forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:38:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach  (Przeczytany 20147 razy)
maf
Go


Email
Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« : 2011-05-18, 21:33:12 »

Pewnie popelnilem blad ortograficzny? W temacie
Ale teraz bedzie o kurach. Zielononozkach kuropatwianych,  ktorych nigdy bym nie mial gdyby nie DO/ZO. O zielononozkach jak pamietam to bylo tak w 2005 roku. Taki trend na jaja. Postanowilem i mam. 11 kur, jaja ekologiczne, smaczne.
Kury maja male glowki, pewnie mozg tez maja maly. Ale nie mam pojecia skad wiedza, ze jak wychodze na ogrod to ide do nich? Zbiegaja sie i czekaja na mnie. Jak nie wychodze do nich to nie zbiegaja sie.
Rozne dzialania innych hodowcow maja wplyw na moje zielononozki. Tydzien temu kolezanka mojej corki zmusila nas do przyjecia koguta(dziwny taki, bialy i z czubem na glowie). Kury zestresowane(byc moze zaciekawione nowym gosciem) przestaly sie niesc. Dzisiaj wpuscilem do bialasa wszystkie kury i moje dwa koguty. Bialas pobil moje koguty. Kogut alfa nawet sie polozyl na grzbiecie i chcial umierac,.
I co? byl spokoj. Bialas naruszyl mir kurowy, a takze mir domowy. Bo Ola jest za bialasem a ja za zielononozkami. Bialasa uwiazalem na sznurku.
I z tymi dylematami chcialem sie z Wami podzielic.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #1 : 2011-05-30, 22:03:53 »

.....Postanowilem i mam. 11 kur, jaja ekologiczne, smaczne.
....

Jeżeli masz jaja, to prawdopodobnie te 11 kur to nioski.
Wiesz czym je karmić? Pytam, bo mój syn chyba też chce mieć jaja, a ja sądzę, że mogą być i ekologiczne. Wink Smile
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #2 : 2011-05-31, 07:13:43 »

Maf,

co u stada? Można pytać?
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #3 : 2011-05-31, 08:23:35 »

Kury karmie pszenica. Co jakis czas jade na wies i kupuje od gospodarza 100kg. Zjadaja tez wszystkie odpadki z kuchni, chwasty z ogrodu, trawe z koszenia trawnika(nie stosuje zadnych nawozow). Przepadaja za mleczem, wsiadam na rower jade w las. Torba nieskazonego mleczu z lesnych drozek to doslownie kilka minut pracy.
W sprzedazy jest pasza dla kur niosek, ja nie kupuje poniewaz zawiera soje i jakies srodki dla zwiekszenia niesnosci.
Bialego koguta juz oddalem, kury potrzebuja spokoju.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #4 : 2011-05-31, 08:25:53 »

Żeby jajka były od bezstresowych kur... Wink
Zapisane

jerzy555
Go


Email
Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #5 : 2011-05-31, 09:01:52 »

wszystko pięknie brzmi, ja też chcę mieć kury!!! no ale narazie nie ma warunków  Sad 11 kurek i 11 jajek dziennie....marzenie Smile
Maf, czy spodziewasz się potomstwa w postaci malutkich kurczaczków?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #6 : 2011-05-31, 09:03:48 »

Kury karmie pszenica. Co jakis czas jade na wies i kupuje od gospodarza 100kg. Zjadaja tez wszystkie odpadki z kuchni, chwasty z ogrodu, trawe z koszenia trawnika(nie stosuje zadnych nawozow). Przepadaja za mleczem, wsiadam na rower jade w las. Torba nieskazonego mleczu z lesnych drozek to doslownie kilka minut pracy.
W sprzedazy jest pasza dla kur niosek, ja nie kupuje poniewaz zawiera soje i jakies srodki dla zwiekszenia niesnosci.
Bialego koguta juz oddalem, kury potrzebuja spokoju.


W kilku zdaniach tyle cennych informacji, postaram się nadążyć. Smile


"Zbieracza mleczu" syn już ma. Very Happy Very Happy

 Shocked pospieszyłem się Wink
Niestety, syn to urodzony hodowca i troskliwe dziecko. Wink On uważa, że wystarczy w nieśną pogodę wspomóc mlecze i pozbierawszy dmuchawce, wysiać je w lesie, ale trochę bliżej domu.

