forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 11:47:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  masło orzechowe
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: masło orzechowe  (Przeczytany 59680 razy)
wisienka
Go


Email
masło orzechowe
« : 2011-05-20, 19:11:43 »

No więc uwielbiam masło orzechowe.Ale te ze sklepowych półek nie wiadomo z czego zrobione... No fistaszki - wiadomo.Ale jaki tam tłuszcz jest? i te dodatki, pewnie tez konserwanty itp...Spróbowałam więc zrobić sama z orzeszków osobiście przeze mnie obranych ze skorupek, oliwy z oliwek i masła.Wszystko byłoby pięknie, tylko niestety nie mogę tak dokładnie zmielić tych orzechów na krem jak te kupne w słoiczku...Próbowałam najpierw przez maszynke do mięsa, ale takie lekkie grudki są, więc wrzuciłam do miksera z dodatkiem oleju , nie dało rady, grudki zostały...Mnie najbardziej właśnie smakuje, gdy jest zmielone na krem. Nie mam pomysłu...Próbował ktoś?
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #1 : 2011-05-20, 19:41:14 »

Dawniej takie rzeczy to się robiło w moździerzu kuchennym, a teraz pewnie blender sobie poradzi...  Rolling Eyes
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #2 : 2011-05-20, 19:43:34 »

Albo thermomix... Rolling Eyes
Zapisane

wisienka
Go


Email
Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #3 : 2011-05-20, 20:10:06 »

Albo thermomix... Rolling Eyes

Tak tez sobie pomyślałam, tylko niestety nie jestem w jego posiadaniu Wink a wiem że cena jest lekko z kosmosu... więc raczej nie kupię...Dlatego cały czas kombinuję nad jakimś tańszym sposobem zmielenia...
A blender mam, z nożem który zmiksuje ziemniaki na krem, ale orzechów nie dał rady na krem zrobić...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #4 : 2011-05-20, 20:14:30 »

Też nie mam thermomixu i też uważam, że ta cena jest zbyt wygórowana... Więc chyba pozostaje tylko blender...albo rezygnacja z masła orzechowego...
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #5 : 2011-05-20, 20:16:00 »

A czy musi byc to maselko takie gladkie?

Sam podrabiam wszystkie produkty, ktore mozna kupic gotowe w sklepie. Nie zawsze maja te sama konsystencje ale w smaku za to sa duzo lepsze. I o to tu chyba idzie. Czyz nie?
Lubomirski, moj "znajomy"( pisze znajomy bo siedzi przy mnie) najbardziej lubi moj gulasz z glowizny.
Do tej pory, jak mowi, glowe widzial tylko na karku swini. Nie wyorazal sobie, ze mozna miese z glowy swini jesc!!!!! Shocked Katastrofa, mowie. Czy nie jadles nigdy "zimnych nozek.pytam? Jadlem a jak? Mowi.
A ja na to, ze nogi robi sie z glowy!!!! Zalezy jak kto pamieta!!!!!
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #6 : 2011-05-20, 20:16:20 »

... No fistaszki - wiadomo.Ale jaki tam tłuszcz jest?

Przecież skład masła o. nie jest tajny... tłuszcz roślinny z akcentem mlecznym. (oczywiście oliwa z oliwek mechanicznie tłoczona byłaby nie "nieekonomiczna" w produkcji masowej)


A blender mam, z nożem który zmiksuje ziemniaki na krem, ale orzechów nie dał rady na krem zrobić...

Trawożerne prawdopodobnie z tym sobie nieźle radzą.  Rolling Eyes


...albo rezygnacja z masła orzechowego...

To jest warte przemyślenia... Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #7 : 2011-05-20, 20:22:57 »

Ej Radzio, maslo orzechowe jest fajowe i dobre. Orzechy sa zdrowe, czekolada tez.
Tylko wszystko w pewnych / zdrowych ilosciach. Laughing
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #8 : 2011-05-20, 20:24:50 »

Właśnie to chciałem napisać. Masło orzechowe jest super, szczególnie jak się ma sztuczną szczękę...  Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #9 : 2011-05-20, 20:27:43 »

Ej Radzio, maslo orzechowe jest fajowe i dobre. Orzechy sa zdrowe, czekolada tez.
Tylko wszystko w pewnych / zdrowych ilosciach. Laughing

