forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 04:44:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Syndrom X
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Syndrom X  (Przeczytany 19969 razy)
BACA
Go


Email
Syndrom X
« : 2011-03-12, 16:55:47 »

Syndrom X - czy ktoś jest w temacie?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #1 : 2011-03-12, 19:09:47 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #2 : 2011-03-12, 19:11:18 »

Nie wiem czemu otwiera się na 29. stronie. Trzeba przejść na 1. i przeczytać całość.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #3 : 2011-03-12, 19:25:39 »

Nie o to chodzi. To wszystko jest dostępne w necie. Chodzi o to jak przy pomocy DO zmniejszyć trójglicerydy, ciała ketonowe, LDL, perforację jelit, zwiększyć HDL i wyregulować wiele rzeczy. To wszystko jest możliwe ale trzeba znać dobrze syndrom X. I o tym chciałem pogadać z kimś komu temat jest znany. I nie trzeba tu wcale cukrzycy.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #4 : 2011-03-12, 19:47:14 »

Na syndromy to tylko układy para i sympatyczny przecie...  Cool
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #5 : 2011-03-12, 22:16:07 »

Nie o to chodzi. To wszystko jest dostępne w necie. Chodzi o to jak przy pomocy DO zmniejszyć trójglicerydy, ciała ketonowe, LDL, perforację jelit, zwiększyć HDL i wyregulować wiele rzeczy. To wszystko jest możliwe ale trzeba znać dobrze syndrom X. I o tym chciałem pogadać z kimś komu temat jest znany. I nie trzeba tu wcale cukrzycy.


Na DO z trójglicerydami nie będzie problemu, a od cholesterolu to się lepiej odczepić, chyba że jest b. niski, wtedy problem! Proponuję czytać moje linki Smile 
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #6 : 2011-04-05, 21:50:54 »

Na syndromy to tylko układy para i sympatyczny przecie...  Cool
po raz pierwszy czytam o syndromie X i wychodzi mi dziwna zgodność z doświadczenia ...a układów jeszcze nie "gryzłam".
Boziu  Crying or Very sad, czy ja muszę uczyć się o naszym organizmie sama i szukać sposobów leczenia?...przecież mamy kształconych lekarzy! .
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #7 : 2011-04-05, 22:11:34 »

Lekarze są kształceni do rutynowych procedur w kierunku wypisywania recept. Gdyby DO była używana powszechnie przez lekarzy jako model leczenia pacjentów z pewnością po 40 latach praktyki nie mielibyśmy my dziś problemu z uzyskaniem pomocy lekarskiej. A tak jest jak jest, czyli pomoc "co dwie głowy to nie jedna" na forum.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #8 : 2011-04-06, 08:04:41 »

Boziu  Crying or Very sad, czy ja muszę uczyć się o naszym organizmie sama i szukać sposobów leczenia?...przecież mamy kształconych lekarzy! .

Potraktuj to jako nagrodę, bo nauka do której się nie ma talentu, strasznie podciąga intelektualnie.
Najwięcej rozumu przybywa, gdy się uczy tego, czego się nie lubi uczyć. To taki syndrom XXL...  Wink
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #9 : 2011-04-16, 21:09:04 »

Nie o to chodzi. To wszystko jest dostępne w necie. Chodzi o to jak przy pomocy DO zmniejszyć trójglicerydy, ciała ketonowe, LDL, perforację jelit, zwiększyć HDL i wyregulować wiele rzeczy. To wszystko jest możliwe ale trzeba znać dobrze syndrom X. I o tym chciałem pogadać z kimś komu temat jest znany. I nie trzeba tu wcale cukrzycy.


