forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 04:03:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Żółtka sadzone :)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Żółtka sadzone :)  (Przeczytany 6766 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Żółtka sadzone :)
« : 2011-04-30, 20:22:19 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Żółtka sadzone :)
« Odpowiedz #1 : 2011-04-30, 22:42:08 »

Proporcje są idealne... Very Happy Zjadasz naraz 6 żółtek i ziemniaka? Ja na ogół jem 4 żółtka.
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Żółtka sadzone :)
« Odpowiedz #2 : 2011-05-01, 08:55:16 »

Jadam dwa razy dziennie Smile  . ElaC się zdumiała, że jadam tak mało...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Żółtka sadzone :)
« Odpowiedz #3 : 2011-05-01, 09:34:01 »

Teresa, ja urywam te białe "węzełki", które są przy żółtkach i wtedy wkurzam się, że żółtka się rozlewają. Dlatego robię je teraz dość rzadko...
Zapisane

Daniel
Go


Email
Odp: Żółtka sadzone :)
« Odpowiedz #4 : 2011-05-01, 10:08:49 »

Moje też się rozlewają, a w zasadzie celowo je rozlewam, aby lepiej podpiec. Jem same żółtka więc bardziej podchodzi pod „żółta sadzone” niż pod „jajka sadzone”. Jednak przy tych potrawach pozostawia się żółta nie całkiem ścięte, a ja wolę jednak podpieczone całe. Po ośmiu latach jedzenia codziennego żółtek, to potrawa ta ulegała pewnym modyfikacjom. Teraz wlewam 9 żółtek na roztopione 100 gram smalcu (1/2 kostki), rozbełtam na całą patelnie, podpiekam, przewracam na drugą stronę i jak spieniony smalec ją zakryje zsuwam na talerz zalewając smalcem. Zjadam zawsze z nieodmiennym apetytem z ogórkami kiszonymi (3-4 sztuk), a w sezonie ogórkami małosolnymi. Niestety, to co teraz dla mnie jest smacznym rarytasem, to dla innych domowników powoduje, że zbiera się im na wymioty. Śniadania więc jem sam, z czego jestem zadowolony. Potem mogę wypić z nimi kawę i pozwolić sobie na coś słodkiego.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Żółtka sadzone :)
« Odpowiedz #5 : 2011-05-01, 10:47:08 »

Mi to się wydaje bardzo dużą porcją, no ale Ty dużo biegasz i potrzebujesz energii...
Ja u nas przy niedzieli to robię jajecznicę - dwa białka i 9 żółtek - na cztery osoby. Ale jeszcze dodaję boczek wędzony i kiełbasę w plasterkach...U mnie na szczęście wszyscy to danie polubili.
Zapisane

Daniel
Go


Email
Odp: Żółtka sadzone :)
« Odpowiedz #6 : 2011-05-01, 14:56:31 »

Był taki okres, że smażyłem na słoninie z dodatkiem wędzonego boczku. Teraz poszedłem na łatwiznę i przyzwyczaiłem się do smalcu. Gdy zwiększyłem jego ilość, to zauważyłem że szybciej odczuwam potrzebę zjedzenia jakiś węglowodanów. W ogórkach jest ich wyraźnie za mało, lecz dobrze komponują się z tłuszczem. Co najważniejsze, nie mam po nich żadnych dokuczliwych dolegliwości jak np. po ogórkach świeżych. Po takiej porcji, nie licząc kawy z małą ilością węglowodanów, to posiłek ten starcza mi aż do wieczora. Wtedy jadam wszystko co mi podadzą, aby nie robić przykrości. Oczywiście w rozsądnych ilościach.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Żółtka sadzone :)
« Odpowiedz #7 : 2011-05-01, 15:18:43 »

Ja jedynie od święta jem coś "żeby nie robić przykrości" a na co dzień staram się jeść optymalnie. Myślę, że inni przez to nie cierpią...
Zapisane

nowicjuszka
Go


Email
Odp: Żółtka sadzone :)
« Odpowiedz #8 : 2011-11-09, 19:21:45 »

aż ślinka cieknie Laughing piękny  widok na talerzu Shocked i jak tu nie zakochac sie w ZO Laughing
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Żółtka sadzone :)
« Odpowiedz #9 : 2011-11-09, 19:49:38 »

Nowicjuszka, polecam omlet z jabłkiem, wątróbkę ze śliwką, sznycel z boczku i z podgardla, skwarki, tortille, w sumie tych przepisów jest tam  44 Smile   
Zapisane
nowicjuszka
Go


Email
Odp: Żółtka sadzone :)
« Odpowiedz #10 : 2011-11-09, 21:05:05 »

Nowicjuszka, polecam omlet z jabłkiem, wątróbkę ze śliwką, sznycel z boczku i z podgardla, skwarki, tortille, w sumie tych przepisów jest tam  44 Smile   

Czesto zerkam do Ciebie Laughing jutro na sniadanie zrobie jednak żółtka sadzone Laughing
Zapisane
nowicjuszka
Go


Email
Odp: Żółtka sadzone :)
« Odpowiedz #11 : 2011-11-10, 12:53:10 »

jak mówiłam,tak  zrobilam i na sniadanie zjadłam żółtka sadzone Laughing były pyszne,tak mi zasmakowały ze na obiad tez zrobie Laughing
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Żółtka sadzone :)
« Odpowiedz #12 : 2011-11-10, 15:29:36 »

Otóż to: świetne danie  Smile   
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 19 zapytaniami.