

...tez nie lubie zawisci-chcial to byl,stac go to lecial i g...o to kogo obchodzi,szkoda tylko,ze z tym naszym zarciem sa niekiedy problemy Cool...
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #7 : 2011-01-11, 21:17:44 »

No ale to jest przejaw jakiegoś fanatyzmu chyba. PRzecież jak zrobisz sobie takie odstępstwo to się świat nie skończy ani też z tego powodu nie umrzesz.  JAk dla mnie to trochę mało konkretnie, bardziej ldostrzegam tutaj chęć pochwalenia się wyjazdem.

Wloczykij - a co Ty taki złośliwy jesteś? Zawiść... Rolling Eyes

A co nie wolno?

 Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #8 : 2011-01-11, 21:19:50 »

Wolno a nawet szybko... Laughing ale nieładnie. Oj nieładnie...
Zapisane

wloczykij
Go


Email
Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #9 : 2011-01-11, 21:23:55 »

Wolno a nawet szybko... Laughing ale nieładnie. Oj nieładnie...

A czy wszyscy muszą być tacy piękni?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #10 : 2011-01-11, 21:26:50 »


Nie. Nikt nic nie musi...wolny kraj. Ale to, że nie musi - nie oznacza - że nie może być taki "piękny"...
Zapisane

wloczykij
Go


Email
Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #11 : 2011-01-11, 21:35:41 »


Nie. Nikt nic nie musi...wolny kraj. Ale to, że nie musi - nie oznacza - że nie może być taki "piękny"...

Nie każdy się taki rodzi. Wróbel nigdy nie będzie orłem.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #12 : 2011-01-11, 22:02:37 »

A  kto sie tobolkiem urodzil ten walizka nie umrze Laughing
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #13 : 2011-01-11, 22:13:01 »

Z wyżywieniem w krajach arabskich nie ma żadnego problemu. Zazwyczaj jest " stół szwedzki " i można sobie do woli wybrać co komu pasuje. Prawdą jest, że nie ma wieprzowiny, ale na tym świat się nie kończy zważywszy,że jaj nie brakuje oczywiście hodowane naturalnie - swojskie i przepysznego białego sera u nas takiego nie ma. Mięso też smakuje inaczej niż u nas, wydaje się jakby były " domowe ".
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #14 : 2011-01-11, 22:41:34 »

...... jaj nie brakuje oczywiście hodowane naturalnie - swojskie i przepysznego białego sera u nas takiego nie ma. Mięso też smakuje inaczej niż u nas, wydaje się jakby były " domowe ".

Czyli taka wakacyjna maskarada w Katarze. Smile

...
Z racji ich zwyczaji, obiad miedzy 8-10 pm i nazartym szlo sie spac... zlapalem jakies 2-3 kg w te 2 tygodnie.... teraz mam motywacje zeby wrocic do dawnego stylu Smile

Obyś sobie tylko wątroby nie otłuścił.  Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #15 : 2011-01-11, 22:44:33 »

Obyś sobie tylko wątroby nie otłuścił.  Smile

No coś Ty? Przez dwa tygodnie? Rolling Eyes
Zapisane

Ruler
Go


Email
Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #16 : 2011-01-12, 10:58:27 »

No ale to jest przejaw jakiegoś fanatyzmu chyba. PRzecież jak zrobisz sobie takie odstępstwo to się świat nie skończy ani też z tego powodu nie umrzesz.  JAk dla mnie to trochę mało konkretnie, bardziej ldostrzegam tutaj chęć pochwalenia się wyjazdem.

Ale ja nie pisalem ze swiat sie dla mnie skonczylo bo jestem fanatykiem po prostu nie bylo jak sie przestrzegac diety i tyle. Pierwszy raz mi sie takie cos przytrafilo i dlatego o tym napisalem. A jak bym chcial sie pochwalic to bym ukratkiem pod spodem linka do zdjec zamiescil Razz a bylo by co pokazac Cool

A z katarem i lekkim przeziebieniem tez wrocilem nie wiem jak to mozeliwe...

Co do karmienia to albo na bufecie sie zywilem bralem co chciamel i tutaj dostepne bylo sporo ryb, owocow morza, jakies takie placki chyba zbozowe roznego rodzaju, salatkie to standardowe jak na calym swiecie, i jakies takie pasty czy to takie sery przecierowe ale wiekszosc z tego nie jadalne bo strasznie naperfumowane nie wiem nawet czym i kozie sery ktore bardzo mi smakowaly. Skoro mialem dyspenze to postanowilem kilka razy dziobnac lokalnych slodyczy ale byly takie wstretne, bardzo slodkie mdle i tez naperfumowane czasem przyprawione w sposob jaki jak bym  miecho przyprawial.
Co do miesa do kurczaki, baranina i wolowina a w restauracjach to chyba standard.
Lot 7h dawali dobre kanapki z BTW w 100g B - 12g T - 22g W - 14g czyli optymalna proporcja hehe  bardzo ladnie jak na posilek w samolocie. Upalow tam az takich nie bylo bo teraz tam maja zime ale tak w dzien 25-30 w nocy 15-18 *C wiec bylo ok. 

A jakie sa objawy otluszczenia watroby i jak mozna sie tego nabawic? trzeba jakos specjalnie jesc?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #17 : 2011-01-12, 11:14:55 »

Linkę do zdjęć ja poproszę  Smile 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #18 : 2011-01-12, 11:27:44 »

 

A jakie sa objawy otluszczenia watroby i jak mozna sie tego nabawic? trzeba jakos specjalnie jesc?

To by się dało załatwić. Wink Wystarczy jeść przez miesiąc po kilogramie czereśni dziennie i gotowe... Laughing O tym pisał Dr. Kwaśniewski...
Zapisane

wloczykij
Go


Email
Odp: 2 tygodniowa dyspenza.
« Odpowiedz #19 : 2011-01-12, 12:45:40 »

No ale to jest przejaw jakiegoś fanatyzmu chyba. PRzecież jak zrobisz sobie takie odstępstwo to się świat nie skończy ani też z tego powodu nie umrzesz.  JAk dla mnie to trochę mało konkretnie, bardziej ldostrzegam tutaj chęć pochwalenia się wyjazdem.

Ale ja nie pisalem ze swiat sie dla mnie skonczylo bo jestem fanatykiem po prostu nie bylo jak sie przestrzegac diety i tyle. Pierwszy raz mi sie takie cos przytrafilo i dlatego o tym napisalem. A jak bym chcial sie pochwalic to bym ukratkiem pod spodem linka do zdjec zamiescil Razz a bylo by co pokazac Cool

A z katarem i lekkim przeziebieniem tez wrocilem nie wiem jak to mozeliwe...

Dla mnie zbyt mało danych dot. odżywiania jak na wątek o odżywianiu. A takiego rozumowania nie rozumiem. Nie jesteś fanatykiem a z powodu kilku dni zmiany odzywiania robisz aferę. Normalna rzecz o której nawet nie ma co wspominać.
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.