forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 00:43:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  BORELIOZA.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: BORELIOZA.  (Przeczytany 84860 razy)
Dasna
Go


Email
Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #40 : 2011-01-18, 20:21:37 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #41 : 2011-01-18, 20:27:09 »

Nie bardzo w temacie - ale w związku z antybiotykami... W moim mieście był dzisiaj pogrzeb czteroletniej dziewczynki, która zachorowała na salmonellę, nastepnie w szpitalu była leczona antbiotykami, po czym dostała sebsę i zmarła... Sad

Miało być...sepsę... Confused
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #42 : 2011-01-18, 20:36:46 »


Niebezpieczna choroba...i nawet wcześnie wykryta nie zawsze daje dobre rokowania...
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #43 : 2011-01-18, 20:39:58 »

Ale co taki zapper to byłby w takim przypadku pomocny?

Hm , jak ważna jest profilaktyka, odpowiednie żywienie. Biedne dziecko.

Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #44 : 2011-01-20, 19:01:42 »

Kristan przestudiowałam artykuły na www.solarium.pl i przede wszystkim dotyczą one słońca. Korzystnego wpływu na syntezę witaminy D. I tego nikt nie neguje.Natomiast od dawna zaleca się umiar jak ze wszystkim.Korzystanie z kąpieli słonecznych w godzinach przedpołudniowych od 15- 20 minut i musimy tu wziąć pod uwagę typ skóry w/g Fitzpatricka.
Promieniowanie słoneczne to nie tylko promieniowanie UV , ale także różne pasma światła widzialnego.(Typu IPL - który także imituje pewne pasma promieniowania widzialnego), solaria to głównie UVA i UVB czyli UVA niszczenie witaminy A , UVB niszczenie witaminy E . Helioterapia od helios (słonce) to absolutnie nie to samo co solarium . I w gabinetach lekarskich nie stosuje się odpowiedników lamp z solariów a o wiele szersze pasma promieniowania.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #45 : 2011-01-20, 19:07:45 »

Helioterapia ma niewielki % UV a więcej podczerwieni i pasm światła widzialnego. Mało tego natężenie promieniowania słonecznego zmienia się w ciągu dnia , zmienia się także długość fali. Oczywiście w helioterapii te wartości są stałe z przewaga podczerwieni i dobrane z oczywistych powodów na stale , ale przy tym najbardziej optymalnie.

W solariach jest od razu silne promieniowanie UV i często towarzyszy mu (zależy od rodzaju lamp) przesącz promieniowania UVA , które jest odpowiedzialne za foto-starzenie i raka skóry.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #46 : 2011-01-24, 10:53:27 »

Zczęłam ten nowy temat bo okazało się, że przez długi czas będę się z nią zmagać/walczyć. Świńska grypa to jest pikuś w porównaniu z boreliozą.
Może dotknąć to każdego bez wyjątku.
Moja 17 letnia córka jest zainfekowana tzw. krętkiem - potwierdziły to badania.
Ja od 8 lat bezskutecznie jestem leczona na SM, w tej chwili jetem kaleką nie potrafiącą funkcjonować bez osób trzecich, a zdiagnozowana byłam na podstawie MRI głowy, gdzie w opisie jest zdanie 'za liczne pola demielinizacyjne MOŻE być odpowiedzialne SM.
Dopiero teraz zaczynam 'kumać'.
Robię mnustwo drogich, uciążliwych badań aby podjąć odpowiednie leczenie.
W Polsce jest 5 lekarzy, którzy potrafią skutecznie leczyć, ale NFZ tego nie akceptuje (za drogie) pozatym firmy farmaceutyczne wolą takich jak ja-wiecznie chorych, a nie wyleczonych.
Ignorancja lekarzy skutecznie im w tym pomaga o czym osobiście się przekonałam.