Dalej będę mógł "bez sensu" i "z narażeniem zdrowia" ganiać po lesie. Wink Smile Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #7 : 2011-05-31, 09:05:28 »

wszystko pięknie brzmi, ja też chcę mieć kury!!! no ale narazie nie ma warunków  Sad 11 kurek i 11 jajek dziennie....marzenie Smile
Maf, czy spodziewasz się potomstwa w postaci malutkich kurczaczków?

Przecież napisał, że oddał koguta............ sam sobie nie poradzi. Wink Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #8 : 2011-05-31, 09:10:21 »

Żeby jajka były od bezstresowych kur... Wink

Ekolodzy nie "mrugnęliby oczkiem"... aż grzebień się jeży na głowie.  Laughing
Bezstresowa kura- nioska to taka, która dochowa się potomstwa, a nie taka której wiąże się "męża" na sznurku. Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #9 : 2011-05-31, 09:11:42 »

wszystko pięknie brzmi, ja też chcę mieć kury!!! no ale narazie nie ma warunków  Sad 11 kurek i 11 jajek dziennie....marzenie Smile
Maf, czy spodziewasz się potomstwa w postaci malutkich kurczaczków?

Przecież napisał, że oddał koguta............ sam sobie nie poradzi. Wink Very Happy

Choć istnieje prawdopodobieństwo, że "kogut alfa" ocalał z pogromu. Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #10 : 2011-05-31, 10:05:14 »

Kury karmie pszenica. Co jakis czas jade na wies i kupuje od gospodarza 100kg. Zjadaja tez wszystkie odpadki z kuchni, chwasty z ogrodu, trawe z koszenia trawnika(nie stosuje zadnych nawozow). Przepadaja za mleczem, wsiadam na rower jade w las. Torba nieskazonego mleczu z lesnych drozek to doslownie kilka minut pracy.
W sprzedazy jest pasza dla kur niosek, ja nie kupuje poniewaz zawiera soje i jakies srodki dla zwiekszenia niesnosci.
Bialego koguta juz oddalem, kury potrzebuja spokoju.


W kilku zdaniach tyle cennych informacji, postaram się nadążyć. Smile


Na Konferencji byli hodowcy, którzy szczycili się wydajnością hodowanych przez nich niosek (nieudolnie zacytuję jednego z nich...  Rolling Eyes "...to są moje złote kury, znoszące złote jaja z żółtymi żółtkami...").
Też chciałem zapytać o sposób żywienia niosek. Na pikniku "coś" mnie powstrzymało...
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #11 : 2011-05-31, 10:06:54 »

wszystko pięknie brzmi, ja też chcę mieć kury!!! no ale narazie nie ma warunków  Sad 11 kurek i 11 jajek dziennie....marzenie Smile
Maf, czy spodziewasz się potomstwa w postaci malutkich kurczaczków?

Przecież napisał, że oddał koguta............ sam sobie nie poradzi. Wink Very Happy

Choć istnieje prawdopodobieństwo, że "kogut alfa" ocalał z pogromu. Wink
Te 11 kur to 3 pokolenia ktore przyszly na swiat w inkubatorze wlasnej konstrukcji. Czas dodac "swiezej krwi" wiec teraz potrzebny nowy  kogut zielononozki lub kilka kurczakow od innego hodowcy.
Kilka fotek:
http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/zielononozki/na_rece.jpg
http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/zielononozki/pierwszy_raz_na_sloncu.jpg
http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/zielononozki/za_mna_marsz.jpg
http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/zielononozki/pieja_kury_pieja.jpg
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #12 : 2011-05-31, 10:08:39 »

Żeby jajka były od bezstresowych kur... Wink

Ekolodzy nie "mrugnęliby oczkiem"... aż grzebień się jeży na głowie.  Laughing
Bezstresowa kura- nioska to taka, która dochowa się potomstwa, a nie taka której wiąże się "męża" na sznurku. Smile

Laughing Laughing ..no Radzio ładnie to tak sobie jaja z kur robić?... Laughing Laughing Ale co prawda, to prawda... Rolling Eyes
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #13 : 2011-05-31, 10:11:54 »

wszystko pięknie brzmi, ja też chcę mieć kury!!! no ale narazie nie ma warunków  Sad 11 kurek i 11 jajek dziennie....marzenie Smile
Maf, czy spodziewasz się potomstwa w postaci malutkich kurczaczków?

