forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 10:55:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660236 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  5. miesiac i pare pytan
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: 5. miesiac i pare pytan  (Przeczytany 30674 razy)
WojciechS
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #20 : 2011-03-16, 21:21:45 »

Ale z drugiej strony, dlaczego zabraniać ustawowo dorosłym ludziom robienia sobie krzywdy?
Jak kto chce mieć "zbuki" zamiast gonad, to czemu nie?  Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #21 : 2011-03-17, 07:13:00 »

Stevia rebaudiana pochodzi z Brazylii i Paragwaju . http://pl.wikipedia.org/wiki/Stevia_rebaudiana .
 Hm, daleko od nas. Dla mnie obce.   Confused A po co w ogóle słodzić?
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #22 : 2011-03-17, 07:38:08 »

Bo niektórzy mają geny uzależnienia od słodkiego...   Wink
Instynkt każe lubić słodkie, a unikać kwaśnego!  Sad
Jednakże nie każde zwierzę kieruje się instynktem...  Very Happy
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #23 : 2011-03-17, 10:54:50 »

To niech się kieruje rozumem. Czytałem , że tam gdzie działa instynkt rozumu być nie może. A zatem? Smile
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #24 : 2011-03-17, 12:50:53 »

A czy ktos moze zyje za kare??
Kazdy ktonie slodzi bo nie lubi to jest taki wlasnie " madry ".
Jak to mowia- syty glodnego nie zrozumie nigdy. Zeby kazdy optymalny zywil sie jak Gazda to bedzie bardzo dobrze.
A co z tymi ciastami z cukrem  i mąką  , ktorymi co rusz sie chwalicie? Przeciez to takie niezdrowe.
Proponuje nie przesadzac .
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #25 : 2011-03-17, 15:47:29 »

A czy ktos moze zyje za kare??

Znam kilka przypadków z internetu. Najpierw parszywe dzieciństwo ze skrywaną agersją, a później już tylko niewawiść do własnych Rodziców i mędzenie po forach internetowych. Ot i całe życie...  Crying or Very sad
U Witka w sandboxie sporo takich nieszczęśników...  Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #26 : 2011-03-17, 21:35:23 »

   ... Jestem przekonany, że ŻO to dla mnie sposób na życie.
     Pozdrawiam wszystkich optymalnych.

Ja też jestem przekonana, że ŻO jest dla mnie optymalnym sposobem na życie. Nie tylko w dziedzinie jedzenia. Inaczej widzi się świat.

Pozdrawiam  Very Happy
Zapisane

Gazda412
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #27 : 2011-03-17, 22:54:08 »

 Już nie muszę wyjaśniać co to jest stewia, skąd pochodzi i jakie ma działanie. Ja od wielu lat nie cukruję i nie sole. Ponieważ Przepis na keks makowy
zawierał rodzynki i suszone śliwki, czego również nie używam ze względu na cukrzycę. Keks makowy bez słodkich bakalii, z samymi orzechami włoskimi
i migdałami nie jest smaczny, tym bardziej, że chciałem się podzielić z rodzinką. Ponieważ "stewię" znam już dosyć długo i rośnie u mnie na parapecie,
skorzystałem z jej słodkich soków. Zapewniam Was wszystkich, że keks makowy był bardzo smaczny. Dziękuję za przepis. Bardzo lubię mak, dlatego
skorzystałem także z przepisu na chleb makowy. Moi znajomi od wielu lat zamiast cukru używają wyłącznie stewii. Nie będę się wypowidał na temat
szkodliwości stewi, bo roślinka ta ma tak jak ŻO wielu krytykantów. Jest wielu optymalnych którzy dosładzają kawe, herbate czy też dodawają cukier lub
słodziki do wypieków. Jestem przekonany, że stosowanie stewi jest o wiele zdrowsze od asparantów, cukru czy też innych słodzików. S
Zapisane
Gazda412
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #28 : 2011-03-17, 23:06:17 »

  [b][/b]Wojciech S. żeby zabierać głos w jakimkolwiek temacie, to trzeba  wiedzieć co się chce powiedzieć, i wiedzieć o tym że się wie co się mówi.
  Pozdrawiam wszystkich optymalnych.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #29 : 2011-03-18, 07:52:48 »

Hm ,w sumie to ciekawe , że każdy coś tam dodaje swojego. Ja jestem początkująca i prawdę mówiąc już się tyle od "starych"optymalnych zdążyłam nasłuchać , nawet nie tu ,nie na tym forum, ale w innych okolicznościach.Widzę , że każdy praktykuje co innego. Może to i dobrze? Jedni słodzą , inni nie , drudzy wprowadzają jakieś rotacje, trzeci rożne rośliny, okazuje się tez , że radzą mi pić różne herbaty , hm ? Sama trochę zgłupiałam.No i jak zjadłam optymalny torcik słodki jak diabli to tez nie wiedziałam co o tym myśleć Shocked Confused
Każdy z optymalnych dorzuca swoje porady i zauważyłam , że nie ma ich w książkach dr Kwaśniewskiego. Jedno wywnioskowałam , że najważniejsze są proporcje. Ale tu tez widzę pewna egzotykę. Może tak trzeba?

Stwierdziłam , że będę się kierować tak jak i do tej pory po prostu zdrowym rozsądkiem. Very Happy
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #30 : 2011-03-18, 08:11:41 »

  [b][/b]Wojciech S. żeby zabierać głos w jakimkolwiek temacie, to trzeba  wiedzieć co się chce powiedzieć, i wiedzieć o tym że się wie co się mówi.
  Pozdrawiam wszystkich optymalnych.

