forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 21:45:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659613 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  5. miesiac i pare pytan
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: 5. miesiac i pare pytan  (Przeczytany 30576 razy)
kasara1991
Go


Email
5. miesiac i pare pytan
« : 2011-03-16, 10:32:01 »

Juz 5. miesiac jestem prawdziwie optymalna, przedtem mialam pare tygodni nieudanej optymalnosci, ale wzielam sie w garsc. Codziennie waze i wyliczam co i ile jem. Podczas nieudanej optymalnosci jadlam bialka po 100- 200 gram dziennie, ale wtedy liczylam tez roslinne, teraz juz nie licze roslinnego.

Mam 19 lat, 162 wzrostu i waze 55- 58 kg. Kontaktowalam sie mailowo z lekarzem i zalecil mi proporcje 1: 2,5-3: 1. Bardzo lubie warzywa, wiec smakowo mi odpowiadalo, ale widocznie moj organizm nie tolerowal tego zbytnio, bo sie przyziebilam i mialam wypryski na twarzy. Teraz jem 1: 2,5- 3,5: 0,7- 0,8. Dziennie zjadam 50- 55 gr bialka, wczoraj wyjatkowo zjadlam 63 gr bialka. To co mnie dziwi, to fakt, ze wczoraj nie mialam jakichs duzych wysilkow fizycznych, caly dzien siedzialam w szkole, a jak 2 dni temu przeplynelam 2 km, to zjadlam ok. 50 gr bialka i 40- 50 gr weglowodanow. Zastanawiam sie, skad sie to bierze, ze w dni kiedy nie jestem aktywna fizycznie potrzebuje wiecej jesc niz w te kiedy jestem aktywna.

Druga rzecz, to ta, ze juz od paru tygodni nie jem jajek/ zoltek. Ja juz poprostu nie daje rady, ani smazone, gotowane, nic. Bialko dostaje z miesa, np. karkowka, czasami drob, ale glownie wieprzowina. Nie jem serc, zoladkow, itd.

Trzecia rzecz, trzymalam sie wartosci Dr. Kwasniewskiego, ale mam tutaj strone, na ktorej sa calkiem inne wartosci, a nie na wszystkich produktach- warzywach jest podane. Ale znalazlam u siebie ziemniaki ktore maja 7,2 gr wegli- to polowa co w  normalnych ziemniakach! I tak samo, jezeli chodzi o marchew i papryke, Dr. Kwasniewski pisze 5,4 gr wegli a na www.næringsinnhold.no (norweska strona) jest podane 4,6 gr- i sa rowniez roznie podane papryka czerwona, zielona, gotowana, itp.

Czwarta rzecz, kiedy smazycie bacon i go wazycie, aby podac do dziennego bilansu, wazycie usmazony czy surowy? Bo przeciez ten boczek traci straszna mase na smazeniu i wiecej tluszczu ma po smazeniu.

Piata i jak narazie ostatnia rzecz, czy jest "dozwolone" branie jakichs ziolowych suplementow diety, np. skrzyp na paznokcie, badz jakies inne witaminy? Jestem do tego negatywnie nastawiona, bo to chemia, ale moze mozna?

Pozdrawiam!!!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #1 : 2011-03-16, 10:38:18 »

Kasara a dlaczego nie jesz jajek? Nie smakują Ci? Mi smakują coraz bardziej (jestem prawie 3 lata na ŻO) z tym, że białko coraz mniej. Ale żółtka nie są obowiązkowe.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #2 : 2011-03-16, 10:38:39 »

A może jadłaś te fermowe?
Zapisane

kasara1991
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #3 : 2011-03-16, 10:58:37 »

Nigdy w sumie nie przepadalam za jajkami, a jak zaczelam na ZO, to codziennie jadlam a to jajecznice, smazone, gotowane czy pod jakakolwiek postacia. I w koncu moj organizm powiedzial stop, i teraz nie moge juz patrzec na jajka.
Zapisane
jerzy555
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #4 : 2011-03-16, 11:24:24 »

[quote author=kasara1991  w koncu moj organizm powiedzial stop, i teraz nie moge juz patrzec na jajka.
Cytuj


dla mnie jadanie jajek(prawie same żółtka) to podstawa ŻO. Tam są wszystkie witaminy także odpowiadające za ładne paznokcie. Nie musisz brać wtedy suplementów. Jajko to jest suplement!!!  Trzeba przyrządzić do smaku, ja nie wyobrażam sobie sniadania bez 4 żółtek. Specjalnie ich nie doprawiam bo i tak są według mnie smaczne. Sama myśl że są bardzo dobrym produktem odżywczym stawia je na pierwszym miejscu. W maju będzie 4 lata mojego ŻO. Do rozpoczęcia tej diety skłoniły mnie tylko złe wyniki trójgkicerydów(tylko 180) i cholesterolu(260), byłem zdrowy ale teraz jestem jeszcze bardziej. Zapomniałem o przeziębieniach. Namawiam jednak na jedzenie jajek.
Pozdrawiam
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #5 : 2011-03-16, 16:29:27 »

