forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 06:43:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658485 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czy głodówka moze uratować zdrowie?  (Przeczytany 48921 razy)
Jerzy
Go


Email
Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« : 2011-05-22, 20:17:43 »

Po tych kulinariach mam do forumowiczów pytanie.Czy głodówka może uratować zdrowie i życie?
Co o tym myślicie?
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #1 : 2011-05-22, 20:21:34 »

Juruś,
co o tym myślisz: zy durny temat musisz zakładać tutaj?
Przecież do tego masz forum dobrych dzieci...  Laughing
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #2 : 2011-05-22, 20:24:39 »

Widzę, że niektóre osoby lubią tylko o smalcu dyskutować, temat nie jest durny.Durna jest twoja odpowiedź.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #3 : 2011-05-22, 20:31:23 »

Jurus pomyliles forum!  Shocked
O smalcu, zoltkach i podgardlum, to dobre dzieci rozprawiaja u Jasnie Wielebnego!
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #4 : 2011-05-22, 20:33:01 »

Jurus pomyliles forum!  Shocked
O smalcu, zoltkach i podgardlum, to dobre dzieci rozprawiaja u Jasnie Wielebnego!
Nie ty niedojdo będziesz mi mówił gdzie mam pisać i co mam pisać.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #5 : 2011-05-22, 20:34:18 »

A ja ciem i tak kocham dobry dzieciaku!  Laughing
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #6 : 2011-05-22, 21:51:45 »

WojciechS, dlaczego jesteś taki przemądrzały?
Jeśli Ci wątek nie odpowiada, to po prostu nie udzielaj się ale nie krytykuj zainteresowanego. Laughing
Każdy ma prawo pisać co chce, na każdym Forum jest wolność słowa i nie wolno nikogo w ten sposób traktować.  Exclamation
Zapisane
Gazda412
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #7 : 2011-05-22, 22:05:45 »

  Na tym forum dyskutuje się nad skutecznością Diety Optymalnej a nie o jakiejś głodówce. Na tym forum o takich głupotach się nie rozmawia. Pozdrawiam,
ale tylko Optymalnych.
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #8 : 2011-05-22, 22:17:52 »

  Na tym forum dyskutuje się nad skutecznością Diety Optymalnej a nie o jakiejś głodówce. Na tym forum o takich głupotach się nie rozmawia. Pozdrawiam,
ale tylko Optymalnych.
 
Znam człowieka któremu głodówka uratowała życie i nie wiem czy to była dla niego głupota.
Po wtóre nie wiedziałem że tu tylko o DO, sorry za moją niewiedzę.
Po trzecie kiedyś wyczytałem u dr.J.Kwaśniewskiego takie zdanie,że po kilku miesiącach na DO wyraźnie polepsza się myślenie i tak sobie myślę, że ty niedługo na DO.Pozdrawiam zdrowo myślących,tylko.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #9 : 2011-05-22, 23:03:38 »

Chyba się włączę. Niezależnie od DO/ŻO w pewnych przypadkach głodówka może być dla człowieka korzystna. Co prawda, człowiek nie powinien się głodzić, ponieważ pozbawia w ten sposób substancji odżywczych przede wszystkim mózg i serce, ale... Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji i również w jakim wieku jest osoba, poddająca się głodówce i od tysięcy innych uwarunkowań, więc odpowiedź nie może być prosta. Brak więc w Twoim pytaniu wielu kwestii, do których można byłoby się odnieść. Sprecyzuj więc pytanie, bo inaczej narazisz się tylko na niepotrzebne ataki ze strony tych "nieprawdopodobnie uinteligentyzowanych" wskutek spożywania produktów, uważanych ogólnie za nieprawdopodobnie szkodliwe.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #10 : 2011-05-23, 06:10:50 »

po kilku miesiącach na DO wyraźnie polepsza się myślenie i tak sobie myślę, że ty niedługo na DO.

Juruś,
ponieważ wiesz, że "lubię cię jak ..." (tu - http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2836.msg132301#msg132301) , więc ci napiszę szczerze, żeś cham okrutny i jak chama cię tu będą traktować.
I tylko za dobre słowo się nie obrażaj, a przyjmij je z pokorą i pracuj nad sobą chamie jeden, a może coś z ciebię jeszcze będzie, choć wątpię!
O głdówce poszukaj sobie na www.dr-kwasniewski.pl i nie zawracaj gitary głupotami...
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #11 : 2011-05-23, 06:33:01 »


Znam człowieka któremu głodówka uratowała życie i nie wiem czy to była dla niego głupota.
...

A znasz miliony, których głodówka pozbawiła życia?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #12 : 2011-05-23, 07:46:46 »

Wojciechu!
to nie jest uprzejme zachowanie w stosunku do innego Użytkownika tego Forum!
Hamuj się proszę.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #13 : 2011-05-23, 07:56:59 »

