forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-07-17, 00:22:23

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. ┼╗ycie bez ruchu nie jest ┼╝yciem. Starajmy si─Ö rusza─ç w ka┼╝dym wieku, dostosowuj─ůc rodzaj i wielko┼Ť─ç wysi┼éku do mo┼╝liwo┼Ťci naszego organizmu.
527290 wiadomoÂci w 3965 w▒tkach; wys│ane przez 60 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: jonava51
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Odchudzanie
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 11 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Odchudzanie  (Przeczytany 64063 razy)
selawi
GoŠ

Email
Odchudzanie
« : 2011-03-07, 10:13:11 »

Witam wszystkich serdecznie.Mam na imi─Ö Sylwia i k┼éopoty z nadwag─ů.Wiem, ┼╝e na temat utraty kilogram├│w napisano mn├│stwo publikacji lecz ja prosi┼éabym osoby kt├│re skutecznie zrzuci┼éy mas─Ö o porady.DO wydaje si─Ö byc logiczna-faktycznie w─Öglowodany a raczej ich nadmiar jest winny wi─Ökszo┼Ťci ludzkich problem├│w ze zdrowiem.Ja pomimo,i┼╝ staram si─Ö jesc optymalnie mam problemy z apetytem na s┼éodycze.Por├│wnuj─ůc jak to by┼éo "kiedy┼Ť" to jad┼éam wy┼é─ůcznie s┼éodycze pod ka┼╝d─ů postaci─ů,w ka┼╝dej ilo┼Ťci.Teraz jest o niebo lepiej,ale wystarczy zdenerwowanie,lekki stresik i znowu nie idzie opanowac apetytu na ┼éakocie.Jak temu zaradzic? Rolling Eyes
Teresa Stachurska
Sr. Member
wiadomoÂci: 16549

Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #1 : 2011-03-07, 10:58:41 »

Mo┼╝e w miejsce potencjalnych s┼éodko┼Ťci zje┼Ť─ç jajecznic─Ö? No i nie trzyma─ç pod r─Ök─ů tego co szkodzi.
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 48766

« Odpowiedz #2 : 2011-03-07, 11:10:06 »

Witaj "selawi" Very Happy. Z pocz─ůtku te┼╝ tak mia┼éam z apetytem na s┼éodycze. A liczysz dzienn─ů ilo┼Ť─ç zjadanych w─Öglowodan├│w?

Teresa Stachurska
Sr. Member

« Odpowiedz #3 : 2011-03-07, 17:03:24 »

Selawi,

od @ Opty - http://www.stachurska.eu/?p=728#comment-233 - sporo o cukrze.
selawi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2011-03-08, 12:05:36 »

Jasne ┼╝e lepiej zje┼Ťc jajecznice albo plaster boczku ale s┼éodko┼Ťci ci─ůgn─ů jak magnez.Gdzie┼Ť spotka┼éam si─Ö ze stwierdzeniem ┼╝e cukier to uzale┼╝nienie.I chyba co┼Ť w tym jest.Czy  korzystacie z porad lekarzy optymalnych?
Teresa Stachurska
Sr. Member

« Odpowiedz #5 : 2011-03-08, 12:19:14 »

Selawi,

w komentarzu @ Opty jest link - http://www.cudmilosci.net/index.php/rafinowany-cukier-najsodsza-trucizna , kt├│ry mo┼╝e si─Ö przyda─ç Smile 
selawi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2011-03-10, 10:54:01 »

Dzi─Ökuj─Ö za linki,lektura u┼Ťwiadomi┼éa mi ┼╝e faktycznie jestem w szponach na┼éogu od d┼éu┼╝szego czasu lecz nie┼Ťwiadoma niczego si─Öga┼éam po kolejny batonik-taki pyszny i reklamowany jako "lekki".Patrz─Ö na moje dzieci i id─ů dok┼éadnie w t─Ö stron─Ö co ja! S┼éodkie rano,s┼éodkie na obiad i s┼éodkie na noc,tylko ┼╝e oni ruszaj─ů si─Ö wi─Öcej ni┼╝ ja.
renia
Hero Member

« Odpowiedz #7 : 2011-03-10, 11:19:34 »

Selawi - mam tutaj jeszcze artyku┼éy Dr. Kwa┼Ťniewskiego w temacie odchudzania....

