forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 02:52:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Mietowe ziemniaki
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Mietowe ziemniaki  (Przeczytany 17115 razy)
adampio
Go


Email
Mietowe ziemniaki
« : 2011-04-08, 21:11:26 »

Dlugo sie zastanawialem, czy wstawic ten przepis tu, bo nie jest to danie a dodatek, ktory moze byc optymalny w zestawie z czyms optymalnym. Smakuje dobrze. Sami musicie sobie wyliczyc proporcje, bo za kazdym razem robilem je inaczej. Ziemniaki pasuja do wszystkiego.

Moje skladniki:

4 duze ziemniaki ( okolo 400 gr)
200 gr mrozonego groszku
jeden jarmuz ( okolo 200 gr )
mietowe zel ( galaretka )

Robimy:

Obieramy zuemniaki a jezeli mlode to tylko czyscimi i gotujemy poktojone w kostke
obieramy jarmuz, czyli odkrawamy korone, dzielimy na mniejsze czesci a stope dzielimy na kawalki.

Ziemniaki i pokrojona stopke jarmuza gotujemy
po 10 minutach gotowania dodajemy korone jarmuza
po 15 min gotowania powyzszego dodajemy zielony groszek.
Poniewaz mrozony groszek jest wczesniej podgotowany, wiec nie trzeba mu dac wiecej jak dwie minuty.
Odlewamy wode, odparowujemy calosc dokladnie. Musi sie dokladnie odparowac.
Do odparowanych warzyw dodajemy kawalek masla i dwie lyzki, nie lyzeczki, zelu mietowego.
Wszysko musujemy. Musi byc, nie wiem jak to sie nazywa, musownica z duzymi otworami tak, aby groszek i ziemniaki byly w kawalkach a nie zmusowane na miazge.

Smakuje super.Ale to kwestia gustu Laughing

Sprobujcie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #1 : 2011-04-08, 21:14:38 »

A to na pewno ma być jarmuż? Czy brokuł?
Zapisane

Gwidon
Go


Email
Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #2 : 2011-04-08, 21:59:38 »

Dlugo sie zastanawialem, czy wstawic ten przepis tu, bo nie jest to danie a dodatek, ktory moze byc optymalny w zestawie z czyms optymalnym. Smakuje dobrze. Sami musicie sobie wyliczyc proporcje, bo za kazdym razem robilem je inaczej. Ziemniaki pasuja do wszystkiego.

Moje skladniki:

4 duze ziemniaki ( okolo 400 gr)
200 gr mrozonego groszku
jeden jarmuz ( okolo 200 gr )
mietowe zel ( galaretka )

Robimy:

Obieramy zuemniaki a jezeli mlode to tylko czyscimi i gotujemy poktojone w kostke
obieramy jarmuz, czyli odkrawamy korone, dzielimy na mniejsze czesci a stope dzielimy na kawalki.

Ziemniaki i pokrojona stopke jarmuza gotujemy
po 10 minutach gotowania dodajemy korone jarmuza
po 15 min gotowania powyzszego dodajemy zielony groszek.
Poniewaz mrozony groszek jest wczesniej podgotowany, wiec nie trzeba mu dac wiecej jak dwie minuty.
Odlewamy wode, odparowujemy calosc dokladnie. Musi sie dokladnie odparowac.
Do odparowanych warzyw dodajemy kawalek masla i dwie lyzki, nie lyzeczki, zelu mietowego.
Wszysko musujemy. Musi byc, nie wiem jak to sie nazywa, musownica z duzymi otworami tak, aby groszek i ziemniaki byly w kawalkach a nie zmusowane na miazge.

Smakuje super.Ale to kwestia gustu Laughing

Sprobujcie.
 


... Laughing Laughing Laughing Cool...
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #3 : 2011-04-08, 22:17:04 »

Ba, a ten żel miętowy to co to?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #4 : 2011-04-09, 06:46:04 »

A to na pewno ma być jarmuż? Czy brokuł?

Myslalem, ze to jest to samo.
Chodxzi o brokul. Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #5 : 2011-04-09, 06:52:35 »

Ba, a ten żel miętowy to co to?

Jest w sklepach w 100%. Jezeli jest zel borowkowy lub inny do dziczyzny czy innych mies to jest tez i mietowy. Nie musi to byc zel, to jest forma dzemu.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #6 : 2011-04-09, 07:33:34 »

A to na pewno ma być jarmuż? Czy brokuł?

Jarmuż jest zdrowszy od brokuła, bo kiedyś widziałem, jak krowy poszły w szkodę, to tylko jarmuż żarły, a brokuł niechętnie, tak jakby wyłącznie na próbę...  Confused
I nawet znajduje to potwierdzenie u "nałkofcuf", ale krowom ufam znaczbie bardziej!!!  Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #7 : 2011-04-09, 10:34:03 »

Brokuł dla koloru, żeby ziemniaki upodobnić do mięty?

Ciekawe, czy parę kropli miętowych z apteki nie zastąpiłyby tego żelu/dżemu? Jakby kto chciał.