Ej Adamie, pewnie że masło jest skitowskie Wink, ale co sobie przemyślę to moje.  Laughing Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #10 : 2011-05-20, 20:32:46 »

Właśnie to chciałem napisać. Masło orzechowe jest super, szczególnie jak się ma sztuczną szczękę...  Wink

To o chrzęszczących w paszy kościach np. żebrowych lepiej nie wspominać... bo po co komu taki błogostan. Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #11 : 2011-05-20, 20:33:24 »

Właśnie to chciałem napisać. Masło orzechowe jest super, szczególnie jak się ma sztuczną szczękę...  Wink

Oj Wojciechu, to juz Twoj problem. Ale widze problem. Proponuje nie jesc Laughing

Albo wyciagnac "szufladke" i jesc, wyplukac i zyc dalej. "Zycie polega na znalezieniu najkrotrzej drogi do sukcesu" -powiedzial juz niezyjacy Galica!-moj Ojciec
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #12 : 2011-05-20, 20:33:53 »

... No fistaszki - wiadomo.Ale jaki tam tłuszcz jest?

Przecież skład masła o. nie jest tajny... tłuszcz roślinny z akcentem mlecznym. (oczywiście oliwa z oliwek mechanicznie tłoczona byłaby nie "nieekonomiczna" w produkcji masowej)

Tajny nie jest, ale tłuszcz roślinny - tłuszczowi roślinnemu nie równy.
skład:
orzeszki ziemne 69%
olej roślinny,
dekstroza
utwardzony tłuszcz roślinny

ale jaki to tłuszcz roślinny? słonecznikowy? rzepakowy? czy jeszcze jakiś inny... bo oliwa z oliwek to nie jest... do tego ten cudowny utwardzony tłuszcz roślinny... Confused

Dlatego wolałabym sama robić masło o. tylko mnie te grudki wnerwiają.Więc pozostaje mi tylko chyba albo sie do tych grudek przyzwyczaić albo sobie thermomixa kupić  Laughing

Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #13 : 2011-05-20, 20:38:06 »

A z masełka orzechowego nie zrezygnuję, taka opcja nie wchodzi w rachubę Wink raz że bardzo lubię, dwa mam problem z bólami żołądka po zjedzeniu jakichkolwiek ziaren.Wystarczy że źle pogryzę...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #14 : 2011-05-20, 20:38:54 »

"wisienko" dobrze, że wstawiłaś tutaj swoje zdjęcie, przynajmniej panowie się trochę ożywili i zaczęli pisać... Cool Laughing Wink
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #15 : 2011-05-20, 20:40:18 »

Właśnie to chciałem napisać. Masło orzechowe jest super, szczególnie jak się ma sztuczną szczękę...  Wink

To o chrzęszczących w paszy kościach np. żebrowych lepiej nie wspominać... bo po co komu taki błogostan. Wink

Lepiej by brzmiało jakbym napisał ...w paszczy..., ale tak też jest zabawnie. Wink Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #16 : 2011-05-20, 20:41:34 »


Dlatego wolałabym sama robić masło o. ....


Słusznie, pomysł godny naśladowania. Smile
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #17 : 2011-05-20, 23:21:22 »

A z masełka orzechowego nie zrezygnuję, taka opcja nie wchodzi w rachubę Wink raz że bardzo lubię, dwa mam problem z bólami żołądka po zjedzeniu jakichkolwiek ziaren.Wystarczy że źle pogryzę...
   Orzeszki zmielić "na nic" w elektrycznym młynku do kawy( coś takiego jeszcze istnieje), masło sklarować w jak najniższej temperaturze i połączyć ze zmielonymi orzechami, dokładnie wymieszać i schłodzić przez 24 godziny.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #18 : 2011-05-20, 23:24:26 »

Zapomniałem dodać, że mieszać, jednocześnie podgrzewając Embarassed
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: masło orzechowe
« Odpowiedz #19 : 2011-05-21, 14:14:26 »

Dzięki adamel, zobacze czy sie uda z tym młynkiem do kawy.Ja masło dodałam nie klarowane,ale spróbuje teraz z tym klarowanym Wink Musze tez jeszcze pokombinować z proporcjami bo oliwy dawałam tak "na oko"... aby nie było za gęste.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.