forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 09:46:00

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658435 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Czy w Polsce jest tak samo?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czy w Polsce jest tak samo?  (Przeczytany 21825 razy)
adampio
Go


Email
Czy w Polsce jest tak samo?
« : 2011-01-17, 14:03:10 »

Dziennikarze wiadomosci odkryli wstrzasajaca prawde o dunskich szpitalach.
Otoz lekarze przy nazwiskach pacjetow wpisuja rozne skroty literowe, rodazj kodow, ktory jak dotad byl znany tylko lekarzom.
Jak dotad bo wczoraj tajemnica zostala odkryta i tak tlumaczac na polski kod NR oznacza nie reanimowac w przypadku zatrzymania pracy serca albo NL nie podawac leku ratujacego zycie itd. Lekarz, ktory sie wypowiadal w tym temacie twierdzil, ze robia to w zgodzie z rodzina pacjenta jednak, jak pozniej sie okazalo, byla to ostatnia z trzech prawd ( gowno-prawda).
Uwarzam, ze odkrycie jest dosc straszne z dwoch powodow
1. co z dochowaniem przysiegi Hipokratesa?
2. co z nasza staroscia ?

Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #1 : 2011-01-17, 14:17:57 »

Adampio - jak w serialu -DALEKO OD NOSZY:
...nie choruj , omijaj szpitale...
/nie wiem jak jest u nas i chyba się nie dowiem- ale , szok nie z tej ziemi!!!!/
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #2 : 2011-01-17, 14:35:32 »

To jak z łowcami skór z miasta Uć, podającymi pancuronium dla kurażu...  Embarassed
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #3 : 2011-01-17, 14:57:42 »

Dokladnie o tym samym przypadku myslalem, kiedy uslyszalem te nowine. Choc roznica w tym przypadku polega na tym, ze to wlasnie lekarze robia te notatki w Lodzi byli to sanitariusze we wspolpracy z lekarzami. Ale masz racje efekt byl ten sam.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #4 : 2011-01-17, 14:59:27 »

...najlepiej omijac takich posrednikow czyli albo zyc w zdrowiu,albo popelnic sepuku  Laughing  Cool...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #5 : 2011-01-17, 15:02:13 »

Dokladnie o tym samym przypadku myslalem, kiedy uslyszalem te nowine. Choc roznica w tym przypadku polega na tym, ze to wlasnie lekarze robia te notatki w Lodzi byli to sanitariusze we wspolpracy z lekarzami. Ale masz racje efekt byl ten sam.

"adampio" Ty się nie martw - tych przed pięćdziesiątką oni jeszcze reanimują... Laughing jeszcze trochę masz czasu... Laughing
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #6 : 2011-01-17, 15:18:54 »

Ale jak jest zamówienie na nerkę, czy wątróbkę, to i dawców przed pięćdziesiątką mogą nie reanimować...  Wink  Shocked
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #7 : 2011-01-17, 15:29:48 »

Cytuj
"adampio" Ty się nie martw - tych przed pięćdziesiątką oni jeszcze reanimują... Laughing jeszcze trochę masz czasu... Laughing
nio tak, 5 m-cy !!!! A co pozniej?

Nastepny bialy zakaz!!!!!
- maka
- cukier
-sol
-lekarze
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #8 : 2011-01-17, 15:43:26 »

 Laughing Nie tylko białego będzie zakaz... Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #9 : 2011-01-17, 15:46:57 »

Ale jak jest zamówienie na nerkę, czy wątróbkę, to i dawców przed pięćdziesiątką mogą nie reanimować...  Wink  Shocked

To może już lepiej zrobić wycenę wszystkich narządów... Rolling Eyes i żebyśmy mieli chociaż wybór szpitala gdzie najlepiej płacą... Laughing
Zapisane

kristan
Go


Email
Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #10 : 2011-01-17, 15:48:39 »

Renia dobrze prawi.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #11 : 2011-01-17, 15:54:59 »

Ciekawe jest to że Was to szokuje. Przecież normalnie w szpitalach leczy się i prowadzi dokumentację. Jeżeli operacja się nie udała to się wpisuje, a pacjent do wora. I tyle w temacie. Nigdy nie było inaczej.
Mnie dziwi jeżeli ktoś się temu dziwi. Ktoś powiedział że medycyna to biznes a nie misja. Zresztą jak by tak ktoś powiedział z lekarzy że ma misję to by go zaraz poczęstowali koledzy elektrowstrząsami i jakimiś fajnymi tabletkami kolorowymi żeby mu wybić z głowy złe myślenie.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #12 : 2011-01-17, 16:21:43 »

Ja wiem "wloczykij" ze Ciebie nic nie moze zaszokowac. Ktos powiedzial........na zlodzieju czapka gore.

Jestem z natury konserwatysta i nie wierze aby lekarz " z prawdziwego zdarzenia" nie podejmnie akcji reanimacyjnej bo szpital, w ktorym pracuje nie ma pieniedzy na leczenie pacjentow.

Tylko ludzie bez zasad, dla ktorych ktos lub cos nie ma znaczenia moga posunac sie do takiego braku dzialania. Ale coz, pewnie wlasnie taka kategorie ludzi, generacje lekarzy sobie wychowalismy. Malo tego, ze nic nie potrafia/wiedza to jeszcze dobijaja. A moze wlasnie dlatego dobijaja.

Jak widac kazdy z nas patrzy na zalaczony przypadek z innej perspektywy. To pewnie dobrze, bo w przeciwnym wypadku nie byloby dyskusji.

