forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 05:52:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Suplementacja witamin w ciąży
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Suplementacja witamin w ciąży  (Przeczytany 78698 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #20 : 2011-05-30, 11:32:27 »

Badania na Optymalnych w Poznaniu wykazały, że osoby badane (z grupy Optymalnych) miały prawidłowy poziom witaminy A...
Zapisane

wisienka
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #21 : 2011-05-30, 18:34:46 »

Wisienka ale w falvicie juz masz kwas foliowy, w takiej dawce jak w tab folik.

Może teraz juz jest, ale 21 lat temu z tego co pamiętam, kwasu foliowego w Falvicie nie było...
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #22 : 2011-05-30, 23:30:49 »

Wisnienka nie gniewaj sie za pytanie, ty rodzilas 21 lat temu?To ja Ciebie mierzylam po zdj na osobe z mojego pokolenia 20-30 latkow.

Ja wiem ze dawniej nie zazywano kw foliowego ani zadnych witamin dla kobiet w ciazy -moja babcia jest optymalna od zawsza:)-jadlo sie u niej tak tlusto ze sie smiejemy do tej pory ze lyzka stwala w zupie bo taka byla tlusta:) urodzila 3 zdrowych dzieci bez zadnej suplementacji sztucznej a ostanie w wieku 35 lat, wiec jak na temate czasy pozno i zadnych komplikacji nie bylo.
Wszytsko wiem , moja mama tez nie brala nic!a przeciez to jakies 20 lat temu.

Ale jak argumentuje to kazdy mowi (z grona medycznego) ze dawniej nie bylo takiej zanieczyszconej zywnosci i wiedzialo sie co sie je a teraz wszytsko genetycznie modyfikowane (patrz mlode ziemniaki z maroka-Pani ze spozywczaka mnie dzis zachwalala-za 4 zl kg-NIGDY W ZYCIU)

A po drugie chcialam zapytac Was na forum gdyz  kazdy tworzy jakas idylle ze niby nic nigdy po co a jak sie okazuje kazda cos brala mimo takich deklaracji na forum.

Wiem ze za rozstrzep kregoslupa nie odpowiada tylko kw foliowy ale taka jest ogolnie przyjeta zasad a jak sie jeszcze faktycznie okaze ze mama go nie lykala to sie juz nie dochodzi do prawdy bo posredni winowajca znaleziony.Tak jak u mojego kuzyna astma bo jest w rodzinie to bez badan mu ja wpisali w karte!ciekawe!a okazlo sie ze jego choroba nic z astma wspolnego nie ma!ale po co sie zastanawiac.

Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #23 : 2011-05-31, 18:56:41 »

Wisnienka nie gniewaj sie za pytanie, ty rodzilas 21 lat temu?To ja Ciebie mierzylam po zdj na osobe z mojego pokolenia 20-30 latkow.

Ale ja sie na prawdę wcale nie gniewam Mr. Green wręcz przeciwnie  Laughing


A po drugie chcialam zapytac Was na forum gdyz  kazdy tworzy jakas idylle ze niby nic nigdy po co a jak sie okazuje kazda cos brala mimo takich deklaracji na forum.

Ja brałam tak jak piszę tylko Falvit od połowy ciąży i wapno, bo tak zalecił mi ginekolog.O kwasie foliowym usłyszałam po raz pierwszy 15 lat temu po urodzeniu mojego najmłodszego syna.Leżały ze mną na sali kobiety które brały w ciąży kwas foliowy na zalecenie swojego ginekologa.To były dwie kobiety ,inne nie brały i tez nie słyszały o tym wcześniej.


Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #24 : 2011-05-31, 18:59:06 »

Miałam dodać,że te dwie co brały kwas foliowy, miały zdaje się anemie... i dlatego lekarz im zalecił.
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #25 : 2011-06-06, 18:48:29 »

A skad wziasc szybko przyswajalny potas i magnez?Od jakiegos czasu lapia mnie skurcze i mam co jakis czas uczucie jakby "skrajnego wyczerpania", pomimo ze nie pracuje ciezko.
Prosze o porade!
Oczywiscie farmakologiczna wersja nie wchodzi w gre:)ze slodkimi tabletakmi magnezowymi Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #26 : 2011-06-06, 18:51:29 »

A ketony sprawdzałaś?
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #27 : 2011-06-06, 19:34:54 »

A skad wziasc szybko przyswajalny potas i magnez?