Ja kiedyś do ugotowanych ziemniaków dodałam masło i koncentrat pomidorowy 30 % oraz pieprz i wyszła z tego powodu awantura. Robiłam te ziemniaki u koleżanki na przyjęcie komunijne gdy cała rodzina była w kościele i koleżance ze względu na wymagającą mamę zależało by obiad po pierwsze był jej autorstwa, no i jak ciocia orzekła że skądś zna smak tej jarzyny do mięsa i zapytała co to jest, akurat ja się odezwać nie mogłam. Koleżanka się nie domyśliła koncentratu pomidorowego i - jak to się mówi - zgłupiała (tu trzeba uwzględnić stres związany z wydawaniem obiadu z udziałem wymagającej mamy) kompletnie, a jej mama -  bardzo ambitna osoba - uznała, że trzeba się ratować tajemnicą domu. No i ciocia miało pretensje o tę tajemnicę: co za rodzina mianowicie, nieużyta. Teraz to bardzo śmieszne, ale błyskawice latające nad stołem do radosnych nie należały Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #8 : 2011-04-09, 10:42:22 »

Jak te wymagające mamy mogą życie zatruwać... Confused Mam nadzieję, że ja do takich nie należę... Wink
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #9 : 2011-04-09, 10:48:28 »

Obiad był duży, czyli było ca 20 osób, nikt nie pomyślał o pomidorach. Ziemniaki były na dwa sposoby, jedne tylko z masłem, a drugie te konfliktogenne, jak się okazało Smile 
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #10 : 2011-04-09, 11:03:57 »

Zaiste, że żaden chłop się nie odezwał, na temat tych kartofli, w ramach parytetu...  Wink Mr. Green
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #11 : 2011-04-09, 11:04:43 »

 
Obiad był duży, czyli było ca 20 osób, nikt nie pomyślał o pomidorach. Ziemniaki były na dwa sposoby, jedne tylko z masłem, a drugie te konfliktogenne, jak się okazało Smile 

A które bardziej smakowały gościom? Nigdy nie jadłam ziemniaków z masłem i koncentratem pomidorowym...
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #12 : 2011-04-09, 11:07:35 »

Zaiste, że żaden chłop się nie odezwał, na temat tych kartofli, w ramach parytetu...  Wink Mr. Green


Pisałam, że się nie odezwał? Nie pisałam Confused  Się odezwał, jakżeby inaczej Wink  Nie odezwała się koleżanka, no i ja.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #13 : 2011-04-09, 11:09:06 »

Zaiste, że żaden chłop się nie odezwał, na temat tych kartofli, w ramach parytetu...  Wink Mr. Green

Jak tam była taka władcza pani, to panowie robią się wtedy malutcy. Mr. Green
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #14 : 2011-04-09, 11:10:29 »

Zaiste, że żaden chłop się nie odezwał, na temat tych kartofli, w ramach parytetu...  Wink Mr. Green


Pisałam, że się nie odezwał? Nie pisałam Confused  Się odezwał, jakżeby inaczej Wink  Nie odezwała się koleżanka, no i ja.

Teresa, czy oni tam nie mieli większych problemów... Rolling Eyes najważniejsze kartofle na I Komunii... Sad
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #15 : 2011-04-09, 11:23:36 »

czy oni tam nie mieli większych problemów...

pewnie rozdział wody ognistej, tak bezgrzesznie...  Wink Mr. Green
Na ambonie mówią, aby w trzeźwości, ale kto tam się tym przejmuje.
Odpust pewny przecie...  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #16 : 2011-04-09, 11:26:02 »

Pewnie czekali aż dziecko pójdzie drugi raz do kościoła, żeby nie musieli się krępować. Ale może się mylę. Nie wszędzie jest tak. W większości domów jest normalnie (bez alkoholu).
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #17 : 2011-04-09, 11:29:27 »

No mieli. Iskrą okazały się nie ziemniaki, a próba ratowania sytuacji przez mamę. Przypuszczam, że ona się z mety domyśliła, że to nie koleżanka, a ja ten "problem" zrobiłam. Nie było trudno się domyślić, skoro koleżanka nie umiała odpowiedzieć na pyanie cioci, nota bene siostry mamy. Obie panie, mama i ciocia, świetnie gotowały i obie były w ambicjach by być najlepszymi w całym mieście Smile  . O niechęć podzielenia się przepisem poszło gościom, a mamie zaszkodziła ambicja, skoro uważała za możliwe by koleżanka w jednym czasie znajdowała się w kościele i jednocześnie gotowała ziemniaki, żeby były gotowe gorące na czas powrotu gości z kościoła.

Rok wcześniej koleżanka wróciwszy z kościoła razem z gośćmi dopiero wstawiła ziemniaki i goście czekali aż się one ugotują, a mamie było nie w smak, że czekają i zrobiła parę kąśliwych uwag koleżance jaka to ona nieodpowiednia gospodyni. No to koleżanka na następne rodzinne przyjęcie komunijne się zabezpieczyła moją osobą jako podkuchenną.

Nie, nie, alkoholu nie było.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #18 : 2011-04-09, 11:30:18 »

... jest normalnie (bez alkoholu).

Jasne, to tak jak z becikowym, w teorii na pieluchy, a w praktyce?  Shocked
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Mietowe ziemniaki
« Odpowiedz #19 : 2011-04-09, 11:31:48 »

Mikrofala jeszcze wynaleziona wtedy nie była.
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.