forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 07:05:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659532 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych  (Przeczytany 29575 razy)
juan
Go


Email
znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« : 2011-01-21, 15:18:54 »

byłam dzisiaj na kontroli wzroku u okulisty i tam spotkało mnie zdziwienie otóz lekarka stwierdziła ze mam cytuje:'znaczne zwężenie naczyń krwionosnych i nadciśnienie'mam zrobic w przychodni badania krwi lipidogram.Kurcze zaniepokoiłam sie tym zwężeniem naczyn bo to miażdżycowe Sad czy miał ktos z Was takie objawy? bo obaw jestem pełna Sad
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #1 : 2011-01-21, 15:28:49 »

...stosujesz DO czy na chybil-trafil?...
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #2 : 2011-01-21, 15:49:33 »

juan,
a na poprzednim badaniu nie było zwężenia, a jeśli to jakie i kiedy było badanie?
Bo wiesz, miażdżyca przez cztery miesiące raczej aż tak nie postępuje, a jeśli była, to na Diecie Optymalnej się pięknie cofa, bo DO jest przyczynowym leczeniem miażdżycy, więc...?  Shocked
Zapisane
juan
Go


Email
Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #3 : 2011-01-21, 16:36:41 »

oczywiscie ze stosuje sie do zalecen jakie są na DO,nie robie nic na chybił trafił,co do zwężenia naczyn i badan robionych w tym kierunku to to jest mój pierwszy raz Sad nikt nigdy  o tym nie wspominał a ostatnia kontrole u okulisty miałam 2 lata temu więc ten proces zwężenia mógł sie zacząc własnie te 2 lata wstecz Sad
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #4 : 2011-01-21, 17:46:15 »

Można jeszcze powtórzyć badania u innego lekarza, żeby mieć pewność że pierwszy się nie mylił.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #5 : 2011-01-21, 19:25:44 »

Można jeszcze powtórzyć badania u innego lekarza, żeby mieć pewność że pierwszy się nie mylił.

Bez przesady, to w takim razie nie pomyłka, nawet nie partactwo ale kompletna fuszera. Albo naczynia są zwężone i jest miażdżycowo albo nie. Oczywiście można mówić o tym jak bardzo to poważne zwężenie, a myśleć czy to się pogarsza czy wręcz przeciwnie. Jeżeli się polepsza to nie ma podstaw do paniki, jeżeli pogarsza to trzeba przedsię wziąć jakieś kroki bo to bardzo niekorzystne jest. A zdaje się też że świadczyć może o cukrzycy.
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #6 : 2011-01-21, 20:17:16 »

a może tu chodzi o jaskrę-ja też dorobiłem się tej choroby i niestety żywienie optymalne nic nie pomogło.
Zapisane
juan
Go


Email
Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #7 : 2011-01-21, 21:17:40 »

w poniedziałek bede miała robione wyniki z krwi,mam nadzieje ze cholesterol jest ok, wiem jedno z tego modelu żywienia czyli ŻO napewno nie zrezygnuje Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70377


Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #8 : 2011-01-21, 21:24:29 »


Mi po paru miesiącach DO cholesterol ogólny się podwyższył, dopiero po kolejnych kilku, zrobił się niższy niż przed DO. Szczególnie szybko obniżały się trójglicerydy. Też z początku miałam obawy...
Zapisane

BACA
Go


Email
Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #9 : 2011-01-21, 21:25:50 »

juan - akurat cholesterol nie ma większego znaczenia. Zrób sobie CHOMOCYSTEINĘ. Powyżej 8  - zagrożenie miażdżycą.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70377


Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #10 : 2011-01-21, 21:27:27 »

"juan" a dwa lata temu też badałaś oczy pod kątem miażdżycy? Czyli dno oka. Bo na rutynowych badaniach okulistycznych raczej tego nie robią. Jeśli jest miażdżyca, to dwa lata temu też powinna już w jakimś stopniu być.To jest chyba proces wieloletni...
Zapisane

juan
Go


Email
Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #11 : 2011-01-21, 21:35:27 »

renia ja jestem nosicielem Toksoplazmozy i z tego powodu mam badania dna oczu robione  co 2 lata i te 2 lata temu lekarz nic nie mówił na ten temat Sad
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #12 : 2011-01-21, 21:51:07 »

Mam wrażenie, że o toksoplazmozie pisał coś dr Kwaśniewski...
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #13 : 2011-01-22, 16:35:03 »


Mi po paru miesiącach DO cholesterol ogólny się podwyższył, dopiero po kolejnych kilku, zrobił się niższy niż przed DO. Szczególnie szybko obniżały się trójglicerydy. Też z początku miałam obawy...

Bo normalne jest że chodzi nie tylko o to jakie są wyniki ale w jakim czasie są one robione. Chodzi o to że wszelkie badania laboratoryjne są tylko wskaźnikami i tak należy na nie patrzeć jako na wyznaczniki pewnych procesów. Życie to dynamika, ruch, zmiana.

Cholesterolu można mieć dużo w krwi a będzie go brakować w organizmie. I to jest w zasadzie jakaś sensowna wskazówka ogólna, którą można brać pod uwagę. Bo na pewno nie to że jak ktoś ma dużo cholesterolu to powinien przestać go przyjmować z pokarmem. I to wiadomo. Od czasu kiedy spożywam systematycznie większą ilość cholesterolu czuje się dużo lepiej, mam mniej problemów zdrowotnych.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #14 : 2011-01-23, 08:16:23 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=422 - miłej lektury na temat miażdżycy...  Very Happy
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #15 : 2011-01-23, 14:09:59 »

To co do powiedzenia ma dr Kwaśniewski jest niezaprzeczalnie ważne. Jednak muszą tu być też inne czynniki. Bo tak jest ze wszystkim w świecie. Poza tym nie kto inny jak dr Kwaśniewski do leczenia dietą dołączał prądy selektywne.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70377


Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #16 : 2011-01-23, 19:28:31 »


Prądy nie są niezbędne, one "jedynie" przyśpieszają leczenie.
Zapisane

wloczykij
Go


Email
Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #17 : 2011-01-26, 13:57:22 »


Prądy nie są niezbędne, one "jedynie" przyśpieszają leczenie.

Czasami są bardzo potrzebne, właśnie po to aby zyskać na czasie. Poza tym nie oceniaj wszystkich po sobie. Lepiej na tym wyjdziesz.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70377


Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #18 : 2011-01-26, 14:11:22 »

Ja nikogo nie oceniam...
Zapisane

wloczykij
Go


Email
Odp: znaczne zwężenie naczyń krwionosnych
« Odpowiedz #19 : 2011-01-26, 14:18:24 »

Każdy z nas ocenia. Po to mamy zmysły. Zresztą nawet najprostsze organizmy mają funkcje oceny.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.