forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:35:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658445 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Łuszczyca i łuszczycowe zapalenie stawów
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Łuszczyca i łuszczycowe zapalenie stawów  (Przeczytany 27808 razy)
maxi38
Go


Email
Łuszczyca i łuszczycowe zapalenie stawów
« : 2006-03-15, 13:25:16 »

Witam jestem nowy na forum i chciałbym się podzielić z wami nt. wpływu ŻO na łuszczyce i łuszczycowe zapalenie stawów.
Mam 38 lat i od ok. 18 lat choruje na łuszczyce. Osiem lat temu zacząłem mieć problemy z stawami. Początkowo lekarze oczywiście tego nie rozpoznali i leczyli mnie na coś zupełnie innego. Póżniej rozpoznali u mnie ŁZS. Jest to choroba oficjalnie nieuleczalna i prędzej czy póżniej prowadząca do strasznych powikłań i trwałego kalectwa. Objawy są właściwie takie same jak w reumaitodalnym zapaleniu stawów (gościec). Przez osiem lat choroby brałem mnóstwo lekarstw, przeważnie różnego rodzaju środki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Bez tabletek praktycznie nie mogłem funkcjonować. Nie dość że bolały wszystkie stawy to jeszcze z rana był taki efekt "przymulenia" - praktycznie nie mogłem sie przebudzić. Rokowania były coraz gorsze. Przy każdej wizycie w przychodni reumatologicznej lekarz pytał sie czy chce mieć grupe inwalidzką a po pewnym czasie przejść na rente.
Nie byłem tym zainteresowany ponieważ mam niezłą prace jako handlowiec a na rncie pewnie miałbym pewnie jakieś małe grosze.
Siedem miesięcy temu przeczytałem książke Dieta Optymalna dr. J.K. Początkowo byłem raczej dość sceptyczny ale w końcu uznałem "co szkodzi spróbować". Po dwóch tygodnich stosowania diety była znaczna poprawa ale lekarstw nie mogłem odstawić. Postanowiłem spróbować z prądami selektywnymi. Trudno mi teraz powiedzieć co mi bardziej pomogło ale po zastosowaniu prądów odrzuciłem wszystkie lekarstwa i funkcjonuje. Dla mnie jest to coś niesamowitego. Z biegiem czasu zaczęła znikać opuchlizna z zajętych stawów. Schudłem z 107 kg do 95 kg przy wzroście 188cm i nadal chudne. Nie twierdze że ustąpiły wszystkie objawy nadal utrzymuje się lekki stan zapalny w stawach w nadgarstkach i przy gorszej pogodzie troche dokuczają również inne stawy. Ale nie stosuje żadnych tabletek. W sumie jestem bardzo zadowolony z stosowania ŻO, tym bardziej że ja praktycznie nie miałem innej alternatywy. Wg rokowań lekarzy czekało mnie prędzej czy póżniej trwałe kalectwo.
To tyle jeżeli chodzi o wpływ żywienia optymalnego na Łuszczycowe Zapalenie Stawów. Niestety w przypadku Łuszczycy nie zanotowałem żadnych sukcesów, być może trzeba na to więcej czasu. Zgodnie z tym co pisze J.K. zjadam co jakiś czas skórki wieprzowe ale efektów nie ma. Dlatego chciałbym się zapytać czy ktoś z uczestników forum ma jakieś doświadczenia z łuszczycą.

Będe wdzięczny za wszelkie informacje

pzdr
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Łuszczyca i łuszczycowe zapalenie stawów
« Odpowiedz #1 : 2006-03-15, 17:17:50 »

Lekarz Jan kwasniewski doskonale wyjasnia problem luszczycy w ksiazce pt. "Tluste zycie" str.212

Zycze milej lektury.
  Pozdrawiam :Hana
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Łuszczyca i łuszczycowe zapalenie stawów
« Odpowiedz #2 : 2006-03-15, 19:34:53 »

"Tluste zycie" str.212 Zycze milej lektury.

A można pewnie i posłuchać tego fragmentu? - http://dr-kwasniewski.pl/sklep/product_info.php?products_id=43
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Łuszczyca i łuszczycowe zapalenie stawów
« Odpowiedz #3 : 2006-03-15, 20:16:42 »

Tego fragmentu akurat nie można posłuchać - może w przyszłości..
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Łuszczyca i łuszczycowe zapalenie stawów
« Odpowiedz #4 : 2006-12-16, 18:21:16 »

W łuszczycy trzeba liczyć węglowodany (w każdej chorobie). Ich nadmiar powoduje świąd, pękanie skóry, krosty.
Zawsze mam zdecydowaną poprawę łuszczycy  JUŻ PO OK. 10  DNIACH jak pacjent zastosuje DO, liczy węglowodany, jada tłusto i rotuje wszystkie mleczne.
Z mąką ziemniaczaną łatwo się zagalopować. Nie jest to dobry składnik odżywczy.Jak ocet, napoje alkoholowe.
Jasne jest przy tym, żeby się nie objadać. Urodzeni na wiosnę (II-VII) powinni obserwować swoje reakcje skórne po orzechach.
Już wyleczeni mówią, że potrafi "zaszkodzić" kęs karczku. Dlatego dalsze "prowadzenie się" na ŻO to indywidualne dobieranie białka.
LICZENIE WĘGLOWODANÓW JEST ISTOTNE I JADANIE TŁUSZCZU JEST ISTOTNE!
Stosowanie dobrego białka zwierzecego też. Białko roślinne (słonecznik, migdały, len, orzechy, soja i inne strączkowe) nie jest wogóle przydatne w likwidowaniu ostrych i masywnych zmian łuszczycowych.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 18 zapytaniami.