forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 20:49:07

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660333 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Suplementacja witamin w ciąży
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Suplementacja witamin w ciąży  (Przeczytany 78771 razy)
WojciechS
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #40 : 2011-07-07, 06:58:59 »

Fruktoza jest znacznie lepsza biochemicznie, o jedną reakcję w glikolizie od glukozy, co dawno udowodniło ze dwa pokolenia naukowców i jest to zgodne z prawdą. Dlatego na serce zalecany jest miód i nic w zaleceniach się nie zmieniło!
Jeśli ktoś ma wątpliwości to niech zaglądnie sobie do jakiejś biochemii.
No chyba, że kto jest fanatykiem "niskowęglowodanówki" lub jakiego "dunkana", to zaglądać nie musi i ma rację - fruktoza to śmiertelna trucizna jest!  Laughing
A i nie mam pewności, czy fruktoza przypadkiem nie łatwiej przekształca się z galaktozę niż glukoza?
Może wartozaglądać do podręczników, a nie karmić się głupotami rozpowszechnianymi w Internecie?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #41 : 2011-07-07, 08:44:30 »

czy fruktoza przypadkiem nie łatwiej przekształca się z galaktozę niż glukoza?

Nie, galaktoza powstaje z glukozy i łącząc się z cząsteczką glukozy tworzy dopiero laktozę.
Czyli do powstania mola laktozy potrzebne są dwa mole glukozy.
Zapisane
Vikii
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #42 : 2011-07-07, 12:16:37 »

Byłam wczoraj na badaniu i juz jest lepiej. o,5 cm w ciągu 1 dnia to super  Very Happy
mam iść jeszcze w poniedziałek
nie chciałam żeby mnie zostawiła w szpitalu, a na to się zanosiło
cieszę się, przesadziłam i to zdrowo
Co do cesarki - to NIE!!
Chciałabym urodzić naturalnymi siłami z mężem i  położną, kuzynka z nią rodziła i była zachwycona, nawet nacięcia nie było Wink
Chcę również karmić piersią, także mam nadzieje, że będzie dobrze.

Friga w którym jesteś tygodniu, bo nie napisałaś?
Ja nie mam problemów ze skurczami ani z niczym
Jadam codziennie 2 jajka i z 3-4 żółtek, na śniadanie w zależności  co robię , jajecznicze na boczku, omlet na słodko, omlet na ostro, czy jajak sadzone na boczku, czasami kiełbaski swojskie na śniadanie jemy z mężem. Kupujemy swojskie wyroby za miastem i sa pyszne. jaja swojskie
na obiad zupka kolagenowa ( na wywarze) - rożna,  zazwyczaj gotuje na 2-3 dni i mięsko do tego z jakimiś warzywkami, ziemniak, kalafior, fasolka - teraz, ogórek małosolny
woda z cytryną - lubimy ( i liść mięty ) lub herbatka zielona
a kolacja rożnie, zależny czy jestem głodna, ser biały z kromka razowego chlebka i grubo masła, albo żółty, owoce ze śmietaną ( truskawki teraz pycha ) lub lody optymalne, lub serniczek optymalny
czasami skuszę sie na garść czereśni Wink
i tyle....

Friga ja jak chodzę do mojej gin to nie mówię, że jem tak a nie inaczej, jak przepisuje mi witaminy, to biorę i mówię, że tak przyjmuje, a i tak ich nie biorę, tak samo jak rozmawiam z dziewczynami, które  są w ciąży....
a one biorą, te witaminy, jedzą stosy słodyczy,  maja problemy z wypróżnianiem, poceniem, puchnięciem stóp itd...
Wiem, że to co jem jest zdrowe i dobre, dla mnie i dla dziecka, więc nikomu sie nie tłumaczę ...
poczytałam opinię innych kobiet optymalnych i to mi wystarczy...
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #43 : 2011-07-07, 19:19:34 »