Na DO z trójglicerydami nie będzie problemu, a od cholesterolu to się lepiej odczepić, chyba że jest b. niski, wtedy problem! Proponuję czytać moje linki Smile 

Czytam powtórnie i Tereso zgodzę się z Tobą z tym cholesterolem , ale nie dopisałaś ,że musi być spełniony najważniejszy warunek - stosunek LDL do HDL , bo jak np. LDL-170 , a HDL - 40 to miażdżyca murowana  Sad .
Co do trójglicerydów to się zgodzę ,ze na diecie bez węglowodanowej  lecą na łeb jak szalone i nie ma z nimi problemu np. przy mojej cukrzycy. Ciał ketonowych nie stwierdziłam nigdy nawet przy niedoborze dziennej dawki węglowodanów??? . To jest dla mnie zagadka .... 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #10 : 2011-04-16, 21:29:14 »

... jak np. LDL-170 , a HDL - 40 to miażdżyca murowana  Sad .


Nie wiem czy murowana, ale dr. Kwaśniewski pisał, że jeżeli poziom trójglicerydów jest mniejszy niż 100, to miażdżyca nie może się rozwijać - a jeśli jest - to musi się cofać.
Zapisane

Mari
Go


Email
Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #11 : 2011-04-17, 00:46:41 »

Reniu Kochanie mąż ma na dzień dzisiejszy poziom trójglicerydów 118 , a więc nie za bardzo przekroczone . Przy cukrzycy to rewelacja podobno... Za miesiąc robię powtórne wyniki i zobaczymy.
Nie mogę powiedzieć nic o miażdżycy ...czy była wcześniej? (przed wykryciem cukrzycy) , czy jej nie było , ponieważ żadnych wyników pod tym kątem męzowi nie robiono  Sad.
Wracając  do tych "trójg" , to miał 390 , a więc po dwóch latach na diecie niskowęglowodanwej zeszło dość ładnie . Pozostałe wyniki oprócz za gęstej krwi  Sad też - optymizm  Smile...jednak LDL powinien być poniżej 100!, a spadł tylko z 193 na 170 , a HDL podniósł się z 29 na 40 ...jako tako , ale kiepsko.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #12 : 2011-04-17, 07:45:25 »

Mari, ja tam za bardzo to się nie orientuję w tym LDL i HDL, ale wiem, że najłatwiej sprawdzić miażdżycę - nie z krwi - ale z badania dna oka.
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #13 : 2011-04-17, 08:00:19 »

jednak LDL powinien być poniżej 100!,

Czyli jak będzie 101 to marsz na statyny, aby szybciej wykończyć "pacjenta"...  Laughing Laughing Laughing
To tak jak z poziomem cukru we krwi, jak 130 to dawaj zapobiegawczo na insulinkę, bo to naukowo, zgodnie z normami prawie cukrzyca już jest! 
Qrna jak łatwo zmarnować sobie zdrowie, gdy się nic na jego temat nie wie lub co gorsza wie źle!  Confused
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #14 : 2011-04-17, 08:00:57 »

Mari, to że LDL jest zły zostało już odwołane. Cholesterol lepiej mieć wysoki, a trójglicerydy niskie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #15 : 2011-04-17, 08:08:52 »


To tak jak z poziomem cukru we krwi, jak 130 to dawaj zapobiegawczo na insulinkę, 

Ja miałam przed DO cukier 120 i mi lekarka powiedziała, że to jest nietolerancja glukozy i prawdopodobnie rozwinie się u mnie cukrzyca. Mówiła również, że cukrzycę stwierdza się jak jest cukier na poziomie 126 ... Sad
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #16 : 2011-04-17, 08:11:35 »

Mari, to że LDL jest zły zostało już odwołane. Cholesterol lepiej mieć wysoki, a trójglicerydy niskie.

A kto i gdzie to odwołał?  Shocked
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #17 : 2011-04-17, 09:54:41 »

Mari, to że LDL jest zły zostało już odwołane. Cholesterol lepiej mieć wysoki, a trójglicerydy niskie.

A kto i gdzie to odwołał?  Shocked

Wojtek trafne pytanie ...