Przecież napisał, że oddał koguta............ sam sobie nie poradzi. Wink Very Happy

Piękne te koguty są - takie ubarwione. Wcale się nie dziwie, że kurom nie podobał się ten biały... Laughing
Choć istnieje prawdopodobieństwo, że "kogut alfa" ocalał z pogromu. Wink
Te 11 kur to 3 pokolenia ktore przyszly na swiat w inkubatorze wlasnej konstrukcji. Czas dodac "swiezej krwi" wiec teraz potrzebny nowy  kogut zielononozki lub kilka kurczakow od innego hodowcy.
Kilka fotek:
http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/zielononozki/na_rece.jpg
http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/zielononozki/pierwszy_raz_na_sloncu.jpg
http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/zielononozki/za_mna_marsz.jpg
http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/zielononozki/pieja_kury_pieja.jpg
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #14 : 2011-05-31, 10:13:01 »

 Coś sknociłam. Powtórzę...
Piękne te koguty są - takie ubarwione. Wcale się nie dziwie, że kurom nie podobał się ten biały... Laughing
Zapisane

jerzy555
Go


Email
Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #15 : 2011-05-31, 10:13:36 »

wszystko pięknie brzmi, ja też chcę mieć kury!!! no ale narazie nie ma warunków  Sad 11 kurek i 11 jajek dziennie....marzenie Smile
Maf, czy spodziewasz się potomstwa w postaci malutkich kurczaczków?

Przecież napisał, że oddał koguta............ sam sobie nie poradzi. Wink Very Happy

przeczytaj jeszcze raz co napisał Maf. On ma jeszcze swoje dwa koguty które zostały pobite przez białasa Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #16 : 2011-05-31, 10:17:52 »

wszystko pięknie brzmi, ja też chcę mieć kury!!! no ale narazie nie ma warunków  Sad 11 kurek i 11 jajek dziennie....marzenie Smile
Maf, czy spodziewasz się potomstwa w postaci malutkich kurczaczków?

Przecież napisał, że oddał koguta............ sam sobie nie poradzi. Wink Very Happy

przeczytaj jeszcze raz co napisał Maf. On ma jeszcze swoje dwa koguty które zostały pobite przez białasa Smile

Przeczytałem i poprawiłem ... dziękuję. Wink Very Happy Very Happy     Byłem szybki  Cool  Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #17 : 2011-05-31, 10:21:29 »

Alfa to ten drugi na trzeciej fotce?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #18 : 2011-05-31, 10:22:02 »

...
Kilka fotek:
...

Następne ważne informacje ... jeszcze nie wiem jak cenne, ale dowiem się. Dziękuję Wink Very Happy
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Taki tam watek o jajach, zielononozkach, zwierzetach
« Odpowiedz #19 : 2011-08-31, 20:07:03 »

Ale jaja !
22-08-2011
Czy jakość handlowa jaj i ich wartość odżywcza zależą od systemu chowu kur?
Światowe Stowarzyszenie Wiedzy Drobiarskiej (WPSA) rozwiewa mity o lepszych i zdrowszych jajach od „szczęśliwych kur” na wolnych wybiegach. -http://www.poultryscience.org/pr081511.asp?autotry=true&ULnotkn=true

Robocze tłumaczenie artykułu opublikowanego w dniu 15 sierpnia 2011 r. na stronie World`s Poultry Science Association pod tytułem:

„Według nowych badań, nie ma różnicy w wartości odżywczej pomiędzy jajami od kur z chowu na wolnym wybiegu a jajami od kur z chowu klatkowego”

http://www.kipdip.org.pl/
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 20 zapytaniami.