Ha ha odpisalam gdzie indziej:)Juz sie poprawiam:)
Ja jestem dopierow w polowie tego co ty:)
Jem podobnie jednak te skurcze niekiedy mnie mecza:( Nie jadam owocow raczej rzadko bo powoduja u mnie dziwne bole po prawej stronie(watroba?)  a ze nie moge smietany to nie mam ich z czym rozrobic?Rzadko jabłko ale zauwazylam ze tez mi ostanio nie sluzy:)
Ja powiedzialam swojemu ginekologowi bo lubie gre fer play:)A po drugie maczyll mnie bo kazla zrobic krzywa cukrowa a ja nie bardzo dalam sie przekonac:)
Robilas moze?
Ta woda z cytryna ratuje mnie zycie juz od dluzszego czasu:) i mysle ze nie zrezygnuje do rozwiazania:)
Jak dlogo jestes na DO?
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #44 : 2011-07-07, 19:20:42 »

O tej fruktozie wyczytalam na forum DO!
Ze w ciazy powinno sie jadac fruktoze???
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #45 : 2011-07-08, 08:26:33 »

A skad wziasc szybko przyswajalny potas i magnez?Od jakiegos czasu lapia mnie skurcze i mam co jakis czas uczucie jakby "skrajnego wyczerpania", pomimo ze nie pracuje ciezko.
Prosze o porade!
Oczywiscie farmakologiczna wersja nie wchodzi w gre:)ze slodkimi tabletakmi magnezowymi Laughing

Patrzałam na tabelę potasu. Słynne z potasu pomidory, wcale dużo go nie zawierają. Mięso ma więcej. W ogóle potas jest prawie we wszystkim... http://www.pamietajosercu.pl/profilaktyka/menu_dlla_serca/tabela_wartosci_odzywczych_-_dieta_dla_osob_z_nadcisnieniem.html
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #46 : 2011-07-08, 09:07:16 »

"Przyswajalność z pokarmów magnezu jest najwyższa kiedy jest on dostarczany pod postacią niewielkich dawek, w paru posiłkach. Jest on przyswajany dobrze jeśli zawartość wapnia w pożywieniu jest dwukrotnie większa od zawartości magnezu."

http://www.bryk.pl/teksty/liceum/biologia/cz%C5%82owiek/11817-magnez_pierwiastek_%C5%BCycia.html

Najłatwiej uzupełnić magnez jedząc czekoladę z orzechami i pijąc wodę mineralną, która ma sporo magnezu i dwa razy więcej wapnia.
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #47 : 2011-07-08, 10:28:22 »

Jedzonko jest tak skonstruowane, że trzeba popełniać kardynalne błędy, aby makro, czy mikroelementów zabrakło... Very Happy
Ale propaganda suplementarna, że "bez pigułek nie da siem żyć" tak się wryła w świadomość przeciętnego żyjącego, że nawet jak nie trzeba, to trzeba...  Sad  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #48 : 2011-07-08, 10:50:15 »

To ja chyba robie jakies kardynalne bledy albo robilam bo juz pare razy robilam poziom potasu i zawsze mam ponizej normy?
A jem jak kazdy z was albo przynajmniej podobnie.
Jem ostanio duzo orzechow ziemnych wg wskazan Wojciecha ale mimo wszytsko co jakis czas skurcze sie pojawiaja co mnie troche niepokoi.
Reniu dziekuje . Wlasnie zaczelam tez pic codziennie koktajle pomidorowe z natka pietruszki wbrew swojemu smakowi bo srednio mnie teraz podchodzi, wiec zdam relacje za jakis czas czy sie to uspokoi czy nie, ale wszytskie wskazowki dostosuje do swojej diety.
Wody jeszcze nie probowalam -znjada taka najlepsza dla mnie
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #49 : 2011-07-08, 11:18:04 »