Tylko orzeszki ziemne spełniają twoje kryteria, odpowiednio 180mg% dla Mg i 740mg% dla K.  Very Happy
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #28 : 2011-06-06, 20:15:12 »

No wlasnie nie sprawdzalam ketonow. Bo juz wydaje mnie sie ze doszlam do swojej proporcji.Sprawdze faktycznie. No i te orzeszki ziemne?Nie wiedzialam myslalam ze mam pic sok pomidorowy ktorego jakos ostanio nie lubie (a zapijalam sie )po zatruciu jakims pomidorem , pewnie spryskany byl bo jestem wyjatkowo wrazliwa na chemie:)
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #29 : 2011-07-04, 08:53:33 »

A skad wziasc szybko przyswajalny potas i magnez?Od jakiegos czasu lapia mnie skurcze i mam co jakis czas uczucie jakby "skrajnego wyczerpania", pomimo ze nie pracuje ciezko.
Prosze o porade!
Oczywiscie farmakologiczna wersja nie wchodzi w gre:)ze slodkimi tabletakmi magnezowymi Laughing
Mialam  44 lata jak urodzilam kolejne dziecko.Przepisanych tabletek kwasu foliowego nie bralam.Syn urodzil sie zdrowy.W czasie ciazy jadlam to na co mialam ochote.Jest cale mnostwo dozwolonych produktow.Zupelnie niepotrzebnie sie martwisz.Nalezaloby rowniez miec zaufanie nie tylko do DO.
Wsluchaj sie we wlasny organizm,on cie nigdy nie zawiedzie. Smile
Zapisane
Vikii
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #30 : 2011-07-04, 23:15:36 »

Witaj friga!
ja tez jestem w ciąży Wink
który jesteś tydzień?
Ja też nie brałam i nie biorę żadnych suplementów - jestem w 21tyg. mam tylko naturalne "Nutrilite" Witaminy z grupy B i tam jest kwas foliowy, jak sobie przypomne to wezmę sobie 1 pastylkę. Lekarce oczywiście mówie, że tak Biorę oczywiście Wink
wszystko mam w jak najlepszym porządku z wynikami oprócz żelaza ;-(
ale z tym to miałam caŁY CZAS  ...
jadam wątróbke, ostatnio nie - więc muszę sobie zrobić

i wszystko było super.. do dzisiaj , jak byłam na kontroli...
ostatnio się przeforsowałam, dużo ruszałam, byłam na weselu w piątek i takie tam...
i najprawdopodobniej mam rozwarcie szyjki macicy ;-(
w środę idę jeszcze raz ;-( kazała mi leżeć, a ja jeszcze niedawno na rowerze jeździłam, brzuszek mam mały i czułam sie świetnie Wink
nie chciałabym aby mi tam cos zakladali, bo tak mówiła
czy to mi się zejdzie?
może cos mam jeść dodatkowo?
kurczę troszkę się tym zmartwiłam 
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #31 : 2011-07-05, 07:11:46 »

Rozwarcie po forsownym wysiłku fizycznym, to fizjologia jeśli plamienia krwistego nie było, to jest ok.
Szyjka się zewrze, a ruszać się trzeba do ostatnich chwil...  Very Happy Very Happy
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #32 : 2011-07-05, 12:21:16 »

Ja bym na Twoim miejscu teraz trochę odpuściła z ruchem.Poodpoczywaj, nie dźwigaj ciężkich przedmiotów, raczej sobie poleż niż forsuj sie.Jeśli nie krwawiłaś i nie masz przedwczesnych skurczów, powinno być dobrze  Smile
Zapisane
Vikii
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #33 : 2011-07-06, 12:05:25 »