Jakiś czas myślałam, że to ja żle stosuję DO, teraz wiem, że wszelkie 'żyjątka' w organiźmie trzeba wytruć, a DO pomoże mi znieść ten trud.
Halinach Ch
Czy już potwierdziło się Pani przypuszczenie o boreliozie? Bardzo mnie to interesuje bo sama  się zastanawiam czy jej nie mam. Przed przejściem na DO miałam 90% objawów co oczywiście nie oznacza , że ją miałam. Teraz jest dużo lepiej ale jednak mam pewne dolegliwości neurologiczne których nie mogę się wyzbyć. Dużo  czytałam o boreliozie ale ciągle się waham czy robić sobie te drogie badania bo przecież one są wiarygodne tylko w 70%, To chyba za mało ,żeby wykluczyć chorobę. Leczenie w ciemno tez raczej nie mam sensu bo jest to leczenie antybiotykami. Kiedyś czytałam blog osoby chorej na to .Leczono ją kilka lat antybiotykami i ciągle była chora. Nawet zdrowy organizm chybaby wysiadł jeżeli przyjąłby przez  trzy lata tyle antybiotyków.
Pani Halino, czy Do nic a nic Panie nie pomogła czy może jednak daje się żyć? U mnie tak naprawdę nigdy nie zdiagnozowano choroby. DO wiele mi pomogła ale to co mi pozostało bardzo przeszkadza w pracy i w odpoczynk jednak daje się żyć.Mój lekarz rodzinny ma mnie za hipochondryka , rodzina zresztą też.
Pozdrawiam
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #47 : 2011-01-24, 11:34:58 »

Strasznie łatwo różne osoby, czy to rodzina, czy pracodawca, czy koledzy, a i lekarze, nadużywają (cudzej !) hipochondrii  Confused  Tak im wygodniej, bo jak kogo uznają za hipochondryka to już mogą umyć ręce?
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #48 : 2011-01-24, 12:38:23 »

Strasznie łatwo różne osoby, czy to rodzina, czy pracodawca, czy koledzy, a i lekarze, nadużywają (cudzej !) hipochondrii  Confused  Tak im wygodniej, bo jak kogo uznają za hipochondryka to już mogą umyć ręce?


Lenistwo duchowe. Stagnacja duchowa. Głupota za którą sami płacą, byle tylko nie obudzić sumienia. Głuuuupota.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #49 : 2011-01-24, 14:14:23 »

Kristan - ten aparacik dr Clark nie jest żadną nowaścia - znam wiele osób które to stosowały. Faktycznie niszczy to co złe i mijają niektóre objawy. ale czy wiesz że niszczy wszystko - i te złe i te dobre które są bardzo potrzebne, ale efekty wyjdą z czasem. Jeżeli nie znasz dokładnie tematu to ostrożnie z pozytywnym akcentem.


Widzisz tak się składa , że coś tam kumam i wiem , że to co dobre znajduje się w treści jelit. Tam jednak prądzik nie dociera , ponieważ 'leci" po ściance jelita.
Natomiast to co dobre przylega do wewnętrznej ścianki jelita , dostaje również z buta. Dlatego po 3-4 zabiegu należy pić np kefirek, wodę ogórkową,sok z kapuchy , inne z lactobactlillus.
 Wystarczy , aby to dobre zostało uzupełnione w należyty sposób , bez szkody dla organizmu.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #50 : 2011-01-24, 14:17:35 »

Aha - pierwszego zappera i książkę , kupiłem na własny użytek, po pierwszym art. dra Wróbla w Optymalniku , bodajże w 2002 roku.
Do USA wysłałem ponad 100 książek i zapperów- to taka ciekawostka.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #51 : 2011-01-24, 16:29:21 »

Afmfo, kliniczne objawy wskazują na Bb, wstępne badania potwierdziły wynik ujeny ale aby krętek wyszedł ze swego 'kokona' to przez 6 dni bierze się jakiś lek na prowokację i wtedy pobier się materia do badania.
Wykrycie  po latach jest b. trudne, natomiast wczesne stadium po ugryzieniu kleszcza jast wyleczalne.
Po wielu latach noszenia tego świństwa w sobie chyba jest niewyleczalne, jak do tej pory o takim nie słyszałam.
DO pomaga mi na tyle, że jestem w lepeszej formie.
5  luty przyjedzie do mnie dr Kurkiewiczi w W-wy i będę wiedziała więcej, Narazie z badaniami się  wstrzymałam.