To chyba są jeszcze jakieś indywidualne predyspozycje, bo ja miałam już nieraz niewielki nadmiar potasu, a ostatnio tylko jedna dziesiąta brakowała mi do górnej granicy normy.
Nadmiar też jest niedobry...
Już lepiej zamiast tego soku z pomidorów jedz morele suszone. Dużo więcej potasu mają. Ciekawa jestem czy z pokarmów mięsnych nie jest on lepiej przyswajalny niż z roślinnych...tak jak to jest np. z żelazem i chyba wszystkimi minerałami i witaminami......
Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #50 : 2011-07-08, 12:58:20 »

Z tego, co kiedyś wyczytałem, to najłatwiej przyswajalny magnez znajduje się w wodzie, oczywiście- mineralnej. Polecam "Muszyniankę"( proszę nie traktować tego, jako kryptoreklamy - nie mam nic wspólnego ani z producentem, ani dystrybutorami). Przy większych niedoborach makro- i mikroelementów wody lecznicze, ale po konsultacjach lekarskich. Smile
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #51 : 2011-07-08, 13:10:59 »

Z tego, co kiedyś wyczytałem, to najłatwiej przyswajalny magnez znajduje się w wodzie, oczywiście- mineralnej. Polecam "Muszyniankę"....


"Muszynianka" (zielona) jest moją ulubioną, a właściwie również jedyną wodą mineralną jaka piję od dawna. Zarówno smak, jak i minerały mi odpowiadają. Jest niskonasycona CO2 i wysokozmineralizowna. Jest doskonała. Smile
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #52 : 2011-07-08, 13:38:10 »

Każda woda podczas butelkowania w  plastik , łapie alkohol propylowy , który jest kancerogenem.
Jest więc rakotwórczy , co udowadnia dr Clark.
Piję zatem kranówę.
Kiedyś tylko szkło i papier stykały się z żywnością. Dzisiaj na każdym opakowaniu wino być ostrzeżenie:
uważaj cyku , bom z plastyku.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #53 : 2011-07-08, 13:46:47 »

Każda woda podczas butelkowania w  plastik , łapie alkohol ...

   Laughing  a widzisz, pewnie dlatego taka dobra  Laughing  Cool
Kranówkę też piję, ale z yerba mate, herbacianymi mieszankami.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #54 : 2011-07-08, 14:49:00 »

To też był doskonały trick, aby wmówić ludziskom, że kranówka jest beeeee, a niezdrowa, rakotwórcza woda z PET jest bomba!  Laughing Laughing Laughing
U mnie z kranu leci mineralna z pokładów jurajskich...  Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #55 : 2011-07-08, 17:31:00 »

To też był doskonały trick, aby wmówić ludziskom, że kranówka jest beeeee, a niezdrowa, rakotwórcza woda z PET jest bomba!  Laughing Laughing Laughing
U mnie z kranu leci mineralna z pokładów jurajskich...  Very Happy
Ja tam bym na Twoim miejscu uważała z tymi pokładami jurajskimi , bo w tym czasie,  żyły zauropody a wszystkie były roślinożerne. Laughing Laughing Laughing
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #56 : 2011-07-08, 18:04:32 »

 Very Happy
Dawno po nich wszystko wycedzone...  Wink Mr. Green
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #57 : 2011-07-08, 20:22:18 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #58 : 2011-07-08, 20:49:11 »

Bardzo dobry artykuł. Wydaje się być taki rzetelny, bezstronny...
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #59 : 2011-07-08, 20:50:48 »

Już lepiej zamiast tego soku z pomidorów jedz morele suszone. Dużo więcej potasu mają. Ciekawa jestem czy z pokarmów mięsnych nie jest on lepiej przyswajalny niż z roślinnych...tak jak to jest np. z żelazem i chyba wszystkimi minerałami i witaminami......
Cytuj
Cytuj
TAK tez wyczytalam ze morele suzone jeszcze maja duzo K+ bo te pomidory jakos nie moge sie zmusic Sad
Nie wiem czemu u mnie taki problem-jedynie podejrzewam winowajcow:)Ale wiem ze musze sie naprawde pilnowac, a teraz tym bardziej skoro nic nie biore ze sztucznej suplementacji Smile
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.