No wiesz, stare przysłowie pszczół mówi, że "milczący głupiec może uchodzić za mędrca, póki się nie odezwie"...  Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #31 : 2011-03-18, 08:27:48 »

Hm ,w sumie to ciekawe , że każdy coś tam dodaje swojego. Ja jestem początkująca i prawdę mówiąc już się tyle od "starych"optymalnych zdążyłam nasłuchać , nawet nie tu ,nie na tym forum, ale w innych okolicznościach.Widzę , że każdy praktykuje co innego. Może to i dobrze? Jedni słodzą , inni nie , drudzy wprowadzają jakieś rotacje, trzeci rożne rośliny, okazuje się tez , że radzą mi pić różne herbaty , hm ? Sama trochę zgłupiałam.No i jak zjadłam optymalny torcik słodki jak diabli to tez nie wiedziałam co o tym myśleć Shocked Confused
 Każdy z optymalnych dorzuca swoje porady i zauważyłam , że nie ma ich w książkach dr Kwaśniewskiego. Jedno wywnioskowałam , że najważniejsze są proporcje. Ale tu tez widzę pewna egzotykę. Może tak trzeba?

Stwierdziłam , że będę się kierować tak jak i do tej pory po prostu zdrowym rozsądkiem. Very Happy


Widzisz Desna, trafilas w sek. Dlatego jest tak duzo ludzi, ktorzy na ZO/DO maja problemy i mowia ,ze w ich przypadku " to nie dziala".
Zdrowym rozsadkiem jest sie dobrrze kierowac, kiedy sie juz ma doswiadczenie. Na poczatku proponuje kierowac sie wskazowkalmi autora i ksiazki i diety.

Zapisane
kasara1991
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #32 : 2011-03-18, 11:49:02 »

A co zrobic, kiedy autor ksiazki podaje dwuznaczne zasady? Jest napisane, ze nie mozna spozywac owocow, cukru, miodu, a przeciez sa zamieszczone w wielu przepisach optymalnych. No i czym sie wtedy kierowac? Kto moze powiedziec ile mozna a ile nie?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #33 : 2011-03-18, 14:04:00 »

Kasara,

ktoś komu trzeba odzyskać zdrowie będzie produktów zakazanych unikać jak ognia, żeby nie ryzykować. Ktoś, kto nie ma problemów zdrowotnych może sobie raz na jakiś czas pozwolić na mały eksces, b. mały i b. rzadko.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #34 : 2011-03-18, 16:02:23 »

"kasara" ja tego z początku też nie mogłam pojąć. Niby zakazane a w przepisach występuje. Ale szybko się zorientowałam, że to chodzi o tą zasadę, że "czy coś jest lekarstwem czy trucizną zależy tylko od dawki". Tak jak Teresa pisała zdrowym osobom węglowodany proste - w ilościach zalecanego BTW - nie zaszkodzą.
Zapisane

Gazda412
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #35 : 2011-03-18, 16:15:02 »

 
Bez kilkakrotnego przeczytania wszystkich książek dr. Kwaśniewskiego nie jest możliwe, aby zrozumieć nie tylko zasady ale całej filozofii ŻO. Inaczej żywi się np. Adampio
który prawie codziennie przepływa po kilka kilometrów na basenie a inaczej diabetyk, który żywiąc się odpowiednio dobraną Dietą Optymalną unika insuliny i innych
medykamentów. Bardzo dużo można się nauczyć i dowiedzieć na Forum dr. Kwaśniewskiego, ale pod jednym warunkiem, że umie się odróżnić prawdziwą i szczerą radę
od szyderstwa i wyśmiewania się z Optymalnych. Pozdrawiam wszystkich optymalnych.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #36 : 2011-03-18, 19:18:01 »

A co zrobic, kiedy autor ksiazki podaje dwuznaczne zasady? Jest napisane, ze nie mozna spozywac owocow, cukru, miodu, a przeciez sa zamieszczone w wielu przepisach optymalnych. No i czym sie wtedy kierowac? Kto moze powiedziec ile mozna a ile nie?

Dwuznaczne zasady?

Nie bardzo rozumiem. Chyba jednak nie doczytalas. Znam sposob pisania dr  Jana Kwasniewskiego i wiem, ze czasami sa teksty typu " pewnie, ze mozna zjesc w zamian 20 gr miodu ale tego nie zlecam, bo jest to niezdrowe" albo cos w ty sensie, ale na pewno tego, dr. Jan Kwasniewski nie zaleca.

Nie ma dwuznaczeniowych zasad. Albo czytasz niedokladnie albo wyrywkowo. Nie chce partycypowac w tej czesci dyskusji, poniewaz bylo wielu, ktorzy czytali wyrywkowo i doszli do pewnego wniosku....swojego wnioski, ze tak powiem. Czytajac z Twojej wypowiedzi, wnioskuje, ze nic nie przeczytalas od poczatku do konca albo przeczytalas nie rozumiejac.  Proponuje przeczytac jeszcze raz.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #37 : 2011-03-18, 19:33:10 »

A co zrobic, kiedy autor ksiazki podaje dwuznaczne zasady? Jest napisane, ze nie mozna spozywac owocow, cukru, miodu, a przeciez sa zamieszczone w wielu przepisach optymalnych. No i czym sie wtedy kierowac? Kto moze powiedziec ile mozna a ile nie?

Ja Ci moge powiedziec ile mozesz a ile nie.

Tylko prosze o konkretne pytanie.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #38 : 2011-03-18, 20:02:12 »

Dobry Człowiek z Ciebie, że Ci się jeszcze chce...  Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: 5. miesiac i pare pytan
« Odpowiedz #39 : 2011-03-18, 20:26:59 »

A mamy inne wyjscie Wojciech?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.