Zgadzam się z Tobą Tereso ,że cholesterol można mieć wysoki ,ale przez wielkie litery "ALE"  Smile trzeba mieć super proporcje złego LDL do dobrego HDL .
LDL - paskudzi żyły
HDL- jest sprzątaczką tego paskudztwa .
Gdyby mąż miał złego 170 , a dobrego 100 nie interesował by mnie w ogóle jakiś tam cholesterol , a jeszcze lepiej gdyby były równe sobie !!!, co jest osiągalne . Kolega męża też cukrzyk walczył pięć lat i może się teraz takimi chwalić  i to przy cukrzycy jedynce bez kropli insuliny , gdzie podobno trzustka mówi na 100% aut.

Pan Kwaśniewski także dobrze pisze o cukrzycy ,że jak cukry mieszczą się w ramach , to jej nie ma , bo nie jest wtedy po prostu szkodliwa dla organizmu  Smile, ale zaznacza ,aby nie rezygnować z takiego żywienia do końca życia ...dlaczego? - sprawa jasna , bo wróci i tyle.

Ej! Kochani ja nie jestem z tych co panikują jak cukier przekracza 120 . Nie panikuję gdy mieści się w normach dopuszczalnych (próg nerkowy). Cukrzyca , ale uregulowana jest i zawsze pozostanie . Nie ma co do tego innego zdania . Gdyby np. mąż dziennie zjadł talerz makaronu lub ze trzy kromy chleba przez okres 3-4 dni  , to cukier pojawiłby się w moczu na pewno  ,a to jest najpewniejszy wskaźnik choroby.

W momencie wykrycia miał stwierdzony(3.6). Wojtek znalazłam wyniki- pytałeś....
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #18 : 2011-04-17, 11:05:52 »

Mari, to że LDL jest zły zostało już odwołane. Cholesterol lepiej mieć wysoki, a trójglicerydy niskie.

A kto i gdzie to odwołał?  Shocked


W tej chwili wg przyjętych norm, wskazaniem na przejście na statyny jest 130mg/dl LDL-u lub 230mg/dl cholesterolu całkowitego przy sensacjach sercowych.
Normy te dla wieku średniego, czyli w przedziale wiekowym 25-60 lat są celowo zaniżone, ale nadal obowiązują i nikt ich nie odwoływał.
Statyny działają głównie przez blokadę reduktazy HMG-CoA uniemożliwiając przejście 3-hydroksy-3-metyloglutarylo koenzymu A w mewalonian.
W związku z tym zaoszczędzony w ten sposób NADPH + H+ oraz cały nadmiar acetyloCo-A pochodzenia węglowodanowego i (lub) białkowego, kierowany jest na syntezę tłuszczu, odkładanego w tkance tłuszczowej.
Dlatego właśnie w US przy zalecanym poziomie cholesterolu całkowitego <200mg/dl, który sztucznie osiągnięto dzięki zastosowaniu statyn, jest ponad 30% osób z chorobliwą otyłością, a w sumie 70% społeczeństwa ma nadwagę i otyłość.
Takie właśnie są opłakane w skutkach osiągnięcia amerykańskiej nauki medycznej, kopiowanej bezmyślnie i bezkrytycznie przez zdecydowaną większość lekarzy na świecie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Syndrom X
« Odpowiedz #19 : 2011-04-17, 18:17:25 »


Pan Kwaśniewski także dobrze pisze o cukrzycy ,że jak cukry mieszczą się w ramach , to jej nie ma , bo nie jest wtedy po prostu szkodliwa dla organizmu  Smile, ale zaznacza ,aby nie rezygnować z takiego żywienia do końca życia ...dlaczego? - sprawa jasna , bo wróci i tyle.
 wskaźnik choroby.
tałeś....

Dr Kwaśniewski bardzo dobrze pisze o cukrzycy. Z takiego żywienia się nie rezygnuje do końca życia bo to jest prawidłowe i naturalne odżywianie Człowieka. Jeśli się wraca do jedzenia "śmieciowego" to i zdrowie zaczyna szwankować, nie tylko przy cukrzycy...
Zapisane

Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 19 zapytaniami.