DO nie jest za kare i jak ktos nie chce jadac jajek to lepiej niech sobie odpusci - mozna je zastapic dobrymi zamiennikami.
Ja uwielbiam jajka , ale byl czas, ze tez mi sie przejadly. Myslalem, ze na stale odstawie, ale po czasie zatesknilem i od lat jadam niezmiennie , praiwe codziennie.
Mysle, ze jak ktos nie chce to niech nie je tych jajek - bez sensu sie zmuszac.
Zapisane
Gazda412
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #6 : 2011-03-16, 19:36:49 »

   
     Od kilkunastu lat każde śniadanie w dni roboczt jajecznica  na boczku lub słoninie - 1 całe jajko + 4 żółtka. W niedzielę i święta 3 jajka na miękko.
     Jajka jadam prawie do każdego posiłku. Mam własne jajka od kurek zielononóżek i tygodniowo zjadam ok. 50 jajek, przeważnie żółtka. Obecnie
     już nie przeliczam każdego zjedzonego kawałka posiłku. Jadam jednostronnie, praktycznie bez jarzyn i warzyw. Niczego nie solę i niczego nie cukruję.
     Do upieczenia keksu makowego używam  "stewii". Cukrzycy mogą zniej kożystać do woli. Jestem przekonany, że ŻO to dla mnie sposób na życie.
     Pozdrawiam wszystkich optymalnych.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #7 : 2011-03-16, 20:40:07 »

Keks makowy smakuje?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #8 : 2011-03-16, 20:49:32 »

Gazda - co to jest ta stewia?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #9 : 2011-03-16, 20:52:03 »

Nigdy w sumie nie przepadalam za jajkami, a jak zaczelam na ZO, to codziennie jadlam a to jajecznice, smazone, gotowane czy pod jakakolwiek postacia. I w koncu moj organizm powiedzial stop, i teraz nie moge juz patrzec na jajka.

"kasara" też po kilku miesiącach DO czułam przesyt jajek. Ale to było przejściowe i krótkotrwałe. Teraz już mój organizm się ich normalnie domaga.
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #10 : 2011-03-16, 20:57:18 »

Gazda - co to jest ta stewia?

wygoooooooooooogluj sobie "stevia", bo stewia to nie wiadomo co?  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #11 : 2011-03-16, 20:58:20 »

Już goooooooooooooooogluję....
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #12 : 2011-03-16, 21:00:45 »

to później wygoooooooooogluj sobie "glikozydy" - zobaczysz, co to za "nieszkodliwe źółka"...  Mr. Green
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #13 : 2011-03-16, 21:01:08 »

http://stewia.info.pl/  - może jeszcze ktoś, oprócz mnie, nie wiedział...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #14 : 2011-03-16, 21:03:33 »

to później wygoooooooooogluj sobie "glikozydy" - zobaczysz, co to za "nieszkodliwe źółka"...  Mr. Green

Dlaczego mam sprawdzać glikozydy? Czy one są składnikiem stevii?
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #15 : 2011-03-16, 21:05:15 »

A UE nie dopuściła tego "słodzika" do spożycia.
Ciekawe dlaczego?
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #16 : 2011-03-16, 21:06:03 »

Dlaczego mam sprawdzać glikozydy? Czy one są składnikiem stevii?

Pytanie retoryczne, nie wymaga odpowiedzi...  Wink
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #17 : 2011-03-16, 21:07:57 »

http://stewia.info.pl/  - może jeszcze ktoś, oprócz mnie, nie wiedział...

...ten link jest nie obiektywny niestety.
Prawda o stevii jest troszkę inna.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #18 : 2011-03-16, 21:08:08 »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Glikozydy  znalazłam te nieszczęsne glikozydy. Są to pochodne cukrów. Ale przypuszczam, że dla Ciebie Wojciechu to nie jest żadne odkrycie... Rolling Eyes Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #19 : 2011-03-16, 21:15:58 »

Coś tutaj znalazłam negatywnego o tej stevi, ale szkoda by było "Gazdzie" zabrać taką osłodę... życia Confused  Wink

"
"Chociaż nie ma dowodów na zaszkodzenie ludziom, laboratorium badające stevię znalazło potencjalne problemy z rakiem i z wyzdrowieniem organizmu. Stevia osłabiła produkcję spermy u szczurów i zredukowała liczbę oraz wielkość potomstwa samicy chomika. Dopóki te zarzuty nie zostaną udowodnione, stevia nie powinna być używana przez przedsiębiorców do produkcji delikatnych drinków, słodyczy albo innej żywności", powiedział David Schardt, współpracownik specjalisty od żywienia CSPI.

Administracja Żywności i Narkotyków (FDA) przez ponad 10 lat odrzuciła trzy żywnościowo-przyłączeniowe petycje na temat stevii, gdyż bezpieczeństwo je używania nie zostało definitywnie potwierdzone. Kanada także nie zatwierdziła jej używania i ubiegłego roku naukowy panel przeglądowy dla Społeczeństwa Europejskiego zadeklarował, że stevia jest nieakceptowana do użycia jej jako element żywienia.

W wypuszczonym w kwietniu artykule CSPI Nutrition Action Healthletter (NAH), Schardt zauważył, że w tubie testowej pochodna stevii może się przemienić w mutagen. Takie chemikalia także czasami powodują raka. "Dopóki się nie dowiemy czy ten mutagen jest formowany w ludziach, stevia nie może być uważana za bezpieczną", mówi Schardt. "
Zapisane

Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.