Czyli co, dla Ciebie to "normalka"?



Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #13 : 2011-01-17, 16:22:12 »

...tak jest - nie po to ,,lekarze,, studiuja tyle lat, zeby pozniej uznawac,ze jakiec tluste zarcie,to najlepsze przyczynowe leczenie,ONI CHCA DOBRZE ZARABIAC... Cool
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #14 : 2011-01-17, 17:08:13 »

Ja wiem "wloczykij" ze Ciebie nic nie moze zaszokowac. Ktos powiedzial........na zlodzieju czapka gore.

Jestem z natury konserwatysta i nie wierze aby lekarz " z prawdziwego zdarzenia" nie podejmnie akcji reanimacyjnej bo szpital, w ktorym pracuje nie ma pieniedzy na leczenie pacjentow.

Tylko ludzie bez zasad, dla ktorych ktos lub cos nie ma znaczenia moga posunac sie do takiego braku dzialania. Ale coz, pewnie wlasnie taka kategorie ludzi, generacje lekarzy sobie wychowalismy. Malo tego, ze nic nie potrafia/wiedza to jeszcze dobijaja. A moze wlasnie dlatego dobijaja.

Jak widac kazdy z nas patrzy na zalaczony przypadek z innej perspektywy. To pewnie dobrze, bo w przeciwnym wypadku nie byloby dyskusji.

Czyli co, dla Ciebie to "normalka"?

A co ja mam Ci powiedzieć. Jak napiszę że to normalka to Ty to zinterpretujesz po swojemu. Każdy kto ma oczy, a może rozum, otwarte ten widzi czym jest medycyna i nie ma się czemu dziwić. Ja tylko mówię że nawet formalnie jeżeli lekarz komuś coś zaleci i pacjent po tym zejdzie to jeżeli będzie to będzie zgodnie ze sztuką lekarską to "pacjent umarł operacja się udała" i nikt specjalnie o tym nie mówi. Takie są prawidła tej "sztuki". Ostatecznie nikt nikomu nie nakazuje się leczyć, poza pewnymi wyjątkami które są dużo bardziej rażące.

Dodam że inne instytucje mają podobne przypadłości.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #15 : 2011-01-17, 18:19:45 »

I pomyśleć, że lekarze też chorując trafiają do szpitali... Czy oni mając świadomość jak będą potraktowani nie są jeszcze bardziej cyniczni wobec ludzi "z ulicy" (tzw. zwykłych, nie tych z pierwszych stron gazet) ???

Obywatelu, lepiej póki możesz radź sobie sam, ucząc się świadomego stosowania DO/ŻO.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #16 : 2011-01-17, 18:36:37 »

Lekarze nie zdążą na dobre pochorować, ponieważ to grupa zawodowa statystycznie o najniższej średniej długości życia  Laughing Laughing Laughing
Tyle, o satyro, jest warta "naukowa medycyna"...  Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #17 : 2011-01-17, 20:47:01 »

"Wloczykij" osobiscie nie lubie dyskusji dryfujacych w okolicach ten plynnej granicy jaka jest zaawansowana metoryczna dyskusja a rzucanie ogolnikami nie lezacymy w okolicach tematu dyskusji. Dlatego ponowie pytanie; czy w Polsce tez sie odmawia pomocy ludziom ciezko chorym. Tu nie chodzi o bledy w sztuce podczas operacji czy tez podanie zlego lekarstwa. Tu chodzi o nie podjeciu operacji i nie podania lekarstwa. Jak bedzie tema rozmowy "blad w sztuce lekarskiej" albo " zla ordynacja lekarstw" to bedziesz w temacie. Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #18 : 2011-01-17, 20:48:41 »

A co Wy tak narzekacie na lekarzy... Shocked przecież oni się starają... Rolling Eyes zarobić jak najwięcej i zachować "dobrą twarz" i nie przyznawać się do żadnych błedow, albo zaniechań. DO im nie pasuje, bo oni przy tym wyszliby na durni... Confused
Zapisane

wloczykij
Go


Email
Odp: Czy w Polsce jest tak samo?
« Odpowiedz #19 : 2011-01-17, 20:55:59 »

"Wloczykij" osobiscie nie lubie dyskusji dryfujacych w okolicach ten plynnej granicy jaka jest zaawansowana metoryczna dyskusja a rzucanie ogolnikami nie lezacymy w okolicach tematu dyskusji. Dlatego ponowie pytanie; czy w Polsce tez sie odmawia pomocy ludziom ciezko chorym. Tu nie chodzi o bledy w sztuce podczas operacji czy tez podanie zlego lekarstwa. Tu chodzi o nie podjeciu operacji i nie podania lekarstwa. Jak bedzie tema rozmowy "blad w sztuce lekarskiej" albo " zla ordynacja lekarstw" to bedziesz w temacie. Very Happy

Czy się odmawia. Słyszałem o kilku przypadkach w TV. Z pewnością się odmawia. Sam tego doświadczyłem. Poza tym co to znaczy odmowa. Odmowa czego? Chodzi tylko o działania ratunkowe? W pewnym sensie w niektórych przypadkach może to być uzassadnione. Jak dla mnie to chodzi o coś innego, ogólnie o stosunek lekarzy do człowieka. No ale co tu się dziwić. Adampio, zaniedbania są wszędzie, liczy się zysk a nie człowiek, w takich warunkach żyjemy i dobrze jest zdawać sobie z tego sprawę.

Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.