Dziękuje, to mi dodaliście otuchy Wink
Nie, plamień żadnych nie miałam, ani skurczów, więc będzie ok Wink
Ja jestem ruchliwa kobietka i nie wyobrażam sobie, żebym leżała, ale ostatnio sie przeforsowałam to prawda, maiłam pod opieka 2 dzieci 3,5 i 5,5 na ponad tydzień, a teraz w piątek byłam na weselu i poskakałam sobie Wink
nie wiedziałam, że to tak jest, jak optymalna i dobrze sie czuję to super Wink
wszyscy mówią, że dobrze wyglądam, że super, że mi nic nie dolega itd. w 17,5 tygodnia czułam już ruchy, a brzuszek mam malutki i 3,5 kilo przytyłam.
Teraz wiem, że to nie przelewki....
dziękuję za wsparcie
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #34 : 2011-07-06, 15:34:40 »

Tylko na cesarkę się nie daj naciągnąć, bo to teraz taka "moda"...  Sad
Można dziecku wybrać datę i godzinę urodzin!  Shocked
Jeśli nie ma wyraźnych wskazań do cesarskiego cięcia lepiej rodzić "siłami natury"  Wink
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #35 : 2011-07-06, 18:19:52 »

Tylko na cesarkę się nie daj naciągnąć, bo to teraz taka "moda"...  Sad
Można dziecku wybrać datę i godzinę urodzin!  Shocked
Jeśli nie ma wyraźnych wskazań do cesarskiego cięcia lepiej rodzić "siłami natury"  Wink

Dokładnie! cesarki są "przepisywane" jak cukierki... bo sie lekarzom ani pielęgniarkom nic robić nie chce, jak tylko okaże się,że rodząca może mieć małe problemy, natychmiast cesarka... niestety wiem coś o tym... mało co mnie na tamten świat nie wysłali  Confused I nie słuchaj opowieści typu - cesarka to fajnie, nie boli... bo to sorrki - pieprzenie kobiet które tego nie przeżyły i gucio o tym wiedzą... Ja wolałabym pięcioraczki normalnie urodzić niż mieć jedną cesarkę!!
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #36 : 2011-07-06, 19:09:21 »

No i to szramsko na brzuchu po cięciu!  Shocked
A na kroczu nic nie widać za parę miesięcy...  Very Happy
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #37 : 2011-07-06, 21:53:46 »

No i to szramsko na brzuchu po cięciu!  Shocked
A na kroczu nic nie widać za parę miesięcy...  Very Happy

no piękne to szramsko, piękne... Rolling Eyes ale bikini zakładam Wink nie ma mowy, żebym się smażyła w kostiumie jednoczęściowym Very Happy
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #38 : 2011-07-06, 22:19:10 »

Ja sie trzymam VIKII swojej ideologii wiec nic nie zazywam zadnych witamin dla kobiet w ciazy stam sie jesc zdrowo, ale w rozumieniu DO , bo jak ostanio wspomnialam kolezanka z branzy medycznej ze nie jadam wit sztucznych i owocow to omalu co na zawal nie umarly:)
wiec wg DO maslo codziennie w duzych ilosciach-taka mam ochote, do tego zawsze jakies mieso i warzywa
Jak narazaie intuicja jest w zakresie DO.
Martwia mnie skurcze w nogach?I niekiedy gwaltowne kolatanie serca jakby taka zadyszka???
Czy to brak potasu?magnezu?
Wyniki mam dobre (lekarza zmienilam na pocztaku bo jeden powiedzial"ze dziwakow nie prowadzi bo za nich potem musi odpowiadac a on jedzie na reputacji a jak narazie nie ma nic na minus na swoim koncie wiec nie chialam mnie prowadzic:)Smile)
U nie jak narazie nie wychodzi nic zlego , cwicze codziennie ale to zestawy dla kobiet w ciazy!nie przytylam prawie wogole jakies 2-3kg . Czuje sie dobrze z wyjatkiem tych zadyszek????ze skokiem cisnienia??
Czy ktos cos moze pradzic?paski na c.ketonowe wychodza dobrze.
Co jakis czas jak mam ochote jem jabłko z ogrodu swojego bo podobno kobiety w ciazy powinny jesc fruktoze???
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #39 : 2011-07-07, 01:08:46 »

To zalecenie o potrzebie spożywania fruktozy to pewnie marketingowiec od sprzedaży fruktozy zaleca Wink  Musi myśleć komu sprzedać... i komu jeszcze... Cyrk po prostu.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.