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=777

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=778

selawi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2011-03-16, 09:17:00 »

Dzi─Öki wielkie za linki.
Pawlo┼╝ar├│wka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2012-01-20, 20:01:44 »

Witam wszystkich. Jestem nowym u┼╝ytkownikiem forum (nie znalaz┼éam ┼╝adnej powitalni, wi─Öc robi─Ö to tutaj). Jestem kobiet─ů z nadwag─ů ponad 20 kg. Dlatego postanowi┼éam spr├│bowa─ç diety optymalnej. Nie cierpi─Ö na ┼╝adne choroby, poza nadwag─ů. Diet─Ö stosuj─Ö od pocz─ůtku roku, a zatem prawie 3 tyg. Przed rozpocz─Öciem diety wa┼╝y┼éam 80 kg, przy wzro┼Ťcie 159cm. Po dw├│ch tygodniach mia┼éam ju┼╝ 5 kg mniej (my┼Ťl─Ö, ┼╝e posz┼éo tak ┼éatwo, bo to by┼éy te naj┼Ťwie┼╝sze, po┼Ťwi─ůteczne kilogramy┬á Cool). Obecnie od tygodnia waga stoi w miejscu┬á Sad.
Nie wiem, czy stosuj─Ö w┼éa┼Ťciwe proporcje. Z regu┼éy codziennie jem to samo.
Na ┼Ťniadanie: 3 jajka (gdzie┼Ť czyta┼éam, ┼╝e dr Kwa┼Ťniewski zaleca┼é na pocz─ůtku ca┼ée jajka) w postaci jajecznicy na 20g w─Ödzonego boczku, 20g mas┼éa i 8g cebuli, do tego 50g chleba serowego z ksi─ů┼╝ki kucharskiej dr. Kwa┼Ťniewskiego z 10g mas┼éa. ┼Üniadanie jem przed 6:00 rano.
W pracy pij─Ö dwie s┼éabe kawki z 50g ┼Ťmietanki 30%.
Na obiad (ok. 14:00): kotlet z kark├│wki 100g, pieczarki 100g, sma┼╝one na smalcu 10g. Do tego sur├│wka z kiszonej kapusty 200g + cebula 50g + oliwa 10g.
W domu wieczorem, ok. godz. 19-20: 100g ziemniaka ugotowanego bez dodatk├│w.
BTW wychodzi: 55 - 118,1 - 40,9, tj. 1 - 2,1 - 0,7.
Bia┼éko obliczam wg. wagi docelowej (dobrze by┼éoby wr├│ci─ç do 55 kg, chocia┼╝ i przy 60 by┼éabym ju┼╝ szcz─Ö┼Ťliwa). Czy reszta proporcji jest ok? Mo┼╝e powinnam zmniejszy─ç w─Öglowodany, np. do 0,5 dziennie? A mo┼╝e bia┼éko powinnam liczy─ç od wagi aktualnej?
Bardzo prosz─Ö o pomoc do┼Ťwiadczonych optymalnych.
renia
Hero Member

« Odpowiedz #10 : 2012-01-20, 20:24:17 »

Witaj. Very Happy Ja uwa┼╝am, ┼╝e bardzo dobrze sobie radzisz - jak na pocz─ůtkuj─ůc─ů... Very Happy
Mo┼╝esz troszeczk─Ö zmniejszy─ç w─Öglowodany do 40g dziennie, ale wtedy dobrze jest sprawdza─ç ketony.
Do oblicze┼ä bierze si─Ö wag─Ö nale┼╝n─ů.
Powodzenia - ┼╝yczy Renia...   Very Happy

MariuszM
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2012-01-20, 20:33:13 »

BTW wychodzi: 55 - 118,1 - 40,9, tj. 1 - 2,1 - 0,7.
Bia┼éko obliczam wg. wagi docelowej (dobrze by┼éoby wr├│ci─ç do 55 kg, chocia┼╝ i przy 60 by┼éabym ju┼╝ szcz─Ö┼Ťliwa).
Zjadasz tak dzie┼ä w dzie┼ä, bo tak Ci wysz┼éo z kalkulatora, nawet gdy jeste┼Ť syta?

Renia poda┼éa dobre wskaz├│wki (linki) w swoim po┼Ťcie powy┼╝ej
Generaln─ů zasad─ů ┼╗ywienia Optymalnego jest zachowanie w┼éa┼Ťciwych proporcji mi─Ödzy tymi sk┼éadnikami. Jako og├│ln─ů zasad─Ö mo┼╝na przyj─ů─ç: 1 : 2,5-3,5 : 0,5 Od tej zasady mog─ů by─ç pewne odchylenia zale┼╝nie od w┼éa┼Ťciwo┼Ťci psychofizycznych cz┼éowieka, warunk├│w ┼Ťrodowiskowych i chor├│b, na jakie cz┼éowiek cierpi. I tak np. otyli powinni w pierwszych miesi─ůcach diety zmniejszy─ç ilo┼Ť─ç t┼éuszczu do l-2 gram├│w na 1 gram bia┼éka, gdy┼╝ intensywnie spalaj─ů w┼éasne t┼éuszcze,
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
+ 10 "przykazań"
Pawlo┼╝ar├│wka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2012-01-20, 20:40:00 »