Jako ciekawostkę z  mojego doświadczenia podam, że solu medrol (brałam 3x) robił ze mnie coraz to gorszą kalekę.  Ostatni raz we wrześniu ub.roku znowu zaczęto mi go podawać (skargi pacjenta ma się  gdzieś) więc po prostu uciekłam ze szpitala.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #52 : 2011-01-25, 06:55:48 »



Film A.A. Wilsona "Under Our Skin" bada kulisy boreliozy i wyłaniającą się zza nich epidemię z szokującymi konsekwencjami. Każdego roku tysiące osób jest niezdiagnozowanych lub błędnie zdiagnozowanych. Wmawia się im, że ich choroba jest "tylko w ich głowie". Podążając za historiami pacjentów oraz lekarzy walczących z chorobą, film pozwala zaobserwować poruszający obraz nie tylko systemu opieki zdrowotnej i jego niezdolności do uporania się z cichą i narastającą grozą, ale również firmy medyczne pragnące osiągnąć zyski kosztem pacjentów.


http://www.youtube.com/watch?v=LvYhsTDgFKE&feature=player_embedded
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #53 : 2011-01-25, 12:06:55 »

Kristan przestudiowałam artykuły na www.solarium.pl i przede wszystkim dotyczą one słońca. Korzystnego wpływu na syntezę witaminy D. I tego nikt nie neguje.Natomiast od dawna zaleca się umiar jak ze wszystkim.Korzystanie z kąpieli słonecznych w godzinach przedpołudniowych od 15- 20 minut i musimy tu wziąć pod uwagę typ skóry w/g Fitzpatricka.
Promieniowanie słoneczne to nie tylko promieniowanie UV , ale także różne pasma światła widzialnego.(Typu IPL - który także imituje pewne pasma promieniowania widzialnego), solaria to głównie UVA i UVB czyli UVA niszczenie witaminy A , UVB niszczenie witaminy E . Helioterapia od helios (słonce) to absolutnie nie to samo co solarium . I w gabinetach lekarskich nie stosuje się odpowiedników lamp z solariów a o wiele szersze pasma promieniowania.

Gdyby to był problem to by nas tu już nie było. Jasne że chronić przed nadmiarem trzeba. Ale to nie słońce jest szkodliwe.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #54 : 2011-01-25, 15:54:46 »

Natura nam nie szkodzi, a słońce daje życie, natomiast solarium tylko posrarza skórę.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #55 : 2011-01-25, 16:32:56 »

Owszem Solarium to fanaberia, aczkolwiek w pewnej dawce może być środkiem pomocniczym. Tylko po co skoro są sposoby naturalne. A słońce może zaszkodzić, szczególnie chyba tym którzy odżywiają się korytkowo. Zresztą czy człowiek miał kiedyś problemy ze słońcem, może wziąć i je wygasić Wink
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #56 : 2011-01-25, 18:59:16 »

Zaufajcie dr  Kwaśniewskiemu , który mówi , że:

"Lepiej jest nic nie wiedzieć , niż wiedzieć żle."

/dotyczy to każdej dziedziny-solarium też/
Nie moją rolą jest przekonywanie kogokolwiek o słuszności , bądż nie , kapieli , pod pokrywą Ergoline.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #57 : 2011-01-25, 19:04:20 »

Zaufajcie dr  Kwaśniewskiemu , który mówi , że:

"Lepiej jest nic nie wiedzieć , niż wiedzieć żle."

/dotyczy to każdej dziedziny-solarium też/
Nie moją rolą jest przekonywanie kogokolwiek o słuszności , bądż nie , kapieli , pod pokrywą Ergoline.

Do każdego hasła można dorobić ideologie . W tym przypadku naginać cytaty dr Kwaśniewskiego jak wygodniej Laughing nawet do solarium Laughing. Ale dr Kwaśniewski nawołuje tez do używania rozumu  Very Happy
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #58 : 2011-01-25, 19:11:31 »

Najpierw trzeba go mieć...
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: BORELIOZA.
« Odpowiedz #59 : 2011-01-25, 19:35:58 »

Słusznie , manipulacja nie świadczy jeszcze o rozumie Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 19 zapytaniami.