Niestety głowę mam zajętą innymi sprawami i mało czasu dzisiejszego ranka, więc na temat głodówki napiszę tylko parę zdań.
Dla tych co chcą głodować napiszę tak:
w trakcie głodówki ważne jest, aby pić do woli najlepiej czystą wodę.
Sama głodówka zaś to nic innego jak przestawienie organizmu na skrajną dietę wysokotłuszczową, przypominającą metabolizmem Dietę Optymalną w fazie katabolicznej, w której praktycznie prawie 100% energii organizm uzyskuje z tłuszczu zapasowego.
Ponieważ organizm ma zaledwie około 1600 kcal, czyli energii na 24godz. PPM odłożone w glukozie, a jest ona niezbędna w głodówce do podtrzymania cyklu Krebsa, czyli praktycznie zamieciana na szczawiooctan, więc organizm uruchamia mechanizmy głównie hormonalne, prowadzące do jej maksymalnej oszczęności, głównie przez wysoką produkcję trzustkowego glukagonu i przyhamowaniu tarczycy.
W normalnych warunkach na diecie wysokowęglowodanowej powstały z węglowodanów acetyl jest praktycznie zamieniany na tłuszcz energetyczny i odkładany w mitochondrium jako podręczny materiał do betaoksydacji.
Przepraszam muszę kończyć, dopiszę później.
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #14 : 2011-05-23, 11:48:36 »

Niestety głowę mam zajętą innymi sprawami i mało czasu dzisiejszego ranka, więc na temat głodówki napiszę tylko parę zdań.
Dla tych co chcą głodować napiszę tak:
w trakcie głodówki ważne jest, aby pić do woli najlepiej czystą wodę.
Sama głodówka zaś to nic innego jak przestawienie organizmu na skrajną dietę wysokotłuszczową, przypominającą metabolizmem Dietę Optymalną w fazie katabolicznej, w której praktycznie prawie 100% energii organizm uzyskuje z tłuszczu zapasowego.
Ponieważ organizm ma zaledwie około 1600 kcal, czyli energii na 24godz. PPM odłożone w glukozie, a jest ona niezbędna w głodówce do podtrzymania cyklu Krebsa, czyli praktycznie zamieciana na szczawiooctan, więc organizm uruchamia mechanizmy głównie hormonalne, prowadzące do jej maksymalnej oszczęności, głównie przez wysoką produkcję trzustkowego glukagonu i przyhamowaniu tarczycy.
W normalnych warunkach na diecie wysokowęglowodanowej powstały z węglowodanów acetyl jest praktycznie zamieniany na tłuszcz energetyczny i odkładany w mitochondrium jako podręczny materiał do betaoksydacji.
Przepraszam muszę kończyć, dopiszę później.
Admin dziękuję właśnie chodziło mi o to jakie są relacje pomiędzy głodówką a żywieniem niskowęglowym.Może trochę niezręcznie sformułowałem moje pierwsze pytanie ale cóż nikt nie jest geniuszem.No, może jedna niedojda wojtuś i tak jak napisał Admin WojciechS hamuj bo w.....pisz.Na Śląsku jest takie powiedzenie cyt...byle co jesz byle co mówisz.Wojtuś wynika z tego logiczny wniosek, koniecznie zmień dietę.Jak widzę wojtuś twoim jedynym argumentem jest wyzywanie oponentów od chamów.Musisz dobrze wiedzieć jakie przymioty ma cham skoro rozpoznałeś je w drugim człowieku.Też cię "kocham".Pa dziubasku.
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #15 : 2011-05-23, 11:52:32 »

Chyba się włączę. Niezależnie od DO/ŻO w pewnych przypadkach głodówka może być dla człowieka korzystna. Co prawda, człowiek nie powinien się głodzić, ponieważ pozbawia w ten sposób substancji odżywczych przede wszystkim mózg i serce, ale... Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji i również w jakim wieku jest osoba, poddająca się głodówce i od tysięcy innych uwarunkowań, więc odpowiedź nie może być prosta. Brak więc w Twoim pytaniu wielu kwestii, do których można byłoby się odnieść. Sprecyzuj więc pytanie, bo inaczej narazisz się tylko na niepotrzebne ataki ze strony tych "nieprawdopodobnie uinteligentyzowanych" wskutek spożywania produktów, uważanych ogólnie za nieprawdopodobnie szkodliwe.
Adamel dziękuję za odpowiedź.Pełną odpowiedź dostałem od Admina a jest też nadzieja, że jeszcze coś dopisze.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #16 : 2011-05-23, 12:13:40 »

Jerzy!
chciałem Cię przeprosić za mój wczorajszy wybryk, bo przemyślałem sprawę i jest mi przykro, i wstyd za moje zachowanie...  Sad
Postaram się poprawić, co solennie i publicznie obiecuję!  Very Happy
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #17 : 2011-05-23, 12:20:56 »

Jerzy!
chciałem Cię przeprosić za mój wczorajszy wybryk, bo przemyślałem sprawę i jest mi przykro, i wstyd za moje zachowanie...  Sad
Postaram się poprawić, co solennie i publicznie obiecuję!  Very Happy
Przeprosiny przyjęte.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #18 : 2011-05-23, 12:23:53 »

Dziękuję!
Ulżyło mi!  Very Happy
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: Czy głodówka moze uratować zdrowie?
« Odpowiedz #19 : 2011-05-23, 12:40:58 »

Po tych kulinariach mam do forumowiczów pytanie.Czy głodówka może uratować zdrowie i życie?
Co o tym myślicie?
Wyjaśniam intencje mojego pytania( w bardzo dużym skrócie).Czy można doradzić osobie chorej zastosowanie głodówki leczniczej bo na DO nie chce się zgodzić.Wiadomo, że świat nasz nie składa się z samych miłośników diety dr.Kwaśniewskiego.Tyle i tylko tyle.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.