Na pocz─ůtku jad┼éam jajecznic─Ö z 4 jaj. Ale to by┼éo dla mnie za du┼╝o i zmniejszy┼éam do 3. Jak na razie tyle jedzenia mi starcza, ┼╝eby nie odczuwa─ç g┼éodu, chocia┼╝ wieczorem po tym ziemniaku to nieraz jeszcze bym co┼Ť zjad┼éa, ale staram si─Ö ju┼╝ pi─ç tylko wod─Ö.
Dzi─Ökuj─Ö za linki.
MariuszM
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2012-01-20, 20:52:26 »

Jak jestem głodny to jem, a jak ty zrobisz wolny wybór (z zachowaniem proporcji 1:1-2:0,5)

G┼éod├│wka powoduje obni┼╝enie poziomu lipazy lipoproteinowej (130), enzymu uwalniaj─ůcego WKT z tkanki t┼éuszczowej i zahamowaniu ich spalania.
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=188
jerzy555
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2012-01-20, 22:18:50 »

Witam Smile chcia┼ébym zasugerowa─ç w tym miejscu ┼╝e stosowanie ┼╗O napewno skutkuje "produktem ubocznym" w postaci utraty wagi cia┼éa, spowolnieniem ┼éaknienia i efektami zdrowotnymi. Jest to dieta na ca┼ée ┼╝ycie moim skromnym zdaniem i my┼Ťlenie tylko o tym ┼╝eby schudn─ů─ç, mija si─Ö z celem. Nale┼╝y liczy─ç si─Ö z tym ┼╝e pewne zaniedbania liczone w latach nie przynosz─ů efekt├│w w kilka tygodni. Prawid┼éowy pocz─ůtek DO to prawid┼éowa przemiana organizmu a dopiero potem prawid┼éowe nast─Öpne sprawy. Cierpliwo┼Ťci na pocz─ůtku trzeba sporo. Obserwowa─ç organizm(np. ketony w moczu), zwraca─ç uwag─Ö na obecno┼Ť─ç witaminy C w pokarmie, sprawdza─ç elektrolity(magnez, potas, itp.) kilka razy przeczyta─ç ksi─ů┼╝k─Ö "Dieta Optymalna" doktora Kwa┼Ťniewskiego(i inne jego pozycje) w razie potrzeby szuka─ç na forum informacji za pomoc─ů wyszukiwarki. Jest tego sporo. Ka┼╝dy organizm jest inny i nie ma gotowej recepty na spos├│b bycia i ┼╝ycia. Dla mnie najwa┼╝niejsze jest by─ç dobrym obserwatorem w┼éasnego organizmu, robienie notatek na pocz─ůtku a przedewszystkim aby nast─ůpi┼éa prawid┼éowa przemiana organizmu na taki spos├│b ┼╝ywienia. Je┼╝eli to nie nast─ůpi, nie mo┼╝na oczekiwa─ç spodziewanych korzy┼Ťci Smile
Pozdrawiam Smile
Pawlo┼╝ar├│wka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2012-01-21, 09:09:15 »

Dzi─Ökuje za wszystkie rady.
Czyli je┼╝eli jestem g┼éodna wieczorem, to powinnam co┼Ť zje┼Ť─ç, a nie oszukiwa─ç organizm wod─ů? Hm... Spr├│buj─Ö troch─Ö przeorganizowa─ç jedzenie, tak aby wieczorem zje┼Ť─ç ma┼é─ů kolacj─Ö. Mo┼╝e jak jem obiad o 14 , a potem tylko tego ziemniaka, to dla organizmu za ma┼éo.  Mo┼╝e spr├│buj─Ö na jaki┼Ť czas podnie┼Ť─ç ilo┼Ť─ç bia┼éka, np. do 60g, obni┼╝y─ç troch─Ö w─Ögle i zobaczy─ç jak zareaguj─Ö.
Niemniej bardzo mnie cieszy to, ┼╝e od pocz─ůtku diety nie mam ochoty na s┼éodycze, ani chleb, a by┼éam od nich UZALE┼╗NIONA!!!!
W og├│le dieta optymalna jest bardzo wygodna. Dwa lata temu by┼éam na diecie Montignaca, ok. p├│┼é roku (dieta oparta na nie┼é─ůczeniu w jednym posi┼éku w─Öglowodan├│w z bia┼ékami i t┼éuszczami i na indeksie glikemicznym). Najbardziej cierpia┼éam z powodu ilo┼Ťci warzyw, gdy┼╝ wszystko trzeba by┼éo nimi r├│wnowa┼╝y─ç. Ci─ůgle mia┼éam wzd─Öcia, burki w brzuchu, pomimo najedzenia, co┼Ť okropnego. Organizm si─Ö buntowa┼é. Teraz, po przeczytaniu ksi─ů┼╝ek dr. Kwa┼Ťniewskiego wiem dlaczego tak si─Ö dzia┼éo.
Pozdrawiam
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2012-02-13, 09:04:05 »

Witaj Pawlo┼╝ar├│wka!
┬á Napisa┼éa┼Ť swoje posty dotycz─ůce odchudzania zimow─ů por─ů. To nie jest najlepszy czas na manipulacje z wag─ů, nawet z nadwag─ů.
Mimo iż jedzenia jest w bród- organizm oczekuje potwierdzonych informacji, że nie potrzebuje robić zapasów.Np. posiadanie pełnej lodówki to jedynie fragment takich bodźców.
Wiosn─ů zwi─Öksza si─Ö aktywno┼Ť─ç ruchowa- bardzo przydatna przy pr├│bach zbli┼╝enia si─Ö do wagi nale┼╝nej.
Próba zachowania proporcji 1:2-2,3:0,3-0,7 przy niskim zapotrzebowaniu organizmu na energię może nic nie dać. Ponieważ ten- być może, nie weźmie z zapasów, skoro lepsze źródła energii otrzymuje pod dostatkiem.
Poza tym zapewne wiesz, ┼╝e wiosn─ů ka┼╝de porz─ůdki udaj─ů si─Ö najlepiej. Wink To najlepszy czas na nie. Very Happy

Do wiosny! Very Happy Wink
Pawlo┼╝ar├│wka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2012-02-14, 20:45:49 »

Hej Radzio! Mo┼╝e masz racj─Ö. Mo┼╝e jeszcze si─Ö nie obudzi┼éam ze snu zimowego? Bo jako┼Ť mi ta waga ostatnio nic nie schodzi w d├│┼é. Ale ja jestem cierpliwa i si─Ö nie poddaj─Ö... Tylko tak ostatnio my┼Ťla┼éam, ┼╝e mo┼╝e tak u┼éo┼╝y─ç posi┼éki, ┼╝eby zachowa─ç proporcje 1-1,5:2-0,5 w ka┼╝dym z nich. Czy to dobry pomys┼é, czy raczej nie ma sensu, bo to troch─Ö trudne by by┼éo.  Pozdrawiam
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2012-02-14, 20:52:06 »

Dzi─Öki, ┼╝e si─Ö odezwa┼éa┼Ť!┬á Laughing

Do dobrze, ┼╝e jeste┼Ť cierpliwa i nie poddajesz si─Ö. Very Happy
Nie umiem komu┼Ť uk┼éada─ç proporcji, wi─Öc nie b─Öd─Ö si─Ö wyg┼éupia┼é. Smile
Ale wiem, ┼╝e jeden ma┼éy wiosenny, d┼éu┼╝szy spacer wiele potrafi.┬á Cool Very Happy Very Happy I nie my┼Ťl─Ö tu wcale o biegu.
adampio
Jr. Member
**
P│eŠ: Mŕ┐czyzna
wiadomoÂci: 1490

« Odpowiedz #19 : 2012-02-15, 12:11:39 »

Hej Radzio! Mo┼╝e masz racj─Ö. Mo┼╝e jeszcze si─Ö nie obudzi┼éam ze snu zimowego? Bo jako┼Ť mi ta waga ostatnio nic nie schodzi w d├│┼é. Ale ja jestem cierpliwa i si─Ö nie poddaj─Ö... Tylko tak ostatnio my┼Ťla┼éam, ┼╝e mo┼╝e tak u┼éo┼╝y─ç posi┼éki, ┼╝eby zachowa─ç proporcje 1-1,5:2-0,5 w ka┼╝dym z nich. Czy to dobry pomys┼é, czy raczej nie ma sensu, bo to troch─Ö trudne by by┼éo.┬á Pozdrawiam

To jest najlepszy sposob dla wszystkich. Nie tylko poczatkujacych.
Przy wiliczonych posilkach prawdopodobienstwo popelnienia bledu jest male.
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 11 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.455 sekund z 19 zapytaniami.